Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Broadway Billiards ry järjestää RG2 8-pallo seniorit MN42 9.12.2017 klo 10.00 alkaen (ovet avataan 9.30)
Pelipaikkana Bar&Billiards Brode, Merenkäynti 3, Espoo
Osallistumisoikeus:
SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä, MN42 31.12.1976 ja aikaisemmin syntyneet
Ilmoittautuminen:
Keskiviikkona 6.12. klo 21 mennessä tähän viestiketjuun tai txt 0400801251/Jukka Haapakoski
Pelitapa:
8-palloa vuoroaloituksin
Tuplaeliminaatiokaavio 64/16cup, 32/8cup tai 16/4cup
Kaavioon sijoitetaan rankingin 4 parasta
Kilpailu pyritään pelaamaan yksipäiväisenä
Osallistumismaksu:
40€ (+ kausi- tai kertalisenssi)
Naiset puoleen hintaan
Kilpailupaikalta ei voi hankkia lisenssiä, kaikki lisenssimaksut maksetaan etukäteen https://www.suomisport.fi
Palkinnot:
Pokaalit neljälle parhaalle, sekä palkinto-osuudesta:
1. 40%, 2. 25%, 3.-4. 17,5%
Kilpailuasu:
EB (edustusasu tai B-taso, kts. tarkemmin SBiL pukeutumisohjeet)
Turnauksesta on liveseuranta streameineen osoitteessa www.brode.fi/biljardi
Ravintolasta saa tilattua pizzaa, lisäksi tarjolla on vitriinituotteita sekä virvokkeita
Tervetuloa Espooseen!
Ilmoittautuneet:
1. Taavila Arto Ksbk
2. Kaksonen Henri EBK
3. Mikkola Tony JäKe
4. Yliniemi Juha JäKe
5. Bergius Juha KK-79
6. Lunden Kristian TBK
7. Saloheimo Joonas EBK
8. Kalela Esa EBK
9. Hämäläinen Asko 7pool
10. Toivonen Markku JäKe
11. Sairanen Jussi Brode
12. Kaipainen Janne Rolli
13. Vainio Risto TBK
14. Nieminen Anne Stars
15. Laakso Pauli Tybi
16. Ahonen Tomi Luna
17. Heikkilä Joachim PPK
18. Järvinen Juha-Matti VSB
19. Ranta Mikko Brode
20. Vakkuri Eero Brode
21. Nykänen Jouni Luna
Pelipaikkana Bar&Billiards Brode, Merenkäynti 3, Espoo
Osallistumisoikeus:
SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä, MN42 31.12.1976 ja aikaisemmin syntyneet
Ilmoittautuminen:
Keskiviikkona 6.12. klo 21 mennessä tähän viestiketjuun tai txt 0400801251/Jukka Haapakoski
Pelitapa:
8-palloa vuoroaloituksin
Tuplaeliminaatiokaavio 64/16cup, 32/8cup tai 16/4cup
Kaavioon sijoitetaan rankingin 4 parasta
Kilpailu pyritään pelaamaan yksipäiväisenä
Osallistumismaksu:
40€ (+ kausi- tai kertalisenssi)
Naiset puoleen hintaan
Kilpailupaikalta ei voi hankkia lisenssiä, kaikki lisenssimaksut maksetaan etukäteen https://www.suomisport.fi
Palkinnot:
Pokaalit neljälle parhaalle, sekä palkinto-osuudesta:
1. 40%, 2. 25%, 3.-4. 17,5%
Kilpailuasu:
EB (edustusasu tai B-taso, kts. tarkemmin SBiL pukeutumisohjeet)
Turnauksesta on liveseuranta streameineen osoitteessa www.brode.fi/biljardi
Ravintolasta saa tilattua pizzaa, lisäksi tarjolla on vitriinituotteita sekä virvokkeita
Tervetuloa Espooseen!
Ilmoittautuneet:
1. Taavila Arto Ksbk
2. Kaksonen Henri EBK
3. Mikkola Tony JäKe
4. Yliniemi Juha JäKe
5. Bergius Juha KK-79
6. Lunden Kristian TBK
7. Saloheimo Joonas EBK
8. Kalela Esa EBK
9. Hämäläinen Asko 7pool
10. Toivonen Markku JäKe
11. Sairanen Jussi Brode
12. Kaipainen Janne Rolli
13. Vainio Risto TBK
14. Nieminen Anne Stars
15. Laakso Pauli Tybi
16. Ahonen Tomi Luna
17. Heikkilä Joachim PPK
18. Järvinen Juha-Matti VSB
19. Ranta Mikko Brode
20. Vakkuri Eero Brode
21. Nykänen Jouni Luna
Viimeksi muokannut Str, 12:19 06.12.2017. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
Jukka Haapakoski, CSS
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Mukaan, kiitos!
Henri Kaksonen
https://www.groovetownjack.fi/
https://www.groovetownjack.fi/
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Juha Bergius KK-79 ja Kristian Lunden TBK, mukaan kisailee
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Joonas Saloheimo (EBK) ja Esa Kalela (EBK) mukaan karkeloihin... Kiitos
- Joonas -
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Mukaan kilpailuun.
