Terwa Cup 2023 tulososio

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Terwa Biljardi Oulu
Viestit: 124
Liittynyt: 09:50 12.02.2020

Terwa Cup 2023 tulososio

Viesti Kirjoittaja Terwa Biljardi Oulu »

Striimit:
Pöydät 1 ja 6: https://www.youtube.com/channel/UCOrrtQ ... qK0Mw/live
Pöydät 2 ja 5: https://www.youtube.com/channel/UCDfaE- ... dpPfw/live
Pöydät 3 ja 4: https://www.youtube.com/channel/UCfH7PJ ... xWKiQ/live
Pöytä 7: https://www.youtube.com/channel/UCacbKd ... gSQFQ/live
Livescore: http://sinetti.com/kaisa/live/score.html
Linkit ovat tarjolla myös livescoressa pöytää klikkaamalla.


4. kierros pelataan lauantaina loppuun asti

Tulokset:

1. kierros
Kiviaho Tero KoKa 60 - Näsi André VaBi 14
Uusitalo Kari TBO 0 - Määttä Mika TAK 60
Paronen Ilari JoKK 60 - Kalaja Matti OBK 35
Kallio Kari RKK 60 - Ylitalo Vilho TBO 27
Tuomilehto Rauno RBK 56 - Tertsunen Simo OSK 60
Suomalainen Jari PPK 60 - Gynther Mika TBO 35
Asp Kaj EBK 60 - Väyrynen Matti TBO 31
Panula Kai TBO 40 - Kähkönen Jouni RBK 60
Palviainen Mika HyvBK 60 - Heikkinen Juha OBK 37
Karjalainen Antti OBK 60 - Oinonen Mikko KLK 37
Passi Jarno TBO 30 - Malinen Timo SaiBi 60
Ronkainen Topi TBO 0 - Kumpula Jouni RBK 60
Holopainen Jussi KLK 60 - Peräntie Esa ToK 27
Rajaniemi Juha TBO 60 - Koskinen Arvi TBO 18
Heikkinen Petri ToK 38 - Juola Mika OSK 60
Mettälä Pasi KK-79 60 - Kangas Markku KeMK 3
Kulju Matti TBO 0 - Tunturi Kari OBK 60
Kaikkonen Saku TBO 34 - Viitala Matti OBK 60
Jääskeläinen Petri TBO 12 - Räisänen Tero TBO 60
Asp Niklas EBK 59v - Kaikkonen Raimo RKK 17
Rissanen Arttu RBK 9 - Stark Mika TBO 60
Lyytikäinen Pasi TBO 34 - Ylitalo Jarkko TBO 60
Maijala Juha TBO 56v - Kärsämänoja Tomi TBO 19
Keto Vesa PPK 60 - Hälvä Matti RKK 38
Mäkinen Kari KoKa 45 - Pessa Jari ToK 56v
Kylmälä Jyrki TBO 60 - Ruonala Esko TBO 51
Heikkilä Olli-Pekka OB 60 - Mehtälä Arto TBO 13
Ronkainen Mika RBK 46v - Kajanne Kari KeMK 24
Paloma Jari TBO 60 - Kaakinen Kari OBK 35
Pitkänen Väinö KLK 50 - Korhonen Kimmo RBK 60
Virtanen Olli TBO 60 - Närä Erkki RKK 42
Taunila Jari JoKK 47 - Koskinen Tomi KoKa 60
Hollanti Tuomas KoKa 42 - Tuhkanen Arto KLK 58V
Laakso Risto RKK 33 - Karjalainen Oskari OBK 59v
Hilli Joona TBO 60 - Tulkki Jorma TBO 15

2. kierros
Kiviaho Tero KoKa 60 - Uusitalo Kari TBO 14
Näsi André VaBi 26 - Määttä Mika TAK 60
Paronen Ilari JoKK 32 - Kallio Kari RKK 60
Kalaja Matti OBK 55 - Ylitalo Vilho TBO 60
Tuomilehto Rauno RBK 33 - Suomalainen Jari PPK 60
Tertsunen Simo OSK 60 - Gynther Mika TBO 54
Asp Kaj EBK 60 - Panula Kai TBO 23
Väyrynen Matti TBO 60 - Kähkönen Jouni RBK 7
Palviainen Mika HyvBK 55 - Karjalainen Antti OBK 60
Heikkinen Juha OBK 37 - Oinonen Mikko KLK 60
Passi Jarno TBO 60 - Ronkainen Topi TBO 0
Malinen Timo SaiBi 56v - Kumpula Jouni RBK 53
Holopainen Jussi KLK 59v - Rajaniemi Juha TBO 27
Peräntie Esa ToK 8 - Koskinen Arvi TBO 60
Heikkinen Petri ToK 51 - Mettälä Pasi KK-79 60
Juola Mika OSK 60 - Kangas Markku KeMK 39
Kulju Matti TBO 0 - Kaikkonen Saku TBO 60
Tunturi Kari OBK 60 - Viitala Matti OBK 23
Jääskeläinen Petri TBO 60 - Asp Niklas EBK 59
Räisänen Tero TBO 60 - Kaikkonen Raimo RKK 12
Rissanen Arttu RBK 60 - Lyytikäinen Pasi TBO 44
Stark Mika TBO 60 - Ylitalo Jarkko TBO 45
Maijala Juha TBO 17 - Keto Vesa PPK 43v
Kärsämänoja Tomi TBO 31 - Hälvä Matti RKK 60
Mäkinen Kari KoKa 60 - Kylmälä Jyrki TBO 43
Pessa Jari ToK 43 - Ruonala Esko TBO 60
Heikkilä Olli-Pekka OB 42 - Ronkainen Mika RBK 60
Mehtälä Arto TBO 46 - Kajanne Kari KeMK 60
Paloma Jari TBO 60 - Pitkänen Väinö KLK 41
Kaakinen Kari OBK 19 - Korhonen Kimmo RBK 60
Virtanen Olli TBO 60 - Taunila Jari JoKK 34
Närä Erkki RKK 45 - Koskinen Tomi KoKa 60
Hollanti Tuomas KoKa 60 - Laakso Risto RKK 18
Tuhkanen Arto KLK 49 - Hilli Joona TBO 60
Karjalainen Oskari OBK 36 - Tulkki Jorma TBO 60

3.kierros
Kiviaho Tero KoKa 23 - Määttä Mika TAK 60
Paronen Ilari JoKK 30 - Ylitalo Vilho TBO 60
Kallio Kari RKK 60 - Tertsunen Simo OSK 0
Suomalainen Jari PPK 60 - Asp Kaj EBK 19
Väyrynen Matti TBO 60 - Palviainen Mika HyvBK 31
Kähkönen Jouni RBK 36 - Karjalainen Antti OBK 60
Oinonen Mikko KLK 60 - Passi Jarno TBO 0
Malinen Timo SaiBi 17 - Holopainen Jussi KLK 60
Kumpula Jouni RBK 13 - Rajaniemi Juha TBO 60
Koskinen Arvi TBO 60 - Juola Mika OSK 54
Mettälä Pasi KK-79 51v - Tunturi Kari OBK 49
Kaikkonen Saku TBO 45 - Jääskeläinen Petri TBO 60
Viitala Matti OBK 0 - Räisänen Tero TBO 60
Asp Niklas EBK 60 - Rissanen Arttu RBK 39
Stark Mika TBO 60 - Maijala Juha TBO 21
Ylitalo Jarkko TBO 60 - Keto Vesa PPK 37
Hälvä Matti RKK 60 - Mäkinen Kari KoKa 22
Pessa Jari ToK 60 - Kylmälä Jyrki TBO 28
Ruonala Esko TBO 57 - Heikkilä Olli-Pekka OB 60
Ronkainen Mika RBK 60 - Paloma Jari TBO 54
Kajanne Kari KeMK 36 - Korhonen Kimmo RBK 60
Virtanen Olli TBO 60 - Koskinen Tomi KoKa 13
Hollanti Tuomas KoKa 60 - Karjalainen Oskari OBK 0
Tuhkanen Arto KLK 60 - Tulkki Jorma TBO 24

4. kierros
Hilli Joona TBO 42 - Kiviaho Tero KoKa 60
Määttä Mika TAK 60 - Kallio Kari RKK 25
Ylitalo Vilho TBO 60 - Tertsunen Simo OSK 58
Suomalainen Jari PPK 50 - Väyrynen Matti TBO 60
Asp Kaj EBK 60 - Karjalainen Antti OBK 3
Oinonen Mikko KLK 25 - Malinen Timo SaiBi 60
Holopainen Jussi KLK 60 - Koskinen Arvi TBO 34
Rajaniemi Juha TBO 60 - Juola Mika OSK 43
Mettälä Pasi KK-79 60 - Jääskeläinen Petri TBO 30
Tunturi Kari OBK 50 - Räisänen Tero TBO 51v
Asp Niklas EBK 14 - Stark Mika TBO 60
Ylitalo Jarkko TBO 36 - Hälvä Matti RKK 60
Keto Vesa PPK 27 - Pessa Jari ToK 60
Heikkilä Olli-Pekka OB 8 - Paloma Jari TBO 60
Ronkainen Mika RBK 60 - Korhonen Kimmo RBK 48
Virtanen Olli TBO 21 - Hollanti Tuomas KoKa 60
Koskinen Tomi KoKa 0 - Tuhkanen Arto KLK 60


5. kierros (jatkuu la klo 10.00)
Kiviaho Tero KoKa 12 - Kallio Kari RKK 60
Määttä Mika TAK 60 - Hilli Joona TBO 56
Ylitalo Vilho TBO 60 - Suomalainen Jari PPK 22
Asp Kaj EBK 30 - Malinen Timo SaiBi 60
Väyrynen Matti TBO 60 - Karjalainen Antti OBK 20
Holopainen Jussi KLK 60 - Mettälä Pasi KK-79 21
Rajaniemi Juha TBO 60 - Räisänen Tero TBO 47
Stark Mika TBO 60 - Hälvä Matti RKK 41
Pessa Jari ToK 60 - Ronkainen Mika RBK 25
Paloma Jari TBO 60 - Korhonen Kimmo RBK 16
Virtanen Olli TBO 59 - Tuhkanen Arto KLK 60

6. kierros
Hollanti Tuomas KoKa 20 - Määttä Mika TAK 60
Kallio Kari RKK 60 - Väyrynen Matti TBO 29
Ylitalo Vilho TBO 31 - Malinen Timo SaiBi 60
Holopainen Jussi KLK 29 - Räisänen Tero TBO 60
Rajaniemi Juha TBO 60 - Mettälä Pasi KK-79 26
Stark Mika TBO 60 - Pessa Jari ToK 41
Ronkainen Mika RBK 60 - Tuhkanen Arto KLK 34

7. kierros
Paloma Jari TBO 4 - Määttä Mika TAK 60
Kallio Kari RKK 60 - Malinen Timo SaiBi 22
Holopainen Jussi KLK 23 - Stark Mika TBO 60
Rajaniemi Juha TBO 30 - Ronkainen Mika RBK 60

8. kierros
Räisänen Tero TBO 60 - Määttä Mika TAK 44
Räisänen Tero TBO 60 - Kallio Kari RKK 17
Stark Mika TBO 60 - Ronkainen Mika RBK 3

9. kierros
Määttä Mika TAK 0 - Stark Mika TBO 60

Finaali
Räisänen Tero TBO 0 - Stark Mika TBO 60 (Mika toisella lyöntivuorolla 60 sarja)


Lopputulokset:
1. Stark Mika TBO - 10/600
2. Räisänen Tero TBO - 7/458
3. Määttä Mika TAK - 7/464
4. Kallio Kari RKK - 6/402
5. Ronkainen Mika RBK - 6/374
6. Rajaniemi Juha TBO - 5/357
7. Holopainen Jussi KLK - 5/351
8. Malinen Timo SaiBi - 5/335
9. Tuhkanen Arto KLK - 4/321
10. Pessa Jari ToK - 4/320
11. Väyrynen Matti TBO - 4/300
12. Ylitalo Vilho TBO - 4/298
12. Paloma Jari TBO - 4/298
14. Mettälä Pasi KK-79 - 4/278
15. Virtanen Olli TBO - 3/260
16. Hälvä Matti RKK - 3/259
17. Suomalainen Jari PPK - 3/252
18. Korhonen Kimmo RBK - 3/244
19. Hollanti Tuomas KoKa - 3/242
20. Asp Kaj EBK - 3/229
21. Kiviaho Tero KoKa - 3/215
22. Karjalainen Antti OBK - 3/203
23. Tunturi Kari OBK - 2/219
24. Hilli Joona TBO - 2/218
25. Juola Mika OSK - 2/217
26. Ylitalo Jarkko TBO - 2/201
27. Asp Niklas EBK - 2/192
28. Oinonen Mikko KLK - 2/182
29. Tertsunen Simo OSK - 2/178
30. Koskinen Arvi TBO - 2/172
31. Heikkilä Olli-Pekka OB - 2/170
32. Keto Vesa PPK - 2/167
33. Jääskeläinen Petri TBO - 2/162
34. Koskinen Tomi KoKa - 2/133
35. Ruonala Esko TBO - 1/168
36. Palviainen Mika HyvBK - 1/146
37. Kaikkonen Saku TBO - 1/139
38. Kylmälä Jyrki TBO - 1/131
39. Mäkinen Kari KoKa - 1/127
40. Kumpula Jouni RBK - 1/126
41. Paronen Ilari JoKK - 1/122
42. Kajanne Kari KeMK - 1/120
43. Rissanen Arttu RBK - 1/108
44. Kähkönen Jouni RBK - 1/103
45. Tulkki Jorma TBO - 1/99
46. Karjalainen Oskari OBK - 1/95
47. Maijala Juha TBO - 1/94
48. Passi Jarno TBO - 1/90
49. Viitala Matti OBK - 1/83
50. Pitkänen Väinö KLK - 0/91
51. Kalaja Matti OBK - 0/90
52. Tuomilehto Rauno RBK - 0/89
52. Gynther Mika TBO - 0/89
52. Heikkinen Petri ToK - 0/89
55. Närä Erkki RKK - 0/87
56. Taunila Jari JoKK - 0/81
57. Lyytikäinen Pasi TBO - 0/78
58. Heikkinen Juha OBK - 0/74
59. Panula Kai TBO - 0/63
60. Mehtälä Arto TBO - 0/59
61. Kaakinen Kari OBK - 0/54
62. Laakso Risto RKK - 0/51
63. Kärsämänoja Tomi TBO - 0/50
64. Kangas Markku KeMK - 0/42
65. Näsi André VaBi - 0/40
66. Peräntie Esa ToK - 0/35
67. Kaikkonen Raimo RKK - 0/29
68. Uusitalo Kari TBO - 0/14
69. Ronkainen Topi TBO - 0/0 DNS
69. Kulju Matti TBO - 0/0 DNS


Sarjat:
Räisänen 44
Asp Niklas 35
Kallio 33, 47
Kiviaho 37
Stark 37, 60



TBO kiittää
Viimeksi muokannut Terwa Biljardi Oulu, 15:31 08.01.2023. Yhteensä muokattu 146 kertaa.
Terwa Biljardi Oulu
Viestit: 124
Liittynyt: 09:50 12.02.2020

Re: Terwa Cup 2023 tulososio

Viesti Kirjoittaja Terwa Biljardi Oulu »

Kabikemaksut (kisa- + vuosimaksu), Suomalainen Jari ja Mettälä Pasi olivat maksaneet aikaisemmin vuosimaksun:
Kiviaho Tero 10+20
Määttä Mika 10+20
Paronen Ilari 10+20
Kallio Kari 10+20
Tuomilehto Rauno 10+20
Suomalainen Jari 10
Gynther Mika 10+20
Asp Kaj 10+20
Väyrynen Matti 10+20
Panula Kai 10+20
Kähkönen Jouni 10+20
Palviainen Mika 10+20
Heikkinen Juha 10+20
Karjalainen Antti 10+20
Passi Jarno 10+20
Kumpula Jouni 10+20
Holopainen Jussi 10+20
Peräntie Esa 10+20
Rajaniemi Juha 10+20
Koskinen Arvi 10+20
Heikkinen Petri 10+20
Mettälä Pasi 10
Tunturi Kari 10+20
Räisänen Tero 10+20
Asp Niklas 10+20
Kaikkonen Raimo 10+20
Rissanen Arttu 10+20
Stark Mika 10+20
Lyytikäinen Pasi 10+20
Maijala Juha 10+20
Kärsämänoja Tomi 10+20
Keto Vesa 10+20
Hälvä Matti 10+20
Pessa Jari 10+20
Kylmälä Jyrki 10+20
Heikkilä Olli-Pekka 10+20
Ronkainen Mika 10+20
Paloma Jari 10+20
Pitkänen Väinö 10+20
Korhonen Kimmo 10+20
Närä Erkki 10+20
Taunila Jari 10+20
Hollanti Tuomas 10+20
Tuhkanen Arto 10+20
Karjalainen Oskari 10+20
Hilli Joona 10+20


Kabiken voittajat:

1 voiton paras, Mika Palviainen 46 pistettä, toimitettu
2 voiton paras, Kari Tunturi 69 pistettä, toimittamatta
3 voiton paras, Matti Hälvä 92 pistettä, toimitettu
4 voiton paras, Arto Tuhkanen 115 pistettä, toimitettu
paras palkintojen ulkopuolelle jäänyt, 138 pistettä Juha Rajaniemi, toimitettu

paras sarja, Mika Stark 60 pistettä, toimittamatta
Viimeksi muokannut Terwa Biljardi Oulu, 08:45 09.01.2023. Yhteensä muokattu 16 kertaa.
Tsekottaja
Viestit: 25
Liittynyt: 17:42 17.08.2020

Re: Terwa Cup 2023 tulososio

Viesti Kirjoittaja Tsekottaja »

Nostetaan ylemmäs valikossa :D
Toni Kuusela, RBK
Kooman 57
Viestit: 50
Liittynyt: 08:47 12.02.2020

Re: Terwa Cup 2023 tulososio

Viesti Kirjoittaja Kooman 57 »

Tunturin voittoon Räisäsestä luotetaan näköjään paljon , kun Tunturi on laitettu jo 5 kierrokselle!? :shock:
Öhman Kaj :D
Terwa Biljardi Oulu
Viestit: 124
Liittynyt: 09:50 12.02.2020

Re: Terwa Cup 2023 tulososio

Viesti Kirjoittaja Terwa Biljardi Oulu »

Kooman 57 kirjoitti: 22:39 07.01.2023 Tunturin voittoon Räisäsestä luotetaan näköjään paljon , kun Tunturi on laitettu jo 5 kierrokselle!? :shock:
korjattu
Vastaa Viestiin