Pool 9-pallo Juniorit (MN18) RG5 Espoo (Brode) 8.3.2020
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
- Johnny Boyh
- Viestit: 3002
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Pool 9-pallo Juniorit (MN18) RG5 Espoo (Brode) 8.3.2020
Lämpimästi tervetuloa kaikille junioreille kauden viidenteen RG-kilpailuun joka pelataan 9-pallon merkeissä Espoon Brodessa.
Pelataan:
Sunnuntaina 8.3.2020 alkaen klo 12:00
Espoon Brodessa (EBK), Merenkäynti 3, 02320 Espoo (Kivenlahti)
Osallistumisoikeus:
SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä ikärajapoikkeuksin -> 1.1.2002 ja sen jälkeen syntyneillä.
Ilmoittautuminen:
https://www.biljardi.org/ilmoittautuminen/ (aktiivinen pian)
Vaihtoehtoisesti tänne keskustelupalstalle tai EBK:n ilmoittautumislomakkeella
Viimeistään torstaina 5.3. klo 21:00 mennessä.
Pelitapa:
Pelataan yhtenä kilpailuna kaikkien ikäluokkien kesken joko 4-6 pelaajaan lohkoissa
(joista 2 parasta jatkoon) tai jos yli 12 pelaajaa niin 16/32 tuplaeliminaatio + cup
(Neljä rankingin parasta sijoitetaan)
Pelaajien sijoitus määrittyy lohkossa seuraavasti:
→ voitot → keskinäisten otteluiden voitot → keskinäisten otteluiden eräsuhde → keskinäisten otteluiden voitetut erät → koko lohkon
eräsuhde → koko lohkon voitetut erät → ”Sudden Death” erä (aloittaja arvotaan)
Osallistumismaksu:
Juniorit (18) 15€ (+kausi-, kerta- tai junnulisenssi)
Juniorit (16) ja Tytöt (18) 10€ (+kausi-, kerta- tai junnulisenssi)
Ensikertalaiset 0€ (+kausi-, kerta- tai junnulisenssi)
Huom! Kaikki lisenssit pitää olla maksettuna etukäteen https://www.suomisport.fi lisenssijärjestelmän kautta ennen kilpailun aloittamista. Lue lisää: http://www.sbil.fi/liitto/lisenssit/
Palkinnot:
Kilpailuohjekirjan mukaisesti
Kilpailuasu:
EBC (edustusasu, B-taso tai C-taso, kts. tarkemmin pukeutumisohjeet).
C-taso = vapaa, siisti ja puhdas kilpailuasu, mielellään kauluksellinen paita (pikee T-paita), ei päähinettä. Pukeutumisessa suositellaan kuitenkin vähintään B-tasoa, mutta ei ole osallistumisen ehtona.
Lisätietoja:
Joni Ahola 0407563627
Pelataan:
Sunnuntaina 8.3.2020 alkaen klo 12:00
Espoon Brodessa (EBK), Merenkäynti 3, 02320 Espoo (Kivenlahti)
Osallistumisoikeus:
SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä ikärajapoikkeuksin -> 1.1.2002 ja sen jälkeen syntyneillä.
Ilmoittautuminen:
https://www.biljardi.org/ilmoittautuminen/ (aktiivinen pian)
Vaihtoehtoisesti tänne keskustelupalstalle tai EBK:n ilmoittautumislomakkeella
Viimeistään torstaina 5.3. klo 21:00 mennessä.
Pelitapa:
Pelataan yhtenä kilpailuna kaikkien ikäluokkien kesken joko 4-6 pelaajaan lohkoissa
(joista 2 parasta jatkoon) tai jos yli 12 pelaajaa niin 16/32 tuplaeliminaatio + cup
(Neljä rankingin parasta sijoitetaan)
Pelaajien sijoitus määrittyy lohkossa seuraavasti:
→ voitot → keskinäisten otteluiden voitot → keskinäisten otteluiden eräsuhde → keskinäisten otteluiden voitetut erät → koko lohkon
eräsuhde → koko lohkon voitetut erät → ”Sudden Death” erä (aloittaja arvotaan)
Osallistumismaksu:
Juniorit (18) 15€ (+kausi-, kerta- tai junnulisenssi)
Juniorit (16) ja Tytöt (18) 10€ (+kausi-, kerta- tai junnulisenssi)
Ensikertalaiset 0€ (+kausi-, kerta- tai junnulisenssi)
Huom! Kaikki lisenssit pitää olla maksettuna etukäteen https://www.suomisport.fi lisenssijärjestelmän kautta ennen kilpailun aloittamista. Lue lisää: http://www.sbil.fi/liitto/lisenssit/
Palkinnot:
Kilpailuohjekirjan mukaisesti
Kilpailuasu:
EBC (edustusasu, B-taso tai C-taso, kts. tarkemmin pukeutumisohjeet).
C-taso = vapaa, siisti ja puhdas kilpailuasu, mielellään kauluksellinen paita (pikee T-paita), ei päähinettä. Pukeutumisessa suositellaan kuitenkin vähintään B-tasoa, mutta ei ole osallistumisen ehtona.
Lisätietoja:
Joni Ahola 0407563627
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
- Johnny Boyh
- Viestit: 3002
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Pool 9-pallo Juniorit (MN18) RG5 Espoo (Brode) 8.3.2020
Ilmoittautuneet
1 Sevastyanov Arseni (Iso8)
2 Teittinen Juho (FBT)
3 Hirvenheimo Eetu (MPT)
4 Iisaho Sami (EBK)
5 Akseli Hannukkala (HyvBK)
6 Lenni Mikkonen (HyvBK)
7 Leevi Auresto (HyvBK)
8 Lenni Auresto (HyvBK)
9 Sasu Hietamies (FBT)
10 Jori Narvola (SaiBi)
11 Riku Romppainen (Wild)
12 Niilo Selin (EBK)
13 Jaakko Mäkinen (EBK)
14 Jonni Lempiäinen (EBK)
15 Muhammed Omaisa (EBK)
Täältä mukaan: https://www.biljardi.org/ilmoittautuminen/
1 Sevastyanov Arseni (Iso8)
2 Teittinen Juho (FBT)
3 Hirvenheimo Eetu (MPT)
4 Iisaho Sami (EBK)
5 Akseli Hannukkala (HyvBK)
6 Lenni Mikkonen (HyvBK)
7 Leevi Auresto (HyvBK)
8 Lenni Auresto (HyvBK)
9 Sasu Hietamies (FBT)
10 Jori Narvola (SaiBi)
11 Riku Romppainen (Wild)
12 Niilo Selin (EBK)
13 Jaakko Mäkinen (EBK)
14 Jonni Lempiäinen (EBK)
15 Muhammed Omaisa (EBK)
Täältä mukaan: https://www.biljardi.org/ilmoittautuminen/
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
-
- Viestit: 35
- Liittynyt: 17:55 15.02.2020
Re: Pool 9-pallo Juniorit (MN18) RG5 Espoo (Brode) 8.3.2020
HyvBk:n tulevia miehiä:
Akseli Hannukkala
Lenni Mikkonen
Leevi Auresto
Lenni Auresto
Akseli Hannukkala
Lenni Mikkonen
Leevi Auresto
Lenni Auresto
- Johnny Boyh
- Viestit: 3002
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Pool 9-pallo Juniorit (MN18) RG5 Espoo (Brode) 8.3.2020
11 ilmoittautunutta tällä hetkellä.
Täältä näkee osallistujat: https://www.biljardi.org/730/ilmoittautuneet.php
Täältä näkee osallistujat: https://www.biljardi.org/730/ilmoittautuneet.php
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
- Johnny Boyh
- Viestit: 3002
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Pool 9-pallo Juniorit (MN18) RG5 Espoo (Brode) 8.3.2020
Mukaan:
12. Selin Niilo EBK
13. Mäkinen Jaakko EBK
14. Lempiäinen Jonni EBK
15. Omaisa Muhammed EBK
12. Selin Niilo EBK
13. Mäkinen Jaakko EBK
14. Lempiäinen Jonni EBK
15. Omaisa Muhammed EBK
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
-
- Viestit: 35
- Liittynyt: 17:55 15.02.2020
Re: Pool 9-pallo Juniorit (MN18) RG5 Espoo (Brode) 8.3.2020
Alkavatko pelit klo 11 vai 12?
Edit: arvontaa ei taida olla vielä suoritettu.
Haluan Löpreksi Löpren paikalle huutamaan tuloksia.
Edit: arvontaa ei taida olla vielä suoritettu.
Haluan Löpreksi Löpren paikalle huutamaan tuloksia.
- Johnny Boyh
- Viestit: 3002
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Pool 9-pallo Juniorit (MN18) RG5 Espoo (Brode) 8.3.2020
Pelit alkaa klo 12.
Tuplaeliminaatio kaavio + cup
15 pelaajaa näyttäisi olevan mukana.
Arvonta tänä iltana. Tulokset ja livescore tulee olemaan biljardi.org:ssa
Tuplaeliminaatio kaavio + cup
15 pelaajaa näyttäisi olevan mukana.
Arvonta tänä iltana. Tulokset ja livescore tulee olemaan biljardi.org:ssa
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
- Johnny Boyh
- Viestit: 3002
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Pool 9-pallo Juniorit (MN18) RG5 Espoo (Brode) 8.3.2020
Kilpailukaavio on arvottu, käytössä 16 tuplaeliminaatiokaavio + 4cup (ottelut 6 voittoon):
https://www.biljardi.org/730/kaavio.php
Ottelut alkavat sunnuntaina 8.3. klo 12:00, olkaa ajoissa paikalla!
Espoon Brode on auki alkaen klo 11:00.
Kaikilla muilla alkaa peli heti klo 12:00 paitsi RG-1 A. Sevastyanovilla vasta n. 13:00.
1. kierros
[1] Sevastyanov Arseni - W.O. 6 - 0
klo 12:00 Auresto Leevi - Hirvenheimo Eetu
klo 12:00 Mäkinen Jaakko - Mikkonen Lenni
klo 12:00 Selin Niilo - [4] Narvola Jori
klo 12:00 [3] Teittinen Juho - Auresto Lenni
klo 12:00 Iisaho Sami - Lempiäinen Jonni
klo 12:00 Hannukkala Akseli - Omaisa Muhammed
klo 12:00 Romppanen Riku - [2] Hietamies Sasu
Kilpailunjohtajina toimivat Mikko Kauppinen ja Timo Montonen
https://www.biljardi.org/730/kaavio.php
Ottelut alkavat sunnuntaina 8.3. klo 12:00, olkaa ajoissa paikalla!
Espoon Brode on auki alkaen klo 11:00.
Kaikilla muilla alkaa peli heti klo 12:00 paitsi RG-1 A. Sevastyanovilla vasta n. 13:00.
1. kierros
[1] Sevastyanov Arseni - W.O. 6 - 0
klo 12:00 Auresto Leevi - Hirvenheimo Eetu
klo 12:00 Mäkinen Jaakko - Mikkonen Lenni
klo 12:00 Selin Niilo - [4] Narvola Jori
klo 12:00 [3] Teittinen Juho - Auresto Lenni
klo 12:00 Iisaho Sami - Lempiäinen Jonni
klo 12:00 Hannukkala Akseli - Omaisa Muhammed
klo 12:00 Romppanen Riku - [2] Hietamies Sasu
Kilpailunjohtajina toimivat Mikko Kauppinen ja Timo Montonen
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen