LXVII YT-klubien SM kilpailujen tulospalvelu Rovaniemi
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
LXVII YT-klubien SM kilpailujen tulospalvelu Rovaniemi
Kaikki pelaajat Rovaniemen Kunnallisklubille aamulla. Hemingwayn viereinen ovi Korkalonkatu 27 2. krs
ovet avataan klo 8.30
kapteenien kokous klo 10.15
kilpailun avaus klo 10.30
pelit alkavat klo 11.00 pelataan 3 kierrosta
kaavion ylhäältä menee 20 pelaajaa RBK:lle (kuljetus klubilta)
1. kierros RBK
Heino Jyrki HSK 2 60 - Laatunen Pekka MLS 1 57
Määttä Mika TAK 60 - Kangas Markku KeMK 7
Ronkainen Mika RKK 2 3 - Koponen Markku HSK 1 60
Koski Ari TKS 2 37v - Grönroos Jarmo TKS 1 29
Ajomo Martti RKS 45v - Lehtonen Heikki MLS 2 41
Alaviuhkola Matti ToK 31 - Tunturi Kari OSK 60
Kaikkonen Raimo RKK 3 33 - Korhonen Kimmo RKK 1 60
Mäntylä Ensio HSK 2 40 - Näykki Aulis KeMK 60
Lahtinen Kimmo MLS 2 60 - Tahvanainen Kristian RKK 3 6
Kaijansaari Simo OSK 23 - Pesonen Kari HSK 1 60
2. kierros RBK
Heino Jyrki HSK 2 0 - Määttä Mika TAK 60
Laatunen Pekka MLS 1 60 - Kangas Markku KeMK 37
Ronkainen Mika RKK 2 60 - Koski Ari TKS 2 30
Koponen Markku HSK 1 60 - Grönroos Jarmo TKS 1 7
Ajomo Martti RKS 49v - Alaviuhkola Matti ToK 33
Lehtonen Heikki MLS 2 15 - Tunturi Kari OSK 60
Kaikkonen Raimo RKK 3 58v - Mäntylä Ensio HSK 2 36
Korhonen Kimmo RKK 1 60 - Näykki Aulis KeMK 15
Lahtinen Kimmo MLS 2 60 - Kaijansaari Simo OSK 59
Tahvanainen Kristian RKK 3 31 - Pesonen Kari HSK 1 60
3. kierros RBK
Heino Jyrki HSK 2 60 - Ronkainen Mika RKK 2 17
Laatunen Pekka MLS 1 52 - Määttä Mika TAK 54V
Koponen Markku HSK 1 60 - Koski Ari TKS 2 12
Ajomo Martti RKS 47 - Tunturi Kari OSK 60
Kaikkonen Raimo RKK 3 54V - Näykki Aulis KeMK 26
Korhonen Kimmo RKK 1 60 - Lahtinen Kimmo MLS 2 16
1. kierros RKK
Hälvä Matti RKK 1 60 - Orava J-P TKS 2 15
Pullinen Jyrki MLS 1 0 - Heiskanen Aki TAK 60
Lehtimäki Mika TKS 1 60 - Peräntie Esa ToK 3
Närä Erkki RKK 2 60 - Ajomo Pertti RKS 27
Korhonen Ilkka TKS 1 60 - Malmi Jari OSK 38
Kähkönen Jouni RKK 2 40 - Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 3 60
Silonsaari Jouni MLS 1 38 - Räisänen Jouni KeMK 60
Hakkarainen Esko TKS 2 23 - Hannukkala Jussi HSK 1 60
Jokitie Jesse TAK 22 - Kallio Kari RKK 1 60
Nordberg Mikke HSK 2 26 - Nykänen Osku MLS 2 46v
Tähtinen Erkki RKS 48 - Siilakka Janne ToK 52v
2. kierros RKK
Hälvä Matti RKK 1 33 - Pullinen Jyrki MLS 1 60
Orava J-P TKS 2 26 - Heiskanen Aki TAK 60
Lehtimäki Mika TKS 1 60 - Närä Erkki RKK 2 40
Peräntie Esa ToK 60 - Ajomo Pertti RKS 29
Korhonen Ilkka TKS 1 60 - Kähkönen Jouni RKK 2 25
Malmi Jari OSK 60 - Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 3 3
Silonsaari Jouni MLS 1 60 - Hakkarainen Esko TKS 2 21
Räisänen Jouni KeMK 18 - Hannukkala Jussi HSK 1 60
Jokitie Jesse TAK 60h - Nordberg Mikke HSK 2 60
Kallio Kari RKK 1 60 - Tähtinen Erkki RKS 32
Nykänen Osku MLS 2 27 - Siilakka Janne ToK 60
3. kierros RKK
Pesonen Kari HSK 1 60 - Hälvä Matti RKK 1 23
Pullinen Jyrki MLS 1 54 - Lehtimäki Mika TKS 1 60
Heiskanen Aki TAK 60 - Peräntie Esa ToK 33
Närä Erkki RKK 2 59V - Korhonen Ilkka TKS 1 48
Malmi Jari OSK 44 - Silonsaari Jouni MLS 1 60
Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 3 36V - Räisänen Jouni KeMK 30
Hannukkala Jussi HSK 1 55 - Kallio Kari RKK 1 60
Nordberg Mikke HSK 2 60 - Siilakka Janne ToK 30
4. kierros AAMULLA JATKUU KLO 10.00
Nykänen Osku MLS 2 60 - Heino Jyrki HSK 2 54
Määttä Mika TAK 58 - Koponen Markku HSK 1 60
Ajomo Martti RKS 60 - Kaikkonen Raimo RKK 3 35
Tunturi Kari OSK 60 - Korhonen Kimmo RKK 1 30
Lahtinen Kimmo MLS 2 39 - Pesonen Kari HSK 1 60
Heiskanen Aki TAK 29 - Lehtimäki Mika TKS 1 60
Närä Erkki RKK 2 58 - Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 3 60
Korhonen Ilkka TKS 1 60 - Silonsaari Jouni MLS 1 38
Hannukkala Jussi HSK 1 7 - Nordberg Mikke HSK 2 60
Kallio Kari RKK 1 60 - Nykänen Osku MLS 2 55
5. Kierros
Siilakka Janne ToK 33 - Määttä Mika TAK 60
Koponen Markku HSK 1 60 - Ajomo Martti RKS 41
Tunturi Kari OSK 41v - Pesonen Kari HSK 1 32
Korhonen Kimmo RKK 1 21 - Heiskanen Aki TAK 60
Lehtimäki Mika TKS 1 60 - Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 3 0
Korhonen Ilkka TKS 1 39 - Kallio Kari RKK 1 50v
6. kierros
Nordberg Mikke HSK 2 41 - Määttä Mika TAK 60
Koponen Markku HSK 1 60 - Tunturi Kari OSK 27
Pesonen Kari HSK 1 48 - Heiskanen Aki TAK 60
Lehtimäki Mika TKS 1 32 - Kallio Kari RKK 1 60
7. kierros alkaa sunnuntaina klo:10:00
Määttä Mika TAK 35 - Tunturi Kari OSK 60
Koponen Markku HSK 1 60 - Lehtimäki Mika TKS 1 51
Heiskanen Aki TAK 60 - Kallio Kari RKK 1 55
8. kierros
Koponen Markku HSK 1 14 - Heiskanen Aki TAK 60
Tunturi Kari OSK 46 - Kallio Kari RKK 1 60
9. kierros
Koponen Markku HSK 1 60 - Kallio Kari RKK 1 13
FINAALI
Heiskanen Aki TAK 42 - Koponen Markku HSK 1 60
Sarjat:
Heiskanen alotuspartti
löpre 32
Viimeksi muokannut Löpre, 14:57 05.02.2023. Yhteensä muokattu 100 kertaa.
Kari Kallio RKK
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Re: LXVII YT-klubien SM kilpailujen tulospalvelu Rovaniemi
Striimit:
RKK 1 pöytä http://youtube.com/channel/UCgxf5cdQml6 ... 7GZ_g/live
2 pöytä http://youtube.com/channel/UC6esuF-BmwJ ... nDvBw/live
3 pöytä http://youtube.com/channel/UCkKva1gGFyi ... bzafA/live
RBK 1 pöytä https://www.youtube.com/channel/UCQCAjT ... WYy7g/live
2 pöytä https://www.youtube.com/channel/UCfMOmS ... n9Hcw/live
3 pöytä https://www.youtube.com/channel/UC1lP7N ... NckgQ/live
tulospalvelu: hox pöydät 4 ja 5 RKK 1 ja 2 pöytä
https://ebk.kapsi.fi/LiveRBK.php
RKK 1 pöytä http://youtube.com/channel/UCgxf5cdQml6 ... 7GZ_g/live
2 pöytä http://youtube.com/channel/UC6esuF-BmwJ ... nDvBw/live
3 pöytä http://youtube.com/channel/UCkKva1gGFyi ... bzafA/live
RBK 1 pöytä https://www.youtube.com/channel/UCQCAjT ... WYy7g/live
2 pöytä https://www.youtube.com/channel/UCfMOmS ... n9Hcw/live
3 pöytä https://www.youtube.com/channel/UC1lP7N ... NckgQ/live
tulospalvelu: hox pöydät 4 ja 5 RKK 1 ja 2 pöytä
https://ebk.kapsi.fi/LiveRBK.php
NJET PROBLEM NORMAL KATASTROF
Re: LXVII YT-klubien SM kilpailujen tulospalvelu Rovaniemi
LOPPUTULOKSET:
Joukkuekilpailu:
1. HSK 1 / 15 voittoa / 996 pist.
2. TAK / 12 voittoa / 960 pist.
3. RKK 1 / 11 voittoa / 825 pist.
4. TKS 1 / 8 voittoa / 686 pist.
5. OSK / 7 voittoa / 638 pist.
6. HSK 2 / 5 voittoa / 497 p.
7. RKK 3 / 5 voittoa / 376 p.
8. MLS 1 / 4 voittoa / 479 p.
9. MLS 2 / 4 voittoa / 419 p.
10. RKS / 3 voittoa / 378 p.
11. RKK 2 / 3 voittoa 362 p.
12. ToK / 3 voittoa / 335 p.
13. KeMK / 2 voittoa / 253 p.
14. TKS 2 / 1 voitto / 164 p.
Henkilökohtainen kilpailu:
1. Koponen Markku HSK 1 - 9/554
2. Heiskanen Aki TAK - 7/491
3. Kallio Kari RKK 1 - 7/478
4. Tunturi Kari OSK - 6/414
5. Määttä Mika TAK - 5/387
6. Lehtimäki Mika TKS 1 - 5/383
7. Pesonen Kari HSK 1 - 4/320
8. Korhonen Ilkka TKS 1 - 3/267
9. Nordberg Mikke HSK 2 - 3/247
10. Ajomo Martti RKS - 3/242
11. Korhonen Kimmo RKK 1 - 3/231
12. Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 3 - 3/159
13. Närä Erkki RKK 2 - 2/217
14. Silonsaari Jouni MLS 1 - 2/196
15. Nykänen Osku MLS 2 - 2/188
16. Hannukkala Jussi HSK 1 - 2/182
17. Kaikkonen Raimo RKK 3 - 2/180
18. Siilakka Janne ToK - 2/175
18. Lahtinen Kimmo MLS 2 - 2/175
20. Heino Jyrki HSK 2 - 2/174
21. Laatunen Pekka MLS 1 - 1/169
22. Malmi Jari OSK - 1/142
23. Hälvä Matti RKK 1 - 1/116
24. Pullinen Jyrki MLS 1 - 1/114
25. Räisänen Jouni KeMK - 1/108
26. Näykki Aulis KeMK - 1/101
27. Peräntie Esa ToK - 1/96
28. Ronkainen Mika RKK 2 - 1/80
29. Koski Ari TKS 2 - 1/79
30. Kaijansaari Simo OSK - 0/82
30. Jokitie Jesse TAK - 0/82
32. Tähtinen Erkki RKS - 0/80
33. Mäntylä Ensio HSK 2 - 0/76
34. Kähkönen Jouni RKK 2 - 0/65
35. Alaviuhkola Matti ToK - 0/64
36. Lehtonen Heikki MLS 2 - 0/56
36. Ajomo Pertti RKS - 0/56
38. Kangas Markku KeMK - 0/44
38. Hakkarainen Esko TKS 2 - 0/44
40. Orava J-P TKS 2 - 0/41
41. Tahvanainen Kristian RKK 3 - 0/37
42. Grönroos Jarmo TKS 1 - 0/36
Joukkuekilpailu:
1. HSK 1 / 15 voittoa / 996 pist.
2. TAK / 12 voittoa / 960 pist.
3. RKK 1 / 11 voittoa / 825 pist.
4. TKS 1 / 8 voittoa / 686 pist.
5. OSK / 7 voittoa / 638 pist.
6. HSK 2 / 5 voittoa / 497 p.
7. RKK 3 / 5 voittoa / 376 p.
8. MLS 1 / 4 voittoa / 479 p.
9. MLS 2 / 4 voittoa / 419 p.
10. RKS / 3 voittoa / 378 p.
11. RKK 2 / 3 voittoa 362 p.
12. ToK / 3 voittoa / 335 p.
13. KeMK / 2 voittoa / 253 p.
14. TKS 2 / 1 voitto / 164 p.
Henkilökohtainen kilpailu:
1. Koponen Markku HSK 1 - 9/554
2. Heiskanen Aki TAK - 7/491
3. Kallio Kari RKK 1 - 7/478
4. Tunturi Kari OSK - 6/414
5. Määttä Mika TAK - 5/387
6. Lehtimäki Mika TKS 1 - 5/383
7. Pesonen Kari HSK 1 - 4/320
8. Korhonen Ilkka TKS 1 - 3/267
9. Nordberg Mikke HSK 2 - 3/247
10. Ajomo Martti RKS - 3/242
11. Korhonen Kimmo RKK 1 - 3/231
12. Vaarala-Sarajärvi Antti RKK 3 - 3/159
13. Närä Erkki RKK 2 - 2/217
14. Silonsaari Jouni MLS 1 - 2/196
15. Nykänen Osku MLS 2 - 2/188
16. Hannukkala Jussi HSK 1 - 2/182
17. Kaikkonen Raimo RKK 3 - 2/180
18. Siilakka Janne ToK - 2/175
18. Lahtinen Kimmo MLS 2 - 2/175
20. Heino Jyrki HSK 2 - 2/174
21. Laatunen Pekka MLS 1 - 1/169
22. Malmi Jari OSK - 1/142
23. Hälvä Matti RKK 1 - 1/116
24. Pullinen Jyrki MLS 1 - 1/114
25. Räisänen Jouni KeMK - 1/108
26. Näykki Aulis KeMK - 1/101
27. Peräntie Esa ToK - 1/96
28. Ronkainen Mika RKK 2 - 1/80
29. Koski Ari TKS 2 - 1/79
30. Kaijansaari Simo OSK - 0/82
30. Jokitie Jesse TAK - 0/82
32. Tähtinen Erkki RKS - 0/80
33. Mäntylä Ensio HSK 2 - 0/76
34. Kähkönen Jouni RKK 2 - 0/65
35. Alaviuhkola Matti ToK - 0/64
36. Lehtonen Heikki MLS 2 - 0/56
36. Ajomo Pertti RKS - 0/56
38. Kangas Markku KeMK - 0/44
38. Hakkarainen Esko TKS 2 - 0/44
40. Orava J-P TKS 2 - 0/41
41. Tahvanainen Kristian RKK 3 - 0/37
42. Grönroos Jarmo TKS 1 - 0/36
Viimeksi muokannut Löpre, 14:56 05.02.2023. Yhteensä muokattu 13 kertaa.
Kari Kallio RKK
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Re: LXVII YT-klubien SM kilpailujen tulospalvelu Rovaniemi
Erinomaista tulospalvelua!!!
muttamutta,oliko tuo Heiskasen aloituspartti 1 vai 2 pallosta tehty?
hyviä kisoja kaikille!!!
ja onnittelut hra Heiskaselle
muttamutta,oliko tuo Heiskasen aloituspartti 1 vai 2 pallosta tehty?
hyviä kisoja kaikille!!!
ja onnittelut hra Heiskaselle
Re: LXVII YT-klubien SM kilpailujen tulospalvelu Rovaniemi
1 pallolla
Kari Kallio RKK
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"
Kaisajaoston rivimies
"FORSSI PUOLITTAA VIRHEEN"