Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Markus Karvonen ja Petja Juslin HyvBk
HyvBk 3
Kari Pollari
Petja Juslin
Markus Karvonen
HyvBk 3
Kari Pollari
Petja Juslin
Markus Karvonen
Petja Juslin HyvBk
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Juho Nykänen, Iso8 mukaan kilpaan
Joukkue:
Juho Nykänen, Iso8
Jalo Kotinurmi, Iso8
Arseni Sevastyanov, Iso8
Joukkue:
Juho Nykänen, Iso8
Jalo Kotinurmi, Iso8
Arseni Sevastyanov, Iso8
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Moro
Lehikoinen Kari TAK mukaan kiitos.
Lehikoinen Kari TAK mukaan kiitos.
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Kuokkanen Esa P-Hbk mukaan
-
- Viestit: 156
- Liittynyt: 15:15 21.05.2020
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
HyvBK joukkue:
Mika Palviainen
Kimmo Kaikkonen
Hannu Laine, joka samalla ilmoitetaan mukaan pääkisaan
Mika Palviainen
Kimmo Kaikkonen
Hannu Laine, joka samalla ilmoitetaan mukaan pääkisaan
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Mika Ronkainen RBK mukaan
Joukkue
Kari Kallio
Matti Hälvä
Mika Ronkainen
Joukkue
Kari Kallio
Matti Hälvä
Mika Ronkainen
Kari Kallio RKK
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
-
- Viestit: 392
- Liittynyt: 08:30 12.02.2020
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
HBK 3:
Petteri Nykänen
Nesto Mattila
Pauli Rantanen
Petteri Nykänen
Nesto Mattila
Pauli Rantanen
Viimeksi muokannut peltsipelloton, 16:25 04.09.2020. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Pauli Rantanen
Eläkeläinen Hertsikasta
HBK:n Puh.joht.
Eläkeläinen Hertsikasta
HBK:n Puh.joht.
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Jani Savolainen PVK mukaan
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
HBK 2 oli varattu. Laitoin HBK 3
-
- Viestit: 3
- Liittynyt: 16:04 20.07.2020
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Petri Anttila pvk mukaan
-
- Viestit: 35
- Liittynyt: 17:55 15.02.2020
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
HSK
Markku Koponen
Juuso Lakka
Jussi Hannukkala
Markku Koponen
Juuso Lakka
Jussi Hannukkala
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Nyt on 2kpl HyvBk 3 joukkuetta
Petja Juslin HyvBk
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
no nyt on Palviainen Mika HyvBk kahteen kertaan listalla!
Öhman Kaj
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Jari Taunila JoKK
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Esko Vatanen Sabik mukaan
-
- Viestit: 74
- Liittynyt: 09:17 28.11.2013
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Aleksi Ristiluoma
Saani Shakil
Biklun joukkue:
Ruokonen, Ristiluoma, Shakil
Saani Shakil
Biklun joukkue:
Ruokonen, Ristiluoma, Shakil
Aleksi Ristiluoma, Biklu
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Juha Hyyryläinen, PVK
Juha Hyyryläinen
PVK - Helsinki
PVK - Helsinki
-
- Viestit: 43
- Liittynyt: 16:16 16.02.2020
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Tero Kaivonen, TAK
Tero Kaivonen, TAK
sponsored by: Me, Myself and I
sponsored by: Me, Myself and I
-
- Viestit: 392
- Liittynyt: 08:30 12.02.2020
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Isto Viimala HBK
Pauli Rantanen
Eläkeläinen Hertsikasta
HBK:n Puh.joht.
Eläkeläinen Hertsikasta
HBK:n Puh.joht.
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Patrik Tanttu baribal
-
- Viestit: 43
- Liittynyt: 16:16 16.02.2020
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
TAK joukkue:
Aki Pöyhönen
Jussi Turtiainen
Tero Kaivonen
Kaikki jo ilmoittautuneet aikaisemmin, eli tämä vain infona joukkuekisaan.
