Kaisa SM-kilpailu, 22.-23.4.2023, TBO:n Sali, OULU, Tulososio

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Terwa Biljardi Oulu
Viestit: 321
Liittynyt: 09:50 12.02.2020

Kaisa SM-kilpailu, 22.-23.4.2023, TBO:n Sali, OULU, Tulososio

Viesti Kirjoittaja Terwa Biljardi Oulu »

Striimit:
Pöydät 1 ja 6: https://www.youtube.com/channel/UCOrrtQ ... qK0Mw/live
Pöydät 2 ja 5: https://www.youtube.com/channel/UCDfaE- ... dpPfw/live
Pöydät 3 ja 4: https://www.youtube.com/channel/UCfH7PJ ... xWKiQ/live
Pöytä 7: https://www.youtube.com/channel/UCacbKd ... gSQFQ/live
Livescore: http://sinetti.com/kaisa/live/score.html
Linkit ovat tarjolla myös livescoressa pöytää klikkaamalla.

1. kierros alkaa 10:00
2. kierros alkaa n. 11:45
3. kierros n. 15:00-17:00 on kolmannelle kierrokselle sijoitettujen ensimmäinen peli


1. kierros
Maijala Juha TBO 47 - Laine Hannu HyvBK 27
Tuomilehto Rauno RBK 27 - Rantanen Teppo TAK 60
Ronkainen Topi TBO 60 - Jääskeläinen Petri TBO 5
Kajanne Kari KeMK 5 - Savolainen Iivari JoKK 60
Väntsi Kimmo TBO 30 - Tunturi Kari OBK 60
Kunnari Hannu JoKK 60 - Lyytikäinen Pasi TBO 37
Kulju Matti TBO 60 - Karjalainen Oskari OBK 34
Karjalainen Antti OBK 60 - Rissanen Arttu RBK 43
Ruonala Esko TBO 60 - Oinonen Mikko KLK 17
Tapio Juha-Matti TBO 60 - Ylitalo Vilho TBO 44
Rautiainen Marko JBS 60 - Heino Tapani KK-79 21
Kuuras Jere HBS 20 - Schmandt Dennis PaKlu 60
Uusitalo Kari TBO 60 - Tertsunen Simo OSK 4
Mehtälä Arto TBO 27 - Koskinen Arvi TBO 60
Heikkinen Juha OBK 45v - Heikkinen Jouna HBK 14
Ahola Risto EBK 59v - Tulkki Jorma TBO 52
Kaijansaari Simo OBK 10 - Rantanen Pauli HBK 60
Lounamaa Joonas EBK 60 - Lisko Ilkka KouBK 9
Kiviaho Tero KoKa 60 - Korhonen Kimmo RBK 43
Juusela Juha-pekka KymKe 42 - Väyrynen Matti TBO 60
Hilli Joona TBO 9 - Ylitalo Jarkko TBO 60
Saarenpää Ari KouBK 43 - Kauhanen Arto OB 60


2. kierros

Kähkönen Jouni RBK 37 - Kotinurmi Jalo (16) Iso8 60
Maijala Juha TBO 27 - Tuomilehto Rauno RBK 46v
Laine Hannu HyvBK 25 - Rantanen Teppo TAK 60
Ronkainen Mika (24) RBK 38 - Ronkainen Topi TBO 60
Jääskeläinen Petri TBO 22 - Kajanne Kari KeMK 46v
Savolainen Iivari JoKK 10 - Turtiainen Jussi (17) TAK 60
Väntsi Kimmo TBO 20 - Kunnari Hannu JoKK 60
Tunturi Kari OBK 60 - Lyytikäinen Pasi TBO 14
Poikolainen Mika (20) I-HBS 60 - Kulju Matti TBO 29
Karjalainen Oskari OBK 45 - Karjalainen Antti OBK 60
Stark Mika (13) TBO 60 - Rissanen Arttu RBK 21
Ruonala Esko TBO 60 - Tapio Juha-Matti TBO 21
Oinonen Mikko KLK 15 - Rajaniemi Juha (21) TBO 60
Ylitalo Vilho TBO 8 - Rautiainen Marko JBS 60
Heino Tapani KK-79 60 - Kuuras Jere HBS 31
Holopainen Jussi (15) KLK 43 - Schmandt Dennis PaKlu 60
Uusitalo Kari TBO 60 - Mehtälä Arto TBO 11
Tertsunen Simo OSK 51 - Palviainen Mika (23) HyvBK 57v
Koskinen Arvi TBO 59 - Heikkinen Juha OBK 60
Heikkinen Jouna HBK 60 - Paloma Jari (18) TBO 58
Ahola Risto EBK 12 - Kaijansaari Simo OBK 60
Tulkki Jorma TBO 43 - Rantanen Pauli HBK 60
Auresto Toma (14) HyvBK 60 - Lounamaa Joonas EBK 0
Lisko Ilkka KouBK 8 - Kiviaho Tero KoKa 60
Korhonen Kimmo RBK 3 - Räisänen Tero (22) TBO 60
Juusela Juha-pekka KymKe 60 - Hilli Joona TBO 28
Väyrynen Matti TBO 60 - Ylitalo Jarkko TBO 6
Suomalainen Jari (19) PPK 60 - Saarenpää Ari KouBK 37
Kauhanen Arto OB 60 - Kähkönen Jouni RBK 17


3. kierros
Kotinurmi Jalo (16) Iso8 60 - Maijala Juha TBO 29
Ahola Jarno (1) EBK 60 - Tuomilehto Rauno RBK 8
Rantanen Teppo TAK 60 - Ronkainen Mika (24) RBK 26
Ronkainen Topi TBO 60 - Hälvä Matti (9) RKK 36
Kajanne Kari KeMK 15 - Turtiainen Jussi (17) TAK 60
Savolainen Iivari JoKK 22 - Tunturi Kari OBK 60
Auresto Lenni (8) HyvBK 45 - Kunnari Hannu JoKK 60
Poikolainen Mika (20) I-HBS 51 - Asp Kaj (4) EBK 60
Kulju Matti TBO 60 - Karjalainen Antti OBK 6
Stark Mika (13) TBO 60 - Ruonala Esko TBO 29
Määttä Mika (12) TAK 60 - Tapio Juha-Matti TBO 31
Rajaniemi Juha (21) TBO 60 - Rautiainen Marko JBS 48
Tuhkanen Arto (5) KLK 60 - Heino Tapani KK-79 2
Holopainen Jussi (15) KLK 60 - Uusitalo Kari TBO 31
Schmandt Dennis PaKlu 11 - Sevastyanov Arseni (2) Iso8 60
Palviainen Mika (23) HyvBK 60 - Koskinen Arvi TBO 18
Heikkinen Juha OBK 30 - Asp Niklas (10) EBK 60
Heikkinen Jouna HBK 60 - Ahola Risto EBK 22
Paloma Jari (18) TBO 60 - Asikainen Petri (7) KK-79 47
Kaijansaari Simo OBK 59 - Auresto Toma (14) HyvBK 60
Rantanen Pauli HBK 60 - Lounamaa Joonas EBK 39
Muotka Olli (3) HBK 60 - Kiviaho Tero KoKa 30
Räisänen Tero (22) TBO 60 - Juusela Juha-pekka KymKe 18
Väyrynen Matti TBO 7 - Kallio Kari (11) RKK 60
Ylitalo Jarkko TBO 60 - Suomalainen Jari (19) PPK 19
Kauhanen Arto OB 60 - Mettälä Pasi (6) KK-79 25




