Rg1 puhveliturnaus tulososio 26-27.8.2023

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Taisto
Viestit: 370
Liittynyt: 09:35 04.09.2012
Paikkakunta: Helsinki

Rg1 puhveliturnaus tulososio 26-27.8.2023

Viesti Kirjoittaja Taisto »

.
Viimeksi muokannut Taisto, 14:27 24.08.2023. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Tatu Tainio - Pvk
Puhveli
Viestit: 804
Liittynyt: 10:18 14.02.2020

Re: Rg1 puhveliturnaus tulososio 26-27.8.23

Viesti Kirjoittaja Puhveli »

Kaisa RG1 Puhveliturnaus, kauden ensimmäinen RG kisa
Pelipaikka: Puhveli-klubi Tulppatie 8 . 00880 Helsinki
Alkamisaika: Lauantaina 26.8.2023 klo 10.00

Kilpailunjohtaja: Jarmo Tainio 050 553 4895
Muu organisaatio. Jarmo Tainio, Tatu Tainio , Mauno Nuutinen
Puffetti; Mauno Nuutinen , Maarit Gerkman
Pöydät: 5 kpl
Osallistumismaksu: Aikuiset 40€ / junnut 20€
Maksutapa: Käteisellä paikan päällä tai Mobile Bay 045 332 9885 ( No: lukee pvk klubi )
Pukeutuminen:
Normaali EB-kisapukeutuminen: (kauluspaita (tai pikeepaita seuralogoilla), suorat housut ja pukukengät)
tai vaihtoehtoisesti: Kauluspaita/seuran pikeepaita.
Palkinnot: Kaisan ohjekirjan mukaiset

Ovet aukeavat lauantaina 26.8 klo 9.00.
TERVETULOA!
]
]

56 pelaajaa kauden avauksessa. Pelataan vain PVK.lla.
Osallistumismaksut ja mahdolliset kabiket tulee olla maksettuna ennen pelin alkamisaikaa

1. kierros

Rantanen Karlo TAK 60 - Rantanen Teppo TAK 58
Savolainen Jani PVK 60 - Mettälä Pasi [6] KK-79 41
Thoménius Kari HBK 44 - Palviainen Mika HyvBK 60
Suomalainen Jari PPK 60 - Nykänen Petteri HBK 17
Paronen Ilari JoKK 60 - Väntsi Kimmo TBO 24
Muotka Olli [3] HBK 22 - Sipiläinen Jani SaiBi 60
Vainio Risto TBK 31 - Poikolainen Mika I-HBS 60
Lounamaa Joonas EBK 60 - Leppänen Ari-Pekka TAK 29
Nikunen Jussi-Pekka PVK 8 - Koponen Markku [7] HSK 60
Jyläs Sami PVK 34 - Laine Kim PVK 60
Makkonen Jorma KK-79 32 - Mattila Nesto PVK 59v
Ylisuutari Tommi KouBK 54 - Auresto Lenni HyvBK 60
Sevastyanov Arseni [2] Iso8 60 - Teittinen Jari I-HBS 44
Häkkinen Juha PPK 2 - Pohjanen Jukka SaBik 60
Tainio Jarmo PVK 28 - Tainio Tatu PVK 60
Pasanen Ville HBK 60 - Asikainen Petri [5] KK-79 47
Gerkman Maarit EP 6 - Turtiainen Jussi TAK 60
Lindroos Toni HBK 60 - Jantunen Juha PVK 50
Laitila Juha HyvBK 60 - Peltola Juha HBK 25
Asp Kaj [4] EBK 32 - Hakkarainen Annika HyvBK 60
Rantanen Pauli HBK 55 - Salo Pentti TBO 57v
Kotinurmi Jalo Iso8 0 - Heikkinen Jouna HBK 60 - JALO DNS
Korhonen Kimmo RBK 49 - Hälvä Matti [8] RKK 60
Nuutinen Mauno PVK 60 - Saira Tero HyvBK 16
Holopainen Jussi KLK 21 - Kuuras Jere HBS 60
Asp Niklas EBK 60 - Lakka Juuso HSK 31
Ahola Jarno [1] EBK 60 - Saarinen Kimmo HBS 48
Pöyhönen Aki TAK 46 - Viimala Isto HBK 60


2. kierros (alkoi 14.30)

Rantanen Karlo TAK 20 - Savolainen Jani PVK 60
Rantanen Teppo TAK 9 - Mettälä Pasi [6] KK-79 60
Thoménius Kari HBK 48 - Suomalainen Jari PPK 60
Palviainen Mika HyvBK 59 - Nykänen Petteri HBK 60
Paronen Ilari JoKK 45 - Muotka Olli [3] HBK 60
Väntsi Kimmo TBO 27 - Sipiläinen Jani SaiBi 60
Vainio Risto TBK 58 - Lounamaa Joonas EBK 60
Poikolainen Mika I-HBS 54 - Leppänen Ari-Pekka TAK 60
Nikunen Jussi-Pekka PVK 15 - Jyläs Sami PVK 40v
Koponen Markku [7] HSK 60 - Laine Kim PVK 42
Makkonen Jorma KK-79 19 - Ylisuutari Tommi KouBK 60
Mattila Nesto PVK 30 - Auresto Lenni HyvBK 60
Sevastyanov Arseni [2] Iso8 60 - Häkkinen Juha PPK 0
Teittinen Jari I-HBS 60 - Pohjanen Jukka SaBik 35
Tainio Jarmo PVK 24 - Pasanen Ville HBK 60
Tainio Tatu PVK 35 - Asikainen Petri [5] KK-79 60
Gerkman Maarit EP 30 - Lindroos Toni HBK 60
Turtiainen Jussi TAK 60 - Jantunen Juha PVK 29
Laitila Juha HyvBK 42 - Asp Kaj [4] EBK 60
Peltola Juha HBK 60 - Hakkarainen Annika HyvBK 34
Rantanen Pauli HBK 4 - Kotinurmi Jalo Iso8 60
Salo Pentti TBO 18 - Heikkinen Jouna HBK 60
Korhonen Kimmo RBK 39 - Nuutinen Mauno PVK 60
Hälvä Matti [8] RKK 60 - Saira Tero HyvBK 18
Holopainen Jussi KLK 33 - Asp Niklas EBK 60
Kuuras Jere HBS 9 - Lakka Juuso HSK 60
Ahola Jarno [1] EBK 40 - Pöyhönen Aki TAK 60
Saarinen Kimmo HBS 60 - Viimala Isto HBK 45


3. kierros (alkoi 18:30)

Rantanen Karlo TAK 60 - Mettälä Pasi [6] KK-79 33
Savolainen Jani PVK 60 - Palviainen Mika HyvBK 21
Suomalainen Jari PPK 60 - Paronen Ilari JoKK 46
Nykänen Petteri HBK 8 - Muotka Olli [3] HBK 60
Sipiläinen Jani SaiBi 60 - Poikolainen Mika I-HBS 47
Lounamaa Joonas EBK 60 - Koponen Markku [7] HSK 18
Leppänen Ari-Pekka TAK 60 - Jyläs Sami PVK 33
Laine Kim PVK 49 - Mattila Nesto PVK 60
Ylisuutari Tommi KouBK 15 - Sevastyanov Arseni [2] Iso8 60
Auresto Lenni HyvBK 57 - Teittinen Jari I-HBS 60
Pohjanen Jukka SaBik 60 - Tainio Tatu PVK 56
Pasanen Ville HBK 60 - Turtiainen Jussi TAK 46
Asikainen Petri [5] KK-79 60 - Lindroos Toni HBK 12
Laitila Juha HyvBK 60 - Hakkarainen Annika HyvBK 18
Peltola Juha HBK 13 - Asp Kaj [4] EBK 60
Salo Pentti TBO 41 - Kotinurmi Jalo Iso8 60
Heikkinen Jouna HBK 42 - Hälvä Matti [8] RKK 60
Nuutinen Mauno PVK 46 - Kuuras Jere HBS 60
Asp Niklas EBK 60 - Ahola Jarno [1] EBK 55
Lakka Juuso HSK 60 - Viimala Isto HBK 53
Saarinen Kimmo HBS 25 - Pöyhönen Aki TAK 60

4. kierros

Rantanen Karlo TAK 24 - Suomalainen Jari PPK 60
Savolainen Jani PVK 23 - Muotka Olli [3] HBK 60
Sipiläinen Jani SaiBi 60 - Lounamaa Joonas EBK 16
Leppänen Ari-Pekka TAK 60 - Koponen Markku [7] HSK 0
Mattila Nesto PVK 22 - Sevastyanov Arseni [2] Iso8 60
Auresto Lenni HyvBK 60 - Pohjanen Jukka SaBik 20
Teittinen Jari I-HBS 3 - Pasanen Ville HBK 60
Asikainen Petri [5] KK-79 30 - Turtiainen Jussi TAK 60
Lindroos Toni HBK 22 - Laitila Juha HyvBK 60
Asp Kaj [4] EBK 22 - Kotinurmi Jalo Iso8 60
Heikkinen Jouna HBK 60 - Nuutinen Mauno PVK 58
Hälvä Matti [8] RKK 60 - Kuuras Jere HBS 37
Asp Niklas EBK 60 - Pöyhönen Aki TAK 51


5. kierros

Lakka Juuso HSK 60 - Savolainen Jani PVK 18
Suomalainen Jari PPK 5 - Muotka Olli [3] HBK 60
Sipiläinen Jani SaiBi 60 - Leppänen Ari-Pekka TAK 17
Lounamaa Joonas EBK 37 - Auresto Lenni HyvBK 60
Sevastyanov Arseni [2] Iso8 60 - Pasanen Ville HBK 46
Turtiainen Jussi TAK 12 - Laitila Juha HyvBK 60
Kotinurmi Jalo Iso8 60 - Hälvä Matti [8] RKK 28
Heikkinen Jouna HBK 60 - Asp Niklas EBK 29

6. kierros

Suomalainen Jari PPK 29 - Lakka Juuso HSK 60 - Lakan 5. kierros
Muotka Olli [3] HBK 60 - Auresto Lenni HyvBK 28
Sipiläinen Jani SaiBi 2 - Sevastyanov Arseni [2] Iso8 60
Pasanen Ville HBK 60 - Laitila Juha HyvBK 25
Kotinurmi Jalo Iso8 60 - Asp Niklas EBK 14
Heikkinen Jouna HBK 31 - Lakka Juuso HSK 60


7. kierros

Hälvä Matti [8] RKK 26 - Muotka Olli [3] HBK 60 - Hälvä 6. kierros

Sipiläinen Jani SaiBi 20 - Pasanen Ville HBK 60
Sevastyanov Arseni [2] Iso8 53 - Kotinurmi Jalo Iso8 60

8. kierros

Muotka Olli [3] HBK 44 - Pasanen Ville HBK 60
Lakka Juuso HSK 58 - Sevastyanov Arseni [2] Iso8 60

9. kierros

Kotinurmi Jalo Iso8 47 - Pasanen Ville HBK 60 - voittaja finaaliin

10. Kierros Finaali

Sevastyanov Arseni [2] Iso8 60 - Pasanen Ville HBK 23




Sarjat:

1. kierros Pohjanen Jukka 30 vs Häkkinen Juha
2. Kierros Pasanen Ville 36 vs Tainio Jarmo
3. Kierros Lakka Juuso 32 vs Viimala Isto
4. Kierros Sevastyanov Arseni 30 vs Mattila Nesto
5. Kierros Muotka Olli 36 vs Suomalainen Jari





1 Sevastyanov Arseni [2] Iso8 - 8/533
2 Pasanen Ville HBK - 8/549
3 Muotka Olli [3] HBK - 6/426
4 Kotinurmi Jalo Iso8 - 6/407
5 Lakka Juuso HSK - 5/389

