8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Pelipaikat:
Brode, Korso ja Cue Action, Kerava
Aika:
29-30.3.2014. Alkaen klo 10.00. Ovet avataan viimeistään klo 9.30
Pelimuoto:
8-pallo
Osallistumisoikeus:
SBIL:n jäsenseuran jäsenillä, jotka ovat RG-listan top 32 ulkopuolella (rg-lista rg6 jälkeen).
Osallistumismaksu:
50€, (naiset ja juniorit 25 €) (+ kausi- tai kertalisenssi)
Kilpailuasu:
Sbil EB-taso (edustusasu tai B-taso, kts tarkemmin pukeutumisohjeet)
Pelipöydät:
Brode 7 kpl Diamond Pro-am, Kerava 7kpl Sören + 1kpl Diamond Pro-am.
Pelitapa:
Tuplaeliminaatio, 16 parasta sijoitetaan voimassaolevan rg-listan mukaan, tuplaeliminaatio 256/64cup, 128/32cup, 64/16cup (5-7 voittoon osallistujamäärän mukaan), vuoroaloitus. Kaavio jaetaan ja puoliskot arvotaan molemmilla pelipaikoilla sijoittamiset huomioiden. Sunnuntaina CUP pelataan molemmilla pelipaikoilla kunnes 8 jäljellä. 8Cup Brodessa.
Palkinnot:
50% palkinto-osuudesta: 1. 35%, 2. 20%, 3.-4. 12,5% 5.-8. 5% + pokaalit
Ilmoittautuminen:
Viimeistään Keskiviikkona 26.3.2014, klo 21.00 mennessä tämän ilmoituksen perään palstalle.
Pelipaikkojen osoitteet:
Bar&Restaurant Brode, Metsolantie 4, 01450 Vantaa, 040 848 1685
Cue Action Billiards and Bar, Käenkatu 2, 04230 Kerava, 0400 471 714
Kilpailun johtajat:
Brode: Pannula / Aittola
Cue Action: Jokela / Hämäläinen
Tervetuloa!
Alla tarkennus osallistumisoikeus- / sijottamiskysymyksiin:
Mestaruussarjan RG7 tullaan pelaamaan ennen 8-pallo SM-kilpailuja ja puolestaan B-SM RG7 (divarimestaruus) tullaan pelaamaan vasta 8-pallo SM-kilpailujen jälkeen. Tästä johtuen RG7 RG-pisteet tullaan ottamaan kokonaisuudessaan huomioon vasta 8-pallo SM-kilpailujen jälkeen
8.-9.3.2014
Mestaruussarja RG7
Kauden viimeinen Mestis RG joudutaan pelaamaan EM-kilpailujen ja Eurotourin takia poikkeuksellisen aikaisin. Osallistumisoikeus kilpailuun määräytyy RG6 viikonlopun jälkeisten RG-pisteiden mukaisesti. RG-pisteet astuvat voimaan vasta B-SM RG7 (29.-30.3.2014) kilpailun yhteydessä.
15.-16.3.2014
8-pallo SM-kilpailu
SM-kilpailun sijoittamiset katsotaan RG6 jälkeisen RG-listan mukaisesti eli RG7 mestaruussarjan pisteet eivät ole vielä voimassa 8-pallon SM-kilpailuissa.
29.-30.3.2014
B-SM 8-pallo Divarimestaruus
Osallistumisoikeus ja sijoittamiset kilpailuun määräytyy RG6 viikonlopun perusteella eli henkilöt joilla on osallistumisoikeus Mestaruussarjan RG7 kilpailuun - eivät saa osallistua B-SM:ään. 8-SM kilpailujen lopputuloksilla ei ole merkitystä tämän kilpailun osallistumisoikeuksissa tai sijoittamisissa.
