
Rehellisyys
Valvojat: Johnny Boyh, Tube, Matti Jokela, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
Ai missä peleissä on tuomari? Eipä oo meitsin peleissä näkyny 

"Don't worry baby. I got your money. It's just in action right now." ~ Eric Durbin
SPONSORED BY:
http://www.tigerproducts.com/
http://www.taomtips.com
SPONSORED BY:
http://www.tigerproducts.com/
http://www.taomtips.com
Epärehellisyydet ja epäkohdat peittävä valmentaja joka uhkailee katsomossa kun joku yrittää korjata virheen ? Kuulostaa ihan lätkävalmentajalta. Hieno asenne.Arru kirjoitti:Peleissä on tuomari, ketä valvoo peliä. Katsomo näkee ja huutaa aina puoluellisesti. Valmentajan halu saada pelaaja mitaleille on niin kova että totta hitossa kaikki keinot käyttää = hyvä ja motivoitunut valmentaja.
Mikko Jäntti
Katsos Arru ,logiikka on se raamatullinen :Kohtele vastustajaa siten kun toivoisit itseäsi kohdeltavan. Eli kun kaikki on rehellisiä ja myöntävät virheensä pelit sujuu hyvin ilman turhia kärhämiä ja toisaalta jos alat fuskaa niin äkkiä sitten ne vastustajatkin alkaa fuskaa sua kohtaan,eli kaikki pääsee helpommalla kun myöntävät virheensä.Arru kirjoitti:Eiks biliksessä oo tuomaria? Outo juttu sinänsä. Herrasmiespeli bilis? Ehkä joo mut ei vain ainoastaan. Jopa lätkäpelajat pela sitä silloin tällöin.
Onko fiksu alkaa valmentaa turnauksessa ja otta omalt kaverilt piste pois koska se on reilu? Jos joku katsomosta huusi et oli muka nähny virheen
Siis monilta taisi mennä pointti täysin ohi. Se, että katsomo huutaa virheiden korjaamisessa saattaa olla hieman kyseenalaista, varsinkin kun usein katsomossa on enemmän toisen pelaajan kannattajia kuin toisen. Se mikä taas osoittaa moraalittomuutta ja rehellisyyden puutetta on nimenomaan se valmentaja joka kiirehtii estämään oikeuden tapahtumisen ja selkeän virheen korjaamisen ja yrittää manipuloida katsomoa ajaessaan pelkästään oman pelaajan etua. Epärehellisyyteen kannustaminen on mun mielestä arveluttavaa ja moraalitonta, varsinkin kun kyseessä on junnupelaaja. Katsomon kuunteleminen ei myöskään ole usein järkevää ja usein katsomo tietää oman vastuunsa, mutta tässä ketjussa arvostelu ei ole keskittynyt katsomon toimien arvosteluun vaan valmentajan toimien arvosteluun.
Mikko Jäntti