Tero
Aki Pöyhönen
Jussi Turtiainen
Tero Kaivonen
Kaikki jo ilmoittautuneet aikaisemmin, eli tämä vain infona joukkuekisaan.
Tero
Tero Kaivonen, TAK
sponsored by: Me, Myself and I
sponsored by: Me, Myself and I
-
- Viestit: 86
- Liittynyt: 14:53 22.10.2014
-
- Viestit: 6
- Liittynyt: 22:30 05.08.2020
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Jesse Jokitie TAK
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Juho Hänninen TAK
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
päivinen tero pvk mukaan kisoihin
-
- Viestit: 43
- Liittynyt: 16:16 16.02.2020
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
TAK2
Jesse Jokitie
Juho Hänninen
Kari Lehikoinen
kaikki nimet pitäisi olla jo aikaisemmin palstalle ilmoitettu, mutta nyt siis muodostetaan tästä joukkue.
Tero
Jesse Jokitie
Juho Hänninen
Kari Lehikoinen
kaikki nimet pitäisi olla jo aikaisemmin palstalle ilmoitettu, mutta nyt siis muodostetaan tästä joukkue.
Tero
Tero Kaivonen, TAK
sponsored by: Me, Myself and I
sponsored by: Me, Myself and I
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Haapakoski Jukka ccs
Kastell Tommi PVK
Lindroos Jorma EP
Kastell Tommi PVK
Lindroos Jorma EP
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
TBK joukkue
Kim Laaksonen
Sami Jokinen
Janne Vulli
Kim Laaksonen
Sami Jokinen
Janne Vulli
Petri Asikainen KK-79
Kaisa lajipäällikkö
Kaisa lajipäällikkö
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Janne Vulli TBK mukaan
Petri Asikainen KK-79
Kaisa lajipäällikkö
Kaisa lajipäällikkö
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Joukkue
Hjort Timo PVK4
Laine Kim PVK4
Kastell Tommi PVK4
Kaikki ilmoittautuneet aiemmin.
Hjort Timo PVK4
Laine Kim PVK4
Kastell Tommi PVK4
Kaikki ilmoittautuneet aiemmin.
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Ilmottautuminen päättynyt!
91 pelaajaa ja 23 joukkuetta
Kaaviot ja pelipaikat myöhemmin
91 pelaajaa ja 23 joukkuetta
Kaaviot ja pelipaikat myöhemmin
- Johnny Boyh
- Viestit: 3005
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Kaisa-SM kilpailu (12.9.-13.9. PVK/HBK, Helsinki)
Kaavion 50 ensimmäistä pelaajaa pelaa PVK:lla ja 41 jälkimmäistä HBK:lla
3. kierrokselle sijoitetaan suoraan seuraavat pelaajat:
RG1 Tuhkanen Arto KLK (PVK)
RG2 Muotka Olli HBK (HBK)
RG3 Kallio Kari RBK (HBK)
RG4 Komi Tuomas EBK (PVK)
RG5 Pöyhönen Aki TAK (PVK)
RG6 Sevastyanov Arseni Iso8 (HBK)
RG7 Auresto Toma HyvBK (HBK)
RG8 Asikainen Petri KK-79 (PVK)
RG9 Kiviaho Tero KoKa (PVK)
RG10 Suomalainen Jari PPK (HBK)
RG11 Savolainen Jani PVK (HBK)
RG12 Kaikkonen Kimmo HyvBK (PVK)
2. kierrokselle sijoitetaan suoraan seuraavat pelaajat:
RG13 Lakka Juuso HSK (PVK)
RG14 Ronkainen Mika RBK (HBK)
RG15 Holopainen Jussi KLK (PVK)
RG16 Turtiainen Jussi TAK (PVK)
RG17 Jokinen Sami TBK (PVK)
RG18 Ruokonen Roope Biklu (HBK)
RG19 Pasanen Ville HBK (HBK)
RG20 Puuska Kari HBK (PVK)
RG21 Nuutinen Mauno PVK (PVK)
RG22 Hälvä Matti TBK (HBK)
RG23 Lounamaa Joonas EBK (HBK)
RG24 Laurinolli Eemeli RBK (PVK)
1. kierros PVK (18 peliä)
10:00 Kotinurmi Jalo Iso8 0 - Heikkilä Ropi PVK 0
10:00 Ristiluoma Aleksi Biklu 0 - Hämäläinen Simo HyvBK 0
10:00 Lehikoinen Kari TAK 0 - Nykänen Juho Iso8 0
10:00 Tondi Juha IBK 0 - Tanttu Patrick Bari 0
10:00 Jokitie Jesse TAK 0 - Kaivonen Tero TAK 0
10:15 Juslin Petja HyvBK 0 - Kuokkanen Esa P-HBK 0
10:15 Öhman Kaj HBK 0 - Shakil Saani Biklu 0
10:30 Rokkanen Sami SaiBi 0 - Tainio Tatu PVK 0
10:45 Hämäläinen Heimo HBK 0 - Hänninen Juho TAK 0
10:45 Parikka Tero P-HBK 0 - Paronen Ilari JoKK 0
11:00 Ruotsi Pekka PVK 0 - Hyyryläinen Juha PVK 0
11:00 Taunila Jari JoKK 0 - Palviainen Mika HyvBK 0
11:15 Lohtander Marko Ritz 0 - Mattila Nesto HBK 0
11:30 Hannukkala Jussi HSK 0 - Laine Hannu HyvBK 0
11:30 Vainio Risto TBK 0 - Thoménius Kari HBK 0
11:45 Lindroos Jorma EP 0 - Heikkinen Jouna HBK 0
11:45 Matikainen Casper EBK 0 - Tainio Jarmo PVK 0
12:00 Vatanen Esko SaBik 0 - Laine Kim PVK 0
Jukka Haapakoski hakee ylhäältä ensimmäisen pelinsä vastustajan
1. kierros HBK (15 peliä)
10:00 Rantanen Pauli HBK 0 - Viimala Isto HBK 0
10:00 Laitinen Mikko KoKa 0 - Pollari Kari HyvBK 0
10:00 Karvonen Markus HyvBK 0 - Päivinen Tero PVK 0
10:00 Anttila Petri PVK 0 - Muhonen Timo HBK 0
10:15 Seppelin Tom HBK 0 - Ström Micke CCA 0
10:15 Hjort Timo PVK 0 - Rautiainen Jyri RB 0
10:30 Nykänen Petteri HBK 0 - Oinonen Mikko KLK 0
10:45 Jyläs Sami PVK 0 - Ijäs Markku HyvBK 0
11:00 Vulli Janne TBK 0 - Keto Vesa PPK 0
11:00 Järvinen Otto HBS 0 - Asp Kaj EBK 0
11:15 Kastell Tommi PVK 0 - Auvinen Arto RB 0
11:30 Auresto Leevi HyvBK 0 - Auresto Lenni HyvBK 0
11:45 Heikkilä Joachim PPK 0 - Kähkönen Janne RB 0
11:45 Laatunen Pekka MLS 0 - Koponen Markku HSK 0
12:00 Laaksonen Kim TBK 0 - Hirvonen Miikka HyvBK 0
2. kierros PVK (22 peliä)
12:15 Haapakoski Jukka CSS 0 - Kotinurmi Jalo Iso8 0
12:15 Turtiainen Jussi TAK 0 - Heikkilä Ropi PVK 0
12:30 Ristiluoma Aleksi Biklu 0 - Lehikoinen Kari TAK 0
12:45 Hämäläinen Simo HyvBK 0 - Nykänen Juho Iso8 0
12:45 Laurinolli Eemeli RBK 0 - Tondi Juha IBK 0
13:00 Tanttu Patrick Bari 0 - Jokitie Jesse TAK 0
13:00 Kaivonen Tero TAK 0 - Juslin Petja HyvBK 0
13:15 Kuokkanen Esa P-HBK 0 - Jokinen Sami TBK 0
13:30 Öhman Kaj HBK 0 - Rokkanen Sami SaiBi 0
13:30 Shakil Saani Biklu 0 - Tainio Tatu PVK 0
13:45 Hämäläinen Heimo HBK 0 - Puuska Kari HBK 0
13:45 Hänninen Juho TAK 0 - Parikka Tero P-HBK 0
14:00 Paronen Ilari JoKK 0 - Ruotsi Pekka PVK 0
14:15 Hyyryläinen Juha PVK 0 - Taunila Jari JoKK 0
14:15 Lakka Juuso HSK 0 - Palviainen Mika HyvBK 0
14:30 Lohtander Marko Ritz 0 - Hannukkala Jussi HSK 0
14:30 Mattila Nesto HBK 0 - Laine Hannu HyvBK 0
14:45 Vainio Risto TBK 0 - Nuutinen Mauno PVK 0
15:00 Thoménius Kari HBK 0 - Lindroos Jorma EP 0
15:00 Heikkinen Jouna HBK 0 - Matikainen Casper EBK 0
15:15 Tainio Jarmo PVK 0 - Holopainen Jussi KLK 0
15:15 Vatanen Esko SaBik 0 - Haapakoski Jukka CSS 0
Laine Kim hakee ylhäältä joko Kotinurmi Jalo tai Turtiainen Jussi
2. kierros HBK (17 peliä)
12:15 Rantanen Pauli HBK 0 - Laitinen Mikko KoKa 0
12:30 Viimala Isto HBK 0 - Lounamaa Joonas EBK 0
12:30 Pollari Kari HyvBK 0 - Karvonen Markus HyvBK 0
12:45 Päivinen Tero PVK 0 - Anttila Petri PVK 0
13:00 Muhonen Timo HBK 0 - Seppelin Tom HBK 0
13:15 Ruokonen Roope Biklu 0 - Ström Micke CCA 0
13:15 Hjort Timo PVK 0 - Nykänen Petteri HBK 0
13:30 Rautiainen Jyri RB 0 - Oinonen Mikko KLK 0
13:45 Ronkainen Mika RBK 0 - Jyläs Sami PVK 0
14:00 Ijäs Markku HyvBK 0 - Vulli Janne TBK 0
14:00 Keto Vesa PPK 0 - Järvinen Otto HBS 0
14:15 Asp Kaj EBK 0 - Hälvä Matti RBK 0
14:30 Kastell Tommi PVK 0 - Auresto Leevi HyvBK 0
14:45 Auvinen Arto RB 0 - Auresto Lenni HyvBK 0
14:45 Heikkilä Joachim PPK 0 - Pasanen Ville HBK 0
15:00 Kähkönen Janne RB 0 - Laatunen Pekka MLS 0
15:15 Koponen Markku HSK 0 - Laaksonen Kim TBK 0
Hirvonen Miikka hakee ylhäältä Muotkan Ollin, 3. kierroksen ensimmäinen peli
3. kierros alkaa molemmissa pelipaikoissa n. 15:30.
Sijoitettujen kaavionumerot PVK
6 Tuhkanen Arto
13 Kiviaho Tero
21 Asikainen Petri
28 Komi Tuomas
36 Kaikkonen Kimmo
44 Pöyhönen Aki
Sijoitettujen kaavionumerot HBK
51 Muotka Olli
59 Suomalainen Jari
66 Auresto Toma
74 Kallio Kari
82 Savolainen Jani
89 Sevastyanov Arseni
Kilpailukaavio kokonaisuudessaan:
Joukkueet aakkosjärjestyksessä (23 joukkuetta):
- sijoituksen joukkuekilpailussa ratkaisee ensin yhteenlasketut voitot ja sitten pelipisteet
- saman joukkueen pelaajat voivat kohdata kaaviossa normaalisti vastakkain (ei hypitä yli)
Biklu1 - Ristiluoma Aleksi, Ruokonen Roope, Shakil Saani - Otaniemen Biljardiklubi ry. / Espoo
EBK1 - Komi Tuomas, Lounamaa Joonas, Matikainen Casper - Espoon Biljardikerho ry. / Espoo
HBK1 - Hämäläinen Heimo, Thoménius Kari, Öhman Kaj - Helsingin Biljardikerho ry. / Helsinki
HBK2 - Muotka Olli, Pasanen Ville, Seppelin Tom - Helsingin Biljardikerho ry. / Helsinki
HBK3 - Mattila Nesto, Nykänen Petteri, Rantanen Pauli - Helsingin Biljardikerho ry. / Helsinki
HBK4 - Heikkinen Jouna, Muhonen Timo, Viimala Isto - Helsingin Biljardikerho ry. / Helsinki
HSK1 - Hannukkala Jussi, Koponen Markku, Lakka Juuso - Helsingin Suomalainen Klubi ry. / Helsinki
HyvBK1 - Auresto Leevi, Auresto Lenni, Auresto Toma - Hyvinkään Biljardikerho ry. / Hyvinkää
HyvBK2 - Hirvonen Miikka, Hämäläinen Simo, Ijäs Markku - Hyvinkään Biljardikerho ry. / Hyvinkää
HyvBK3 - Juslin Petja, Karvonen Markus, Pollari Kari - Hyvinkään Biljardikerho ry. / Hyvinkää
HyvBK4 - Kaikkonen Kimmo, Laine Hannu, Palviainen Mika - Hyvinkään Biljardikerho ry. / Hyvinkää
Iso8 - Kotinurmi Jalo, Nykänen Juho, Sevastyanov Arseni - Isokasi Oy / Pyhtää
KLK1 - Holopainen Jussi, Oinonen Mikko, Tuhkanen Arto - Kuopion Liikemiesklubi ry. / Kuopio
PPK1 - Heikkilä Joachim, Keto Vesa, Suomalainen Jari - Porvoon Porvarikerho ry. / Porvoo
PVK1 - Nuutinen Mauno, Tainio Jarmo, Tainio Tatu - Puh.veli-klubi / Helsinki
PVK2 - Anttila Petri, Heikkilä Ropi, Savolainen Jani - Puh.veli-klubi / Helsinki
PVK3 - Hyyryläinen Juha, Jyläs Sami, Ruotsi Pekka - Puh.veli-klubi / Helsinki
PVK4 - Hjort Timo, Kastell Tommi, Laine Kim - Puh.veli-klubi / Helsinki
RB1 - Auvinen Arto, Kähkönen Janne, Rautiainen Jyri - Red Ball ry. / Kouvola
RBK1 - Hälvä Matti, Kallio Kari, Ronkainen Mika - Rovaniemen Biljardikerho ry. / Rovaniemi
TAK1 - Kaivonen Tero, Pöyhönen Aki, Turtiainen Jussi - Tampereen Ammattiklubi ry. / Tampere
TAK2 - Hänninen Juho, Jokitie Jesse, Lehikoinen Kari - Tampereen Ammattiklubi ry. / Tampere
TBK1 - Jokinen Sami, Laaksonen Kim, Vulli Janne - Turun Biljardikerho ry. / Turku
3. kierrokselle sijoitetaan suoraan seuraavat pelaajat:
RG1 Tuhkanen Arto KLK (PVK)
RG2 Muotka Olli HBK (HBK)
RG3 Kallio Kari RBK (HBK)
RG4 Komi Tuomas EBK (PVK)
RG5 Pöyhönen Aki TAK (PVK)
RG6 Sevastyanov Arseni Iso8 (HBK)
RG7 Auresto Toma HyvBK (HBK)
RG8 Asikainen Petri KK-79 (PVK)
RG9 Kiviaho Tero KoKa (PVK)
RG10 Suomalainen Jari PPK (HBK)
RG11 Savolainen Jani PVK (HBK)
RG12 Kaikkonen Kimmo HyvBK (PVK)
2. kierrokselle sijoitetaan suoraan seuraavat pelaajat:
RG13 Lakka Juuso HSK (PVK)
RG14 Ronkainen Mika RBK (HBK)
RG15 Holopainen Jussi KLK (PVK)
RG16 Turtiainen Jussi TAK (PVK)
RG17 Jokinen Sami TBK (PVK)
RG18 Ruokonen Roope Biklu (HBK)
RG19 Pasanen Ville HBK (HBK)
RG20 Puuska Kari HBK (PVK)
RG21 Nuutinen Mauno PVK (PVK)
RG22 Hälvä Matti TBK (HBK)
RG23 Lounamaa Joonas EBK (HBK)
RG24 Laurinolli Eemeli RBK (PVK)
1. kierros PVK (18 peliä)
10:00 Kotinurmi Jalo Iso8 0 - Heikkilä Ropi PVK 0
10:00 Ristiluoma Aleksi Biklu 0 - Hämäläinen Simo HyvBK 0
10:00 Lehikoinen Kari TAK 0 - Nykänen Juho Iso8 0
10:00 Tondi Juha IBK 0 - Tanttu Patrick Bari 0
10:00 Jokitie Jesse TAK 0 - Kaivonen Tero TAK 0
10:15 Juslin Petja HyvBK 0 - Kuokkanen Esa P-HBK 0
10:15 Öhman Kaj HBK 0 - Shakil Saani Biklu 0
10:30 Rokkanen Sami SaiBi 0 - Tainio Tatu PVK 0
10:45 Hämäläinen Heimo HBK 0 - Hänninen Juho TAK 0
10:45 Parikka Tero P-HBK 0 - Paronen Ilari JoKK 0
11:00 Ruotsi Pekka PVK 0 - Hyyryläinen Juha PVK 0
11:00 Taunila Jari JoKK 0 - Palviainen Mika HyvBK 0
11:15 Lohtander Marko Ritz 0 - Mattila Nesto HBK 0
11:30 Hannukkala Jussi HSK 0 - Laine Hannu HyvBK 0
11:30 Vainio Risto TBK 0 - Thoménius Kari HBK 0
11:45 Lindroos Jorma EP 0 - Heikkinen Jouna HBK 0
11:45 Matikainen Casper EBK 0 - Tainio Jarmo PVK 0
12:00 Vatanen Esko SaBik 0 - Laine Kim PVK 0
Jukka Haapakoski hakee ylhäältä ensimmäisen pelinsä vastustajan
1. kierros HBK (15 peliä)
10:00 Rantanen Pauli HBK 0 - Viimala Isto HBK 0
10:00 Laitinen Mikko KoKa 0 - Pollari Kari HyvBK 0
10:00 Karvonen Markus HyvBK 0 - Päivinen Tero PVK 0
10:00 Anttila Petri PVK 0 - Muhonen Timo HBK 0
10:15 Seppelin Tom HBK 0 - Ström Micke CCA 0
10:15 Hjort Timo PVK 0 - Rautiainen Jyri RB 0
10:30 Nykänen Petteri HBK 0 - Oinonen Mikko KLK 0
10:45 Jyläs Sami PVK 0 - Ijäs Markku HyvBK 0
11:00 Vulli Janne TBK 0 - Keto Vesa PPK 0
11:00 Järvinen Otto HBS 0 - Asp Kaj EBK 0
