Tasoituksista

Poolbiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Johnny Boyh, Tube, Matti Jokela, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Mika
Viestit: 508
Liittynyt: 14:42 04.11.2004
Paikkakunta: Kuusamo

Viesti Kirjoittaja Mika »

pete kirjoitti: Eli sama on tahti siellä naapurissakin. Ja nyt muuten, muisti palailee pätkittäin, tuo LooserBreaks -systeemi on jossain vilahtanut esillä täälläkin.
Ainakin Bud-openissa Ruotsissa oli toi tsydeemi käytössä, en tosin ollut viime vuonna mutta toissa vuonna kävin
Tommi Lamminaho
Viestit: 3898
Liittynyt: 20:04 27.10.2004
Paikkakunta: Kirkkonummi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Tommi Lamminaho »

Älkäähän sanoko.... Mun mielessä pyörii edelleen haave tasoituksettomasta kisasta.

http://www.sbil.fi/keskustelu/viewtopic.php?t=1220

Etkö, Rz, lähtis kokeilemaan mukaan? Ketään ei sijoiteta, pelit 5 voittoon. En millään jaksa uskoa että suomalainen mieli olisi niin kilpailuhengetön ettei tällaista lähtis kokeilemaan, vaikka sitten sen vuoksi että vois sanoa olleensa mukana tähän asti suurimmassa kotimaisessa biljardikilpailussa?! 8)
Tommi Lamminaho
Hallituksen jäsen SBiL, EPBF
Tommi Lamminaho
Viestit: 3898
Liittynyt: 20:04 27.10.2004
Paikkakunta: Kirkkonummi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Tommi Lamminaho »

Meitsihän alko kuulostaan jo Trudeaulta :lol:
Tommi Lamminaho
Hallituksen jäsen SBiL, EPBF
tim ppa

Viesti Kirjoittaja tim ppa »

ja eikös tenniksessä kaikki lähde peliin samalta viivalta ??
Tommi Lamminaho
Viestit: 3898
Liittynyt: 20:04 27.10.2004
Paikkakunta: Kirkkonummi
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Tommi Lamminaho »

pete kirjoitti:Jahas ja joo, tulipahan tuossa penskojen tappelua tuomaroidessa kirjoitettua hiukan pieleen edellisessä viestissäni. Siis tuo viimoinen lause piti olla: että helevetin kova peluri on saanu selkäänsä selkeesti heikommaksi rankatulta.


Ja sit taas vääntöä :D Minä en vaan suostu uskomaan tuota Finland -korttia, en sit niin millään. Voiko muka olla, että villissä pohjoisessa luonne karaistuu vain tasoittelemalla..ja pakolais- ja siirtolaispolitiikkaan en edes puutu.
Summercheck olkoon luku sinänsä. Noilla osallistumismaksuilla väkisin kaivataan händärit. Itse jaksan kuitenkin uskoa ajatukseeni ja meinaankin tehdä töitä sen eteen että ehkä jos syksyllä tai vuodenvaihteessa meillä pelataan suuri, tasoitukseton kilpailu jossa kaikilla on kuitenkin mahdollisuudet päästä rahoille ja saada ainakin omat pois. Samalla luonnollisesti tähdätään jatkuvuuteen.

Suomessa ei tiedetä vielä paljonkaan harjoittelusta, etenkin tehokkaasta sellaisesta. Toivon pelaajilta kunnianhimoa, halua menestyä, kehittyä ja olla joskus niitä voittajia. Väittäisin että ykkösdivarissa on 30 - 50 pelaajaa jotka hyvänä päivänään pystyisivät haastamaan mestispelaajia. Tehokkaalla, järkevällä harjoittelulla sekä valmennuksellakin, uskon ja väitän että niitä "hyviä päiviä" tulee enemmän ja enemmän. Uskokaa itseenne! :!:
Tommi Lamminaho
Hallituksen jäsen SBiL, EPBF
Vastaa Viestiin