Ilmot:
1. Teemu Pannula, Brode
2. Andreas Jankes, Bari
3. Markus Leppiaho, JamP
4. Ilari Nieminen, Ritz
5. Peter Forsström, BB
6. Mikko Saario, Ritz
7. Pekka Nyman, Bari
8. Aki Vehman,Luna
9. Juha Levo, Duckpool
10. Petri Suikkanen, BQS
11. Jari Korhonen, CCA
12. Thang Ngo, Pelika
13. Joonas Vartia, HyvBk
14. Matti Jokela, CCA
15. Juho Kytömaa, SB
16. Konsta Aittola, BiCir
17. Pentti Seppänen, Shamrock
18. Casper Matikainen, BiCir
19. Tommi Lamminaho, AC Luna
20. Nooa Oksala, Ritz
21. Marko Kolehmainen, Duckpool
22. Tatu Tainio, Duckpool
23. Teemu Oksanen, 7Pool
24. Topias Niemi, HBS
25. Roope Ruottinen, BQS
26. Henry Hynynen, CCA
27. Tomi Mantere, Shamrock
28. Ville Leppä, HBS
29. Nico Siekkinen, Ritz
30. Otto Paaso, Luna
31. Jari Mäkelä, LP-90
32. Jouni Turunen, LP-90
33. Johanna Vartiainen, BCL
34. Ville Hämäläinen, BCL
35. Aleksi Annanmäki, Ac Luna
36. Ari Toropainen, CCA
37. Juhana Nylund, 7pool
38. Mikko Tuloisela, 7pool
39. Oliver Vesterlund, VBS
40. Jouka Oksala, Ritz
41. Siekkinen Timo, Ritz
42. Jaakko Vähäsarja, CCA
43. Van Hop Nguyen, JamP
44. Kimmo Paavilainen, CCA
45. Miio Ronkonen, BiCir
46. Jan Pelkonen, HBS
47. Tuuliina Panula, HyvBk
48. Mika Palviainen, HyvBk
49. Jarkko Jonsson, BK
50. Joonas Koskela, BK
51. Karolus Karlsson, Bari
52. Hannaleena Vainio, HBS
53. Arttu Herranen, Brode
54. Miikka Svensk, Rolli
55. Jiri Marsalo, CCA
56. Jani Paalasmaa, RBS
57. Alexi Salonen, 7Pool
58. Juho Haverinen, HyvBk
59. Marko Rantanen, Ritz
60. Mika Nikunen, BCL
61. Jesse Takanen, KEBIC
62. Teemu Lahtinen, KEBIC
63. Jere Viljakainen, KEBIC
64. Mikko Takanen, KEBIC
65. Henri Toivo, LP-90
66. Kimmo Kamotskin, PPK
67. Tomi Nattari, I-HBS
68. Nico Vuorinen, TBK
69. Toni Miettinen, TBK
70. Pauli Peräinen, EBK
71. Juha Laaksonen, RBS
72. Kari Venho, VSB
73. Janne Hynninen, Luna
74. Jesse Gustafsson, PPP
75. Janna Virtanen, RBS
76. Daniel Karlsson, lokit
77. Janne Alho, EBK
78. Valtteri Lilja, Luna
79. Jani Partanen, BB
80. Mikko Koski, CCA
81. Petri Pulkkinen, CCA
82. Nguyen Huy, Pelika
83. Jussi Muurainen, RBS
84. Pasi Kakkonen, Brode
85. Olli Syrjä, Luna
86. Riku Heino, Ritz
87. Tero Hilpinen, Duckpool
88. Joonas Saloheimo, EBK
89. Ana Vastapuu, Brode
90. Ismo Koso, Shamrock
91. Janne Kaipainen, Rolli
92. Harri Käpylä, HBS
Pelipaikat:
Brode, Korso ja Cue Action, Kerava
Aika:
29-30.3.2014. Alkaen klo 10.00. Ovet avataan viimeistään klo 9.30
Pelimuoto:
8-pallo
Osallistumisoikeus:
SBIL:n jäsenseuran jäsenillä, jotka ovat RG-listan top 32 ulkopuolella (rg-lista rg6 jälkeen).
Osallistumismaksu:
50€, (naiset ja juniorit 25 €) (+ kausi- tai kertalisenssi)
Kilpailuasu:
Sbil EB-taso (edustusasu tai B-taso, kts tarkemmin pukeutumisohjeet)
Pelipöydät:
Brode 7 kpl Diamond Pro-am, Kerava 7kpl Sören + 1kpl Diamond Pro-am.
Pelitapa:
Tuplaeliminaatio, 16 parasta sijoitetaan voimassaolevan rg-listan mukaan, tuplaeliminaatio 256/64cup, 128/32cup, 64/16cup (5-7 voittoon osallistujamäärän mukaan), vuoroaloitus. Kaavio jaetaan ja puoliskot arvotaan molemmilla pelipaikoilla sijoittamiset huomioiden. Sunnuntaina CUP pelataan molemmilla pelipaikoilla kunnes 8 jäljellä. 8Cup Brodessa.
Palkinnot:
50% palkinto-osuudesta: 1. 35%, 2. 20%, 3.-4. 12,5% 5.-8. 5% + pokaalit
Ilmoittautuminen:
Viimeistään Keskiviikkona 26.3.2014, klo 21.00 mennessä tämän ilmoituksen perään palstalle.
Pelipaikkojen osoitteet:
Bar&Restaurant Brode, Metsolantie 4, 01450 Vantaa, 040 848 1685
Cue Action Billiards and Bar, Käenkatu 2, 04230 Kerava, 0400 471 714
Kilpailun johtajat:
Brode: Pannula / Aittola
Cue Action: Jokela / Hämäläinen
Tervetuloa!
Alla tarkennus osallistumisoikeus- / sijottamiskysymyksiin:
Mestaruussarjan RG7 tullaan pelaamaan ennen 8-pallo SM-kilpailuja ja puolestaan B-SM RG7 (divarimestaruus) tullaan pelaamaan vasta 8-pallo SM-kilpailujen jälkeen. Tästä johtuen RG7 RG-pisteet tullaan ottamaan kokonaisuudessaan huomioon vasta 8-pallo SM-kilpailujen jälkeen
8.-9.3.2014
Mestaruussarja RG7
Kauden viimeinen Mestis RG joudutaan pelaamaan EM-kilpailujen ja Eurotourin takia poikkeuksellisen aikaisin. Osallistumisoikeus kilpailuun määräytyy RG6 viikonlopun jälkeisten RG-pisteiden mukaisesti. RG-pisteet astuvat voimaan vasta B-SM RG7 (29.-30.3.2014) kilpailun yhteydessä.
15.-16.3.2014
8-pallo SM-kilpailu
SM-kilpailun sijoittamiset katsotaan RG6 jälkeisen RG-listan mukaisesti eli RG7 mestaruussarjan pisteet eivät ole vielä voimassa 8-pallon SM-kilpailuissa.
29.-30.3.2014
B-SM 8-pallo Divarimestaruus
Osallistumisoikeus ja sijoittamiset kilpailuun määräytyy RG6 viikonlopun perusteella eli henkilöt joilla on osallistumisoikeus Mestaruussarjan RG7 kilpailuun - eivät saa osallistua B-SM:ään. 8-SM kilpailujen lopputuloksilla ei ole merkitystä tämän kilpailun osallistumisoikeuksissa tai sijoittamisissa.
Ilmot:
1. Teemu Pannula, Brode
2. Andreas Jankes, Bari
3. Markus Leppiaho, JamP
4. Ilari Nieminen, Ritz
5. Peter Forsström, BB
6. Mikko Saario, Ritz
7. Pekka Nyman, Bari
8. Aki Vehman,Luna
9. Juha Levo, Duckpool
10. Petri Suikkanen, BQS
11. Jari Korhonen, CCA
12. Thang Ngo, Pelika
13. Joonas Vartia, HyvBk
14. Matti Jokela, CCA
15. Juho Kytömaa, SB
16. Konsta Aittola, BiCir
17. Pentti Seppänen, Shamrock
18. Casper Matikainen, BiCir
19. Tommi Lamminaho, AC Luna
20. Nooa Oksala, Ritz
21. Marko Kolehmainen, Duckpool
22. Tatu Tainio, Duckpool
23. Teemu Oksanen, 7Pool
24. Topias Niemi, HBS
25. Roope Ruottinen, BQS
26. Henry Hynynen, CCA
27. Tomi Mantere, Shamrock
28. Ville Leppä, HBS
29. Nico Siekkinen, Ritz
30. Otto Paaso, Luna
31. Jari Mäkelä, LP-90
32. Jouni Turunen, LP-90
33. Johanna Vartiainen, BCL
34. Ville Hämäläinen, BCL
35. Aleksi Annanmäki, Ac Luna
36. Ari Toropainen, CCA
37. Juhana Nylund, 7pool
38. Mikko Tuloisela, 7pool
39. Oliver Vesterlund, VBS
40. Jouka Oksala, Ritz
41. Siekkinen Timo, Ritz
42. Jaakko Vähäsarja, CCA
43. Van Hop Nguyen, JamP
44. Kimmo Paavilainen, CCA
45. Miio Ronkonen, BiCir
46. Jan Pelkonen, HBS
47. Tuuliina Panula, HyvBk
48. Mika Palviainen, HyvBk
49. Jarkko Jonsson, BK
50. Joonas Koskela, BK
51. Karolus Karlsson, Bari
52. Hannaleena Vainio, HBS
53. Arttu Herranen, Brode
54. Miikka Svensk, Rolli
55. Jiri Marsalo, CCA
56. Jani Paalasmaa, RBS
57. Alexi Salonen, 7Pool
58. Juho Haverinen, HyvBk
59. Marko Rantanen, Ritz
60. Mika Nikunen, BCL
61. Jesse Takanen, KEBIC
62. Teemu Lahtinen, KEBIC
63. Jere Viljakainen, KEBIC
64. Mikko Takanen, KEBIC
65. Henri Toivo, LP-90
66. Kimmo Kamotskin, PPK
67. Tomi Nattari, I-HBS
68. Nico Vuorinen, TBK
69. Toni Miettinen, TBK
70. Pauli Peräinen, EBK
71. Juha Laaksonen, RBS
72. Kari Venho, VSB
73. Janne Hynninen, Luna
74. Jesse Gustafsson, PPP
75. Janna Virtanen, RBS
76. Daniel Karlsson, lokit
77. Janne Alho, EBK
78. Valtteri Lilja, Luna
79. Jani Partanen, BB
80. Mikko Koski, CCA
81. Petri Pulkkinen, CCA
82. Nguyen Huy, Pelika
83. Jussi Muurainen, RBS
84. Pasi Kakkonen, Brode
85. Olli Syrjä, Luna
86. Riku Heino, Ritz
87. Tero Hilpinen, Duckpool
88. Joonas Saloheimo, EBK
89. Ana Vastapuu, Brode
90. Ismo Koso, Shamrock
91. Janne Kaipainen, Rolli
92. Harri Käpylä, HBS
Viimeksi muokannut cueaction, 21:19 26.03.2014. Yhteensä muokattu 9 kertaa.
-
- Viestit: 297
- Liittynyt: 16:00 08.08.2011
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Mukaan.
Joonas Vartia HyvBk
*Team Brassica Napus Inseco*
*Team Brassica Napus Inseco*
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Casper Matikainen BiCir
Casper Matikainen , EBK
-
- Viestit: 3898
- Liittynyt: 20:04 27.10.2004
- Paikkakunta: Kirkkonummi
- Viesti:
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Mukana, AC Luna
Tommi Lamminaho
Hallituksen jäsen SBiL, EPBF
Hallituksen jäsen SBiL, EPBF
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Tatu Tainio duckpool mukkaan
Tatu Tainio - Pvk
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Korjaus: kilpailuun sijottaminen rg6 jälkeisen tilanteen mukaan.
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Lasse Pelkonen ja Tomi Mantere, molemmilla seurana Shamrock
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Jari Mäkelä ja Jouni Turunen LP-90 mukaan!
Jari Mäkelä KsBK
Team Brassica Napus Inseco
Team Brassica Napus Inseco
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Ville Hämäläinen ja Johanna Vartiainen Bcl
Ville Hämäläinen PGL
Sponsorit:
Taom
thebiljardiasennus
Sponsorit:
Taom
thebiljardiasennus
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Ari Toropainen CCA, mukana.
Re: 8-pallo B-SM (Divarimestaruus) RG7 1200 29–30.3.2014
Janne Kettunen, Ritz
Sponsored by Janne Kettunen