Markku Toivonen
JäKe ry. / Frida
JäKe ry. / Frida
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Minä mukaan kans
Anne Nieminen, Stars
http://www.matkapojat.fi
http://www.matkapojat.fi
-
- Viestit: 73
- Liittynyt: 19:36 04.11.2004
- Paikkakunta: Porvoo
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Mukaan thäänks
Joachim Heikkilä, PPK
Borgoensis Pistolium
Borgoensis Pistolium
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Juha-Matti Järvinen VSB mukaan kisaan
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Mukaan.
Ahonen Tomi
AC Luna
Ahonen Tomi
AC Luna
-
- Viestit: 160
- Liittynyt: 21:47 18.09.2005
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Jouni Nykänen, AC Luna.
Jouni Nykänen, AC Luna
www.barcafeluna.com
www.barcafeluna.com
-
- Viestit: 59
- Liittynyt: 22:41 25.02.2014
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
26 pelaajaa ilmoittautui mukaan. Kilpailu on yksipäiväinen. Kaavio ja aikataulu torstain aikana.
Jukka Haapakoski, CSS
Re: Seniorit MN42 8-pallo RG3 9.12.2017@Brode Espoo
Pelataan 6 voittoon vuoroaloituksin.
Aikataulu:
Klo 10.00:
Laakso Pauli - Nieminen Anne -
Mikkola Tony - Heikkila Joachim -
Ranta Mikko - Bergius Juha -
Yliniemi Juha - Taavila Arto -
Raudas Sasu - Vakkuri Eero -
Kaksonen Henri - Mikkola Tommy -
Sairanen Jussi - Lehio Janne
Vainio Risto - Vehman Aki
Klo 11.00 -
Jarvinen Juha-Matti - Hamalainen Asko -
Lunden Kristian - Rantanen Antti
Ahonen Tomi
Saloheimo Joonas
Kaipainen Janne
Nykanen Jouni
Kalela Esa
Toivonen Markku
Kaavio kokonaisuudessaan:
1. kierros
Ahonen Tomi - W.O. 6 - 0
Laakso Pauli - Nieminen Anne -
Mikkola Tony - Heikkila Joachim -
Ranta Mikko - Bergius Juha -
W.O. - Saloheimo Joonas 0 - 6
Yliniemi Juha - Taavila Arto -
Raudas Sasu - Vakkuri Eero -
W.O. - Kaipainen Janne 0 - 6
Nykanen Jouni - W.O. 6 - 0
Kaksonen Henri - Mikkola Tommy -
Sairanen Jussi - Lehio Janne -
W.O. - Kalela Esa 0 - 6
Vainio Risto - Vehman Aki -
Jarvinen Juha-Matti - Hamalainen Asko -
Lunden Kristian - Rantanen Antti -
W.O. - Toivonen Markku 0 - 6
2. kierros, voittaneiden puoli
Ahonen Tomi - -
- -
Saloheimo Joonas - -
- Kaipainen Janne -
Nykanen Jouni - -
- Kalela Esa -
- -
- Toivonen Markku -
Tervetuloa!
Aikataulu:
Klo 10.00:
Laakso Pauli - Nieminen Anne -
Mikkola Tony - Heikkila Joachim -
Ranta Mikko - Bergius Juha -
Yliniemi Juha - Taavila Arto -
Raudas Sasu - Vakkuri Eero -
Kaksonen Henri - Mikkola Tommy -
Sairanen Jussi - Lehio Janne
Vainio Risto - Vehman Aki
Klo 11.00 -
Jarvinen Juha-Matti - Hamalainen Asko -
Lunden Kristian - Rantanen Antti
Ahonen Tomi
Saloheimo Joonas
Kaipainen Janne
Nykanen Jouni
Kalela Esa
Toivonen Markku
Kaavio kokonaisuudessaan:
1. kierros
Ahonen Tomi - W.O. 6 - 0
Laakso Pauli - Nieminen Anne -
Mikkola Tony - Heikkila Joachim -
Ranta Mikko - Bergius Juha -
W.O. - Saloheimo Joonas 0 - 6
Yliniemi Juha - Taavila Arto -
Raudas Sasu - Vakkuri Eero -
W.O. - Kaipainen Janne 0 - 6
Nykanen Jouni - W.O. 6 - 0
Kaksonen Henri - Mikkola Tommy -
Sairanen Jussi - Lehio Janne -
W.O. - Kalela Esa 0 - 6
Vainio Risto - Vehman Aki -
Jarvinen Juha-Matti - Hamalainen Asko -
Lunden Kristian - Rantanen Antti -
W.O. - Toivonen Markku 0 - 6
2. kierros, voittaneiden puoli
Ahonen Tomi - -
- -
Saloheimo Joonas - -
- Kaipainen Janne -
Nykanen Jouni - -
- Kalela Esa -
- -
- Toivonen Markku -
Tervetuloa!
Jukka Haapakoski, CSS