8-pallo SM 2014 Brode&Hyvinkää 15-16.3.
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
8-pallo SM 2014 Brode&Hyvinkää 15-16.3.
Broadway Billiards ry järjestää 8-pallo SM-kilpailun yhteistyössä Hyvinkään biljardikerhon kanssa.
Lauantaina 15.3. klo 10.00 alkaen
Lauantaina pelataan kahdella salilla:
Bar&Restaurant Brode, Metsolantie 4, 01450 Vantaa, 0408481685
Hyvinkään biljardisali, Hämeenkatu 2, 05800 Hyvinkää, 019 432450
Sunnuntaina 16.3. klo 10.00 64 tai 32cup Brodessa
Ilmoittautumiset keskiviikkona 12.3. klo 21.00 mennessä
-tähän palstalle tai txt allekirjoittaneelle
Osallistumismaksu 50€, osallistujilla tulee olla kausilisenssi (kevätlisenssin 30€ voi maksaa paikanpäällä)
Palkinnot:
Pokaalit ja mitalit neljälle parhaalle
+palkinto-osuudesta stipendit:
1. 40%
2. 25%
3.-4. 17,5%
Pelataan lauantain ottelut tuplaeliminaatiokaaviolla 6 voittoon.
Sunnuntain cup-pelit 7 voittoon.
Dresscode Sbil EB
Hotellit hyvillä julkisilla yhteyksillä molempiin paikkoihin löytyvät Hyvinkäältä (cumulus), Järvenpäästä (scandic) ja Tikkurilasta (sokos)
Molempiin pelipaikkoihin on hyvät kulkuyhteydet paikallisjunilla. Aikataulut http://www.reittiopas.fi
Tervetuloa kisailemaan Suomenmestaruudesta!
Ilmoittautuneet:
1. Ahola Sami Brode
2. Aittola Konsta BiCir
3. Al-Marayati Abbas Tybi
4. Alho Janne EBK
5. Annanmäki Aleksi Luna
6. Autero Einari GU
7. Forsström Peter BB
8. Gustafsson Jesse PPP
9. Haapakoski Jukka Brode
10. Haaslahti Pasi GU
11. Halinen Santeri MSC
12. Hartikainen Marko Shamrock
13. Heino Riku Ritz
14. Heinonen Sami CCA
15. Heiskanen Aki GU
16. Hiltunen Jouko TBK
17. Hirvonen Miikka HyvBk
18. Honkanen Jarkko
19. Huttunen Jesse BCK BCK
20. Huttunen Jesse PmPA PmPA
21. Hynninen Janne Luna
22. Iivonen Jussi MSC
23. Johansson Valter BB
24. Jokela Matti CCA
25. Jonsson Jarkko BK
26. Juva Markus Ritz
27. Kakkonen Pasi Brode
28. Kaksonen Henri Bari
29. Kamotskin Kimmo PPK
30. Karlsson Karolus Bari
31. Karttunen Sami BCL
32. Kivelä Jesse PmPa
33. Knight Paul Pelika
34. Kolehmainen Marko Duckpool
35. Korhonen Jari CCA
36. Koskela Joonas BK
37. Kytömaa Juho SB
38. Laaksonen Juha RBS
39. Laaksonen Kim
40. Lahtinen Teemu KEBIC
41. Laurila Vesa HyvBk
42. Lehtovirta Janne RBS
43. Levo Juha Duckpool
44. Lounamaa Joonas EBK
45. Makkonen Marko CCA
46. Makkonen Petri Brode
47. Mannila Antti Players
48. Marsalo Jiri CCA
49. Matikainen Casper BiCir
50. Miettinen Toni TBK
51. Morelius Jan GU
52. Mälkönen Jouko Brode
53. Nertamo Tomi Shamrock
54. Niemi Topias HBS
55. Nieminen Ilari Ritz
56. Nuutinen Juuso Brode
57. Nyman Pekka Bari
58. Nyyssölä Teemu GU
59. Ohtonen Joonas Players
60. Oksala Jouka Ritz
61. Oksala Nooa Ritz
62. Paalasmaa Jani RBS
63. Pannula Teemu Brode
64. Parikka Tero HyvBk
65. Pekkanen Hannu TBiK
66. Perttunen Sami Shamrock
67. Piilola Aleksanteri Duckpool
68. Pitkänen Juha Shamrock
69. Poikkijoki Marika Rolli
70. Puuska Kari Duckpool
71. Pyykönen Santtu Luna
72. Rantanen Marko Ritz
73. Renard Alex PmPA
74. Ruonala Mikael EBK
75. Ruottinen Roope BQS
76. Saaranen Riikka BCL
77. Savolainen Georg Brode
78. Seppänen Pentti Shamrock
79. Siekkinen Jani Brode
80. Siekkinen Nico Ritz
81. Suikkanen Petri BQS
82. Svensk Miikka Rolli
83. Särkisilta Jesse EBK
84. Tainio Tatu Duckpool
85. Takanen Jesse KEBIC
86. Takanen Mikko KEBIC
87. Toivo Henri LP-90
88. Toivonen Jyri EBK
89. Tuloisela Mikko 7pool
90. Tuomiranta Markus Brode
91. Turunen Timo
92. Uski Jani BK
93. Vartia Joonas HyvBk
94. Vastapuu Antti Brode
95. Venho Kari VSB
96. Venho Tuomo 7pool
97. Vesterlund Oliver VBS
98. Viherä Ville JamP
99. Virtanen Janna RBS
100. Virtanen Vesa-Ville Ritz
101. Vähäsarja Jaakko CCA
102. Wetterstrand Sami BCL
103. Öhrnberg Henrik Players
Lauantaina 15.3. klo 10.00 alkaen
Lauantaina pelataan kahdella salilla:
Bar&Restaurant Brode, Metsolantie 4, 01450 Vantaa, 0408481685
Hyvinkään biljardisali, Hämeenkatu 2, 05800 Hyvinkää, 019 432450
Sunnuntaina 16.3. klo 10.00 64 tai 32cup Brodessa
Ilmoittautumiset keskiviikkona 12.3. klo 21.00 mennessä
-tähän palstalle tai txt allekirjoittaneelle
Osallistumismaksu 50€, osallistujilla tulee olla kausilisenssi (kevätlisenssin 30€ voi maksaa paikanpäällä)
Palkinnot:
Pokaalit ja mitalit neljälle parhaalle
+palkinto-osuudesta stipendit:
1. 40%
2. 25%
3.-4. 17,5%
Pelataan lauantain ottelut tuplaeliminaatiokaaviolla 6 voittoon.
Sunnuntain cup-pelit 7 voittoon.
Dresscode Sbil EB
Hotellit hyvillä julkisilla yhteyksillä molempiin paikkoihin löytyvät Hyvinkäältä (cumulus), Järvenpäästä (scandic) ja Tikkurilasta (sokos)
Molempiin pelipaikkoihin on hyvät kulkuyhteydet paikallisjunilla. Aikataulut http://www.reittiopas.fi
Tervetuloa kisailemaan Suomenmestaruudesta!
Ilmoittautuneet:
1. Ahola Sami Brode
2. Aittola Konsta BiCir
3. Al-Marayati Abbas Tybi
4. Alho Janne EBK
5. Annanmäki Aleksi Luna
6. Autero Einari GU
7. Forsström Peter BB
8. Gustafsson Jesse PPP
9. Haapakoski Jukka Brode
10. Haaslahti Pasi GU
11. Halinen Santeri MSC
12. Hartikainen Marko Shamrock
13. Heino Riku Ritz
14. Heinonen Sami CCA
15. Heiskanen Aki GU
16. Hiltunen Jouko TBK
17. Hirvonen Miikka HyvBk
18. Honkanen Jarkko
19. Huttunen Jesse BCK BCK
20. Huttunen Jesse PmPA PmPA
21. Hynninen Janne Luna
22. Iivonen Jussi MSC
23. Johansson Valter BB
24. Jokela Matti CCA
25. Jonsson Jarkko BK
26. Juva Markus Ritz
27. Kakkonen Pasi Brode
28. Kaksonen Henri Bari
29. Kamotskin Kimmo PPK
30. Karlsson Karolus Bari
31. Karttunen Sami BCL
32. Kivelä Jesse PmPa
33. Knight Paul Pelika
34. Kolehmainen Marko Duckpool
35. Korhonen Jari CCA
36. Koskela Joonas BK
37. Kytömaa Juho SB
38. Laaksonen Juha RBS
39. Laaksonen Kim
40. Lahtinen Teemu KEBIC
41. Laurila Vesa HyvBk
42. Lehtovirta Janne RBS
43. Levo Juha Duckpool
44. Lounamaa Joonas EBK
45. Makkonen Marko CCA
46. Makkonen Petri Brode
47. Mannila Antti Players
48. Marsalo Jiri CCA
49. Matikainen Casper BiCir
50. Miettinen Toni TBK
51. Morelius Jan GU
52. Mälkönen Jouko Brode
53. Nertamo Tomi Shamrock
54. Niemi Topias HBS
55. Nieminen Ilari Ritz
56. Nuutinen Juuso Brode
57. Nyman Pekka Bari
58. Nyyssölä Teemu GU
59. Ohtonen Joonas Players
60. Oksala Jouka Ritz
61. Oksala Nooa Ritz
62. Paalasmaa Jani RBS
63. Pannula Teemu Brode
64. Parikka Tero HyvBk
65. Pekkanen Hannu TBiK
66. Perttunen Sami Shamrock
67. Piilola Aleksanteri Duckpool
68. Pitkänen Juha Shamrock
69. Poikkijoki Marika Rolli
70. Puuska Kari Duckpool
71. Pyykönen Santtu Luna
72. Rantanen Marko Ritz
73. Renard Alex PmPA
74. Ruonala Mikael EBK
75. Ruottinen Roope BQS
76. Saaranen Riikka BCL
77. Savolainen Georg Brode
78. Seppänen Pentti Shamrock
79. Siekkinen Jani Brode
80. Siekkinen Nico Ritz
81. Suikkanen Petri BQS
82. Svensk Miikka Rolli
83. Särkisilta Jesse EBK
84. Tainio Tatu Duckpool
85. Takanen Jesse KEBIC
86. Takanen Mikko KEBIC
87. Toivo Henri LP-90
88. Toivonen Jyri EBK
89. Tuloisela Mikko 7pool
90. Tuomiranta Markus Brode
91. Turunen Timo
92. Uski Jani BK
93. Vartia Joonas HyvBk
94. Vastapuu Antti Brode
95. Venho Kari VSB
96. Venho Tuomo 7pool
97. Vesterlund Oliver VBS
98. Viherä Ville JamP
99. Virtanen Janna RBS
100. Virtanen Vesa-Ville Ritz
101. Vähäsarja Jaakko CCA
102. Wetterstrand Sami BCL
103. Öhrnberg Henrik Players
Viimeksi muokannut Str, 17:24 12.03.2014. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
Jukka Haapakoski, CSS
Re: 8-pallo SM 2014 Brode&Hyvinkää 15-16.3.
Ville Håmäläinen ja Johanna Vartiainen BCL
Ville Hämäläinen PGL
Sponsorit:
Taom
thebiljardiasennus
Sponsorit:
Taom
thebiljardiasennus
-
- Viestit: 128
- Liittynyt: 22:18 08.02.2005
Re: 8-pallo SM 2014 Brode&Hyvinkää 15-16.3.
Antti Vastapuu
Ana Vastapuu 040 7591 911
BB Sipoo
http://www.mpi-rakennus.fi/
http://www.garageland.fi/
http://www.moposport.fi/
http://www.korsogym.fi/
BB Sipoo
http://www.mpi-rakennus.fi/
http://www.garageland.fi/
http://www.moposport.fi/
http://www.korsogym.fi/
Re: 8-pallo SM 2014 Brode&Hyvinkää 15-16.3.
Jarkko Jonsson BK ja Joonas Koskela BK mukaan
Jarkko Jonsson, BK
Re: 8-pallo SM 2014 Brode&Hyvinkää 15-16.3.
Mukana
Petri Makkonen, HyvBk
Mezz cues
Zan tips
Taom billiards
Mustakasi
Koneistamovaltsu
Salonsiven
Finegroup
Mezz cues
Zan tips
Taom billiards
Mustakasi
Koneistamovaltsu
Salonsiven
Finegroup
Re: 8-pallo SM 2014 Brode&Hyvinkää 15-16.3.
Timo Turunen mukaan!