HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 18:17 16.10.2012
Re: HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
Pentti Kalliomäki EBK mukaan kisoihin.
-
- Viestit: 86
- Liittynyt: 14:53 22.10.2014
Re: HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
Hienoa, että perinteikäs Kristalli jatkuu katkeamattomana.
KIITOS: PAVE, ja muu puuhaväki, sekä lähikylien ihmiset.
Petri Mikkonen, HBK
KIITOS: PAVE, ja muu puuhaväki, sekä lähikylien ihmiset.
Petri Mikkonen, HBK
saako hypätä pelkällä saftilla,
vetää masseen touching-balliin pitämällä farkkuvyöstä tukea?!
vakuuttaa..
vetää masseen touching-balliin pitämällä farkkuvyöstä tukea?!
vakuuttaa..
Re: HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
Nesto Mattila HBK mukaan
Re: HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
C´mon everybody!!!
saako hypätä pelkällä saftilla,
vetää masseen touching-balliin pitämällä farkkuvyöstä tukea?!
vakuuttaa..
vetää masseen touching-balliin pitämällä farkkuvyöstä tukea?!
vakuuttaa..
Re: HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
.
saako hypätä pelkällä saftilla,
vetää masseen touching-balliin pitämällä farkkuvyöstä tukea?!
vakuuttaa..
vetää masseen touching-balliin pitämällä farkkuvyöstä tukea?!
vakuuttaa..
Re: HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
kari pollari joutuu perumaan hyvbk.Sorry!
Re: HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
Ville Pasanen Ritz mukaan.
Re: HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
Laaksonen ja wiss
- Johnny Boyh
- Viestit: 3003
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: HBK ry järjestää KRISTALLIKILPAILUN RG9. 26.11.2016.
38 pelaajaa tuli mukaan joten Espoon Avoimien tapaan 1-päiväinen kilpailu. Pelataan yläkaavio PVK:lla (19) ja alakaavio EBK:lla (19). Tarkempi tulospalveluosio tulee vielä erikseen. Tässä peliparit ja aikataulutusarviot molemmille pelipaikoille (peleissä ei ole taukoja). Kaaviot yhdistetään 5. kierroksen jälkeen, mutta 6. kierroksen pelejä pelataan mahdollisesti vielä Espoossakin ja tämän jälkeen kaikki jäljellä olevat pelit pelataan PVK:lla.
Molempiin pelipaikkoihin pääsee viimeistään klo 9:30.
Kilpailun johtaja: Pauli Rantanen HBK
Kilpailun tekninen johtaja: Matti Kärnä EBK (Espoon klubi)
Kilpailun teknisen johtajan apulainen: Markku Koponen HSK (Puhveliklubi)
PVK Helsinki 1. kierros
10:00 Rantanen Pauli HBK 0 - (6) Tainio Tatu PVK 0
10:00 Mattila Nesto HBK 0 - Forsblom Carl Johan HBK 0
10:00 Nordberg Mikael Ritz 0 - Kontio Jukka EBK 0
10:15 (3) Teittinen Jari HBK 0 - Tainio Jarmo PVK 0
10:30 Pohjanen Jukka SaBik 0 - Lounamaa Joonas EBK 0
10:45 Gröhn Mika RBK 0 - (7) Pasanen Ville Ritz 0
11:00 Juslin Petja HyvBK 0 - Heinonen Kari PVK 0
11:15 Mikkonen Petri PVK 0 - Kaikkonen Kimmo HyvBK 0
11:30 (2) Koponen Markku HSK 0 - Holtari Elisa Ritz 0
Laine Hannu RB hakee ylhäältä
EBK Espoo 1. kierros
10:00 Pekkala Panu EBK 0 - (5) Päivinen Tero PVK 0
10:00 Kalliomäki Pentti EBK 0 - Ruotsi Pekka PVK 0
10:00 Laaksonen Kim TBK 0 - Laine Kim EBK 0
10:15 (4) Puuska Kari HBK 0 - Thoménius Kari HBK 0
10:30 Tondi Juha IBK 0 - Larinen Simo EBK 0
10:45 Viitala Matti OBK 0 - (8) Ijäs Markku HyvBK 0
11:00 Jokelin Toni KouBK 0 - Korkiakoski Harri I-HBS 0
11:15 Muurimäki Pekka HSK 0 - Verho Pekka EBK 0
11:30 (1) Kiviaho Tero KoKa 0 - Poikolainen Mika I-HBS 0
Wiss Janne TBK hakee ylhäältä
PVK Helsinki 2. kierros
11:45 Laine Hannu RB 0 - Rantanen Pauli HBK 0
12:00 (6) Tainio Tatu PVK 0 - Mattila Nesto HBK 0
12:15 Forsblom Carl Johan HBK 0 - Nordberg Mikael Ritz 0
12:30 Kontio Jukka EBK 0 - (3) Teittinen Jari HBK 0
12:45 Tainio Jarmo PVK 0 - Pohjanen Jukka SaBik 0
13:00 Lounamaa Joonas EBK 0 - Gröhn Mika RBK 0
13:15 (7) Pasanen Ville Ritz 0 - Juslin Petja HyvBK 0
13:30 Heinonen Kari PVK 0 - Mikkonen Petri PVK 0
13:45 Kaikkonen Kimmo HyvBK 0 - (2) Koponen Markku HSK 0
14:00 Holtari Elisa Ritz 0 - Laine Hannu RB 0
EBK Espoo 2. kierros
11:45 Wiss Janne TBK 0 - Pekkala Panu EBK 0
12:00 (5) Päivinen Tero PVK 0 - Kalliomäki Pentti EBK 0
12:15 Ruotsi Pekka PVK 0 - Laaksonen Kim TBK 0
12:30 Laine Kim EBK 0 - (4) Puuska Kari HBK 0
12:45 Thoménius Kari HBK 0 - Tondi Juha IBK 0
13:00 Larinen Simo EBK 0 - Viitala Matti OBK 0
13:15 (8) Ijäs Markku HyvBK 0 - Jokelin Toni KouBK 0
13:30 Korkiakoski Harri I-HBS 0 - Muurimäki Pekka HSK 0
13:45 Verho Pekka EBK 0 - (1) Kiviaho Tero KoKa 0
14:00 Poikolainen Mika I-HBS 0 - Wiss Janne TBK 0
Tervetuloa kaikille!
Molempiin pelipaikkoihin pääsee viimeistään klo 9:30.
Kilpailun johtaja: Pauli Rantanen HBK
Kilpailun tekninen johtaja: Matti Kärnä EBK (Espoon klubi)
Kilpailun teknisen johtajan apulainen: Markku Koponen HSK (Puhveliklubi)
PVK Helsinki 1. kierros
10:00 Rantanen Pauli HBK 0 - (6) Tainio Tatu PVK 0
10:00 Mattila Nesto HBK 0 - Forsblom Carl Johan HBK 0
10:00 Nordberg Mikael Ritz 0 - Kontio Jukka EBK 0
10:15 (3) Teittinen Jari HBK 0 - Tainio Jarmo PVK 0
10:30 Pohjanen Jukka SaBik 0 - Lounamaa Joonas EBK 0
10:45 Gröhn Mika RBK 0 - (7) Pasanen Ville Ritz 0
11:00 Juslin Petja HyvBK 0 - Heinonen Kari PVK 0
11:15 Mikkonen Petri PVK 0 - Kaikkonen Kimmo HyvBK 0
11:30 (2) Koponen Markku HSK 0 - Holtari Elisa Ritz 0
Laine Hannu RB hakee ylhäältä
EBK Espoo 1. kierros
10:00 Pekkala Panu EBK 0 - (5) Päivinen Tero PVK 0
10:00 Kalliomäki Pentti EBK 0 - Ruotsi Pekka PVK 0
10:00 Laaksonen Kim TBK 0 - Laine Kim EBK 0
10:15 (4) Puuska Kari HBK 0 - Thoménius Kari HBK 0
10:30 Tondi Juha IBK 0 - Larinen Simo EBK 0
10:45 Viitala Matti OBK 0 - (8) Ijäs Markku HyvBK 0
11:00 Jokelin Toni KouBK 0 - Korkiakoski Harri I-HBS 0
11:15 Muurimäki Pekka HSK 0 - Verho Pekka EBK 0
11:30 (1) Kiviaho Tero KoKa 0 - Poikolainen Mika I-HBS 0
Wiss Janne TBK hakee ylhäältä
PVK Helsinki 2. kierros
11:45 Laine Hannu RB 0 - Rantanen Pauli HBK 0
12:00 (6) Tainio Tatu PVK 0 - Mattila Nesto HBK 0
12:15 Forsblom Carl Johan HBK 0 - Nordberg Mikael Ritz 0
12:30 Kontio Jukka EBK 0 - (3) Teittinen Jari HBK 0
12:45 Tainio Jarmo PVK 0 - Pohjanen Jukka SaBik 0
13:00 Lounamaa Joonas EBK 0 - Gröhn Mika RBK 0
13:15 (7) Pasanen Ville Ritz 0 - Juslin Petja HyvBK 0
13:30 Heinonen Kari PVK 0 - Mikkonen Petri PVK 0
13:45 Kaikkonen Kimmo HyvBK 0 - (2) Koponen Markku HSK 0
14:00 Holtari Elisa Ritz 0 - Laine Hannu RB 0
EBK Espoo 2. kierros
11:45 Wiss Janne TBK 0 - Pekkala Panu EBK 0
12:00 (5) Päivinen Tero PVK 0 - Kalliomäki Pentti EBK 0
12:15 Ruotsi Pekka PVK 0 - Laaksonen Kim TBK 0
12:30 Laine Kim EBK 0 - (4) Puuska Kari HBK 0
12:45 Thoménius Kari HBK 0 - Tondi Juha IBK 0
13:00 Larinen Simo EBK 0 - Viitala Matti OBK 0
13:15 (8) Ijäs Markku HyvBK 0 - Jokelin Toni KouBK 0
13:30 Korkiakoski Harri I-HBS 0 - Muurimäki Pekka HSK 0
13:45 Verho Pekka EBK 0 - (1) Kiviaho Tero KoKa 0
14:00 Poikolainen Mika I-HBS 0 - Wiss Janne TBK 0
Tervetuloa kaikille!
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen