Osallistujalista vapaalla Google Translate käännöksella (Venäjä-Suomi) on seuraavanlainen:
Koodi: Valitse kaikki
1 Avetisyan Avedis Yerevan ARM 1992 MS 73
2 Seyhun Agayev AZE 1984 MSIC Shusha 50
3 Adam Zaylan KGZ 1986 MS 75 Bishkek
4 Adilov Gabil AZE Azerbaidžan 76
5 Gagik Harutyunyan CZE 1992 CCM Praha 60
6 Ahmad Aziz Kabul AFG 1971 38
7 Babaev Kamaleddin TKM 1988 CCM 58
8 Babic Radoslaw POL 32 1979 Kielce
9 Valeh Badalov AZE 1969 70 CCM Nakhichevan
10 Baev Dmitry RUS 1985 MS Novosibirsk 96
11 Bath Alexander RUS 1989 CCM Moskovassa 42
12 Belozerov Dmitry Nikolaev CCM UKR 1994 90
13 Berdyshev Vladimir RUS 1987 MS 14
14 Bogdanov Sergey BLR 1981 MS Vitebsk 41
15 Alexander Boyko UKR Donetsk 1974 MS 115
16 Alexey Vinogradov LAT Riga 57
17 Viktor Vinogradov LAT 1995 CCM Riga 69
18 Winokur Yaroslav UKR 1974 ZMS Odessa 3
19 Volik Nikita UKR 1992 CCM Dnepropetrovsk 20
20 Armen Gabrielyan ARM 1993 MSIC Yerevan 34
21 Azer Hajiyev Baku AZE 1977 MS 55
22 Georgadze Nodar GEO 1986 13
23 Glushanin Andrei Borisov MSIC 1991 BLR 91
24 Goryslavets Sergey RUS 1993 MS Kazan 86
Grigoriev 25 tammikuu 1992 MS Gomel BLR 44
26 Demakin Alexander LAT Riga 1951 MS 81
27 Dementei Eugene CCM Minsk BLR 1993 68
28 Demyanov Oleg LAT Riika 110
29 Drang Vijay MDA 1987 MSIC Chisinau 93
30 Erkulov Oleg RUS 1988 MS Orenburg 98
31 Esiddinov Kamoliddin KGZ 1982 MS Osh 95
32 Zamaleev Einar RUS 1991 MSIC Kazan 45
33 Valeri Ivanov LIT 1961 106 Vilna
34 Isaenko Alexander LIT 1983 101 Vilna
35 Karpovich Vadim BLR 1995 CCM Baranovichi 77
36 Caftanat Dmitry MDA 1989 CCM 103 Chisinau
37 Kolizhuk Maxim UKR 1983 MS 99 Khmelnitsky
38 Denis Kolosov BLR 1997 ccm Kalinkovichi 51
Markku Koponen 39 FIN 94 1960 MSIC
40 Koryagin Vadim UKR 1983 MC Kiev 17
41 Kostyuk Alexey UZB 1985 CCM Chirchik 71
42 Kostyukovets Alexander Minsk BLR 1986 MS 113
43 Kryzhanovsky Sergei MDA 1996 MS Chisinau 19
Vasili Kuznetsov 44 79 EST 1969
45 Tofik Gulijeviä AZE 1981 65 MS Ganja
46 Kurt Eugene BLR 1988 MSIC Borisov 7
47 Andrey Larionov MDA Kishinev 1981 MS 64
48 Livada Nikita RUS MSIC 1995 Rostov-on-Don 36
49 Looky Maxim LIT 63
50 Madaminov Aziz KGZ 1993 MS 84
51 Sergey Makarenko EST 1971 9
Fazil Mammadov AZE 52 1981 CCM Baku 35
53 Markotsinsky Janusz BLR 1976 MS Baranovichi 11
54 Moiseenko Artem UKR 1986 MS 15 Dnepropetrovsk
55 Morari Arthur MDA 1989 MS 108 Chisinau
56 Mudarisov Emil KAZ 1972 MSIC Almaty 112
57 Mustafayev Saleh AZE 1978 CCM Baku 25
58 Mutsiev Arby KAZ Almaty 1993 MS 87
59 Netesov Anton KGZ 1988 MS 40 Biškek
60 Eugene Novosad UKR 1990 MS 111 Dnepropetrovsk
61 Nyukanen Juho FIN 1983 MS Kotka 72
62 Lobster Alibek KAZ 1993 MS Karaganda 43
63 Osminin Vladislav RUS MS 1991 Rostov-on-Don 2
64 Pavenko Ivan UKR Donetsk 1991 1 22
65 Palamar Alexander UKR 1987 MSIC Harkova 4
66 Palamar Eugene UKR 1982 MSIC Harkov 28
67 Pashchinsky Yuri RUS 1982 ZMS Samara 1
FIN 68 Pekkola Janne Kotkan 1970 MS 114
69 Perkun Vladimir UKR 1987 MS Donetsk 16
70 Petropavlovsk Dmitry RUS 1989 Moskova MS MO 30
71 Pivchenko Arthur Kiova UKR 1991 MS 105
72 Pilipchuk Daniel LAT Riga 1980 29
73 Kenttä Badim ISR 67
74 Pohjola Petri MSIC 1978 Helsinki FIN 107
75 Pchelin Constantine LIT 1973 Vilna 33
76 Pavel Rodionov UKR 1986 CCM Donetsk 53
77 Yuri Radchenko KAZ 1994 82 Aktobe
78 Raikov, Dmitri RUS 1989 MS Moskovassa 85
79 Ratbek Yzytbek KGZ 1996 CCM Kirgisia 48
80 Rautyaynen Marco FIN 1976 MSIC Yaskila 74
Flight 81 Vladimirov MDA 1995 MS 54 Tiraspol
82 Michael Romanenko UKR 1988 MS 31 Chernivtsi
83 Saarinen Santeri FIN MS 61 1990
84 Savelle Marcel SVK 49
85 Aleksey Savchenko UKR 1984 10 Berdyansk
86 Sagynbaev Kanybek KGZ 1985 ZMS Bishkek 8
87 Sagyndykov Kanybek KAZ 1983 ZMS Almaty 6
88 Sagyndykov Kubanychbek KGZ 1984 MS 21 Biškek
89 Saltovskiy Eugene BLR 1994 MS Minsk 18
90 Semenov Svyatoslav BLR 1992 MS Gomel 23
91 Sesekin Peter RUS 1986 104 MS Mockva
92 Slyusar Boris RUS 1991 MS Rostov-on-Don 102
93 Smets Anton EST 1980 109
94 Storozhenko Dmitry RUS 1994 MS Barnaul 24
95 Suykenbaev Nurken KAZ 1983 MS Shymkent 37
96 Sydykov köysi KGZ 1989 CCM 78
97 Tarnovetsky Yaroslav UKR 1990 MSIC Chernivtsi 97
98 Temirhonov Ayubkhon UZB Uzbekistan 12 1968 ccm
99 Aces Sergey RUS 1987 MS Kemerovo 92
100 Tuyakov Medet KAZ 1994 CCM Temirtau 39
101 Untilov Siemenneste MDA 1993 CCM Chisinau 56
102 Urynbaev Dauren KAZ Almaty 1984 MS 66
103 Ustich Kirill Kiev UKR 1996 46
104 Faktorovich Andrew CAN 1966 Toronto 52
105 Frejze Andrey RUS 1984 MSIC Kemerovo 26
Niyazi Khalafov 106 AZE 1976 MSIC Baku 100
107 Khashimov Zuhriddin Tashkent Uzbekistan 1985 MS 62
108 Khmaladze Paata GEO 1982 MSIC Georgia 59
109 Tchepikov Alexander RUS 1986 MS Yakutsk 47
110 Valeri Chizhov BLR 1995 MS Vilejka 89
111 CHIMBAY Yernar KAZ 1988 MSIC Almaty 5
112 Shilyaev Sergey RUS 1979 MS St. Petersburg 80
113 Shkredov Dmitry EST 1993 27
114 Shpogis Arvydas LIT 1993 CCM Vilna 83
115 Yangibaev Bakhtiar UZB 1985 CCM Urgench 88
Varsinainen kilpailukaavio ja osanottajat näyttäisi olevan näkyvillä dupletin osoitteesta: http://tournamentservice.net/service.ph ... 49a&header ja myös Billiard Onlinen sivulla: http://www.billiard-online.com/ecpsport ... hart=2677&. Dupletin sivuilta löytyi hienosti viime vuonna Kiovan MM-kisoista myös Livestreamit, todennäköisesti myös tänäkin vuonna. Live streamiä tai vähintään videoita on tarjolla myös sivuilla http://www.llb.su/. Kannattaa seurailla alkaen huomenna torstaina kello 10:30 jolloin peli alkaa.
Suomalaisten ensimmäiset pelit torstaina 18.10. ovat seuraavanlaisessa järjestyksessä:
peli nro 15. Aleksei Vinogradov LAT - Juho Nykänen FIN
peli nro 31. Santeri Saarinen FIN - Eugene Dementei BLR
peli nro 35. Fazil Mamedov AZE - Markku Koponen FIN
peli nro 44. Petri Pohjola FIN - Ivan Pavenko UKR
peli nro 55. Azer Hajiyev AZE - Marko Rautiainen FIN
peli nro 57. Artem Moiseenko UKR - Janne Pekkola FIN
Tavoite olisi laittaa vähintään suomalaisten mahdollisista streamotteluista tänne infoa heti kun löytyy.