11:15 Kastell Tommi PVK 0 - Auvinen Arto RB 0
11:30 Auresto Leevi HyvBK 0 - Auresto Lenni HyvBK 0
11:45 Heikkilä Joachim PPK 0 - Kähkönen Janne RB 0
11:45 Laatunen Pekka MLS 0 - Koponen Markku HSK 0
12:00 Laaksonen Kim TBK 0 - Hirvonen Miikka HyvBK 0
2. kierros PVK (22 peliä)
12:15 Haapakoski Jukka CSS 0 - Kotinurmi Jalo Iso8 0
12:15 Turtiainen Jussi TAK 0 - Heikkilä Ropi PVK 0
12:30 Ristiluoma Aleksi Biklu 0 - Lehikoinen Kari TAK 0
12:45 Hämäläinen Simo HyvBK 0 - Nykänen Juho Iso8 0
12:45 Laurinolli Eemeli RBK 0 - Tondi Juha IBK 0
13:00 Tanttu Patrick Bari 0 - Jokitie Jesse TAK 0
13:00 Kaivonen Tero TAK 0 - Juslin Petja HyvBK 0
13:15 Kuokkanen Esa P-HBK 0 - Jokinen Sami TBK 0
13:30 Öhman Kaj HBK 0 - Rokkanen Sami SaiBi 0
13:30 Shakil Saani Biklu 0 - Tainio Tatu PVK 0
13:45 Hämäläinen Heimo HBK 0 - Puuska Kari HBK 0
13:45 Hänninen Juho TAK 0 - Parikka Tero P-HBK 0
14:00 Paronen Ilari JoKK 0 - Ruotsi Pekka PVK 0
14:15 Hyyryläinen Juha PVK 0 - Taunila Jari JoKK 0
14:15 Lakka Juuso HSK 0 - Palviainen Mika HyvBK 0
14:30 Lohtander Marko Ritz 0 - Hannukkala Jussi HSK 0
14:30 Mattila Nesto HBK 0 - Laine Hannu HyvBK 0
14:45 Vainio Risto TBK 0 - Nuutinen Mauno PVK 0
15:00 Thoménius Kari HBK 0 - Lindroos Jorma EP 0
15:00 Heikkinen Jouna HBK 0 - Matikainen Casper EBK 0
15:15 Tainio Jarmo PVK 0 - Holopainen Jussi KLK 0
15:15 Vatanen Esko SaBik 0 - Haapakoski Jukka CSS 0
Laine Kim hakee ylhäältä joko Kotinurmi Jalo tai Turtiainen Jussi
2. kierros HBK (17 peliä)
12:15 Rantanen Pauli HBK 0 - Laitinen Mikko KoKa 0
12:30 Viimala Isto HBK 0 - Lounamaa Joonas EBK 0
12:30 Pollari Kari HyvBK 0 - Karvonen Markus HyvBK 0
12:45 Päivinen Tero PVK 0 - Anttila Petri PVK 0
13:00 Muhonen Timo HBK 0 - Seppelin Tom HBK 0
13:15 Ruokonen Roope Biklu 0 - Ström Micke CCA 0
13:15 Hjort Timo PVK 0 - Nykänen Petteri HBK 0
13:30 Rautiainen Jyri RB 0 - Oinonen Mikko KLK 0
13:45 Ronkainen Mika RBK 0 - Jyläs Sami PVK 0
14:00 Ijäs Markku HyvBK 0 - Vulli Janne TBK 0
14:00 Keto Vesa PPK 0 - Järvinen Otto HBS 0
14:15 Asp Kaj EBK 0 - Hälvä Matti RBK 0
14:30 Kastell Tommi PVK 0 - Auresto Leevi HyvBK 0
14:45 Auvinen Arto RB 0 - Auresto Lenni HyvBK 0
14:45 Heikkilä Joachim PPK 0 - Pasanen Ville HBK 0
15:00 Kähkönen Janne RB 0 - Laatunen Pekka MLS 0
15:15 Koponen Markku HSK 0 - Laaksonen Kim TBK 0
Hirvonen Miikka hakee ylhäältä Muotkan Ollin, 3. kierroksen ensimmäinen peli
3. kierros alkaa molemmissa pelipaikoissa n. 15:30.
Sijoitettujen kaavionumerot PVK
6 Tuhkanen Arto
13 Kiviaho Tero
21 Asikainen Petri
28 Komi Tuomas
36 Kaikkonen Kimmo
44 Pöyhönen Aki
Sijoitettujen kaavionumerot HBK
51 Muotka Olli
59 Suomalainen Jari
66 Auresto Toma
74 Kallio Kari
82 Savolainen Jani
89 Sevastyanov Arseni
Kilpailukaavio kokonaisuudessaan:
Joukkueet aakkosjärjestyksessä (23 joukkuetta):
- sijoituksen joukkuekilpailussa ratkaisee ensin yhteenlasketut voitot ja sitten pelipisteet
- saman joukkueen pelaajat voivat kohdata kaaviossa normaalisti vastakkain (ei hypitä yli)
Biklu1 - Ristiluoma Aleksi, Ruokonen Roope, Shakil Saani - Otaniemen Biljardiklubi ry. / Espoo
EBK1 - Komi Tuomas, Lounamaa Joonas, Matikainen Casper - Espoon Biljardikerho ry. / Espoo
HBK1 - Hämäläinen Heimo, Thoménius Kari, Öhman Kaj - Helsingin Biljardikerho ry. / Helsinki
HBK2 - Muotka Olli, Pasanen Ville, Seppelin Tom - Helsingin Biljardikerho ry. / Helsinki
HBK3 - Mattila Nesto, Nykänen Petteri, Rantanen Pauli - Helsingin Biljardikerho ry. / Helsinki
HBK4 - Heikkinen Jouna, Muhonen Timo, Viimala Isto - Helsingin Biljardikerho ry. / Helsinki
HSK1 - Hannukkala Jussi, Koponen Markku, Lakka Juuso - Helsingin Suomalainen Klubi ry. / Helsinki
HyvBK1 - Auresto Leevi, Auresto Lenni, Auresto Toma - Hyvinkään Biljardikerho ry. / Hyvinkää
HyvBK2 - Hirvonen Miikka, Hämäläinen Simo, Ijäs Markku - Hyvinkään Biljardikerho ry. / Hyvinkää
HyvBK3 - Juslin Petja, Karvonen Markus, Pollari Kari - Hyvinkään Biljardikerho ry. / Hyvinkää
HyvBK4 - Kaikkonen Kimmo, Laine Hannu, Palviainen Mika - Hyvinkään Biljardikerho ry. / Hyvinkää
Iso8 - Kotinurmi Jalo, Nykänen Juho, Sevastyanov Arseni - Isokasi Oy / Pyhtää
KLK1 - Holopainen Jussi, Oinonen Mikko, Tuhkanen Arto - Kuopion Liikemiesklubi ry. / Kuopio
PPK1 - Heikkilä Joachim, Keto Vesa, Suomalainen Jari - Porvoon Porvarikerho ry. / Porvoo
PVK1 - Nuutinen Mauno, Tainio Jarmo, Tainio Tatu - Puh.veli-klubi / Helsinki
PVK2 - Anttila Petri, Heikkilä Ropi, Savolainen Jani - Puh.veli-klubi / Helsinki
PVK3 - Hyyryläinen Juha, Jyläs Sami, Ruotsi Pekka - Puh.veli-klubi / Helsinki
PVK4 - Hjort Timo, Kastell Tommi, Laine Kim - Puh.veli-klubi / Helsinki
RB1 - Auvinen Arto, Kähkönen Janne, Rautiainen Jyri - Red Ball ry. / Kouvola
RBK1 - Hälvä Matti, Kallio Kari, Ronkainen Mika - Rovaniemen Biljardikerho ry. / Rovaniemi
TAK1 - Kaivonen Tero, Pöyhönen Aki, Turtiainen Jussi - Tampereen Ammattiklubi ry. / Tampere
TAK2 - Hänninen Juho, Jokitie Jesse, Lehikoinen Kari - Tampereen Ammattiklubi ry. / Tampere
TBK1 - Jokinen Sami, Laaksonen Kim, Vulli Janne - Turun Biljardikerho ry. / Turku
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen