Rovaniemi kesäkisat 2023 tulospalvelu

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Löpre
Viestit: 190
Liittynyt: 16:36 17.02.2020

Rovaniemi kesäkisat 2023 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Löpre »

1. kierros

Rajaniemi Juha TBO 60 - Lyytikäinen Pasi TBO 15
Asikainen Petri KK-79 60 - Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 6
Tuomilehto Rauno RBK 33 - Heikkinen Petri ToK 60
Rautiainen Marko JBS 60 - Asp Kaj EBK 33
Tunturi Kari OBK 60 - Närä Erkki RKK 5
Räisänen Tero TBO 38v - Piiroinen Jani JoKK 34
Kähkönen Jouni RBK 60 - Asp Niklas EBK 55
Ronkainen Topi TBO 49 - Laine Hannu HyvBK 60
Keto Vesa PPK 56v - Kaikkonen Raimo RKK 43
Frantti Kimmo ToK 2 - Sevastyanov Arseni Iso8 60
Ronkainen Mika RBK 60 - Tahvanainen Kristian RBK 2
Portaankorva Jouni RBK 10 - Rissanen Arttu RBK 60
Mettälä Pasi KK-79 60 - Kulju Matti TBO 29
Karjalainen Antti OBK 60 - Kumpula Jouni RBK 19
Paronen Ilari JoKK 31 - Hernesniemi Pekka RBK 60
Tuhkanen Arto KLK 60 - Hälvä Matti RKK 52
Korhonen Kimmo RBK 60 - Maijala Juha TBO 29
Väntsi Kimmo TBO 60 - Laakso Risto RKK 38
Kallio Kari RKK 60 - Kaijansaari Simo OBK 37
Autio Matti ToK 17 - Määttä Mika TAK 60
Ylitalo Vilho TBO 27 - Ahola Jarno EBK 60
Karjalainen Oskari OBK 20 - Koskinen Arvi TBO 60

2. kierros

Kajanne Kari KeMK 31 - Rajaniemi Juha TBO 60
Lyytikäinen Pasi TBO 29 - Asikainen Petri KK-79 39v
Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 19 - Tuomilehto Rauno RBK 60
Heikkinen Petri ToK 12 - Rautiainen Marko JBS 60
Asp Kaj EBK 32 - Tunturi Kari OBK 60
Närä Erkki RKK 60 - Räisänen Tero TBO 44
Piiroinen Jani JoKK 60 - Kähkönen Jouni RBK 49
Asp Niklas EBK 50 - Ronkainen Topi TBO 60
Laine Hannu HyvBK 49 - Keto Vesa PPK 57v
Kaikkonen Raimo RKK 13 - Frantti Kimmo ToK 55v
Sevastyanov Arseni Iso8 60 - Ronkainen Mika RBK 18
Tahvanainen Kristian RBK 60 - Portaankorva Jouni RBK 9
Rissanen Arttu RBK 47 - Mettälä Pasi KK-79 60
Kulju Matti TBO 60 - Karjalainen Antti OBK 10
Kumpula Jouni RBK 51v - Paronen Ilari JoKK 44
Hernesniemi Pekka RBK 33 - Tuhkanen Arto KLK 60
Hälvä Matti RKK 60 - Korhonen Kimmo RBK 33
Maijala Juha TBO 60 - Väntsi Kimmo TBO 33
Laakso Risto RKK 12 - Kallio Kari RKK 60
Kaijansaari Simo OBK 60 - Autio Matti ToK 37
Määttä Mika TAK 60 - Ylitalo Vilho TBO 30
Ahola Jarno EBK 60 - Karjalainen Oskari OBK 2
Koskinen Arvi TBO 60 - Kajanne Kari KeMK 11

3. kierros

Rajaniemi Juha TBO 60 - Asikainen Petri KK-79 2
Tuomilehto Rauno RBK 43 - Rautiainen Marko JBS 60
Heikkinen Petri ToK 50 - Tunturi Kari OBK 60
Närä Erkki RKK 60 - Piiroinen Jani JoKK 52
Räisänen Tero TBO 58v - Kähkönen Jouni RBK 46
Ronkainen Topi TBO 60 - Keto Vesa PPK 0
Laine Hannu HyvBK 44 - Frantti Kimmo ToK 60
Sevastyanov Arseni Iso8 60 - Tahvanainen Kristian RBK 15
Ronkainen Mika RBK 22 - Rissanen Arttu RBK 60
Mettälä Pasi KK-79 60 - Karjalainen Antti OBK 47
Kulju Matti TBO 60 - Kumpula Jouni RBK 38
Hernesniemi Pekka RBK 60 - Hälvä Matti RKK 36
Tuhkanen Arto KLK 60 - Korhonen Kimmo RBK 20
Maijala Juha TBO 27 - Kallio Kari RKK 60
Väntsi Kimmo TBO 50 - Kaijansaari Simo OBK 60
Määttä Mika TAK 15 - Ahola Jarno EBK 60

4.kierros

Koskinen Arvi TBO 42 - Rajaniemi Juha TBO 60
Asikainen Petri KK-79 60 - Rautiainen Marko JBS 33
Tunturi Kari OBK 26 - Räisänen Tero TBO 60
Närä Erkki RKK 23 - Ronkainen Topi TBO 60
Keto Vesa PPK 20 - Frantti Kimmo ToK 60
Sevastyanov Arseni Iso8 60 - Rissanen Arttu RBK 40
Mettälä Pasi KK-79 56 - Hernesniemi Pekka RBK 60
Kulju Matti TBO 60 - Tuhkanen Arto KLK 49
Kallio Kari RKK 60 - Määttä Mika TAK 29
Kaijansaari Simo OBK 13 - Ahola Jarno EBK 60

5.kierros

Asikainen Petri KK-79 60 - Koskinen Arvi TBO 0
Rajaniemi Juha TBO 60 - Rautiainen Marko JBS 24
Tunturi Kari OBK 58 - Ronkainen Topi TBO 60
Räisänen Tero TBO 52 - Frantti Kimmo ToK 56v
Sevastyanov Arseni Iso8 60 - Mettälä Pasi KK-79 18
Kulju Matti TBO 60 - Hernesniemi Pekka RBK 50
Tuhkanen Arto KLK 20 - Kallio Kari RKK 60

6.kierros

Ahola Jarno EBK 60 - Rajaniemi Juha TBO 41
Asikainen Petri KK-79 60 - Ronkainen Topi TBO 41
Frantti Kimmo ToK 9 - Kulju Matti TBO 60
Sevastyanov Arseni Iso8 35 - Kallio Kari RKK 60

7. kierros

Rajaniemi Juha TBO 60 - Sevastyanov Arseni Iso8 40
Asikainen Petri KK-79 6 - Ahola Jarno EBK 60
Kulju Matti TBO 33 - Kallio Kari RKK 60

8. kierros

Kallio Kari RKK 19 - Ahola Jarno EBK 60
Rajaniemi Juha TBO 60 - Ahola Jarno EBK 40

9. kierros

Rajaniemi Juha TBO 29 - Kallio Kari RKK 60

FINAALI

Ahola Jarno EBK 60 - Kallio Kari RKK 29




Sarjat:

Kähkönen Jouni 38
Ahola Jarno 30
Rautiainen Marko 30
Tuhkanen Arto 32
Heikkinen Petri 32
Rajaniemi 40
Arseni 33
Kulju 43
Kallio 30


Tulokset:
1. Ahola Jarno EBK - 8/520
2. Kallio Kari RKK - 8/528
3. Rajaniemi Juha TBO - 7/490
4. Sevastyanov Arseni Iso8 - 5/375
5. Kulju Matti TBO - 5/362 paras ei palkintosija 114 p.
6. Asikainen Petri KK-79 - 5/287
7. Ronkainen Topi TBO - 4/330 Kabike 4 voittoa 95 p.
8. Frantti Kimmo ToK - 4/242
9. Tunturi Kari OBK - 3/264 Kabike 3 voittoa 76 p.
10. Hernesniemi Pekka RBK - 3/263
11. Mettälä Pasi KK-79 - 3/254
12. Räisänen Tero TBO - 3/252
13. Tuhkanen Arto KLK - 3/249
14. Rautiainen Marko JBS - 3/237
15. Rissanen Arttu RBK - 2/207 Kabike 2 voittoa 57 p.
16. Kaijansaari Simo OBK - 2/170
17. Määttä Mika TAK - 2/164
18. Koskinen Arvi TBO - 2/162
19. Närä Erkki RKK - 2/148
20. Keto Vesa PPK - 2/133
21. Kähkönen Jouni RBK - 1/155 kabike 1 voitto 38 p.
22. Laine Hannu HyvBK - 1/153
23. Hälvä Matti RKK - 1/148
24. Piiroinen Jani JoKK - 1/146
25. Väntsi Kimmo TBO - 1/143
26. Tuomilehto Rauno RBK - 1/136
27. Heikkinen Petri ToK - 1/122
28. Karjalainen Antti OBK - 1/117
29. Maijala Juha TBO - 1/116
30. Korhonen Kimmo RBK - 1/113
31. Kumpula Jouni RBK - 1/108
32. Ronkainen Mika RBK - 1/100
33. Tahvanainen Kristian RBK - 1/77
34. Asp Niklas EBK - 0/105
35. Paronen Ilari JoKK - 0/75
36. Asp Kaj EBK - 0/65
37. Ylitalo Vilho TBO - 0/57
38. Kaikkonen Raimo RKK - 0/56
39. Autio Matti ToK - 0/54
40. Laakso Risto RKK - 0/50
41. Lyytikäinen Pasi TBO - 0/44
42. Kajanne Kari KeMK - 0/42
43. Vaarala-Sarajärvi Antti RKK - 0/25
44. Karjalainen Oskari OBK - 0/22
45. Portaankorva Jouni RBK - 0/19



Kabike: (ei uusia)

Ahola Jarno 10
Asikainen 10
Asp Kaj 10
Asp Niklas 10
Heikkinen Petri 10
Hernesniemi Pekka 10 (Jarkka, Pekka maksanu 20 sekä rykimässä että torniossa ensi vuosi siis maksettu)
Hälvä Matti 10
Kaijansaari Simo 10
Kaikkonen Raimo 10
Kallio Kari 10
Karjalainen Antti 10
Karjalainen Oskari 10
Keto Vesa 10
Korhonen Kimmo 10
Koskinen Arvi 10
Kulju Matti 10
Kähkönen Jouni 10
Laine Hannu 10
Lyytikäinen Pasi 10
Maijala Juha 10
Mettälä Pasi 10
Määttä Mika 10
Närä Erkki 10
Paronen Ilari 10
Rajaniemi Juha 10
Rautiainen Marko 10
Rissanen Arttu 10
Ronkainen Mika 10
Ronkainen Topi 10
Räisänen Tero 10
Sevastyanov Arseni 10
Tahvanainen Kristian 10
Tuhkanen Arto 10
Tunturi Kari 10
Tuomilehto Rauno 10
Vaarala-Sarajärvi Antti 10
Väntsi Kimmo 10
Viimeksi muokannut Löpre, 16:00 28.05.2023. Yhteensä muokattu 145 kertaa.
Kari Kallio RKK
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Löpre
Viestit: 190
Liittynyt: 16:36 17.02.2020

Re: Rovaniemi kesäkisat 2023 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Löpre »

Kiitos pelaajille ja erityisesti talkoolaisille
Pisin sarja Kulju 43 pistettä, Jarkka hoitaa
Kari Kallio RKK
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Vastaa Viestiin