http://www.sbil.fi/fi_FI/liitto/liitto_ ... n-RG-lista
Kauden 2012-2013 Kilpailukalenteri on kokonaan ladattavissa tiedostopankista:
http://www.sbil.fi/published_files/dbf1778.01.2013.xls
Tässä tiedotteessa on mukana myös:
- Poolin kilpailukalenteri eriteltynä sarjoittain
- RG-lista kauden 2012-13 avausta varten. Lataa tästä lista: RG-lista kaudelle 2012-2013.
- Poolin RG-pisteet kaudelle 2012-2013. Lataa tästä taulukko: RG-pisteet kaudella 2012-13.
Mestaruussarja 2012-2013
la 1.9.2012 Pool Mestaruussarja RG1 GU (Tampere) 10-pallo
la 22.9.2012 Pool Mestaruussarja RG2 Play (Jyväskylä) 9-pallo
la 13.10.2012 Pool Mestaruussarja RG3 HyvBK (Hyvinkää) 8-pallo
la 27.10.2012 Pool SM-kilpailu BiCir (Espoo) Straight
la 17.11.2012 Pool Mestaruussarja RG4 BiCir (Espoo) 10-pallo
la 5.1.2013 Pool Mestaruussarja RG5 HBS (Hämeenlinna) 9-pallo
la 19.1.2013 Pool SM-kilpailu Play (Jyväskylä) 10-pallo
la 2.2.2013 Pool Mestaruussarja RG6 BK (Kotka) Straight
la 9.3.2013 Pool Mestaruussarja RG7 Ritz (Helsinki) 10-pallo
la 6.4.2013 Pool SM-kilpailu Ritz (Helsinki) / Brode (Vantaa) 8-pallo
la 27.4.2013 Pool SM-alkukilpailu HyvBK (Hyvinkää) / RiiBK (Riihimäki) 9-pallo
la 25.5.2013 Pool SM-finaali Helsinki 9-pallo
- RG-listan 1-32 kuuluvat A-tasoon ja he pelaavat ainoastaan Mestaruussarjan osakilpailuja.
- RG-listan 33-64 kuuluvat B-tasoon ja he saavat pelata halutessaan joko Mestaruussarjaa (osakilpailut 1-3 ja 5-6) tai Divareita.
- Mestaruussarjan RG4 ja RG7 ovat Supermestaruussarjan osakilpailuja joissa pelataan suuremmalla/suoralla cupilla suurempiin voittomääriin - ja pelkästään sen hetken A-tason pelaajat saavat osallistumisoikeuden tähän turnaukseen (eli max. 32 osallistujaa).
- Mestaruussarjan kolme ensimmäistä osakilpailua RG1-RG3 pelataan niiden pelaajien kesken jotka ovat RG-listalla sijalla 1-81 (sisältää mestisstatuksen viime kaudelta omanneet pelaajat).
- Kun RG3 on pelattu, RG-listan mukaisessa järjestyksessä mestaruussarjan osakilpailuissa voi olla enää tämän jälkeen maksimissaan 64 pelaajaa. Tarkoittaa myös, että statuspelaajia ei enää ole.
- RG3:n jälkeen pelaajien statukset voivat siis vaihtua myös B- ja C-tason välillä riippuen menestyksestä RG-listalla ja tämä päivittyy tämän jälkeen jokaisen RG- ja SM-kilpilun jälkeen uudelleen.
- RG-pisteistä vähennetään heti kauden toisesta kilpailusta lähtien yksi huonoin/poisjääty kilpailu eli kokonaisen kauden aikana vain 10/11 kilpailua lasketaan mukaan RG-pisteisiin.
1-Divisioona 2012-2013
la 1.9.2012 Pool 1-divisioona RG1 RiiBK (Riihimäki) 10-pallo
la 22.9.2012 Pool 1-divisioona RG2 TBiK (Turku) 9-pallo
la 13.10.2012 Pool 1-divisioona RG3 LP-90 (Lahti) 8-pallo
la 27.10.2012 Pool SM-kilpailu BiCir (Espoo) Straight
la 17.11.2012 Pool Divisioonamestaruus HBS (Hämeenlinna) / HyvBK (Hyvinkää) 9-pallo
la 5.1.2013 Pool 1-divisioona RG5 Play (Jyväskylä) 10-pallo
la 19.1.2013 Pool SM-kilpailu Play (Jyväskylä) 10-pallo
la 2.2.2013 Pool 1-divisioona RG6 BiCir (Espoo) Straight
la 9.3.2013 Pool Divisioonamestaruus GU (Turku) 8-pallo
la 6.4.2013 Pool SM-kilpailu Ritz (Helsinki) / Brode (Vantaa) 8-pallo
la 27.4.2013 Pool SM-alkukilpailu HyvBK (Hyvinkää) / RiiBK (Riihimäki) 9-pallo
la 25.5.2013 Pool SM-finaali Helsinki 9-pallo
- RG-listan mukaisessa järjestyksessä 64 ensimmäistä omaavat ensisijaisen osallistumisoikeuden 1-divisioonan kilpailuihin. Mikäli ilmoittautuneita on yli 64, tulee yli jääneille pelaajille kuitenkin mahdollisuus osallistua 2- tai 3-divisioonan kilpailuun.
- RG4 ja RG7 ovat Divisioonamestaruuksia joissa maksimiosallistujamäärää ei ole. Samanaikaisesti ei järjestetä kuitenkaan 2- tai 3-divisioonan kilpailuja joten kaikki muut paitsi RG-listan 1-32, saavat osallistua divisioonamestaruuskilpailuihin (RG4 9-pallo, RG7 8-pallo).
- C-tason pelaajilla on oikeus pelata mitä divisioonaa haluavat.
- RG-pisteistä vähennetään heti kauden toisesta kilpailusta lähtien yksi huonoin/poisjääty kilpailu eli kokonaisen kauden aikana vain 10/11 kilpailua lasketaan mukaan RG-pisteisiin.
2-Divisioona 2012-2013
la 1.9.2012 Pool 2-divisioona RG1-1 TBiK (Turku) 10-pallo
la 1.9.2012 Pool 2-divisioona RG1-2 Play (Jyväskylä) 10-pallo
la 1.9.2012 Pool 2-divisioona RG1-3 Bari (Helsinki) 10-pallo
la 1.9.2012 Pool 2-divisioona RG1-4 LP-90 (Lahti) 10-pallo
la 22.9.2012 Pool 2-divisioona RG2-1 EBiK (Eura) 9-pallo
la 22.9.2012 Pool 2-divisioona RG2-2 BCK (Kuopio) 9-pallo
la 22.9.2012 Pool 2-divisioona RG2-3 BK (Kotka) 9-pallo
la 22.9.2012 Pool 2-divisioona RG2-4 BiCir (Espoo) 9-pallo
la 13.10.2012 Pool 2-divisioona RG3-1 GU (Tampere) 8-pallo
la 13.10.2012 Pool 2-divisioona RG3-2 Play (Jyväskylä) 8-pallo
la 13.10.2012 Pool 2-divisioona RG3-3 Lokit (Porvoo) 8-pallo
la 13.10.2012 Pool 2-divisioona RG3-4 RiiBK (Riihimäki) 8-pallo
la 27.10.2012 Pool SM-kilpailu BiCir (Espoo) Straight
la 17.11.2012 Pool Divisioonamestaruus HBS (Hämeenlinna) / HyvBK (Hyvinkää) 9-pallo
la 5.1.2013 Pool 2-divisioona RG5-1 EBiK (Eura) 10-pallo
la 5.1.2013 Pool 2-divisioona RG5-2 BCK (Kuopio) 10-pallo
la 5.1.2013 Pool 2-divisioona RG5-3 BK (Kotka) 10-pallo
la 5.1.2013 Pool 2-divisioona RG5-4 HyvBK (Hyvinkää) 10-pallo
la 19.1.2013 Pool SM-kilpailu Play (Jyväskylä) 10-pallo
la 2.2.2013 Pool 2-divisioona RG6-1 GU (Turku) 9-pallo
la 2.2.2013 Pool 2-divisioona RG6-2 GU (Seinäjoki) 9-pallo
la 2.2.2013 Pool 2-divisioona RG6-3 LP-90 (Lahti) 9-pallo
la 2.2.2013 Pool 2-divisioona RG6-4 Bari (Helsinki) 9-pallo
la 9.3.2013 Pool Divisioonamestaruus GU (Turku) 8-pallo
la 6.4.2013 Pool SM-kilpailu Ritz (Helsinki) / Brode (Vantaa) 8-pallo
la 27.4.2013 Pool SM-alkukilpailu HyvBK (Hyvinkää) / RiiBK (Riihimäki) 9-pallo
la 25.5.2013 Pool SM-finaali Helsinki 9-pallo
- 2-divisioonan kilpailuja järjestetään erikseen viitenä eri viikonloppuna kauden 2012-13 aikana. Yhtenä RG-viikonloppuna pelataan neljä 2-divisioonan kilpailua eri puolella Suomea.
- RG-pisteistä vähennetään heti kauden toisesta kilpailusta lähtien yksi huonoin/poisjääty kilpailu eli kokonaisen kauden aikana vain 10/11 kilpailua lasketaan mukaan RG-pisteisiin.
3-Divisioona 2012-2013
la 1.9.2012 Pool 3-divisioona RG1-1 GU (Seinäjoki) 10-pallo
la 1.9.2012 Pool 3-divisioona RG1-2 BCK (Kuopio) 10-pallo
la 1.9.2012 Pool 3-divisioona RG1-3 HBS (Hämeenlinna) 10-pallo
la 1.9.2012 Pool 3-divisioona RG1-4 KBK (Kerava) 10-pallo
la 1.9.2012 Pool 3-divisioona RG1-5 BK (Kotka) 10-pallo
la 22.9.2012 Pool 3-divisioona RG2-1 GU (Seinäjoki) 9-pallo
la 22.9.2012 Pool 3-divisioona RG2-2 GU (Tampere) 9-pallo
la 22.9.2012 Pool 3-divisioona RG2-3 LP-90 (Lahti) 9-pallo
la 22.9.2012 Pool 3-divisioona RG2-4 HyvBK (Hyvinkää) 9-pallo
la 22.9.2012 Pool 3-divisioona RG2-5 Lokit (Porvoo) 9-pallo
la 13.10.2012 Pool 3-divisioona RG3-1 GU (Turku) 8-pallo
la 13.10.2012 Pool 3-divisioona RG3-2 HBS (Hämeenlinna) 8-pallo
la 13.10.2012 Pool 3-divisioona RG3-3 Duckpool (Helsinki) 8-pallo
la 13.10.2012 Pool 3-divisioona RG3-4 BK (Kotka) 8-pallo
la 13.10.2012 Pool 3-divisioona RG3-5 BCK (Kuopio) 8-pallo
la 27.10.2012 Pool SM-kilpailu BiCir (Espoo) Straight
la 17.11.2012 Pool Divisioonamestaruus HBS (Hämeenlinna) / HyvBK (Hyvinkää) 9-pallo
la 5.1.2013 Pool 3-divisioona RG5-1 TBiK (Turku) 10-pallo
la 5.1.2013 Pool 3-divisioona RG5-2 GU (Seinäjoki) 10-pallo
la 5.1.2013 Pool 3-divisioona RG5-3 GU (Tampere) 10-pallo
la 5.1.2013 Pool 3-divisioona RG5-4 LP-90 (Lahti) 10-pallo
la 5.1.2013 Pool 3-divisioona RG5-5 Bari (Helsinki) 10-pallo
la 19.1.2013 Pool SM-kilpailu Play (Jyväskylä) 10-pallo
la 2.2.2013 Pool 3-divisioona RG6-1 EBiK (Eura) 9-pallo
la 2.2.2013 Pool 3-divisioona RG6-2 Play (Jyväskylä) 9-pallo
la 2.2.2013 Pool 3-divisioona RG6-3 BCK (Kuopio) 9-pallo
la 2.2.2013 Pool 3-divisioona RG6-4 Lokit (Porvoo) 9-pallo
la 2.2.2013 Pool 3-divisioona RG6-5 HyvBK (Hyvinkää) 9-pallo
la 9.3.2013 Pool Divisioonamestaruus GU (Turku) 8-pallo
la 6.4.2013 Pool SM-kilpailu Ritz (Helsinki) / Brode (Vantaa) 8-pallo
la 27.4.2013 Pool SM-alkukilpailu HyvBK (Hyvinkää) / RiiBK (Riihimäki) 9-pallo
la 25.5.2013 Pool SM-finaali Helsinki 9-pallo
- 3-divisioonan kilpailuja järjestetään erikseen viitenä eri viikonloppuna kauden 2012-13 aikana. Yhtenä RG-viikonloppuna pelataan vähintään viisi 3-divisioonan kilpailua eri puolella Suomea.
- Kauden aikana 3-divisioonan kilpailuja saattaa tulla vielä lisää - riippuu järjestävien seurojen halukkuudesta.
- RG-pisteistä vähennetään heti kauden toisesta kilpailusta lähtien yksi huonoin/poisjääty kilpailu eli kokonaisen kauden aikana vain 10/11 kilpailua lasketaan mukaan RG-pisteisiin.
Muut SM-kilpailut kaudella 2012-2013
la 6.10.2012 Pool Pari SM HyvBK (Hyvinkää) 10-pallo
la 1.12.2012 Pool Joukkue SM-kilpailu GU (Tampere) 8,9,14-1
- Syksyllä 2012 pelataan myös Pari ja Joukkue SM poolissa. Näistä kilpailuista ei lasketa erikseen RG-pisteitä.
Naiset kaudella 2012-2013
la 25.8.2012 Pool Naiset RG1 GU (Turku) 10-pallo
la 15.9.2012 Pool Naiset B-mestaruus Lokit (Porvoo) 9-pallo
la 29.9.2012 Pool Naiset RG2 K-UBK (Järvenpää) 8-pallo
la 10.11.2012 Pool Naiset RG3 LP-90 (Lahti) Straight
la 24.11.2012 Pool Naiset SM-kilpailu HyvBK (Hyvinkää) Straight
la 26.1.2013 Pool Naiset RG4 RiiBK (Riihimäki) 9-pallo
la 9.2.2013 Pool Naiset B-mestaruus BiCir (Espoo) 10-pallo
la 23.2.2013 Pool Naiset SM-kilpailu HBS (Hämeenlinna) 10-pallo
la 16.3.2013 Pool Naiset RG5 BiCir (Espoo) 10-pallo
la 13.4.2013 Pool Naiset SM-kilpailu LP-90 (Lahti) 8-pallo
la 18.5.2013 Pool Naiset SM-alkukilpailu Ritz (Helsinki) 9-pallo
la 25.5.2013 Pool SM-finaali Helsinki 9-pallo
- Naisilla RG-kausi on samanlainen kuin edellisillä kausilla eli kaikki kilpailut lasketaan mukaan ja kausi 2013-14 alkaa nollilta.
- RG-pisteet muuttuvat samalle linjalle yleisten sarjojen kanssa.
- Naisten kilpailukaudesta tulee oma kilpailuohjekirja jossa kerrotaan kauden 2012-13 kuviot tarkemmin.
Seniorit kaudella 2012-2013
SENIORIT MN40
la 18.8.2012 Pool Seniorit RG1 TBiK (Turku) 10-pallo
la 8.9.2012 Pool Seniorit RG2 Ritz (Helsinki) 8-pallo
la 20.10.2012 Pool Seniorit RG3 Brode (Vantaa) Straight
la 3.11.2012 Pool SM-kilpailu RiiBK (Riihimäki) Straight
la 8.12.2012 Pool Seniorit RG4 BiCir (Espoo) 9-pallo
la 12.1.2013 Pool Seniorit RG5 GU (Turku) 8-pallo
la 16.2.2013 Pool SM-kilpailu HyvBK (Hyvinkää) 10-pallo
la 2.3.2013 Pool Seniorit RG6 Play (Jyväskylä) 9-pallo
la 23.3.2013 Pool SM-kilpailu LP-90 (Lahti) 8-pallo
la 4.5.2013 Pool SM-alkukilpailu BiCir (Espoo) 9-pallo
la 25.5.2013 Pool SM-finaali Helsinki 9-pallo
SENIORIT MN50 / MN60
la 18.8.2012 Pool Seniorit RG1 GU (Seinäjoki) 10-pallo
la 8.9.2012 Pool Seniorit RG2 HBS (Hämeenlinna) 8-pallo
la 20.10.2012 Pool Seniorit RG3 WPBC (Vaasa) Straight
la 3.11.2012 Pool SM-kilpailut Bari (Helsinki) Straight
la 8.12.2012 Pool Seniorit RG4 BiCir (Espoo) 9-pallo
la 12.1.2013 Pool Seniorit RG5 GU (Turku) 8-pallo
la 16.2.2013 Pool SM-kilpailut HyvBK (Hyvinkää) 10-pallo
la 2.3.2013 Pool Seniorit RG6 LP-90 (Lahti) 9-pallo
la 23.3.2013 Pool SM-kilpailut RiiBK (Riihimäki) 8-pallo
la 4.5.2013 Pool SM-kilpailut Bari (Helsinki) 9-pallo
la 25.5.2013 Pool SM-finaali Helsinki 9-pallo
- Senioreilla RG-kausi on samanlainen kuin edellisillä kausilla eli kaikki kilpailut lasketaan mukaan ja kausi 2013-14 alkaa nollilta.
- RG-pisteet muuttuvat samalle linjalle yleisten sarjojen kanssa.
- Senioreiden kilpailukaudesta tulee oma kilpailuohjekirja jossa kerrotaan kauden 2012-13 kuviot tarkemmin.
Junioreilla kaudella 2012-2013
su 19.8.2012 Pool Juniori Avoin Kilpailu 1a EBiK (Eura) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1b Skybowl (Espoo) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1c Lokit (Porvoo) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1d BK (Kotka) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1e BCK (Kuopio) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1f GU (Tampere) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1g RiiBK (Riihimäki) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1h HBS (Hämeenlinna) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 11 LP-90 (Lahti) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1j Bari (Helsinki) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1k Brode (Vantaa) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1l HyvBK (Hyvinkää) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 1m Tikkurila UT (Vantaa) 8-pallo
su 30.9.2012 Pool Juniori Avoin Kilpailu 2a BiCir (Espoo) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2b Lokit (Porvoo) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2c HyvBK (Hyvinkää) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2d WPBC (Vaasa) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2e HBS (Hämeenlinna) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2f BCK (Kuopio) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2g Bari (Helsinki) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2h Brode (Vantaa) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2i GU (Tampere) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2j BK (Kotka) Straight
Pool Juniori Avoin Kilpailu 2k Tikkurilan UT (Vantaa) Straight
la 20.10.2012 Pool Juniori RG1 HyvBK (Hyvinkää) Straight
la 3.11.2012 Pool SM-kilpailut (16v/18v) KBK (Kerava) Straight
su 18.11.2012 Pool Nuorisotalo SM GU (Tampere) 9-pallo
su 9.12.2012 Pool Juniori Avoin Kilpailu 3a EBiK (Eura) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3b BiCir (Espoo) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3c Lokit (Porvoo) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3d BK (Kotka) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3e KBK (Kerava) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3f BCK (Kuopio) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3g GU (Tampere) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3h HBS (Hämeenlinna) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3i Bari (Helsinki) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3j RiiBK (Riihimäki) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3k LP-90 (Lahti) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3l Brode (Vantaa) 9-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 3m Tikkurilan UT (Vantaa) 9-pallo
la 12.1.2013 Pool Juniori RG2 HBS (Hämeenlinna) 8-pallo
la 16.2.2013 Pool SM-kilpailut (16v/18v) RiiBK (Riihimäki) 10-pallo
su 3.3.2013 Pool Juniori Avoin Kilpailu 4a EBiK (Eura) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4b Skybowl (Espoo) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4c Lokit (Porvoo) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4d BCK (Kuopio) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4e GU (Tampere) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4f HBS (Hämeenlinna) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4g Bari (Helsinki) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4h RiiBK (Riihimäki) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4i Brode (Vantaa) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4j Tikkurilan UT (Vantaa) 8-pallo
Pool Juniori Avoin Kilpailu 4k BK (Kotka) 8-pallo
su 17.3.2013 Pool Nuorisotalo SM GU (Tampere) 8-pallo
la 30.3.2013 Pool Juniori B-SM BiCir (Espoo) 9-pallo
su 21.4.2013 Pool SM-kilpailut (16v/18v) GU (Tampere) 8-pallo
la 4.5.2013 Pool SM-alkukilpailu BiCir (Espoo) 9-pallo
la 25.5.2013 Pool SM-finaali Helsinki 9-pallo
- Junioreilla tulee olemaan kauden 2012-2013 ainoastaan kaksi RG-kilpailua SM-kilpailut.
- Junioripelaajien osalta avoimien kilpailujen määrä kasvaa runsaasti kauden aikana, koska junioreille järjestetään neljä suurta kilpailuviikonloppua jolloin pelataan junioreiden avoimia kilpailuja ympäri Suomen. Tästä asiasta tulee vielä erillinen tiedote kauden alkaessa ja muutoksia/lisäyksiä pelipaikoissa saattaa vielä tulla.
POOL RG-LISTA KAUDEN 2012-2013 ALKUUN:
- Lataa lista tiedostopankista. POOL RG-LISTA 2012-2013
- RG-listan 1-32 ovat kausimaksuvelvollisia jotka kuuluvat A-tasoon ja joilla on pelioikeus pelata ainoastaan mestaruussarjaa. Mikäli RG-listan sijalla oleva 1-32 oleva pelaaja ei halua maksaa kausimaksua - siirtyy hän RG-listalla B-tasolle sijalle 33 (tai siitä alaspäin).
- RG-lista 33-81 (eli B-tason pelaajat mukaanlukien mestisstatuslaiset) ovat myös oikeutettuja maksamaan kausimaksun ja kaikki kausimaksun maksaneet RG-listalla kauden alussa ennen ei-kausimaksun maksaneita.
- Lue lisää asiasta edellisestä tiedotteesta: http://www.sbil.fi/fi_FI/liitto/liitto_ ... det-kuviot ja http://www.sbil.fi/forum/viewtopic.php?f=5&t=10768
RG-lista:
Koodi: Valitse kaikki
1 Makkonen Petri A-TASO (Mestaruussarja)
2 Al-Marayati Abbas A-TASO (Mestaruussarja)
3 Heiskanen Aki A-TASO (Mestaruussarja)
4 Uski Jani A-TASO (Mestaruussarja)
5 Virtanen Valtteri A-TASO (Mestaruussarja)
6 Karttunen Sami A-TASO (Mestaruussarja)
7 Iivonen Jussi A-TASO (Mestaruussarja)
8 Virrankoski Aapo A-TASO (Mestaruussarja)
9 Laaksonen Kim A-TASO (Mestaruussarja)
10 Makkonen Marko A-TASO (Mestaruussarja)
11 Autero Einari A-TASO (Mestaruussarja)
12 Kivelä Jesse A-TASO (Mestaruussarja)
13 Siekkinen Jani A-TASO (Mestaruussarja)
14 Juva Markus A-TASO (Mestaruussarja)
15 Pekonen Tero A-TASO (Mestaruussarja)
16 Perttunen Sami A-TASO (Mestaruussarja)
17 Virtanen Vesa-Ville A-TASO (Mestaruussarja)
18 Hirvonen Miikka A-TASO (Mestaruussarja)
19 Hartikainen Marko A-TASO (Mestaruussarja)
20 Huttunen Jesse A-TASO (Mestaruussarja)
21 Leppänen Jarno A-TASO (Mestaruussarja)
22 Myllymäki Miikka A-TASO (Mestaruussarja)
23 Veikkanen Saku A-TASO (Mestaruussarja)
24 Kaksonen Henri A-TASO (Mestaruussarja)
25 Laakso Pauli A-TASO (Mestaruussarja)
26 Turunen Jouni A-TASO (Mestaruussarja)
27 Mäkelä Jari A-TASO (Mestaruussarja)
28 Heino Riku A-TASO (Mestaruussarja)
29 Valkama Ville A-TASO (Mestaruussarja)
30 Hiltunen Matti A-TASO (Mestaruussarja)
31 Kyhyräinen Joni A-TASO (Mestaruussarja)
32 Kamotskin Kimmo A-TASO (Mestaruussarja)
33 Keihola Kai B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
34 Taavila Arto B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
35 Valkila Toni B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
36 Hämäläinen Ville B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
37 Nybacka Jani B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
38 Hakala Kimmo B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
39 Ohtonen Joonas B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
40 Piipponen Eetu B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
41 Haapakoski Jukka B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
42 Leppiaho Markus B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
43 Rosendahl Jesse B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
44 Vainio Kalle B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
45 Kaipainen Janne B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
46 Hammais Eero B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
47 Riikonen Mika B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
48 Hietanen Janne B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
49 Pöyhönen Aki B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
50 Annanmäki Aleksi B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
51 Hämäläinen Sami B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
52 Marsalo Jiri B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
53 Lehto Mika B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
54 Laurila Vesa B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
55 Kännö Juhani B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
56 Salomaa Jussi B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
57 Morelius Jan B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
58 Rantanen Antti B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
59 Leppä Ville B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
60 Käpylä Harri B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
61 Lehtinen Jani B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
62 Tamminen Timo B-TASO (Mestaruussarja & Divisioonat)
63 Castaneda Juan B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
64 Eronen Sampo B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
65 Feldmann Peter B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
66 Hull Robin B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
67 Immonen Mika B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
68 Jokinen Sami B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
69 Kinnunen Tuomo B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
70 Laurinen Ville B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
71 Lohtander Marko B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
72 Mannila Antti B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
73 Mattila Mikko B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
74 Poikkijoki Marika B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
75 Sellberg Stefan B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
76 Simojoki Markku B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
77 Stark Mika B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
78 Tarvainen Jukka B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
79 Turkulainen Olli B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
80 Tyrkkö Jussi B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
81 Wikman Jimmy B-TASO (Mestaruussarja Status Optio)
82 Salonen Mika C-TASO (Statussijoitus)
83 Pannula Teemu C-TASO (Statussijoitus)
84 Mikkola Tony C-TASO (Mestaruussarjasta pudonneet)
85 Aalto Jyrki C-TASO (Mestaruussarjasta pudonneet)
86 Ervasti Kari C-TASO (Mestaruussarjasta pudonneet)
87 Nykänen Jouni C-TASO (Mestaruussarjasta pudonneet)
88 Ahonen Mikko C-TASO (Mestaruussarjasta pudonneet)
89 Halinen Santeri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
90 Lepistö Tomi C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
91 Jokela Matti Kalevi C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
92 Pulkkinen Samppa C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
93 Vesterinen Hannu Hermanni C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
94 Koski Mikko C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
95 Svensk Miikka C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
96 Pylkkänen Lasse Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
97 Salomäki Heikki Jussi C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
98 Saaranen Riikka Saila Kristiina C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
99 Loponen Risto Sakari C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
100 Laaksonen Juha Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
101 Ahola Sami C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
102 Joukainen Toni C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
103 Mattila Antti Juha Jaakko C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
104 Kuivasniemi Jarmo C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
105 Nguyen van Hop Hop C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
106 Wetterstrand Sami Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
107 Knuuttila Krista Marjatta C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
108 Heikkinen Aku Sakari C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
109 Suikkanen Petri Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
110 Tolppala Mika Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
111 Manninen Jori C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
112 Lindroos Tomi Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
113 Vuorinen Joni Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
114 Kauppinen Mikko C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
115 Määttä Mika C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
116 Lyyra Pessi C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
117 Mäenpää Juho Michael C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
118 Nuutio Tero Alexander C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
119 Lehtinen Sauli Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
120 Rossi Teemu Kalevi C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
121 Eräpuro Janne C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
122 Somero Sami Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
123 Lahti Markku Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
124 Limo Jukka Pekka C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
125 Leskinen Timo Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
126 Laine Ville C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
127 Honkanen Lari Eerik C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
128 Uusipere Juho-Antti C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
129 Tähti Jouni C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
130 Rantanen Teppo Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
131 Keskinen Kauko C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
132 Lehtovirta Janne C-TASO (2-div idän nousija)
133 Pimenoff Sebastian C-TASO (2-div idän nousija)
134 Timonen Antti C-TASO (2-div idän nousija)
135 Pimenoff Christoffer C-TASO (2-div idän nousija)
136 Levo Juha C-TASO (2-div idän nousija)
137 Hilpinen Tero C-TASO (2-div idän nousija)
138 Pyykönen Santtu C-TASO (2-div idän nousija)
139 Koso Ismo C-TASO (2-div idän nousija)
140 Renard Alex C-TASO (2-div lännen nousija)
141 Sandelin Mika Kristian C-TASO (2-div lännen nousija)
142 Vaari Paavo Ilari C-TASO (2-div lännen nousija)
143 Vainikainen Eetu C-TASO (2-div lännen nousija)
144 Setälä Jarkko C-TASO (2-div lännen nousija)
145 Saariaho Sami C-TASO (2-div lännen nousija)
146 Vähäsarja Jaakko Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
147 Roitto Kalle C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
148 Toivo Henri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
149 Komi Tuomas Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
150 Toivonen Jarno C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
151 Uski Toni Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
152 Kuitunen Ari C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
153 Tiainen Mikko Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
154 Ngo Thang Minh C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
155 Mäkinen Joonas Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
156 Kinnunen Teppo Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
157 Malm Roni Viktor C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
158 Koistinen Simo-Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
159 Leija Ilkka Oskari C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
160 Kauhanen Johannes C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
161 Pohjanen Jukka Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
162 Salonmaa Jarno C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
163 Räisänen Sami Veikko C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
164 Mällinen Juha C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
165 Siekkinen Timo Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
166 Jäntti Mikko Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
167 Kuismin Markus Christian C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
168 Ahvonen Petri Henrik C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
169 Syrjä Olli Samuli C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
170 Särkisilta Jesse C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
171 Pekkarinen Juha Pekka C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
172 Grönqvist Kim C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
173 Tietäväinen Emmi Piritta C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
174 Uusitalo Petri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
175 Viitala Niko C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
176 Oikarinen Esa Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
177 Schmandt Dennis Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
178 Pajula Rami C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
179 Viiala Tuomas Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
180 Ylisuutari Tommi Matias C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
181 Timonen Jari C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
182 Saukkonen Jani Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
183 Mussalo Joni Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
184 Vilponen Joni C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
185 Phan Thi lien C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
186 Venho Tuomo Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
187 Pönnelin Otto Ilari C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
188 Häkkinen Toni Martti Kristian C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
189 Parkkila Sami C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
190 Päivinen Tero Markus C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
191 Saarinen Kimmo C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
192 Viitanen Ville Veikko C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
193 Kataja Sami C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
194 Myllymäki Niko Kristian C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
195 Tähtinen Henri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
196 Chung Keni Köngi C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
197 Tanskanen Markku Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
198 Kuismin Jermu Severi C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
199 Huttunen Jesse Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
200 Muru Ville Samuli C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
201 Nykänen Juho Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
202 Rautiainen Jyri C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
203 Itkonen Juha Jalmari C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div itä)
204 Sallinen Janne C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
205 Lehtimäki Mika C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
206 Joki Jaakko Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
207 Koivumäki Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
208 Koivumäki Simo Jaakko C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
209 Halminen Raimo C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
210 Savolainen Joni C-TASO (pelasi aikaisemmin 1-div länsi)
211 Kapanen Aki C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
212 Mäkelä Samu Severi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
213 Kolehmainen Marko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
214 Ruuth Hannu Kalervo C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
215 Kettunen Janne Kalervo C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
216 Lahtinen Joonas C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
217 Penttilä Santtu Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
218 Törmänen Juuso Matias C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
219 Granat Nico C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
220 Jortikka Mika Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
221 Aittola Konsta C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
222 Wikström Ben Christian C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
223 Ruotsalainen Mikko Matti Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
224 Koskela Ville C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
225 Savolainen Georg C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
226 Linden Lauri C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
227 Kolehmainen Kai Joakim C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
228 Lindholm Eero C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
229 Nieminen Matti Leevi Olavi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
230 Parilo Samu Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
231 Alho Janne C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
232 Seppänen Pentti Severi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
233 Saario Mikko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
234 Koivunen Ari Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
235 Vuorinen Niko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
236 Hellgren Ville-Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
237 Luoma-aho Jori C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
238 Haaslahti Pasi Oskari C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
239 Einola Sami Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
240 Löppönen Antti Olavi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
241 Mälkönen Jouko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
242 Suokas Jani Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
243 Oksanen Teemu C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
244 Castrén Joonas C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
245 Wardi Bennie C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
246 Rautoja Ville Sakari C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
247 Lehtoviita Henri C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
248 Stenhammar Tuomo C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
249 Vainikka Jarkko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
250 Hakolampi Petri C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
251 Leinonen Teppo C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
252 Tuominen Niko Sebastian C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
253 Jukkola Aki Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
254 Wiss Janne C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
255 Kaivonen Tero C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
256 Paavola Teppo Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
257 Lindqvist Niko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
258 Myller Jami Johan C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
259 Siponkoski Olli C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
260 Laine Jesse Kristian C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
261 Ruokonen Lauri Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
262 Piilola Aleksanteri Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
263 Knight Paul Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
264 Tukiainen Jouni Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
265 Paalasmaa Jani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
266 Valtonen Toni C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
267 Piiparinen Tomi C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
268 Okko Veli-Pekka Sakari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
269 Mäntysaari Jani Olli C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
270 Jaakkola Jari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
271 Koskelainen Jouko C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
272 Mäntylä Petri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
273 Yrjänäinen Sampo C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
274 Pulkkinen Petri Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
275 Salmela Turkka C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
276 Korhonen Sami Henri C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
277 Salovaara Jesse Johannes C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
278 Saloheimo Joonas Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
279 Salonen Pasi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
280 Tomminen Marko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
281 Nieminen Ilari Sebastian C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
282 Härkönen Vesa C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
283 Työrinoja Samuli C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
284 Rönn Mika Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
285 Toivonen Jyri C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
286 Paajanen Mikko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
287 Ikonen Sami C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
288 Holtari Elisa C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
289 Engblom Jani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
290 Puumalainen Vili C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
291 Kelokaski Jouni Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
292 Verho Kalle Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
293 Vartiainen Johanna Kristiina C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
294 Luttinen Marko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
295 Baranov Sergei C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
296 Lehdikko Kari Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
297 Heikkilä Jarno Ari Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
298 Vaherto Ville C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
299 Järvinen Mika Kristian C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
300 Kuopio Antti C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
301 Rissanen Samu C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
302 Kruglikov Vova C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
303 Heikkilä Jari C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
304 Tamminen Jari Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
305 Koho Pekka C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
306 Lehtinen Anssi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
307 Wankka Jani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
308 Niemi Harri Matias C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
309 Virtanen Jarno Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
310 Korpi Olli C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
311 Moisio Esko Kalervo C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
312 Salminen Joakim C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
313 Tyykilä Ville Jari Olavi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
314 Jokela Kimmo Matias C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
315 Vaherto Valtteri Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
316 Holmberg Samuli C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
317 Paaso Otto C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
318 Kanerva Markus C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
319 Forsström Peter C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
320 Mäkelä Julius C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
321 Rämä Juuso C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
322 Korhonen Jari Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
323 Hirvonen Pasi Sakari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
324 Vanninen Vesa Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
325 Manninen Marko Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
326 Aalto Eelis Johannes C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
327 Rahkonen Konsta Jimi C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
328 Halonen Jani Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
329 Repola Jere Matias C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
330 Träff Tuomo C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
331 Vartia Joonas Valtteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
332 Palo Petri Kari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
333 Ihander Miika C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
334 Maristo Anton C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
335 Honkanen Markus C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
336 Hämäläinen Matti Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
337 Saarikoski Jussi Samuli C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
338 Karlsson Daniel John Kristian C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
339 Auvinen Tero C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
340 Heiskanen Jani Ensio C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
341 Nurminen Jyrki C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
342 Mattila Tuomas C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
343 Vastapuu Antti Olavi C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
344 Toikkanen Mika Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
345 Vehman Aki Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
346 Hyvönen Niko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
347 Niemi Jani Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
348 Kujala Sami C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
349 Maliniemi Risto-Heikki C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
350 Utterström Petri Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
351 Pistool Toni Ari-Pekka C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
352 Heino Timo C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
353 Kibsgaard Connie C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
354 Mustonen Eija C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
355 Lindström Tommy C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
356 Valkama Mikko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
357 Lakka Juuso C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
358 Kuismin Jermu Severi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
359 Argillander Tanja C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
360 Karvonen Max C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
361 Liimatta Jouni Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div itä)
362 Saarikko Mikko Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
363 Oksa Esa C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
364 Mettälä Pasi Pekka C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
365 Terho Tommi Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
366 Mansikkaviita Miska Kalevi Johannes C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
367 Kiiski Kimmo C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
368 Tuominen Saku C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
369 Tuominen Mika C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
370 Salmi Petri C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
371 Oravainen Emmi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
372 Koite Mika C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
373 Lahti Sami Jaakko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
374 Seppänen Mika C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
375 Matilainen Tuukka Tuomas C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
376 Sillman Jari C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
377 Lärka Mathias Karl Emil C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
378 Ylirisku Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
379 Louhela Joni C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
380 Käpylä Janne C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
381 Heinonen Jarno C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
382 Hynninen Janne Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
383 Valtonen Mika C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
384 Henriksen Joni Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
385 Alen Mikko Kalervo C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
386 Stenhäll Timo Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
387 Wikman Johan C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
388 Uronen Olli Armas C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
389 Lunatsarski David C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
390 Nuutinen Juuso C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
391 Laukkarinen Teemu C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
392 Volotinen Kari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
393 Keinonen Timo Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
394 Leino Henri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
395 Haapanen Mari Johanna C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
396 Tikkanen Ari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
397 Paavilainen Kimmo Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
398 Piippo Kari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
399 Jehkonen Seppo C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
400 Holm Miika C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
401 Mäkilä Markus Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
402 Marjanen Ossi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
403 Pihlajamaa Jyri Kristian C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
404 Tuominen Eero Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
405 Susi Tomi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
406 Sulamäki Riku C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
407 Nyman Jarmo Kalevi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
408 Muurainen Pertti Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
409 Vesterlund Oliver C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
410 Joki Jaakko Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
411 Niemelä Jouni Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
412 Vulli Janne C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
413 Elonen Mertsi Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
414 Laitervo Sami C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
415 Forsten Jyri Kristian C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
416 Meghjee Kasim C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
417 Lampela Johannes C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
418 Mäkelä Niko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
419 Risku Pasi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
420 Heinonen Jari Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
421 Paloviita Jarmo C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
422 Tuomala Ville C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
423 Tuunainen Juha Lassi C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
424 Halonen Veli-Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
425 Heikkilä Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
426 Kallioinen Mikko C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
427 Tossavainen Mika C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
428 Pirhonen Sami Viljami C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
429 Penttilä Marika C-TASO (pelasi aikaisemmin 2-div länsi)
430 Kolmakow Andrei C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
431 Parkkinen Mika Petri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
432 Häkämies Eerik C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
433 Jaakonsaari Joonas C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
434 Virtanen Janna Helena C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
435 Paakkunainen Joni Niko Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
436 Kaartinen Timo C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
437 Määttä Markku C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
438 Halme Ville C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
439 Vallius Joel C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
440 Raijas Joona Atte Samuli C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
441 Vaalle Pekka C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
442 Puustinen Vesa C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
443 Jaanek Hannes C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
444 Vauhkonen Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
445 Pensasmaa Sami C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
446 Niemi Jani Tapio C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
447 Järvinen Jussi Tapani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
448 Virkkula Juha-Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
449 Mäenpää Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
450 Sutinen Juha C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
451 Termonen Pertti C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
452 Hannes Jaanek C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
453 Moilanen Jenny C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
454 Kantola Arto Johannes C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
455 Jankes Emil Andreas Fredrik C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
456 Nieminen Kimmo Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
457 Arminen Harri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
458 Heinonen Sami Henri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
459 Petäjä Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
460 Jousmaa Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
461 Kosonen Ville C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
462 Hynynen Henry C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
463 Ijäs Markku Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
464 Sundholm Tuukka C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
465 Kerojoki Simo Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
466 Lähteenmäki Jussi C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
467 Nguyen Huy C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
468 Kojo Juha C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
469 Vanhanen Heikki C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
470 Pitkänen Jesse C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
471 Ahia Veli-Matti C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
472 Nguyen Thieu C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
473 Saarinen Jari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
474 Nurmela Esa C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
475 Felin Esa C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
476 Mård Johnny C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
477 Muurainen Jussi C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
478 Lehto Pietari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
479 Lindholm Anu Helena C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
480 Utterström Petri Juhani C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
481 Haatainen Roy C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
482 Koistinen Simo-Petteri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
483 Stepanoff Jari Antero C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
484 Koskinen Erno C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
485 Saira Tero C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
486 Miiros Jedia C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
487 Heittokangas Matti Mikael C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
488 Kurppa Joonatan C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
489 Miettinen Mira Marika C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
490 Fahlenius Henri C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
491 Haverinen Aki C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
492 Kervinen Kati C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
493 Forsström Maria C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
494 Kervinen Antti Sakari C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
495 Nieminen Anne C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
496 Kaasinen Paul C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
497 Wigg Sami C-TASO (pelasi aikaisemmin 3-div itä)
- Lataa POOL RG-PISTEET 2012-2013 taulukko.
- RG-pisteissä alkaen kaudesta 2012-2013 on otettu kokonaan uudenlainen järjestelmä kaikkiin sarjoihin, mukaanlukien naiset, seniorit ja juniorit.
Pooljaosto voi tehdä vielä muutoksia näihin edellä mainittuihin asioihin.