Seniorit Kaisa SM-kilpailut HKI 24-26.3.2023 TULOKSET

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Puhveli
Viestit: 592
Liittynyt: 10:18 14.02.2020

Seniorit Kaisa SM-kilpailut HKI 24-26.3.2023 TULOKSET

Viesti Kirjoittaja Puhveli »

SARJAT:

1. kierros Karlsson Harri 41 vs Koponen Markku (60 vuotiaat)
2. Kierros Mettelä Pasi 34 vs Holopainen Kai (50 vuotiaat)
2. Kierros Ahola Risto 32 vs Vekkeli Taito (60 vuotiaat)

50V 1. kierros

Määttä Mika TAK 60 - Kankare Lasse HBK 2
Kiviaho Tero KoKa 60 - Puuska Kari HBK 14
Keto Vesa PPK 60 - Leppänen Ari-Pekka TAK 51
Palviainen Mika HyvBK 32 - Pohjanen Jukka SaBik 60
Vainio Risto TBK 60 - Asp Kaj EBK 52
Seppelin Tom HBK 60 - Vatanen Esko SaBik 26
Ruuskanen Jyrki SaiBi 60 - Parviainen Jukka IBK 0
Kippo Kim HyvBK 24 - Hartikainen Tommi PVK 60
Jyläs Sami PVK 10 - Poikolainen Mika I-HBS 60
Holopainen Kai HSK 60 - Perä-Rouhu Ari TKS 54
Pälsynaho Matti HBK 45 - Heikkinen Jouna HBK 60
Kallio Kari RKK 60 - Pollari Kari HyvBK 51
Mehtälä Arto TBO 11 - Sudensalmi Arto SaiBi 60
Laine Hannu HyvBK 60 - Ranta Mikko EBK 0 - Ranta DNS
Sipiläinen Jani SaiBi 60 - Asikainen Petri KK-79 55
Malinen Timo SaiBi 26 - Hjort Timo PVK 60
Turtiainen Jussi TAK 60 - Inoranta Aki MLS 30
Martikainen Klaus IBK 60 - Saira Tero HyvBK 42
Vulli Janne TBK 37 - Hälvä Matti RKK 41v
Kähkönen Jouni RBK 32 - Laine Kim PVK 60
Ahokas Jussi SaiBi 60 - Fick Jukka KsBK 22

50V 2. Kierros

Määttä Mika TAK 60 - Kiviaho Tero KoKa 47
Kankare Lasse HBK 16 - Puuska Kari HBK 60
Keto Vesa PPK 60 - Palviainen Mika HyvBK 35
Leppänen Ari-Pekka TAK 57 - Pohjanen Jukka SaBik 60
Vainio Risto TBK 4 - Seppelin Tom HBK 60
Asp Kaj EBK 60 - Vatanen Esko SaBik 41
Ruuskanen Jyrki SaiBi 60 - Kippo Kim HyvBK 0
Parviainen Jukka IBK 60 - Jyläs Sami PVK 0
Hartikainen Tommi PVK 24 - Poikolainen Mika I-HBS 60
Holopainen Kai HSK 12 - Mettälä Pasi KK-79 0
Perä-Rouhu Ari TKS 60 - Pälsynaho Matti HBK 21
Heikkinen Jouna HBK 60 - Kallio Kari RKK 51
Pollari Kari HyvBK 60 - Mehtälä Arto TBO 12
Sudensalmi Arto SaiBi 28v - Laine Hannu HyvBK 22
Ranta Mikko EBK 0 - Sipiläinen Jani SaiBi 60
Asikainen Petri KK-79 41 - Malinen Timo SaiBi 46v
Hjort Timo PVK 54 - Turtiainen Jussi TAK 60
Inoranta Aki MLS 50 - Martikainen Klaus IBK 60
Saira Tero HyvBK 41 - Vulli Janne TBK 60
Hälvä Matti RKK 53 - Kähkönen Jouni RBK 60
Laine Kim PVK 60 - Ahokas Jussi SaiBi 13
Fick Jukka KsBK 48 - Mettälä Pasi KK-79 60

50v 3. Kierros

Määttä Mika TAK 60 - Puuska Kari HBK 19
Kiviaho Tero KoKa 60 - Keto Vesa PPK 27
Pohjanen Jukka SaBik 60 - Vainio Risto TBK 37
Asp Kaj EBK 18 - Seppelin Tom HBK 60
Ruuskanen Jyrki SaiBi 60 - Hartikainen Tommi PVK 9
Parviainen Jukka IBK 0 - Poikolainen Mika I-HBS 60
Holopainen Kai HSK 52 - Heikkinen Jouna HBK 60
Perä-Rouhu Ari TKS 38 - Kallio Kari RKK 60
Pollari Kari HyvBK 59 - Sudensalmi Arto SaiBi 60
Laine Hannu HyvBK 60 - Sipiläinen Jani SaiBi 47
Malinen Timo SaiBi 42 - Turtiainen Jussi TAK 60
Hjort Timo PVK 46v - Martikainen Klaus IBK 19
Vulli Janne TBK 10 - Kähkönen Jouni RBK 43v
Hälvä Matti RKK 60 - Laine Kim PVK 9
Ahokas Jussi SaiBi 60 - Mettälä Pasi KK-79 58

50v 4. Kierros

Määttä Mika TAK 60 - Keto Vesa PPK 44
Kiviaho Tero KoKa 60 - Pohjanen Jukka SaBik 56
Seppelin Tom HBK 60 - Ruuskanen Jyrki SaiBi 9
Heikkinen Jouna HBK 34 - Sudensalmi Arto SaiBi 60
Kallio Kari RKK 60 - Laine Hannu HyvBK 29
Sipiläinen Jani SaiBi 60 - Hjort Timo PVK 17
Turtiainen Jussi TAK 60 - Martikainen Klaus IBK 3
Hälvä Matti RKK 60 - Ahokas Jussi SaiBi 47
Kähkönen Jouni RBK 47 - Mettälä Pasi KK-79 60

50v 5. kierros

Poikolainen Mika I-HBS 52 - Määttä Mika TAK 60
Kiviaho Tero KoKa 37 - Seppelin Tom HBK 60
Pohjanen Jukka SaBik 18 - Ruuskanen Jyrki SaiBi 60
Seppelin Tom HBK 60 - Turtiainen Jussi TAK 33
Heikkinen Jouna HBK 31 - Laine Kim PVK 60
Kallio Kari RKK 32 - Sudensalmi Arto SaiBi 60
Sipiläinen Jani SaiBi 60 - Turtiainen Jussi TAK 33
Hälvä Matti RKK 60 - Mettälä Pasi KK-79 45

50v 6. kierros

Määttä Mika TAK 33 - Ruuskanen Jyrki SaiBi 60
Seppelin Tom HBK 60 - Poikolainen Mika I-HBS 0
Sudensalmi Arto SaiBi 60 - Laine Kim PVK 3
Sipiläinen Jani SaiBi 12 - Hälvä Matti RKK 60

50v 7. Kierros

Turtiainen Jussi TAK 60 - Määttä Mika TAK 18
Seppelin Tom HBK 60 - Sudensalmi Arto SaiBi 42
Ruuskanen Jyrki SaiBi 60 - Turtiainen Jussi TAK 23

50v 8. Kierros

Hälvä Matti RKK 0 - Seppelin Tom HBK 60
Ruuskanen Jyrki SaiBi 6 - Sudensalmi Arto SaiBi 60

50v 9. Kierros (Finaali)

Seppelin Tom HBK 60 - Sudensalmi Arto SaiBi 16

50v Lopputulokset

1. Seppelin Tom HBK - 9/540
2. Sudensalmi Arto SaiBi - 7/446
3. Ruuskanen Jyrki SaiBi - 6/375


4. Turtiainen Jussi TAK - 5/356
5. Määttä Mika TAK - 5/351
6. Hälvä Matti RKK - 5/334
7. Sipiläinen Jani SaiBi - 4/299
8. Mettälä Pasi KK-79 - 3/283
9. Kiviaho Tero KoKa - 3/264
10. Kallio Kari RKK - 3/263
11. Pohjanen Jukka SaBik - 3/254
12. Poikolainen Mika I-HBS - 3/252
13. Heikkinen Jouna HBK - 3/245
14. Laine Kim PVK - 3/192
15. Keto Vesa PPK - 2/191
16. Kähkönen Jouni RBK - 2/182
17. Ahokas Jussi SaiBi - 2/180
18. Hjort Timo PVK - 2/177
19. Laine Hannu HyvBK - 2/171
20. Martikainen Klaus IBK - 2/142
21. Pollari Kari HyvBK - 1/170
22. Perä-Rouhu Ari TKS - 1/152
23. Asp Kaj EBK - 1/130
24. Holopainen Kai HSK - 1/124
25. Malinen Timo SaiBi - 1/114
26. Vulli Janne TBK - 1/107
27. Vainio Risto TBK - 1/101
28. Puuska Kari HBK - 1/93
28. Hartikainen Tommi PVK - 1/93
30. Parviainen Jukka IBK - 1/60
31. Leppänen Ari-Pekka TAK - 0/108
32. Asikainen Petri KK-79 - 0/96
33. Saira Tero HyvBK - 0/83
34. Inoranta Aki MLS - 0/80
35. Fick Jukka KsBK - 0/70
36. Vatanen Esko SaBik - 0/67
36. Palviainen Mika HyvBK - 0/67
38. Pälsynaho Matti HBK - 0/66
39. Kippo Kim HyvBK - 0/24
40. Mehtälä Arto TBO - 0/23
41. Kankare Lasse HBK - 0/18
42. Jyläs Sami PVK - 0/10
43. Ranta Mikko EBK - 0/0



60V 1. Kierros

Paronen Ilari JoKK 56v - Ahola Lassi IBK 31
Janzon Tor EBK 33 - Tarvainen Juha IBK 60
Koskinen Arvi TBO 48 - Ruotsi Pekka PVK 55v
Närä Erkki RKK 33v - Ahola Risto EBK 31
Vekkeli Taito PVK 60 - Ajomo Martti RKS 38
Vanhanen Hannu EBK 33 - Försti Eero HBK 60
Thoménius Kari HBK 58v - Mäkinen Kari KoKa 47
Tuhkanen Arto KLK 60 - Lahtinen Harri P-HBK 0 - Lahtinen DNS
Karppinen Ari KBK 40 - Kosonen Jaakko LK 60
Tainio Jarmo PVK 60 - Lahdenperä Hannu PBK 28
Anttinen Kimmo Pelika 56 - Riikonen Harri WKS 60
Saarenpää Ari KouBK 60 - Hyyryläinen Juha PVK 29
Lallo Ismo RKS 9 - Malminen Juha IBK 60
Koponen Markku HSK 60 - Karlsson Harri PaKlu 39
Viimala Isto HBK 60 - Gerkman Maarit EP 9
Peltola Juha HBK 60 - Meronen Valtteri PVK 34
Häkkinen Juha PPK 60 - Heino Jyrki HSK 12
Hämäläinen Heimo HBK 60 - Vihavainen Kari PBK 26
Träff Tuomo EBK 60 - Nuutinen Mauno PVK 42
Stenroos Ari JoKK 23 - Korhonen Ilkka TKS 60
Kaija Jarmo WKS 60 - Juusela Juha-pekka KymKe 44

60V 2. kierros

Kantokivi Kari IK 56 - Paronen Ilari JoKK 60
Ahola Lassi IBK 60 - Janzon Tor EBK 32
Tarvainen Juha IBK 29 - Koskinen Arvi TBO 60
Ruotsi Pekka PVK 60 - Närä Erkki RKK 17
Ahola Risto EBK 60 - Vekkeli Taito PVK 36
Ajomo Martti RKS 60 - Vanhanen Hannu EBK 57
Försti Eero HBK 27 - Thoménius Kari HBK 60
Mäkinen Kari KoKa 60 - Tuhkanen Arto KLK 39
Lahtinen Harri P-HBK 0 - Karppinen Ari KBK 60
Kosonen Jaakko LK 48 - Tainio Jarmo PVK 60
Lahdenperä Hannu PBK 0 - Anttinen Kimmo Pelika 60
Riikonen Harri WKS 53 - Saarenpää Ari KouBK 60
Hyyryläinen Juha PVK 26 - Lallo Ismo RKS 60
Malminen Juha IBK 33 - Koponen Markku HSK 60
Karlsson Harri PaKlu 9 - Viimala Isto HBK 60
Gerkman Maarit EP 14 - Peltola Juha HBK 60
Meronen Valtteri PVK 38 - Häkkinen Juha PPK 60
Heino Jyrki HSK 16 - Hämäläinen Heimo HBK 60
Vihavainen Kari PBK 60 - Träff Tuomo EBK 48
Nuutinen Mauno PVK 60 - Stenroos Ari JoKK 18
Korhonen Ilkka TKS 14 - Kaija Jarmo WKS 60
Juusela Juha-pekka KymKe 60 - Kantokivi Kari IK 50

60V 3. Kierros

Paronen Ilari JoKK 60 - Tarvainen Juha IBK 16
Ahola Lassi IBK 60 - Koskinen Arvi TBO 35
Ruotsi Pekka PVK 35 - Ahola Risto EBK 60
Närä Erkki RKK 10 - Vekkeli Taito PVK 60
Ajomo Martti RKS 60 - Försti Eero HBK 34
Thoménius Kari HBK 34 - Tuhkanen Arto KLK 60
Mäkinen Kari KoKa 48v - Karppinen Ari KBK 29
Kosonen Jaakko LK 55 - Anttinen Kimmo Pelika 60
Tainio Jarmo PVK 23 - Riikonen Harri WKS 60
Saarenpää Ari KouBK 60 - Lallo Ismo RKS 6
Malminen Juha IBK 36 - Viimala Isto HBK 60
Koponen Markku HSK 60 - Peltola Juha HBK 11
Häkkinen Juha PPK 43 - Hämäläinen Heimo HBK 60
Vihavainen Kari PBK 25 - Nuutinen Mauno PVK 60
Träff Tuomo EBK 44 - Kaija Jarmo WKS 60
Korhonen Ilkka TKS 16 - Juusela Juha-pekka KymKe 60

60v 4. Kierros

Paronen Ilari JoKK 60 - Ruotsi Pekka PVK 6
Ahola Lassi IBK 60 - Ahola Risto EBK 27
Vekkeli Taito PVK 60 - Thoménius Kari HBK 49
Ajomo Martti RKS 20 - Mäkinen Kari KoKa 60
Tuhkanen Arto KLK 60 - Tainio Jarmo PVK 0
Anttinen Kimmo Pelika 60 - Saarenpää Ari KouBK 12
Riikonen Harri WKS 41 - Koponen Markku HSK 60
Viimala Isto HBK 60 - Peltola Juha HBK 25
Häkkinen Juha PPK 53 - Nuutinen Mauno PVK 60
Hämäläinen Heimo HBK 47v - Kaija Jarmo WKS 29

60v 5. Kierros

Juusela Juha-pekka KymKe 60 - Paronen Ilari JoKK 29
Ahola Lassi IBK 31 - Vekkeli Taito PVK 60
Mäkinen Kari KoKa 16 - Anttinen Kimmo Pelika 60
Tuhkanen Arto KLK 60 - Saarenpää Ari KouBK 23
Koponen Markku HSK 53 - Viimala Isto HBK 60
Hämäläinen Heimo HBK 44 - Juusela Juha-pekka KymKe 60
Nuutinen Mauno PVK 60 - Kaija Jarmo WKS 23

60v 6. Kierros

Paronen Ilari JoKK 60 - Vekkeli Taito PVK 59
Tuhkanen Arto KLK 60 - Anttinen Kimmo Pelika 44
Koponen Markku HSK 60 - Hämäläinen Heimo HBK 38
Viimala Isto HBK 42 - Nuutinen Mauno PVK 60

60v 7. Kierros

Paronen Ilari JoKK 17 - Viimala Isto HBK 60
Juusela Juha-pekka KymKe 50 - Tuhkanen Arto KLK 60
Koponen Markku HSK 48 - Nuutinen Mauno PVK 60

60v 8. Kierros

Tuhkanen Arto KLK 60 - Viimala Isto HBK 51

60v 9.kierros

Nuutinen Mauno PVK 60 - Tuhkanen Arto KLK 46


Lopputulokset 60v:

1. Nuutinen Mauno PVK - 7/462
2. Tuhkanen Arto KLK - 7/505
3. Viimala Isto HBK - 6/453


4. Koponen Markku HSK - 5/401
5. Paronen Ilari JoKK - 5/342
6. Anttinen Kimmo Pelika - 4/340
7. Vekkeli Taito PVK - 4/335
8. Juusela Juha-pekka KymKe - 4/334
9. Hämäläinen Heimo HBK - 4/309
10. Ahola Lassi IBK - 3/242
11. Kaija Jarmo WKS - 3/232
12. Mäkinen Kari KoKa - 3/231
13. Saarenpää Ari KouBK - 3/215
14. Häkkinen Juha PPK - 2/216
15. Riikonen Harri WKS - 2/214
16. Thoménius Kari HBK - 2/201
17. Ajomo Martti RKS - 2/178
17. Ahola Risto EBK - 2/178
19. Ruotsi Pekka PVK - 2/156
19. Peltola Juha HBK - 2/156
21. Tainio Jarmo PVK - 2/143
22. Kosonen Jaakko LK - 1/163
23. Träff Tuomo EBK - 1/152
24. Koskinen Arvi TBO - 1/143
25. Malminen Juha IBK - 1/129
25. Karppinen Ari KBK - 1/129
27. Försti Eero HBK - 1/121
28. Vihavainen Kari PBK - 1/111
29. Tarvainen Juha IBK - 1/105
30. Korhonen Ilkka TKS - 1/90
31. Lallo Ismo RKS - 1/75
32. Närä Erkki RKK - 1/60
33. Kantokivi Kari IK - 0/106
34. Vanhanen Hannu EBK - 0/90
35. Meronen Valtteri PVK - 0/72
36. Janzon Tor EBK - 0/65
37. Hyyryläinen Juha PVK - 0/55
38. Karlsson Harri PaKlu - 0/48
39. Stenroos Ari JoKK - 0/41
40. Lahdenperä Hannu PBK - 0/28
40. Heino Jyrki HSK - 0/28
42. Gerkman Maarit EP - 0/23
43. Lahtinen Harri P-HBK - 0/0

70v 1. Kierros

Alander Ahto HSK 60 - Larinen Simo EBK 38
Hatunen Hannu TBO 48 - Lahdensuu Jouko EBK 57v
Mäkinen Ilkka I-HBS 35 - Tähtinen Erkki RKS 60
Tertsunen Simo OSK 60 - Rantanen Mikko TAK 42
Viitala Matti OBK 40 - Johansson Timo RKS 60
Myllylä Ari PVK 36v - Lisko Ilkka KouBK 25
Laakso Risto RKK 21 - Ruonala Esko TBO 60
Virtanen Hannu PBK 60 - Urho Teuvo PBK 32
Evilä Juhani TSK 29 - Rantanen Pauli HBK 60

70v 2. Kierros

Makkonen Jorma KK-79 60 - Alander Ahto HSK 26
Larinen Simo EBK 51v - Hatunen Hannu TBO 46
Lahdensuu Jouko EBK 60 - Mäkinen Ilkka I-HBS 9
Tähtinen Erkki RKS 36 - Tertsunen Simo OSK 60
Rantanen Mikko TAK 60 - Viitala Matti OBK 10
Johansson Timo RKS 60 - Myllylä Ari PVK 45
Lisko Ilkka KouBK 50 - Laakso Risto RKK 51v
Ruonala Esko TBO 42v - Virtanen Hannu PBK 34
Urho Teuvo PBK 6 - Evilä Juhani TSK 60
Rantanen Pauli HBK 21 - Makkonen Jorma KK-79 60

70v 3. Kierros

Alander Ahto HSK 60 - Lahdensuu Jouko EBK 48
Larinen Simo EBK 0 - Tähtinen Erkki RKS 60
Tertsunen Simo OSK 30 - Johansson Timo RKS 56v
Rantanen Mikko TAK 60 - Myllylä Ari PVK 33
Laakso Risto RKK 0 - Virtanen Hannu PBK 60
Ruonala Esko TBO 42 - Rantanen Pauli HBK 60
Evilä Juhani TSK 34v - Makkonen Jorma KK-79 24


70v 4. Kierros

Alander Ahto HSK 32 - Tähtinen Erkki RKS 60
Lahdensuu Jouko EBK 60 - Tertsunen Simo OSK 46
Rantanen Mikko TAK 60 - Johansson Timo RKS 18
Ruonala Esko TBO 40v - Evilä Juhani TSK 32
Virtanen Hannu PBK 30 - Rantanen Pauli HBK 60

70v 5. Kierros

Makkonen Jorma KK-79 60 - Lahdensuu Jouko EBK 47
Tähtinen Erkki RKS 58 - Rantanen Mikko TAK 60
Johansson Timo RKS 59 - Rantanen Pauli HBK 38
Ruonala Esko TBO 43 - Makkonen Jorma KK-79 60

70V 6. Kierros

Rantanen Mikko TAK 60 - Rantanen Pauli HBK 0


70v 7. kierros Finaali

Makkonen Jorma KK-79 2 - Rantanen Mikko TAK 60

Lopputulokset:

1. Rantanen Mikko TAK - 6/402
2. Makkonen Jorma KK-79 - 4/266
3. Rantanen Pauli HBK - 4/295
4. Tähtinen Erkki RKS - 3/274
5. Lahdensuu Jouko EBK - 3/272
6. Johansson Timo RKS - 3/253
7. Ruonala Esko TBO - 3/227
8. Tertsunen Simo OSK - 2/196
9. Virtanen Hannu PBK - 2/184
10. Alander Ahto HSK - 2/178
11. Evilä Juhani TSK - 2/155
12. Myllylä Ari PVK - 1/114
13. Larinen Simo EBK - 1/89
14. Laakso Risto RKK - 1/72
15. Hatunen Hannu TBO - 0/94
16. Lisko Ilkka KouBK - 0/75
17. Viitala Matti OBK - 0/50
18. Mäkinen Ilkka I-HBS - 0/44
19. Urho Teuvo PBK - 0/38

80v 1. Kierros

Korhonen Markku KymKe 32 - Ruuskanen Raimo SaiBi 60
Halvorsen Harri I-HBS 13 - Perä-Rouhu Yrjö TKS 60

80v 2. kierros

Korhonen Markku KymKe 60 - Halvorsen Harri I-HBS 39
Ruuskanen Raimo SaiBi 60 - Perä-Rouhu Yrjö TKS 40

80v 3. Kierros

Korhonen Markku KymKe 41v - Perä-Rouhu Yrjö TKS 32

80v 4. Kierros Finaali

Ruuskanen Raimo SaiBi 60 - Korhonen Markku KymKe 6

80v Lopputulokset

1. Ruuskanen Raimo SaiBi - 3/180
2. Korhonen Markku KymKe - 2/139
3. Perä-Rouhu Yrjö TKS - 1/132
4. Halvorsen Harri I-HBS - 0/52
Viimeksi muokannut Puhveli, 19:59 26.03.2023. Yhteensä muokattu 250 kertaa.
Vastaa Viestiin