Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
- Johnny Boyh
- Viestit: 3005
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Kilpailu: 10-pallo SM-kilpailu
Pvm: 2.4.2011 (tarvittaessa jatkuu 3.4.2011)
Pelipaikka: Biljardi Espoo (Satukuja 3, 02230 Espoo Matinkylä)
Pelit alkaa: kello 10:00
Osallistumisoikeus: Vain SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä.
- Sarja MN50: pelaajat 31.12.1961 ja aikaisemmin syntyneet
- Sarja MN60: pelaajat 31.12.1951 ja aikaisemmin syntyneet
Osallistumismaksu: 35 €
Ilmoittautuminen: Päättyy kilpailua edeltävänä keskiviikkona 30.3.2011 klo 21:00
Ilmoittautumisvaihtoehtot:
- Biljardi Espoon ilmoittautumislomakkeella
- Sähköpostilla joni.ahola@gmail.com
- puh/sms 0407563627
- tähän viestiketjuun (muista ilmoittaa nimi, seura ja sarja)
Lisenssit:
- MN50 sarja -> Kilpailulisenssi pakko, ei kertalisenssiä.
- MN60 sarja -> Kilpailulisenssi, kertalisenssikin käy -> 20e lisämaksu osallistumiseen.
Pelitapa: Neljä parasta sijoitetaan, tuplaeliminaatio + 4 cup, jos yli 24 pelaajaa sarjassa niin 8 cup
Palkinnot: 4:lle parhaalle pokaalit ja mitalit
Kilpailuasu: EB (edustusasu tai B-taso, kts. tarkemmin pukeutumisohjeet)
Lämpimästi tervetuloa!
Kilpailu: 10-pallo SM-kilpailu
Pvm: 2.4.2011 (tarvittaessa jatkuu 3.4.2011)
Pelipaikka: Biljardi Espoo (Satukuja 3, 02230 Espoo Matinkylä)
Pelit alkaa: kello 10:00
Osallistumisoikeus: Vain SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä.
- Sarja MN50: pelaajat 31.12.1961 ja aikaisemmin syntyneet
- Sarja MN60: pelaajat 31.12.1951 ja aikaisemmin syntyneet
Osallistumismaksu: 35 €
Ilmoittautuminen: Päättyy kilpailua edeltävänä keskiviikkona 30.3.2011 klo 21:00
Ilmoittautumisvaihtoehtot:
- Biljardi Espoon ilmoittautumislomakkeella
- Sähköpostilla joni.ahola@gmail.com
- puh/sms 0407563627
- tähän viestiketjuun (muista ilmoittaa nimi, seura ja sarja)
Lisenssit:
- MN50 sarja -> Kilpailulisenssi pakko, ei kertalisenssiä.
- MN60 sarja -> Kilpailulisenssi, kertalisenssikin käy -> 20e lisämaksu osallistumiseen.
Pelitapa: Neljä parasta sijoitetaan, tuplaeliminaatio + 4 cup, jos yli 24 pelaajaa sarjassa niin 8 cup
Palkinnot: 4:lle parhaalle pokaalit ja mitalit
Kilpailuasu: EB (edustusasu tai B-taso, kts. tarkemmin pukeutumisohjeet)
Lämpimästi tervetuloa!
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
- Johnny Boyh
- Viestit: 3005
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Ilmoittautukaa vaan!
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Hei.
Sain majoituksen järjestettyä, olemme tulossa, eli.
MN50
Kari Övermark
Esko Hakkola
MN60
Alf Granö
Seura Vaasa Senior Biljard (VSB)
Sain majoituksen järjestettyä, olemme tulossa, eli.
MN50
Kari Övermark
Esko Hakkola
MN60
Alf Granö
Seura Vaasa Senior Biljard (VSB)
Esko Hakkola
Pro Biljard Club Ry
Vaasa Billiard
Pro Biljard Club Ry
Vaasa Billiard
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
MN60 sarjaan mukaan Heikki Lähteenmäki C-PL, Lahti.
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Hei - MN60 - Markku Repo, Eastpool, Helsinki, mukaan !
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Kärmeniemi Seppo BCL mukaan MN60-sarjaan.
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Late mukaan tähän nuorempien sarjaan, jos vielä mahtuu. Eli M50 ja seura on Bari.
-
- Viestit: 2507
- Liittynyt: 00:45 12.11.2004
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Jengipetturilaurih kirjoitti:Late mukaan tähän nuorempien sarjaan, jos vielä mahtuu. Eli M50 ja seura on Bari.
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Valitettavasti Kari Övermark joutuu perumaan osallistumisen.
Seura VSB.
Seura VSB.
Esko Hakkola
Pro Biljard Club Ry
Vaasa Billiard
Pro Biljard Club Ry
Vaasa Billiard
- Johnny Boyh
- Viestit: 3005
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Senioreiden 10-pallon Suomen Mestaruudet ratkotaan lauantaina 2.4.
MN50 ja MN60 sarjat ratkotaan Biljardi Espoossa EBK:n kotiluolassa.
Pelit alkavat molemmissa sarjoissa kello 10:00 ja Biljardi Espoo itse aukeaa lauantaina 2.4. kello 9:30. Kaikki ottelut molemmissa sarjoissa pelataan viiteen voittoon.
Alustavien arvioiden mukaan molemmissa sarjoissa finaali on pelattu lauantai-iltana n. 22 aikoihin joten ensisijaisesti kilpailut pyritään pelaamaan yhden päivän aikana läpi.
Seniorit MN50 sarja, 21 pelaajaa, peliparit:
kello 10:00 (1. kierros)
Hannu Hupli - Timo Lehtonen
Matti Kähönen - Maarit Viinikainen
Markku Savolainen - Vesa Paasivirta
Sari Merikivi - Jari Kivirinta
Esko Hakkola - Jouni Rautakoura
kello 10:45 (2. kierros voittaneiden puoli)
Risto Ahola - Pertti Elg
Harri Hepo-oja - Ari Kaivola
Lauri Hietala (lisenssi ok) - Timo Sahlsten
(1.) Simo Koivumäki - Hupli/Lehtonen
Mauno Nuutinen - Kähönen/Viinikainen
kello 11:30 (2. kierros voittaneiden puoli)
Savolainen/Paasivirta - (4.) Tuomo Träff
(3.) Olavi Virta - Merikivi/Kivirinta
Hakkola/Rautakoura - (2.) Henry Grahn
MN50 sarjan kilpailukaavio 32 / 4 cup
Seniorit MN60 sarja, 14 pelaajaa, peliparit:
kello 10:00 (1. kierros)
Pentti Kalliomäki - Hannu Laine
Jukka Mäenvirta - Matti Järvinen
Alf Granö - (4.) Kari Termonen
kello 10:45 (1. kierros)
(3.) Pertti Termonen - Seppo Kärmeniemi
Heikki Lähteenmäki - Reima Väänänen
Markku Repo - Mikko Rantanen
kello 11:30 (2. kierros voittaneiden puoli)
Veli-Matti Ahia - Kalliomäki/Laine
Mäenvirta/M. Järvinen - Gränö/K. Termonen
P. Termonen/Kärmeniemi - Lähteenmäki/Väänänen
Repo/Rantanen - Olli Järvinen
MN60 sarjan kilpailukaavio 16 / 4 cup
Kilpailunjohtajana toimii tuttu Matti "Myrkky" Kärnä (0400768254)
Lämpimästi tervetuloa kaikille!
MN50 ja MN60 sarjat ratkotaan Biljardi Espoossa EBK:n kotiluolassa.
Pelit alkavat molemmissa sarjoissa kello 10:00 ja Biljardi Espoo itse aukeaa lauantaina 2.4. kello 9:30. Kaikki ottelut molemmissa sarjoissa pelataan viiteen voittoon.
Alustavien arvioiden mukaan molemmissa sarjoissa finaali on pelattu lauantai-iltana n. 22 aikoihin joten ensisijaisesti kilpailut pyritään pelaamaan yhden päivän aikana läpi.
Seniorit MN50 sarja, 21 pelaajaa, peliparit:
kello 10:00 (1. kierros)
Hannu Hupli - Timo Lehtonen
Matti Kähönen - Maarit Viinikainen
Markku Savolainen - Vesa Paasivirta
Sari Merikivi - Jari Kivirinta
Esko Hakkola - Jouni Rautakoura
kello 10:45 (2. kierros voittaneiden puoli)
Risto Ahola - Pertti Elg
Harri Hepo-oja - Ari Kaivola
Lauri Hietala (lisenssi ok) - Timo Sahlsten
(1.) Simo Koivumäki - Hupli/Lehtonen
Mauno Nuutinen - Kähönen/Viinikainen
kello 11:30 (2. kierros voittaneiden puoli)
Savolainen/Paasivirta - (4.) Tuomo Träff
(3.) Olavi Virta - Merikivi/Kivirinta
Hakkola/Rautakoura - (2.) Henry Grahn
MN50 sarjan kilpailukaavio 32 / 4 cup
Seniorit MN60 sarja, 14 pelaajaa, peliparit:
kello 10:00 (1. kierros)
Pentti Kalliomäki - Hannu Laine
Jukka Mäenvirta - Matti Järvinen
Alf Granö - (4.) Kari Termonen
kello 10:45 (1. kierros)
(3.) Pertti Termonen - Seppo Kärmeniemi
Heikki Lähteenmäki - Reima Väänänen
Markku Repo - Mikko Rantanen
kello 11:30 (2. kierros voittaneiden puoli)
Veli-Matti Ahia - Kalliomäki/Laine
Mäenvirta/M. Järvinen - Gränö/K. Termonen
P. Termonen/Kärmeniemi - Lähteenmäki/Väänänen
Repo/Rantanen - Olli Järvinen
MN60 sarjan kilpailukaavio 16 / 4 cup
Kilpailunjohtajana toimii tuttu Matti "Myrkky" Kärnä (0400768254)
Lämpimästi tervetuloa kaikille!
Viimeksi muokannut Johnny Boyh, 08:26 01.04.2011. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
Late maksanut lisenssin kax vkoa sitten. Ritziss Mellalle.
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
MN50
Hannu Hupli - Timo Lehtonen 5-1
Matti Kähönen - Maarit Viinikainen 5-4
Markku Savolainen - Vesa Paasivirta 1-5
Sari Merikivi - Jari Kivirinta 1-5
Esko Hakkola - Jouni Rautakoura 3-5
2.kierros voittajien puoli
Risto Ahola - Pertti Elg 5-1
Harri Hepo-oja - Ari Kaivola 1-5
Lauri Hietala - Timo Sahlsten 2-5
(1.) Simo Koivumäki - Hupli 5-1
Mauno Nuutinen - Kähönen 5-1
Paasivirta - (4.) Tuomo Träff 2-5
(3.) Olavi Virta - Kivirinta 5-0
Hakkola/Rautakoura - (2.) Henry Grahn
MN60
Pentti Kalliomäki - Hannu Laine 3-5
Jukka Mäenvirta - Matti Järvinen 1-5
Alf Granö - (4.) Kari Termonen 5-2
(3.) Pertti Termonen - Seppo Kärmeniemi 3-5
Heikki Lähteenmäki - Reima Väänänen 4-5
Markku Repo - Mikko Rantanen 3-5
2. kierros voittaneiden puoli
Veli-Matti Ahia - Laine
M. Järvinen - Gränö
Kärmeniemi - Lähteenmäki
Rantanen - Olli Järvinen
Hannu Hupli - Timo Lehtonen 5-1
Matti Kähönen - Maarit Viinikainen 5-4
Markku Savolainen - Vesa Paasivirta 1-5
Sari Merikivi - Jari Kivirinta 1-5
Esko Hakkola - Jouni Rautakoura 3-5
2.kierros voittajien puoli
Risto Ahola - Pertti Elg 5-1
Harri Hepo-oja - Ari Kaivola 1-5
Lauri Hietala - Timo Sahlsten 2-5
(1.) Simo Koivumäki - Hupli 5-1
Mauno Nuutinen - Kähönen 5-1
Paasivirta - (4.) Tuomo Träff 2-5
(3.) Olavi Virta - Kivirinta 5-0
Hakkola/Rautakoura - (2.) Henry Grahn
MN60
Pentti Kalliomäki - Hannu Laine 3-5
Jukka Mäenvirta - Matti Järvinen 1-5
Alf Granö - (4.) Kari Termonen 5-2
(3.) Pertti Termonen - Seppo Kärmeniemi 3-5
Heikki Lähteenmäki - Reima Väänänen 4-5
Markku Repo - Mikko Rantanen 3-5
2. kierros voittaneiden puoli
Veli-Matti Ahia - Laine
M. Järvinen - Gränö
Kärmeniemi - Lähteenmäki
Rantanen - Olli Järvinen
Matti Kärnä, EBK
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
MN50
Rautakoura - (2.) Henry Grahn 2-5
3.kierros voittaneiden puoli
Koivumäki - Ahola 5-3
Nuutinen - Träff 3-5
Virta - Kaivola 5-1
Sahlsten - Grahn 0-5
3.kierros loserside
Hietala - Lehtonen 1-5
Rautakoura - W.O 5-0
Kivirinta - Viinikainen 5-0
Hepo-oja - Savolainen 1-5
Kähönen - Merikivi 5-3
Paasivirta - W.O 5-0
Hupli - W.O 5-0
Elg - Hakkola 1-5
4.kierros voittaneiden puoli
Koivumäki - Träff 1-5
Virta - Grahn 2-5
4.kierros loserside
Lehtonen - Rautakoura 0-5
Kivirinta - Savolainen 5-2
Kähönen - Paasivirta 5-3
Hupli - Hakkola 5-2
5.kierros loserside
Rautakoura - Kaivola 3-5
Kivirinta - Sahlsten 5-2
Kähönen - Ahola 3-5
Hupli - Nuutinen 5-3
6.kierros loserside
Kaivola - Kivirinta 4-5
Ahola - Hupli 4-5
7.kierros loserside
Koivumäki - Kivirinta 5-1
Virta - Hupli 5-0
MN60
2. kierros voittaneiden puoli
Veli-Matti Ahia - Laine 3-5
M. Järvinen - Gränö 5-1
Kärmeniemi - Lähteenmäki 3-5
Rantanen - Olli Järvinen 5-3
2.kierros loserside
W.O - Kalliomäki 0-5
M. Järvinen - Granö 5-1
Kärmeniemi - Väänänen 3-5
Repo - W.O 5-0
3.kierros voittajien puoli
Laine - M. Järvinen 1-5
Väänänen - Rantanen 0-5
3.kierros loserside
Kärmeniemi - Kalliomäki 5-3
O. Järvinen - K. Termonen 5-3
Ahia - Lähteenmäki 4-5
Granö - Repo 5-0
4.kierros loserside
Kärmeniemi - O. Järvinen 2-5
Lähteenmäki - Granö 0-5
5.kierros loserside
O. Järvinen - Laine 5-2
Granö - Väänänen 5-4
Rautakoura - (2.) Henry Grahn 2-5
3.kierros voittaneiden puoli
Koivumäki - Ahola 5-3
Nuutinen - Träff 3-5
Virta - Kaivola 5-1
Sahlsten - Grahn 0-5
3.kierros loserside
Hietala - Lehtonen 1-5
Rautakoura - W.O 5-0
Kivirinta - Viinikainen 5-0
Hepo-oja - Savolainen 1-5
Kähönen - Merikivi 5-3
Paasivirta - W.O 5-0
Hupli - W.O 5-0
Elg - Hakkola 1-5
4.kierros voittaneiden puoli
Koivumäki - Träff 1-5
Virta - Grahn 2-5
4.kierros loserside
Lehtonen - Rautakoura 0-5
Kivirinta - Savolainen 5-2
Kähönen - Paasivirta 5-3
Hupli - Hakkola 5-2
5.kierros loserside
Rautakoura - Kaivola 3-5
Kivirinta - Sahlsten 5-2
Kähönen - Ahola 3-5
Hupli - Nuutinen 5-3
6.kierros loserside
Kaivola - Kivirinta 4-5
Ahola - Hupli 4-5
7.kierros loserside
Koivumäki - Kivirinta 5-1
Virta - Hupli 5-0
MN60
2. kierros voittaneiden puoli
Veli-Matti Ahia - Laine 3-5
M. Järvinen - Gränö 5-1
Kärmeniemi - Lähteenmäki 3-5
Rantanen - Olli Järvinen 5-3
2.kierros loserside
W.O - Kalliomäki 0-5
M. Järvinen - Granö 5-1
Kärmeniemi - Väänänen 3-5
Repo - W.O 5-0
3.kierros voittajien puoli
Laine - M. Järvinen 1-5
Väänänen - Rantanen 0-5
3.kierros loserside
Kärmeniemi - Kalliomäki 5-3
O. Järvinen - K. Termonen 5-3
Ahia - Lähteenmäki 4-5
Granö - Repo 5-0
4.kierros loserside
Kärmeniemi - O. Järvinen 2-5
Lähteenmäki - Granö 0-5
5.kierros loserside
O. Järvinen - Laine 5-2
Granö - Väänänen 5-4
Viimeksi muokannut Myrkky, 19:37 02.04.2011. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
Matti Kärnä, EBK
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
SEMIT
MN50
Träff - Virta 4-5
Grahn - Koivumäki 5-3
MN60
M. Järvinen - Granö 4-5
Rantanen - O. Järvinen 4-5
FINAALIT
MN50
Virta - Grahn 5-4
MN60
Granö - O. Järvinen 3-5
MN50
Träff - Virta 4-5
Grahn - Koivumäki 5-3
MN60
M. Järvinen - Granö 4-5
Rantanen - O. Järvinen 4-5
FINAALIT
MN50
Virta - Grahn 5-4
MN60
Granö - O. Järvinen 3-5
Matti Kärnä, EBK
Re: Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
LOPULLISET TULOKSET
Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
MN50
1. Virta Olavi NoBil
2. Grahn Henry PB
3. Träff Tuomo EBK
Koivumäki Simo RocBC
5. Kivirinta Jari Bari
Hupli Hannu Siima
7. Kaivola Ari EP
Ahola Risto EBK
9. Rautakoura Jouni HBK
Sahlsten Timo EP
Kähönen Matti Bari
Nuutinen Mauno EP
13. Lehtonen Timo Bari
Savolainen Markku BCK
Paasivirta Vesa PPP
Hakkola Esko VSB
17. Hietala Lauri Bari
Viinikainen Maarit EP
Hepo-oja Harri TAK
Merikivi Sari EP
Elg Pertti JamP
MN60
1. Järvinen Olli Siima
2. Granö Alf VSB
3. Rantanen Mikko GCueS
Järvinen Matti Siima
5. Laine Hannu Bari
Väänänen Reima TAK
7. Kärmeniemi Seppo BCL
Lähteenmäki Heikki C-PL
9. Kalliomäki Pentti EBK
Termonen Kari VIP
Ahia Veli-Matti JamP
Repo Markku EP
13. Termonen Pertti VIP
Mäenvirta Jukka JamP
Espoo kiittää ja kuittaa! Muistakaa ilmoittautua ikämieskaisoihin!
Seniorit MN50 & MN60 10-pallo SM Biljardi Espoo 2.-3.4.2011
MN50
1. Virta Olavi NoBil
2. Grahn Henry PB
3. Träff Tuomo EBK
Koivumäki Simo RocBC
5. Kivirinta Jari Bari
Hupli Hannu Siima
7. Kaivola Ari EP
Ahola Risto EBK
9. Rautakoura Jouni HBK
Sahlsten Timo EP
Kähönen Matti Bari
Nuutinen Mauno EP
13. Lehtonen Timo Bari
Savolainen Markku BCK
Paasivirta Vesa PPP
Hakkola Esko VSB
17. Hietala Lauri Bari
Viinikainen Maarit EP
Hepo-oja Harri TAK
Merikivi Sari EP
Elg Pertti JamP
MN60
1. Järvinen Olli Siima
2. Granö Alf VSB
3. Rantanen Mikko GCueS
Järvinen Matti Siima
5. Laine Hannu Bari
Väänänen Reima TAK
7. Kärmeniemi Seppo BCL
Lähteenmäki Heikki C-PL
9. Kalliomäki Pentti EBK
Termonen Kari VIP
Ahia Veli-Matti JamP
Repo Markku EP
13. Termonen Pertti VIP
Mäenvirta Jukka JamP
Espoo kiittää ja kuittaa! Muistakaa ilmoittautua ikämieskaisoihin!
Matti Kärnä, EBK