Kaisa RG1 Seniorit MN60, Oulun Turnaus, TULOSOSIO 2.9.2023

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Terwa Biljardi Oulu
Viestit: 292
Liittynyt: 09:50 12.02.2020

Kaisa RG1 Seniorit MN60, Oulun Turnaus, TULOSOSIO 2.9.2023

Viesti Kirjoittaja Terwa Biljardi Oulu »

Ensimmäisen kierroksen pelit alkavat klo 10.00


Striimit:
Pöydät 1 ja 6: https://www.youtube.com/channel/UCOrrtQ ... qK0Mw/live
Pöydät 2 ja 5: https://www.youtube.com/channel/UCDfaE- ... dpPfw/live
Pöydät 3 ja 4: https://www.youtube.com/channel/UCfH7PJ ... xWKiQ/live
Pöytä 7: https://www.youtube.com/channel/UCacbKd ... gSQFQ/live
Livescore: http://sinetti.com/kaisa/live/score.html
Linkit ovat tarjolla myös livescoressa pöytää klikkaamalla.



1. Kierros

Tuhkanen Arto KLK 60 - Makkonen Jorma KK-79 28
Tertsunen Simo OSK 60 - Tulkki Jorma TBO 28
Kaakinen Kari OBK 60 - Virtanen Olli TBO 21
Malmi Jari OBK 60 - Kumpula Jouni RBK 52
Koskinen Arvi TBO 60 - Kärsämänoja Tomi TBO 20
Väisänen Ossi OBK 39 - Jussila Ari TBO 46v
Ulen Heikki KeMK 7 - Hatunen Hannu TBO 48v
Laakso Risto RKK 6 - Ruonala Esko TBO 60
Kaikkonen Raimo RKK 34 - Viitala Matti OBK 56v
Kantanen Juha WKS 34 - Keränen Matti OBK 60
Alakunnas Ilkka RBK 60 - Juusela Juha-Pekka Kymke 22
Liimatta Auvo TBO 60 - Närä Erkki RKK 17
Kantokivi Kari IK 60 - Kokkaret Raimo TBO 24
Larinen Simo EBK 27 - Halvari Heikki RBK 60
Tunturi Kari OBK 10 - Kohtala Reijo TBO 51v




2. Kierros

Nuutinen Mauno PVK 21 - Tuhkanen Arto KLK 60
Makkonen Jorma KK-79 55 - Tertsunen Simo OSK 59v
Tulkki Jorma TBO 17 - Kaakinen Kari OBK 60
Virtanen Olli TBO 41 - Malmi Jari OBK 60
Kumpula Jouni RBK 12 - Koskinen Arvi TBO 60
Kärsämänoja Tomi TBO 52 - Väisänen Ossi OBK 54v
Jussila Ari TBO 60 - Ulen Heikki KeMK 24
Hatunen Hannu TBO 60 - Laakso Risto RKK 18
Ruonala Esko TBO 60 - Kaikkonen Raimo RKK 18
Viitala Matti OBK 60 - Kantanen Juha WKS 27
Keränen Matti OBK 38 - Alakunnas Ilkka RBK 60
Juusela Juha-Pekka Kymke 60 - Liimatta Auvo TBO 60h
Närä Erkki RKK 45 - Kantokivi Kari IK 60
Kokkaret Raimo TBO 37 - Larinen Simo EBK 60
Halvari Heikki RBK 18 - Tunturi Kari OBK 60
Kohtala Reijo TBO 22 - Nuutinen Mauno PVK 28v

3. kierros

Tuhkanen Arto KLK 60 - Tertsunen Simo OSK 29
Kaakinen Kari OBK 41 - Malmi Jari OBK 60
Koskinen Arvi TBO 60 - Väisänen Ossi OBK 5
Jussila Ari TBO 60 - Hatunen Hannu TBO 20
Ruonala Esko TBO 60 - Viitala Matti OBK 60h
Keränen Matti OBK 9 - Juusela Juha-Pekka Kymke 60
Alakunnas Ilkka RBK 8 - Liimatta Auvo TBO 60
Kantokivi Kari IK 60 - Larinen Simo EBK 35
Halvari Heikki RBK 42 - Kohtala Reijo TBO 50v
Tunturi Kari OBK 60 - Nuutinen Mauno PVK 55



4. kierros

Tuhkanen Arto KLK 60 - Kaakinen Kari OBK 8
Tertsunen Simo OSK 60 - Malmi Jari OBK 35
Koskinen Arvi TBO 60 - Jussila Ari TBO 17
Hatunen Hannu TBO 28 - Ruonala Esko TBO 60
Viitala Matti OBK 49 - Alakunnas Ilkka RBK 60
Juusela Juha-Pekka Kymke 60 - Kantokivi Kari IK 15
Liimatta Auvo TBO 46v - Tunturi Kari OBK 35



5. kierros

Kohtala Reijo TBO 15 - Tuhkanen Arto KLK 60
Tertsunen Simo OSK 56 - Koskinen Arvi TBO 60
Malmi Jari OBK 47 - Jussila Ari TBO 60
Ruonala Esko TBO 43 - Alakunnas Ilkka RBK 52v
Liimatta Auvo TBO 60 - Kantokivi Kari IK 12


6. kierros

Juusela Juha-Pekka Kymke 3 - Tuhkanen Arto KLK 60
Koskinen Arvi TBO 60 - Ruonala Esko TBO 38
Jussila Ari TBO 33 - Alakunnas Ilkka RBK 60


7. kierros

Liimatta Auvo TBO 19 - Tuhkanen Arto KLK 60
Koskinen Arvi TBO 60 - Alakunnas Ilkka RBK 33


Finaali:

Tuhkanen Arto KLK 60 - Koskinen Arvi TBO 15
Tuhkanen Arto KLK 60 - Koskinen Arvi TBO 28






Tulokset:

1. Tuhkanen Arto KLK - 9/540
2. Koskinen Arvi TBO - 7/463
3. Alakunnas Ilkka RBK - 5/300
4. Ruonala Esko TBO - 4/321
5. Liimatta Auvo TBO - 4/305
6. Jussila Ari TBO - 4/276
7. Tertsunen Simo OSK - 3/264
8. Malmi Jari OBK - 3/262
9. Kantokivi Kari IK - 3/207
10. Juusela Juha-Pekka Kymke - 3/205
11. Viitala Matti OBK - 2/225
12. Kaakinen Kari OBK - 2/169
13. Tunturi Kari OBK - 2/165
14. Hatunen Hannu TBO - 2/156
15. Kohtala Reijo TBO - 2/138
16. Larinen Simo EBK - 1/122
17. Halvari Heikki RBK - 1/120
18. Keränen Matti OBK - 1/107
19. Nuutinen Mauno PVK - 1/104
20. Väisänen Ossi OBK - 1/98
21. Makkonen Jorma KK-79 - 0/83
22. Kärsämänoja Tomi TBO - 0/72
23. Kumpula Jouni RBK - 0/64
24. Virtanen Olli TBO - 0/62
24. Närä Erkki RKK - 0/62
26. Kantanen Juha WKS - 0/61
26. Kokkaret Raimo TBO - 0/61
28. Kaikkonen Raimo RKK - 0/52
29. Tulkki Jorma TBO - 0/45
30. Ulen Heikki KeMK - 0/31
31. Laakso Risto RKK - 0/24


TBO kiittää kaikkia osallistujia hyvin sujuneista kilpailuista!
Viimeksi muokannut Terwa Biljardi Oulu, 21:45 02.09.2023. Yhteensä muokattu 78 kertaa.
Vastaa Viestiin