Kaisa RG2 2023 Rovaniemi Tulospalvelu

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Löpre
Viestit: 202
Liittynyt: 16:36 17.02.2020

Kaisa RG2 2023 Rovaniemi Tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Löpre »

Hei,

Loppupelit/Finaali pelataan Rovaniemen Kunnallisklubilla RKK

1. Kierros RKK

Viitala Matti OBK 27 - Määttä Mika TAK 60
Saarinen Kimmo (6) HBS 60 - Kumpula Jouni RBK 39
Kähkönen Jouni RKK 47v - Väntsi Kimmo TBO 26
Laakso Risto RKK 6 - Kallio Kari RKK 60
Suomalainen Jari (3) PPK 60 - Kajanne Kari KeMK 2
Näykki Aulis KeMK 19 - Ronkainen Mika RBK 60
Närä Erkki RKK 23 - Salo Pentti (7) TBO 60
Tuomilehto Rauno RBK 36 - Lyytikäinen Pasi TBO 60
Maijala Juha TBO 57v - Kylmälä Jyrki TBO 36
Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 32 - Hälvä Matti (2) RKK 60

1. Kierros RBK
Rajaniemi Juha TBO 60 - Heikkinen Petri ToK 2
Karjalainen Antti OBK 60 - Tahvanainen Kristian RBK 43
Hernesniemi Pekka RBK 12 - Mettälä Pasi (5) KK-79 60
Tunturi Kari OBK 30 - Tuhkanen Arto KLK 60
Kangas Jani SeBK 16 - Portaankorva Jouni RBK 60
Heikkinen Juha OBK 30 - Asikainen Petri (4) KK-79 60
Karjalainen Antero RBK 60 - Frantti Kimmo ToK 16
Laakso Veli-Mikko RKK 31 - Malmi Jari OBK 57v
Korhonen Kimmo (8) RBK 60 - Räisänen Jouni KeMK 44
Korkala Martti RBK 60 - Alaluusua Sampo RBK 55
Karjalainen Oskari OBK 39 - Kulju Matti TBO 60
Kotinurmi Jalo (1) Iso8 60 - Kuusela Toni RBK 17
Kaikkonen Raimo RKK 27 - Halvari Heikki RBK 38v


2. Kierros RKK

Viitala Matti OBK 18 - Saarinen Kimmo (6) HBS 60
Määttä Mika TAK 60 - Kumpula Jouni RBK 22
Kähkönen Jouni RKK 60 - Laakso Risto RKK 29
Väntsi Kimmo TBO 6 - Kallio Kari RKK 60
Suomalainen Jari (3) PPK 60 - Näykki Aulis KeMK 20
Kajanne Kari KeMK 21 - Ronkainen Mika RBK 60
Närä Erkki RKK 28 - Tuomilehto Rauno RBK 60
Salo Pentti (7) TBO 41 - Lyytikäinen Pasi TBO 60
Maijala Juha TBO 60 - Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 24
Kylmälä Jyrki TBO 60 - Hälvä Matti (2) RKK 59

2. Kierros RBK

Rajaniemi Juha TBO 60 - Karjalainen Antti OBK 9
Heikkinen Petri ToK 15 - Tahvanainen Kristian RBK 41v
Hernesniemi Pekka RBK 19 - Tunturi Kari OBK 60
Mettälä Pasi (5) KK-79 60 - Tuhkanen Arto KLK 40
Kangas Jani SeBK 53v - Heikkinen Juha OBK 21
Portaankorva Jouni RBK 35 - Asikainen Petri (4) KK-79 60
Karjalainen Antero RBK 55v - Laakso Veli-Mikko RKK 52
Frantti Kimmo ToK 27 - Malmi Jari OBK 60
Korhonen Kimmo (8) RBK 23 - Korkala Martti RBK 60
Räisänen Jouni KeMK 55v - Alaluusua Sampo RBK 24
Karjalainen Oskari OBK 60 - Kotinurmi Jalo (1) Iso8 53
Kulju Matti TBO 60 - Kaikkonen Raimo RKK 0
Kuusela Toni RBK 60 - Halvari Heikki RBK 37

3. kierros RKK
Määttä Mika TAK 15 - Saarinen Kimmo (6) HBS 60
Kähkönen Jouni RKK 20 - Kallio Kari RKK 60
Suomalainen Jari (3) PPK 59 - Ronkainen Mika RBK 60
Salo Pentti (7) TBO 50v - Tuomilehto Rauno RBK 45
Lyytikäinen Pasi TBO 20 - Maijala Juha TBO 60
Kylmälä Jyrki TBO 25 - Rajaniemi Juha TBO 60

3. kierros RBK
Hälvä Matti (2) RKK 60 - Karjalainen Antti OBK 34
Tahvanainen Kristian RBK 28 - Mettälä Pasi (5) KK-79 60
Tunturi Kari OBK 60 - Kangas Jani SeBK 23
Tuhkanen Arto KLK 55v - Portaankorva Jouni RBK 52
Asikainen Petri (4) KK-79 60 - Karjalainen Antero RBK 14
Malmi Jari OBK 11 - Korhonen Kimmo (8) RBK 60
Räisänen Jouni KeMK 20 - Korkala Martti RBK 60
Karjalainen Oskari OBK 46 - Kuusela Toni RBK 58v
Kulju Matti TBO 42 - Kotinurmi Jalo (1) Iso8 60


4. kierros RKK / RBK

Halvari Heikki RBK 60 - Määttä Mika TAK 35
Saarinen Kimmo (6) HBS 60 - Kähkönen Jouni RKK 44
Kallio Kari RKK 28 - Suomalainen Jari (3) PPK 60
Ronkainen Mika RBK 60 - Salo Pentti (7) TBO 24
Lyytikäinen Pasi TBO 2 - Hälvä Matti (2) RKK 60
Maijala Juha TBO 28 - Rajaniemi Juha TBO 60

RBK:
Mettälä Pasi (5) KK-79 47v - Tunturi Kari OBK 21
Tuhkanen Arto KLK 60 - Asikainen Petri (4) KK-79 32
Karjalainen Antero RBK 13 - Malmi Jari OBK 60
Korhonen Kimmo (8) RBK 40 - Kulju Matti TBO 60
Korkala Martti RBK 31 - Kuusela Toni RBK 51v
Kotinurmi Jalo (1) Iso8 60 - Halvari Heikki RBK 5

5. kierros
RKK
Saarinen Kimmo (6) HBS 29 - Kallio Kari RKK 60
Suomalainen Jari (3) PPK 60 - Maijala Juha TBO 13
Ronkainen Mika RBK 45 - Hälvä Matti (2) RKK 60

RBK
Rajaniemi Juha TBO 60 - Mettälä Pasi (5) KK-79 31
Tuhkanen Arto KLK 60 - Malmi Jari OBK 26
Asikainen Petri (4) KK-79 45 - Korkala Martti RBK 54v
Kulju Matti TBO 35 - Kuusela Toni RBK 60

6.kierros RKK
Kotinurmi Jalo (1) Iso8 23 - Saarinen Kimmo (6) HBS 60
Kallio Kari RKK 60 - Ronkainen Mika RBK 17
Suomalainen Jari (3) PPK 60 - Hälvä Matti (2) RKK 39
Rajaniemi Juha TBO 38 - Tuhkanen Arto KLK 60
Mettälä Pasi (5) KK-79 37 - Korkala Martti RBK 60

7. kierros RKK
Kuusela Toni RBK 16 - Saarinen Kimmo (6) HBS 29v
Kallio Kari RKK 60 - Rajaniemi Juha TBO 46
Suomalainen Jari (3) PPK 54 - Tuhkanen Arto KLK 60

8. kierros
Korkala Martti RBK 60 - Saarinen Kimmo (6) HBS 43
Kallio Kari RKK 41 - Tuhkanen Arto KLK 58v

FINAALI
Tuhkanen Arto KLK 59 - Korkala Martti RBK 60














Sarjat:
Kotinurmi Jalo 60
Lyytikäinen Pasi 36
Saarinen Kimmo 36
Rajaniemi Juha 36
Hälvä Matti 30, 36
Malmi 35

Tulokset:

1. Korkala Martti RBK 7/445
2. Tuhkanen Arto 7/512
3. Kallio Kari RKK - 6/429
4. Saarinen Kimmo (6) HBS - 6/401
5. Suomalainen Jari (3) PPK - 5/413
6. Rajaniemi Juha TBO - 5/384
7. Hälvä Matti (2) RKK - 4/338
8. Ronkainen Mika RBK - 4/302
9. Mettälä Pasi (5) KK-79 - 4/295
10. Kuusela Toni RBK - 4/262
11. Asikainen Petri (4) KK-79 - 3/257
11. Kulju Matti TBO - 3/257
13. Kotinurmi Jalo (1) Iso8 - 3/256
14. Maijala Juha TBO - 3/218
15. Malmi Jari OBK - 3/214
16. Korhonen Kimmo (8) RBK - 2/183
17. Salo Pentti (7) TBO - 2/175
18. Kähkönen Jouni RKK - 2/171
18. Tunturi Kari OBK - 2/171
20. Määttä Mika TAK - 2/170
21. Lyytikäinen Pasi TBO - 2/142
21. Karjalainen Antero RBK - 2/142
23. Halvari Heikki RBK - 2/140
24. Portaankorva Jouni RBK - 1/147
25. Karjalainen Oskari OBK - 1/145
26. Tuomilehto Rauno RBK - 1/141
27. Kylmälä Jyrki TBO - 1/121
28. Räisänen Jouni KeMK - 1/119
29. Tahvanainen Kristian RBK - 1/112
30. Karjalainen Antti OBK - 1/103
31. Kangas Jani SeBK - 1/92
32. Laakso Veli-Mikko RKK - 0/83
33. Alaluusua Sampo RBK - 0/79
34. Kumpula Jouni RBK - 0/61
35. Vaarala-Sarajärvi Antti RKK - 0/56
36. Närä Erkki RKK - 0/51
36. Heikkinen Juha OBK - 0/51
38. Viitala Matti OBK - 0/45
39. Frantti Kimmo ToK - 0/43
40. Näykki Aulis KeMK - 0/39
41. Laakso Risto RKK - 0/35
42. Väntsi Kimmo TBO - 0/32
43. Hernesniemi Pekka RBK - 0/31
44. Kaikkonen Raimo RKK - 0/27
45. Kajanne Kari KeMK - 0/23
46. Heikkinen Petri ToK - 0/17

Kabike:
1. palkinto 99 paras ei palkintosija Jari Suomalainen
2. palkinto 82,5 4. voittoa Matti Hälvä
3. palkinto 66 3. voittoa Petri Asikainen/Matti Kulju
4. palkinto 49,5 2. voittoa Kimmo Korhonen
5. palkinto 33 1. voitto Oskari Karjalainen
Sarja 60 pist Jalo Kotinurmi
Viimeksi muokannut Löpre, 17:06 10.09.2023. Yhteensä muokattu 102 kertaa.
Kari Kallio RKK
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Löpre
Viestit: 202
Liittynyt: 16:36 17.02.2020

Re: Kaisa RG2 2023 Rovaniemi Tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Löpre »

Kabikeen osallistujat:

1 Asikainen Petri
2 Heikkinen Juha
3 Heikkinen Petri
4 Hernesniemi Pekka
5 Hälvä Matti
6 Kaikkonen Raimo
7 Kallio Kari
8 Kangas Jani
9 Karjalainen Antti
10 Karjalainen Oskari
11 Korhonen Kimmo
12 Kotinurmi Jalo
13 Kulju Matti
14 Kumpula Jouni
15 Kuusela Toni
16 Kylmälä Jyrki
17 Kähkönen Jouni
18 Lyytikäinen Pasi
19 Maijala Juha
20 Malmi Jari
21 Mettälä Pasi
22 Määttä Mika
23 Närä Erkki
24 Rajaniemi Juha
25 Ronkainen Mika
26 Saarinen Kimmo
27 Suomalainen Jari
28 Tahvanainen Kristian
29 Tuhkanen Arto
30 Tunturi Kari
31 Tuomilehto Rauno
32 Vaarala-Sarajärvi Antti
33 Väntsi Kimmo

2 uutta jäsentä
Jari Malmi OBK
Jani Kangas SeBK
Viimeksi muokannut Löpre, 12:10 10.09.2023. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Kari Kallio RKK
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Rokki74
Viestit: 70
Liittynyt: 07:17 15.02.2020

Re: Kaisa RG2 2023 Rovaniemi Tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Rokki74 »

NJET PROBLEM NORMAL KATASTROF
Vastaa Viestiin