PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho, jee
PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Privietski
Upeat 44 pelaajaa otti osaa siis kilpailuun.
Ohessa alkusarjan lohkot pelipaikoittain. Pelejä voi aloittaa pelaamaan vaikka samantein!
Lohkoissa pelaajat pelaavat kaikki kaikkia vastaan siis yhden pelin Amerikankaa 3-voittoon. Lohkoista etenee jatkoon pelaajat erillisen ohjeen mukaan joka toimitetaan pelipaikoille. Tänään myös lähtee sähköposteihin materiaali jonka toivotaan tulostettavan pelipaikoille!!
Tähän osioon on myös suotavaa laittaa tuloksia niin pysytään muutkin ajantasalla kuka menee ja miten kovaa ja missä!! Muistakaa ennenkaikkea täyttää ottelupöytäkirja jokaisesta pelatusta ottelusta erineen... Pallosuhde vaikuttaa kun voitot / erät ovat tasoissa!! Every Ball Counts!!
OSALLISTUMISMAKSUT TULEE HOITAA ENNEN ENSIMMÄISTÄ PELIÄÄN POIS ALTA PAIKAN VASTUU HENKILÖILLE!!
Pohjoinen :
Oulu
Lohko A
Juha Heikkinen
Tero Räisänen
Toni Pitkälä
Raimo Kokkaret
Pentti Sipola
Lohko B
Akseli Matikkala
Mika Juola
Kari Timosaari
Timo Räihä
Etelä:
Kotka BK
Joni Koskinen
Tero Nissinen
Vladimir Belov
Arto Väisänen
Vesa Manninen
Teemu Yrjölä
Kotka KaKa
Jaakko Ulmanen
Veli-Pekka Mäkelä
Kari Koski
Jorma Makkonen
Wilhelm Laakso
Eino Volanen
EBK
Lohko A
Santeri Saarinen
Joni Jäntti
Panu Pekkala
Jukka Harju
Tuomas Komi
Lohko B
Pekka Verho
Vesa Puustinen
Ari Saarinen
Kalle Verho
PVK:
Lohko A
Jyrki Nikitin
Nikolai Lomakin
Jori Manninen
Jarmo Tainio
Lasse Kankare
Lohko B
Tero Parikka
Matti Hämäläinen
Jouni Ritari
Pekka Kaipainen
Oleksiy Zhukov
Lohko C
Jussi Romppanen
Tero Päivinen
Valtteri Meronen
Petri Mikkonen
Upeat 44 pelaajaa otti osaa siis kilpailuun.
Ohessa alkusarjan lohkot pelipaikoittain. Pelejä voi aloittaa pelaamaan vaikka samantein!
Lohkoissa pelaajat pelaavat kaikki kaikkia vastaan siis yhden pelin Amerikankaa 3-voittoon. Lohkoista etenee jatkoon pelaajat erillisen ohjeen mukaan joka toimitetaan pelipaikoille. Tänään myös lähtee sähköposteihin materiaali jonka toivotaan tulostettavan pelipaikoille!!
Tähän osioon on myös suotavaa laittaa tuloksia niin pysytään muutkin ajantasalla kuka menee ja miten kovaa ja missä!! Muistakaa ennenkaikkea täyttää ottelupöytäkirja jokaisesta pelatusta ottelusta erineen... Pallosuhde vaikuttaa kun voitot / erät ovat tasoissa!! Every Ball Counts!!
OSALLISTUMISMAKSUT TULEE HOITAA ENNEN ENSIMMÄISTÄ PELIÄÄN POIS ALTA PAIKAN VASTUU HENKILÖILLE!!
Pohjoinen :
Oulu
Lohko A
Juha Heikkinen
Tero Räisänen
Toni Pitkälä
Raimo Kokkaret
Pentti Sipola
Lohko B
Akseli Matikkala
Mika Juola
Kari Timosaari
Timo Räihä
Etelä:
Kotka BK
Joni Koskinen
Tero Nissinen
Vladimir Belov
Arto Väisänen
Vesa Manninen
Teemu Yrjölä
Kotka KaKa
Jaakko Ulmanen
Veli-Pekka Mäkelä
Kari Koski
Jorma Makkonen
Wilhelm Laakso
Eino Volanen
EBK
Lohko A
Santeri Saarinen
Joni Jäntti
Panu Pekkala
Jukka Harju
Tuomas Komi
Lohko B
Pekka Verho
Vesa Puustinen
Ari Saarinen
Kalle Verho
PVK:
Lohko A
Jyrki Nikitin
Nikolai Lomakin
Jori Manninen
Jarmo Tainio
Lasse Kankare
Lohko B
Tero Parikka
Matti Hämäläinen
Jouni Ritari
Pekka Kaipainen
Oleksiy Zhukov
Lohko C
Jussi Romppanen
Tero Päivinen
Valtteri Meronen
Petri Mikkonen
Viimeksi muokannut Nyksy, 21:43 06.11.2014. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Pohjoisen Finaalit pelattaneen suoraan Oulun sarjan yhteydessä... tästä myöhemmin lisää vielä!
Etelän finaalit pelataan Puhveleilla eli PVKn salilla 14.2.2014 lauantaina... Tästä myös myöhemmin vielä lisää!
Etelän finaalit pelataan Puhveleilla eli PVKn salilla 14.2.2014 lauantaina... Tästä myös myöhemmin vielä lisää!
- Johnny Boyh
- Viestit: 3002
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Espoon Biljardikerhon tulokset päivittyvät tähän:
ALKULOHKON PELIT PELATTU 14.12.2014 LOPPUUN
PÄÄSYSTÄ VÄLIERIIN PELI PELATTU 20.12.2014
VÄLIERÄT PELATTU 3.1.2015
ESPOOSTA JATKOON TUOMAS KOMI & PEKKA VERHO
ALKULOHKON PELIT PELATTU 14.12.2014 LOPPUUN
PÄÄSYSTÄ VÄLIERIIN PELI PELATTU 20.12.2014
VÄLIERÄT PELATTU 3.1.2015
ESPOOSTA JATKOON TUOMAS KOMI & PEKKA VERHO
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Finnalistilla pelatut päivittyvät tähän kohtaan!
Kotka BK TULOKSIA: ( kaikki pelit 12f )
10.11
Joni Koskinen - Teemu Yrjölä 3 - 1 ( 8-5, 1-8, 8-3, 8-4 )
13.11
Vesa Manninen - Arto Väisänen 0 - 3 ( 8-6, 8-1, 8-4 )
Teemu Yrjölä - Arto Väisänen 3 - 0 ( 8-0, 8-0, 8-3 )
Kotka BK TULOKSIA: ( kaikki pelit 12f )
10.11
Joni Koskinen - Teemu Yrjölä 3 - 1 ( 8-5, 1-8, 8-3, 8-4 )
13.11
Vesa Manninen - Arto Väisänen 0 - 3 ( 8-6, 8-1, 8-4 )
Teemu Yrjölä - Arto Väisänen 3 - 0 ( 8-0, 8-0, 8-3 )
Viimeksi muokannut Nyksy, 23:20 13.11.2014. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Viimeksi muokannut Nyksy, 15:16 20.11.2014. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Jatkoon meno kuviot myös tänne jakoon:
Espoossa ja Oulussa toimitaan seuraavasti( 2 / 2 Paikkaa jaossa ):
Alkulohkoista kaksi parasta etenevät jatkoon seuraavasti:
- 5 hengen lohkosta kaksi parasta suoraan välieriin
- 4 hengen lohkosta voittaja suoraan välieriin
- A-lohkon kolmas ja B-lohkon kakkonen pelaavat erillisen ottelun pääsystä välieriin.
- Välierissä A1 vs. B2/A3 ja B1 vs. A2 joista voittajat jatkoon.
Kotkassa kummassakin paikassa seuraavasti( 1 / 1 paikkaa jaossa ):
- Lohkoista 3 parasta välieriin
- Välierässä 3 hengen lohko josta voittaja jatkoon
Puhveleilla toimitaan näin ( 3 paikkaa jaossa ):
- Lohkoista 2 parasta välieriin
- Välierissä 2 * 3 hengen lohkot josta voittajat suoraan jatkoon ja lohko 2 pelaa yhden keskinäisen ottelun josta voittajalle viimeinen jatko paikka
Espoossa ja Oulussa toimitaan seuraavasti( 2 / 2 Paikkaa jaossa ):
Alkulohkoista kaksi parasta etenevät jatkoon seuraavasti:
- 5 hengen lohkosta kaksi parasta suoraan välieriin
- 4 hengen lohkosta voittaja suoraan välieriin
- A-lohkon kolmas ja B-lohkon kakkonen pelaavat erillisen ottelun pääsystä välieriin.
- Välierissä A1 vs. B2/A3 ja B1 vs. A2 joista voittajat jatkoon.
Kotkassa kummassakin paikassa seuraavasti( 1 / 1 paikkaa jaossa ):
- Lohkoista 3 parasta välieriin
- Välierässä 3 hengen lohko josta voittaja jatkoon
Puhveleilla toimitaan näin ( 3 paikkaa jaossa ):
- Lohkoista 2 parasta välieriin
- Välierissä 2 * 3 hengen lohkot josta voittajat suoraan jatkoon ja lohko 2 pelaa yhden keskinäisen ottelun josta voittajalle viimeinen jatko paikka
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Jeps... kaikki pelit 3 voittoon... Niin etelän Semitkin... Kun SuperFinaalikin!!
Terveisin Nyygeli
Terveisin Nyygeli
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Terve Tuomas....
Onpa hyvinkin... mulla on jokin ongelma Mun Kuvat.fi sivun kanssa miksi linkit eivät näy...
Pyritään korjaamaan vika / toimittamaan tulokset jollain toisella tavalla eetteriin!
Terveisin Juho
Onpa hyvinkin... mulla on jokin ongelma Mun Kuvat.fi sivun kanssa miksi linkit eivät näy...
Pyritään korjaamaan vika / toimittamaan tulokset jollain toisella tavalla eetteriin!
Terveisin Juho
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Pelaajat Lohko Voitot Häviöt Voitetut erät Hävityt Erät Plus/Miinus Pallot Pallosuhde
Joni Koskinen 4 0 12 5 7 107 - 76 31
Teemu Yrjölä 2 1 7 4 3 70 - 46 24
Tero Nissinen 1 1 5 3 2 48 - 39 9
Arto Väisänen 1 2 4 6 -2 42 - 61 -19
Vesa Manninen 0 4 2 12 -10 58 - 103 -45
Vladimir Belov 0 0 0 0 0 0 - 0 0
Kotkassa pelattu seuraavasti... Muutama peli vieä pelaamatta siis Finnalistilla...
- Näyttää siltä että Belov on NO SHOW.... valitettavasti....
Joni Koskinen 4 0 12 5 7 107 - 76 31
Teemu Yrjölä 2 1 7 4 3 70 - 46 24
Tero Nissinen 1 1 5 3 2 48 - 39 9
Arto Väisänen 1 2 4 6 -2 42 - 61 -19
Vesa Manninen 0 4 2 12 -10 58 - 103 -45
Vladimir Belov 0 0 0 0 0 0 - 0 0
Kotkassa pelattu seuraavasti... Muutama peli vieä pelaamatta siis Finnalistilla...
- Näyttää siltä että Belov on NO SHOW.... valitettavasti....
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Pelaajat Lohko A Seura Voitot Häviöt Voitetut erät Hävityt Erät Plus/Miinus Pallot Pallosuhde
Juha Heikkinen 1 2 6 6 0 61 - 68 -7
Tero Räisänen 4 0 12 2 10 107 - 51 56
Toni Pitkälä 2 1 7 5 2 75 - 76 -1
Raimo Kokkaret 2 2 6 8 -2 80 - 79 1
Pentti Sipola 0 4 2 12 -10 56 - 105 -49
A lohkosta siis näillä näkymin Räisänen saletisti jatkoon...
Pelaajat Lohko B Seura voitot häviöt voitetut erät hävityt erät plus/miinus Pallot Pallosuhde
Akseli Matikkala 2 0 6 1 5 49 - 14 35
Mika Juola 1 1 4 3 1 43 - 37 6
Kari Timosaari 1 1 4 4 0 41 - 44 -3
Timo Räihä 0 2 0 6 -6 10 - 48 -38
Oulussa pelattu seuraavasti... Yritän saada nämä selkeämmin esille mahd pian!
Terveisin Juho...
Juha Heikkinen 1 2 6 6 0 61 - 68 -7
Tero Räisänen 4 0 12 2 10 107 - 51 56
Toni Pitkälä 2 1 7 5 2 75 - 76 -1
Raimo Kokkaret 2 2 6 8 -2 80 - 79 1
Pentti Sipola 0 4 2 12 -10 56 - 105 -49
A lohkosta siis näillä näkymin Räisänen saletisti jatkoon...
Pelaajat Lohko B Seura voitot häviöt voitetut erät hävityt erät plus/miinus Pallot Pallosuhde
Akseli Matikkala 2 0 6 1 5 49 - 14 35
Mika Juola 1 1 4 3 1 43 - 37 6
Kari Timosaari 1 1 4 4 0 41 - 44 -3
Timo Räihä 0 2 0 6 -6 10 - 48 -38
Oulussa pelattu seuraavasti... Yritän saada nämä selkeämmin esille mahd pian!
Terveisin Juho...
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Moro
Espoo ja Puhvelit esimerkillisesti valmiina ja Jatko kuviot selvillä!!! Tsemppiä teille!!
Finnalistilla pelattu sarjan tilanne:
Kotkan Finnalistilla muutama peli pelaamatta vielä... kova yritys saada pelit pelatuksi pojilla vielä..
Belovista ei ollut pelaamaan valitettavasti tässä sarjassa eli hänet on diskattu.
Oulun sarjasta 1 peli pelaamatta
Jatkossa salettiin jo
Akseli Matikkala
Tero Räisänen
Kari Timosaari
Viimeinen peli ratkaisee vielä jatkoon menijän A lohkosta... joka on Pitkälä tai Kokkaret...
Kaisakarhut ovat myös maaliviivalla omalla runkosarjallaan... eli vielä loppu rutistus ja tammikuusta taas pelailemaan!!!!
Terveisin Nyksy
Espoo ja Puhvelit esimerkillisesti valmiina ja Jatko kuviot selvillä!!! Tsemppiä teille!!
Finnalistilla pelattu sarjan tilanne:
Kotkan Finnalistilla muutama peli pelaamatta vielä... kova yritys saada pelit pelatuksi pojilla vielä..
Belovista ei ollut pelaamaan valitettavasti tässä sarjassa eli hänet on diskattu.
Oulun sarjasta 1 peli pelaamatta
Jatkossa salettiin jo
Akseli Matikkala
Tero Räisänen
Kari Timosaari
Viimeinen peli ratkaisee vielä jatkoon menijän A lohkosta... joka on Pitkälä tai Kokkaret...
Kaisakarhut ovat myös maaliviivalla omalla runkosarjallaan... eli vielä loppu rutistus ja tammikuusta taas pelailemaan!!!!
Terveisin Nyksy
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Kotkan Finnalistilta Semivaiheeseen pääsivät
Teemu Yrjölä
Joni Koskinen
Tero Nissinen
Jatkoon menee tästä Semi Lohkosta voittaja.
Teemu Yrjölä
Joni Koskinen
Tero Nissinen
Jatkoon menee tästä Semi Lohkosta voittaja.
Re: PYRAMIDI DIVISOONAN TULOSPALVELU kAUDELLE 2014 - 2015
Noniin... Elämä heittelee ja aikatulut paukkuu... Oulun alkusarja viimeistelyä vaille valmis!!
Jatkoon Semivaiheeseen siis Matikkala, Räisänen ja Heikkinen ( pallosuhteen turvin ) JA voittaja ottelusta Timosaari - Pitkälä!
ELI nämä pelit pelattava ennen Espoon SuperFinaalia!!!
Akseli Matikkala - Juha Heikkinen ( voittaja Super finaaliin )
Kari Timosaari - Toni Pitkälä ( Voittaja Räisästä vastaan Pääsystä Super Finaaliin )
Tero Räisänen - Kari Timosaari / Toni Pitkälä ( Voittaja Super Finaaliin )
Terveisin Nyksy