4. kierros
Kotinurmi Jalo (16) Iso8 47 - Ahola Jarno (1) EBK 60
Rantanen Teppo TAK 13 - Ronkainen Topi TBO 60
Hälvä Matti (9) RKK 35 - Turtiainen Jussi (17) TAK 60
Tunturi Kari OBK 30 - Auresto Lenni (8) HyvBK 60
Kunnari Hannu JoKK 60 - Poikolainen Mika (20) I-HBS 54
Kulju Matti TBO 48 - Asp Kaj (4) EBK 60
Karjalainen Antti OBK 0 - Stark Mika (13) TBO 60
Ruonala Esko TBO 6 - Määttä Mika (12) TAK 60
Rajaniemi Juha (21) TBO 60 - Tuhkanen Arto (5) KLK 46
Rautiainen Marko JBS 60 - Holopainen Jussi (15) KLK 51
Schmandt Dennis PaKlu 60 - Uusitalo Kari TBO 55
Sevastyanov Arseni (2) Iso8 60 - Palviainen Mika (23) HyvBK 4
Heikkinen Juha OBK 3 - Paloma Jari (18) TBO 60
Asp Niklas (10) EBK 53 - Heikkinen Jouna HBK 60
Asikainen Petri (7) KK-79 60 - Rantanen Pauli HBK 17
Auresto Toma (14) HyvBK 60 - Muotka Olli (3) HBK 33
Kiviaho Tero KoKa 60 - Räisänen Tero (22) TBO 58
Väyrynen Matti TBO 3 - Suomalainen Jari (19) PPK 60
Kallio Kari (11) RKK 60 - Kauhanen Arto OB 31
Ylitalo Jarkko TBO 47 - Mettälä Pasi (6) KK-79 60




5. kierros Klo 10 sunnuntaiaamuna
Kotinurmi Jalo (16) Iso8 60 - Rantanen Teppo TAK 39
Ahola Jarno (1) EBK 60 - Ronkainen Topi TBO 34
Turtiainen Jussi (17) TAK 30 - Tunturi Kari OBK 56v
Auresto Lenni (8) HyvBK 39 - Asp Kaj (4) EBK 60
Kunnari Hannu JoKK 24 - Stark Mika (13) TBO 60
Määttä Mika (12) TAK 48 - Rajaniemi Juha (21) TBO 60
Rautiainen Marko JBS 60 - Tuhkanen Arto (5) KLK 35
Schmandt Dennis PaKlu 60 - Palviainen Mika (23) HyvBK 33
Sevastyanov Arseni (2) Iso8 60 - Asp Niklas (10) EBK 0
Heikkinen Jouna HBK 15 - Asikainen Petri (7) KK-79 60
Paloma Jari (18) TBO 60 - Rantanen Pauli HBK 11
Auresto Toma (14) HyvBK 60 - Kiviaho Tero KoKa 23
Muotka Olli (3) HBK 60 - Räisänen Tero (22) TBO 16
Kallio Kari (11) RKK 60 - Mettälä Pasi (6) KK-79 47
Suomalainen Jari (19) PPK 49v - Kauhanen Arto OB 48



6. kierros
Kotinurmi Jalo (16) Iso8 60 - Ronkainen Topi TBO 13
Ahola Jarno (1) EBK 60 - Turtiainen Jussi (17) TAK 50
Tunturi Kari OBK 42 - Kunnari Hannu JoKK 60
Asp Kaj (4) EBK 60 - Stark Mika (13) TBO 59
Määttä Mika (12) TAK 24 - Rautiainen Marko JBS 60
Rajaniemi Juha (21) TBO 60 - Schmandt Dennis PaKlu 23
Sevastyanov Arseni (2) Iso8 60 - Paloma Jari (18) TBO 19
Asikainen Petri (7) KK-79 60 - Auresto Toma (14) HyvBK 8
Muotka Olli (3) HBK 60 - Kallio Kari (11) RKK 17


7. kierros
Suomalainen Jari (19) PPK 14 - Kotinurmi Jalo (16) Iso8 60
Ahola Jarno (1) EBK 60 - Kunnari Hannu JoKK 40
Asp Kaj (4) EBK 20 - Rajaniemi Juha (21) TBO 60
Stark Mika (13) TBO 57 - Rautiainen Marko JBS 60
Sevastyanov Arseni (2) Iso8 60 - Asikainen Petri (7) KK-79 12
Auresto Toma (14) HyvBK 27 - Kallio Kari (11) RKK 60


8. kierros
Muotka Olli (3) HBK 60 - Kotinurmi Jalo (16) Iso8 3
Ahola Jarno (1) EBK 60 - Asp Kaj (4) EBK 0
Rajaniemi Juha (21) TBO 25 - Sevastyanov Arseni (2) Iso8 60
Rautiainen Marko JBS 26 - Muotka Olli (3) HBK 60



9. kierros
Kallio Kari (11) RKK 40 - Ahola Jarno (1) EBK 60
Rajaniemi Juha (21) TBO 28 - Muotka Olli (3) HBK 60



10. kierros
Sevastyanov Arseni (2) Iso8 60 - Ahola Jarno (1) EBK 50
Sevastyanov Arseni (2) Iso8 60 - Muotka Olli (3) HBK 11



Finaali (Arseni puhtaalla):
Sevastyanov Arseni (2) Iso8 60 - Ahola Jarno (1) EBK 54


Lopputulokset:

1. Sevastyanov Arseni (2) Iso8 - 11/660
2. Ahola Jarno (1) EBK - 9/644
3. Muotka Olli (3) HBK - 8/524
4. Rajaniemi Juha (21) TBO - 7/473
5. Rautiainen Marko JBS - 6/434
6. Kallio Kari (11) RKK - 6/417
7. Kotinurmi Jalo (16) Iso8 - 6/410
8. Asp Kaj (4) EBK - 6/380
9. Stark Mika (13) TBO - 5/416
10. Kunnari Hannu JoKK - 5/364
11. Asikainen Petri (7) KK-79 - 5/359
12. Auresto Toma (14) HyvBK - 5/335
13. Turtiainen Jussi (17) TAK - 4/320
14. Paloma Jari (18) TBO - 4/317
15. Määttä Mika (12) TAK - 4/312
16. Tunturi Kari OBK - 4/308
17. Ronkainen Topi TBO - 4/287
18. Schmandt Dennis PaKlu - 4/274
19. Suomalainen Jari (19) PPK - 4/262
20. Auresto Lenni (8) HyvBK - 3/264
21. Tuhkanen Arto (5) KLK - 3/261
22. Kauhanen Arto OB - 3/259
23. Räisänen Tero (22) TBO - 3/254
24. Mettälä Pasi (6) KK-79 - 3/252
25. Asp Niklas (10) EBK - 3/233
25. Kiviaho Tero KoKa - 3/233
27. Rantanen Teppo TAK - 3/232
28. Palviainen Mika (23) HyvBK - 3/214
29. Heikkinen Jouna HBK - 3/209
30. Rantanen Pauli HBK - 3/208
31. Poikolainen Mika (20) I-HBS - 2/225
32. Holopainen Jussi (15) KLK - 2/214
33. Uusitalo Kari TBO - 2/206
34. Kulju Matti TBO - 2/197
35. Hälvä Matti (9) RKK - 2/191
36. Ylitalo Jarkko TBO - 2/173
37. Ruonala Esko TBO - 2/155
38. Heikkinen Juha OBK - 2/138
39. Väyrynen Matti TBO - 2/130
40. Karjalainen Antti OBK - 2/126
41. Koskinen Arvi TBO - 1/137
42. Kaijansaari Simo OBK - 1/129
43. Ronkainen Mika (24) RBK - 1/124
44. Juusela Juha-pekka KymKe - 1/120
45. Tapio Juha-Matti TBO - 1/112
46. Maijala Juha TBO - 1/103
47. Lounamaa Joonas EBK - 1/99
48. Ahola Risto EBK - 1/93
49. Savolainen Iivari JoKK - 1/92
50. Heino Tapani KK-79 - 1/83
51. Tuomilehto Rauno RBK - 1/81
52. Kajanne Kari KeMK - 1/66
53. Tulkki Jorma TBO - 0/95
54. Saarenpää Ari KouBK - 0/80
55. Karjalainen Oskari OBK - 0/79
56. Rissanen Arttu RBK - 0/64
57. Tertsunen Simo OSK - 0/55
58. Kähkönen Jouni RBK - 0/54
59. Laine Hannu HyvBK - 0/52
59. Ylitalo Vilho TBO - 0/52
61. Lyytikäinen Pasi TBO - 0/51
61. Kuuras Jere HBS - 0/51
63. Väntsi Kimmo TBO - 0/50
64. Korhonen Kimmo RBK - 0/46
65. Mehtälä Arto TBO - 0/38
66. Hilli Joona TBO - 0/37
67. Oinonen Mikko KLK - 0/32
68. Jääskeläinen Petri TBO - 0/27
69. Lisko Ilkka KouBK - 0/17







KABIKE:

1v: Koskinen Arvi 48p annettu
2v: Poikolainen Mika 72p annettu
3v: Auresto Lenni 96p annettu
4v: Turtiainen Jussi 120p annettu
Paras palkintosijojen ulkopuolinen: Kallio Kari 144p annettu


Kabikeen osallistuneet:

Ahola Jarno (1) TBO 10
Ahola Risto HyvBK 10
Asikainen Petri (7) EBK 10
Asp Kaj (4) RBK 10
Asp Niklas (10) TAK 10
Auresto Lenni (8) RBK 10
Auresto Toma (14) TBO 10
Heikkinen Jouna RKK 10 20
Heikkinen Juha JoKK 10
Hilli Joona TAK 10
Holopainen Jussi (15) TBO 10
Hälvä Matti (9) OBK 10
Kaijansaari Simo HyvBK 10 20
Kallio Kari (11) TBO 10
Karjalainen Antti I-HBS 10
Karjalainen Oskari TBO 10
Kiviaho Tero OBK 10
Korhonen Kimmo EBK 10
Koskinen Arvi OBK 10
Kotinurmi Jalo (16) Iso8 10
Kulju Matti TBO 10
Kähkönen Jouni RBK 10
Laine Hannu TAK 10 20
Lounamaa Joonas TBO 10
Lyytikäinen Pasi JBS 10
Maijala Juha KLK 10
Mettälä Pasi (6) Iso8 10
Muotka Olli (3) HyvBK 10
Määttä Mika (12) TBO 10
Paloma Jari (18) OBK 10
Palviainen Mika (23) EBK 10
Poikolainen Mika (20) HBK 10
Rajaniemi Juha (21) TBO 10
Rantanen Teppo EBK 10
Rautiainen Marko KK-79 10
Rissanen Arttu OBK 10
Ronkainen Mika (24) HyvBK 10
Ronkainen Topi EBK 10
Räisänen Tero (22) HBK 10
Savolainen Iivari KoKa 10
Sevastyanov Arseni (2) RBK 10
Stark Mika (13) TBO 10
Suomalainen Jari (19) TBO 10
Tunturi Kari RKK 10
Tuomilehto Rauno TBO 10
Turtiainen Jussi (17) PPK 10
Väntsi Kimmo KK-79 10 20
Väyrynen Matti RBK 10


Sarjat:

Muotka Olli 52
Kaj Asp 42
Sevastyanov Arseni 42, 38
Kunnari Hannu 39
Holopainen Jussi 38
Kulju Matti 38
Paloma Jari 37
Asp Niklas 36
Rautiainen Marko 35
Viimeksi muokannut Terwa Biljardi Oulu, 17:24 23.04.2023. Yhteensä muokattu 63 kertaa.
Löpre
Viestit: 202
Liittynyt: 16:36 17.02.2020

Re: Kaisa SM-kilpailu, 22.-23.4.2023, TBO:n Sali, OULU, Tulososio

Viesti Kirjoittaja Löpre »

Up
Kari Kallio RKK
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Vastaa Viestiin