6 Sipiläinen Jani SaiBi - 5/322 - paras palkinnoitta
7 Auresto Lenni HyvBK - 4/325 - 4v kabike
8 Heikkinen Jouna HBK - 4/313
9 Laitila Juha HyvBK - 4/307
10 Hälvä Matti [8] RKK - 4/294
11 Asp Niklas EBK - 4/283
12 Suomalainen Jari PPK - 4/274
13 Turtiainen Jussi TAK - 3/238 - 3v kabike
14 Lounamaa Joonas EBK - 3/233
15 Leppänen Ari-Pekka TAK - 3/226
16 Savolainen Jani PVK - 3/221
17 Nuutinen Mauno PVK - 2/224 -2v kabike
18 Pöyhönen Aki TAK - 2/217
19 Asikainen Petri [5] KK-79 - 2/197
20 Pohjanen Jukka SaBik - 2/175
21 Asp Kaj [4] EBK - 2/174
22 Mattila Nesto PVK - 2/171
23 Teittinen Jari I-HBS - 2/167
24 Kuuras Jere HBS - 2/166
25 Rantanen Karlo TAK - 2/164
26 Lindroos Toni HBK - 2/154
27 Koponen Markku [7] HSK - 2/138
28 Poikolainen Mika I-HBS - 1/161 - 1v kabike
29 Viimala Isto HBK - 1/158
30 Ahola Jarno [1] EBK - 1/155
31 Paronen Ilari JoKK - 1/151
31 Laine Kim PVK - 1/151
31 Tainio Tatu PVK - 1/151
34 Palviainen Mika HyvBK - 1/140
35 Mettälä Pasi [6] KK-79 - 1/134
36 Saarinen Kimmo HBS - 1/133
37 Ylisuutari Tommi KouBK - 1/129
38 Salo Pentti TBO - 1/116
39 Hakkarainen Annika HyvBK - 1/112
40 Jyläs Sami PVK - 1/107
41 Peltola Juha HBK - 1/98
42 Nykänen Petteri HBK - 1/85
43 Thoménius Kari HBK - 0/92
44 Vainio Risto TBK - 0/89
45 Korhonen Kimmo RBK - 0/88
46 Jantunen Juha PVK - 0/79
47 Rantanen Teppo TAK - 0/67
48 Rantanen Pauli HBK - 0/59
49 Holopainen Jussi KLK - 0/54
50 Tainio Jarmo PVK - 0/52
51 Väntsi Kimmo TBO - 0/51
51 Makkonen Jorma KK-79 - 0/51
53 Gerkman Maarit EP - 0/36
54 Saira Tero HyvBK - 0/34
55 Nikunen Jussi-Pekka PVK - 0/23
56 Häkkinen Juha PPK - 0/2
Viimeksi muokannut Puhveli, 21:02 01.10.2023. Yhteensä muokattu 88 kertaa.
Puhveli
Viestit: 804
Liittynyt: 10:18 14.02.2020

Re: Rg1 puhveliturnaus tulososio 26-27.8.2023

Viesti Kirjoittaja Puhveli »

Kabikessa mukana 49kpl:

Rantanen Karlo TAK
Rantanen Teppo TAK
Savolainen Jani PVK
Mettälä Pasi [6] KK-79
Thoménius Kari HBK
Palviainen Mika HyvBK
Suomalainen Jari PPK
Nykänen Petteri HBK
Paronen Ilari JoKK
Väntsi Kimmo TBO
Muotka Olli [3] HBK
Sipiläinen Jani SaiBi
Vainio Risto TBK
Poikolainen Mika I-HBS
Lounamaa Joonas EBK
Leppänen Ari-Pekka TAK
Nikunen Jussi-Pekka PVK
Koponen Markku [7] HSK
Jyläs Sami PVK
Laine Kim PVK
Mattila Nesto PVK
Ylisuutari Tommi KouBK
Auresto Lenni HyvBK
Sevastyanov Arseni [2] Iso8
Teittinen Jari I-HBS
Häkkinen Juha PPK
Pohjanen Jukka SaBik
Tainio Jarmo PVK
Tainio Tatu PVK
Pasanen Ville HBK
Asikainen Petri [5] KK-79
Turtiainen Jussi TAK
Jantunen Juha PVK
Laitila Juha HyvBK
Peltola Juha HBK
Asp Kaj [4] EBK
Hakkarainen Annika HyvBK
Heikkinen Jouna HBK
Korhonen Kimmo RBK
Hälvä Matti [8] RKK
Nuutinen Mauno PVK
Holopainen Jussi KLK
Kuuras Jere HBS
Asp Niklas EBK
Lakka Juuso HSK
Ahola Jarno [1] EBK
Saarinen Kimmo HBS
Pöyhönen Aki TAK
Viimala Isto HBK
Vastaa Viestiin