Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Ilmoittautuneet:
Tainio Tatu, Duckpool
Nuutinen Mauno, HBK
Kiviaho Tero, Koka
Holopainen Jussi, Sebk
Hämäläinen Mikko, OBK
Juola Mika, OBK
Huusko Ari, Koka
Rautiainen Marko, Players
Asikainen Petri, KK-79
Räisänen Tero, OBK
10
Auno Juha, ToK
Liimatta Auvo, OBK
Koskinen Arvi, OBK
Hälvä Matti, RKK
Kallio Kari, RKK
Oinonen Mikko, KLK
Tuhkanen Arto, KLK
Karjalainen Juha, KLK
Närä Erkki, RKK
Lahtinen Markku, OBK
20
Hatunen Hannu, OBK
Virtanen Olli, OBK
Kajanne Kari, KeMK
Kesti Pentti, OBK
Karvonen Kari, OBK
Heikkinen Juha, OBK
Koski Urpo, OBK
Kärsämänoja Tomi, OBK
Mettälä Pasi, KK-79
Virtanen Hannu, PBK
30
Vihavainen Kari, PBK
Lahdenperä Hannu, PBK
Malmi Jari, OBK
Panula Kai, OBK
Kangas Jani, Sebk
Matikkala Akseli, OBK
Gröhn Mika, RBK
Gynther Mika, Sebk
Laurinolli Eemeli, RBK
Nieminen Marko, PBK
40
Koponen Markku, HSK
Laitinen Mikko, Koka
Alander Ahto, HSK
Keskinen Kari, Koka
Keränen Matti, OBK
Ahokas Jussi, Saibi
Tulkki Jorma, TAK
Kaijansaari Simo, OBK
Verho Pekka, EBK
Komi Tuomas, EBK
50
Puuska Kari, HBK
Liedes Jorma, Koka
Stenman Eerik, TAK
Määttä Mika, TAK
Perä-Rouhu Ari, TKS
Niemelä Jouko, RBK
Ronkainen Mika, RBK
Timosaari Kari, OBK
Mehtälä Arto, OBK
Uusitalo Kari, OBK
60
Tertsunen Simo, OBK
Pitkänen Väinö, OBK
Väyrynen Matti, OBK
Hernesniemi Pekka, RKK
Tuomilehto Rauno, RBK
Kontio Jukka, EBK
Nyman Jarmo, JBS
Laitila Juha, HyvBK
Kumpula Jouni, RBK
Nikula Joni, Koka
70
Järvelä Sami, Koka
Järvelä Heikki, Koka
Koskinen Tomi, Koka
Heikkilä Olli-Pekka, ToK
Korkala Martti, RBK
Suomalainen Jari, PPK
Kangas Markku, ToK
Keto Vesa, PPK
Halvari Heikki, RBK
Tunturi Kari, OBK
80
Sipola Pekka, RBK
Tondi Juha, IBK
Viitala Matti, OBK
Kylmälä Jyrki, OBK
Pitkälä Toni, OBK
Hellström Jon, PPK
Kaakinen Kari, OBK
Väisänen Ossi, OBK
Lämsä Seppo, OBK
Ahlgren Esa, PRSK
90
Mäki Henri, OBK
Eka kirros hallilla:
10:00 Tulkki Jorma TAK 0 - Kaijansaari Simo OBK 0
10:00 Kontio Jukka EBK 0 - Verho Pekka EBK 0
10:00 Hatunen Hannu OBK 0 - Mettälä Pasi(8) KK-79 0
10:00 Malmi Jari OBK 0 - Oinonen Mikko KLK 0
10:00 Vihavainen Kari PBK 0 - Korkala Martti RBK 0
10:00 Karvonen Kari OBK 0 - Heikkilä Olli-Pekka TOK 0
10:15 Halvari Heikki RBK 0 - Koskinen Tomi KoKa 0
10:15 Hernesniemi Pekka RKK 0 - Keränen Matti OBK 0
10:30 Koponen Markku(1) HSK 0 - Heikkinen Juha OBK 0
10:30 Pitkänen Väinö OBK 0 - Ahokas Jussi SaiBi 0
10:45 Lahdenperä Hannu PBK 0 - Määttä Mika TAK 0
10:45 Järvelä Heikki KoKa 0 - Tuhkanen Arto KLK 0
11:00 Keto Vesa PPK 0 - Matikkala Akseli OBK 0
11:00 Niemelä Jouko RBK 0 - Kallio Kari(6) RKK 0
11:15 Keskinen Kari KoKa 0 - Lahtinen Markku OBK 0
11:15 Kangas Jani SeBK 0 - Virtanen Olli OBK 0
11:30 Tondi Juha IBK 0 - Räisänen Tero OBK 0
11:30 Närä Erkki RKK 0 - Juola Mika OBK 0
11:45 Mäki Henri OBK 0 - Auno Juha ToK 0
11:45 Lämsä Seppo OBK 0 - Suomalainen Jari(3) PPK 0
12:00 Timosaari Kari OBK 0 - Kumpula Jouni RBK 0
12:00 Virtanen Hannu PBK 0 - Huusko Ari Koka 0
12:15 Alander Ahto HSK 0 - Kangas Markku ToK 0
12:15 Sipola Pekka RBK 0 - Väyrynen Matti OBK 0
12:30 Nuutinen Mauno HBK 0 - Panula Kai OBK 0
12:30 Hämäläinen Mikko(7) OBK 0 - Perä-Rouhu Ari TKS 0
12:45 Nieminen Marko PBK 0 - Kärsämänoja Tomi OBK 0
12:45 Tainio Tatu Duckpool 0 - Liimatta Auvo OBK 0
13:00 Kylmälä Jyrki OBK 0 - Laitinen Mikko KoKa 0
13:00 Hellström Jon PPK 0 - Koskinen Arvi OBK 0
13:15 Väisänen Ossi OBK 0 - Puuska Kari HBK 0
13:15 Komi Tuomas(2) EBK 0 - Gröhn Mika RKK 0
13:30 Liedes Jorma KoKa 0 - Uusitalo Kari OBK 0
13:30 Ahlgren Esa PRSK 0 - Laurinolli Eemeli RBK 0
13:45 Viitala Matti OBK 0 - Nyman Jarmo JBS 0
13:45 Kajanne Kari KeMK 0 - Laitila Juha HyvBK 0
14:00 Holopainen Jussi SeBK 0 - Kiviaho Tero(5) KoKa 0
14:00 Pitkälä Toni OBK 0 - Tuomilehto Rauno RBK 0
14:15 Koski Urpo OBK 0 - Ronkainen Mika RBK 0
Automaattihaku ei huomannut, että pariton pelaajamäärä jätettiin Keilahallille. Matti Hälvä pelaa siis kaikki kierrokset hallilla ja pelaa ensimmäisen pelinsä pelaajaa numo 1 vastaan elikkä Tulkki Jormaa vastaan.
Tämä muuttaa tietenkin kaikki vastustajat Klubin ensimmäisellä kierroksella seuraavasti:
1. kierros Suomalaisella Klubilla
Järvelä Sami KoKa 0 - Stenman Eerik TAK 0
Mehtälä Arto OBK 0 - Kesti Pentti OBK 0
Karjalainen Juha KLK 0 - Tunturi Kari(4) OBK 0
Rautiainen Marko Play 0 - Tertsunen Simo OBK 0
Gynther Mika SeBK 0 - Kaakinen Kari OBK 0
Asikainen Petri KK-79 0 - Nikula Joni KoKa 0
Nikula oli arvonnan 91. pelaaja ja pelaa klubilla heti ensimmäisestä kierroksesta lähtien.
Kakkoskierros ja tulososio huomenna.
Viimeksi muokannut juolmi, 10:00 31.12.2015. Yhteensä muokattu 45 kertaa.
- ari huusko
- Viestit: 192
- Liittynyt: 21:13 04.07.2009
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Ari Huusko Koka mukaan
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Petri Asikainen KK -79 mukaan
Petri Asikainen KK-79
Kaisa lajipäällikkö
Kaisa lajipäällikkö
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Juha Auno ToK mukaan
-
- Viestit: 181
- Liittynyt: 23:36 11.01.2011
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Auvo Liimatta, OBK mukaan karkeloihin.
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Matti Hälvä, RKK mukaan
- Johnny Boyh
- Viestit: 3003
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Oulun kisat harvoin tarvitsee tätä etukäteen, kun PSi hallitsee kaavion varmasti parhaiten, mutta tässä varmuuden vuoksi kuitenkin kilpailukaavio kisoja varten käyttöön päivitetyllä kaisan RG-listalla:
http://kaisa.sbil.fi/@Bin/1361731/Kaisa ... 1.2016.xls
http://kaisa.sbil.fi/@Bin/1361731/Kaisa ... 1.2016.xls
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
-
- Viestit: 25
- Liittynyt: 14:00 06.01.2012
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Hannu Virtanen PBK
Kari Vihavainen PBK
Hannu Lahdenperä PBK
Ilmoittautuvat
Kari Vihavainen PBK
Hannu Lahdenperä PBK
Ilmoittautuvat
-
- Viestit: 58
- Liittynyt: 16:00 06.11.2004
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Tulen ilahduttamaan läsnäolollani ja pyydän samalla lupaa osallistua Kaisakarkeloihin.
Kotiseura HSK
t. Eläkeläinen Martinlaaksosta
Kotiseura HSK
t. Eläkeläinen Martinlaaksosta
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Kari Puuska HBK mukaan kisaamaan
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Pekka Hernesniemi RKK mukaan
Re: Terva-Cup RG 10 Oulu 2-3.1.2016
Jarmo Nyman JBS mukaan kisoihin.