Oulu RG2 Tulospalvelu

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Johnny Boyh, Tube, Markku Ryytty, buddy, Tommi Lamminaho, rz

Liimatta Auvo
Viestit: 184
Liittynyt: 23:36 11.01.2011

Oulu RG2 Tulospalvelu

ViestiKirjoittaja Liimatta Auvo » 12:31 23.08.2018

HUOM!

Osa pelaajista saapuu myöhemmin ja 1. kierroksen pelejä siirretään sen mukaan. Ilmoittautumisosiossa näkyy myöhemmin saapuvat pelaajat ja ajat. Nyt myös tässä. Alkupelien kestoa on mahdotonta pomminvarmasti arvioida, joten varautukaa tulemaan ajoissa ja ilmoittakaa jos viivästytte matkalla.

1. kierros

Alaviuhkola Matti ToK 28 - Juola Mika OBK 60
Kaijansaari Simo OBK 60 - Heino Tapani CST 40, Kaijansaari 35 sarja
Hälvä Matti RBK 35 - Tunturi Kari OBK 60
Stenman Eerik TSK 60 - Lahtinen Markku TBO 31
Hernesniemi Pekka RBK 60 - Mettälä Pasi KK-79 37
Hämäläinen Mikko OBK 60 - Kallio Kari RBK 48
Kaikkonen Saku OB 39 - Ronkainen Topi KeMK 60
Heikkinen Petri ToK 60 - Tuomilehto Rauno RBK 45
Martikainen Klaus IBK 60 - Liedes Jorma KoKa 45
Maijala Juha OB 9 - Kantanen Juha WKS 60
Laurinolli Eemeli RBK 60 - Raski Reijo OSK 37
Vainionpää Arto OBK 60 - Malmi Jari OBK 27, Vainionpää 35 sarja
Ronkainen Mika RBK 60 - Mäki Henri TBO 9
Laitinen Mikko KoKa 35 - Tuhkanen Arto KLK 60
Hellström Jon PPK 60 - Lehikoinen Kari TAK 41
Rajaniemi Juha TBO 58v - Määttä Mika TAK 41
Närä Erkki RBK 9 - Kangas Jani SeBK 60
Väyrynen Matti TBO 60 - Fick Jukka KSBK 55
Oinonen Mikko KLK 38 - Autio Matti ToK 43v
Kumpula Jouni RBK 60 - Viitala Matti OBK 47
Tulkki Jorma OBK 55 - Siilakka Janne ToK 60
Gynther Mika SeBK 17 - Kiviaho Tero KoKa 60
Okkonen Ilkka OBK 20 - Keto Vesa PPK 60
Pessa Jari ToK 57v - Asikainen Petri KK-79 43
Huusko Ari KoKa 27 - Räisänen Tero TBO 60
Laukka Hannu OBK 11 - Kärsämänoja Tomi OBK 60





2. kierros

Keränen Matti OBK 57v - Alaviuhkola Matti ToK 56
Juola Mika OBK 9 - Kaijansaari Simo OBK 60, Kaijansaari 35 sarja
Heino Tapani CST 11 - Hälvä Matti RBK 60
Tunturi Kari OBK 60 - Stenman Eerik TSK 52
Lahtinen Markku TBO 60 - Hernesniemi Pekka RBK 25
Mettälä Pasi KK-79 16 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Kallio Kari RBK 60 - Kaikkonen Saku OB 49
Ronkainen Topi KeMK 60 - Heikkinen Petri ToK 48
Tuomilehto Rauno RBK 41 - Martikainen Klaus IBK 60
Liedes Jorma KoKa 20 - Maijala Juha OB 60
Kantanen Juha WKS 30 - Laurinolli Eemeli RBK 60
Raski Reijo OSK 0 - Vainionpää Arto OBK 60
Malmi Jari OBK 8 - Ronkainen Mika RBK 60
Mäki Henri TBO 25 - Laitinen Mikko KoKa 60
Tuhkanen Arto KLK 60 - Hellström Jon PPK 3
Lehikoinen Kari TAK 42 - Rajaniemi Juha TBO 60
Määttä Mika TAK 60 - Närä Erkki RBK 56
Kangas Jani SeBK 51 - Väyrynen Matti TBO 60
Fick Jukka KSBK 60 - Oinonen Mikko KLK 26
Autio Matti ToK 49 - Kumpula Jouni RBK 60
Viitala Matti OBK 60 - Tulkki Jorma OBK 31
Siilakka Janne ToK 60 - Gynther Mika SeBK 19
Kiviaho Tero KoKa 60 - Okkonen Ilkka OBK 26
Keto Vesa PPK 24 - Pessa Jari ToK 60
Asikainen Petri KK-79 59 - Huusko Ari KoKa 60
Räisänen Tero TBO 60 - Laukka Hannu OBK 6
Kärsämänoja Tomi OBK 37 - Keränen Matti OBK 56v



3. kierros

Juola Mika OBK 42 - Hälvä Matti RBK 60
Kaijansaari Simo OBK 49 - Tunturi Kari OBK 60
Stenman Eerik TSK 55v - Hernesniemi Pekka RBK 35
Lahtinen Markku TBO 60 - Hämäläinen Mikko OBK 21
Kallio Kari RBK 60 - Ronkainen Topi KeMK 15
Heikkinen Petri ToK 37v - Martikainen Klaus IBK 26
Maijala Juha OB 6 - Laurinolli Eemeli RBK 60, Laurinolli 35
Kantanen Juha WKS 47 - Vainionpää Arto OBK 60
Ronkainen Mika RBK 60 - Laitinen Mikko KoKa 52
Tuhkanen Arto KLK 60 - Rajaniemi Juha TBO 58, Tuhkanen 46 sarja
Hellström Jon PPK 0 - Määttä Mika TAK 60
Kangas Jani SeBK 12 - Fick Jukka KSBK 60
Väyrynen Matti TBO 60 - Autio Matti ToK 25
Kumpula Jouni RBK 57v - Siilakka Janne ToK 45
Viitala Matti OBK 6 - Kiviaho Tero KoKa 60
Keto Vesa PPK 60 - Huusko Ari KoKa 49
Pessa Jari ToK 60 - Kärsämänoja Tomi OBK 57
Räisänen Tero TBO 60 - Keränen Matti OBK 38


4. kierros

Kaijansaari Simo OBK 60 - Hälvä Matti RBK 24
Tunturi Kari OBK 60 - Lahtinen Markku TBO 37
Stenman Eerik TSK 0 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Kallio Kari RBK 60 - Heikkinen Petri ToK 12
Ronkainen Topi KeMK 55v - Martikainen Klaus IBK 43
Laurinolli Eemeli RBK 46 - Vainionpää Arto OBK 60
Ronkainen Mika RBK 33 - Tuhkanen Arto KLK 60
Rajaniemi Juha TBO 35 - Väyrynen Matti TBO 60
Määttä Mika TAK 21 - Fick Jukka KSBK 60
Kumpula Jouni RBK 21 - Kiviaho Tero KoKa 40v
Siilakka Janne ToK 46 - Keto Vesa PPK 60
Pessa Jari ToK 43 - Räisänen Tero TBO 60



5. kierros

Keränen Matti OBK 8 - Kaijansaari Simo OBK 60
Tunturi Kari OBK 14 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Kallio Kari RBK 54v - Laurinolli Eemeli RBK 33, Kallio 30 sarja
Ronkainen Topi KeMK 41 - Vainionpää Arto OBK 60
Ronkainen Mika RBK 0 - Väyrynen Matti TBO 60 Väyrynen 54 sarja
Tuhkanen Arto KLK 49 - Fick Jukka KSBK 60
Kumpula Jouni RBK 56 - Pessa Jari ToK 60
Kiviaho Tero KoKa 28 - Keto Vesa PPK 60





6. kierros

Räisänen Tero TBO 40 - Kaijansaari Simo OBK 60
Tunturi Kari OBK 43 - Kallio Kari RBK 60
Hämäläinen Mikko OBK 60 - Vainionpää Arto OBK 13
Tuhkanen Arto KLK 43 - Väyrynen Matti TBO 60
Fick Jukka KSBK 48 - Kiviaho Tero KoKa 58v
Keto Vesa PPK 27 - Räisänen Tero TBO 60



7. kierros

Pessa Jari ToK 60 - Kaijansaari Simo OBK 43
Hämäläinen Mikko OBK 60 - Väyrynen Matti TBO 29
Kallio Kari RBK 60 - Vainionpää Arto OBK 17
Kiviaho Tero KoKa 56 - Pessa Jari ToK 60


8. kierros

Räisänen Tero TBO 17 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Kallio Kari RBK 60 - Väyrynen Matti TBO 49


9. kierros

Pessa Jari ToK 3 - Hämäläinen Mikko OBK 60

Finaali

Hämäläinen Mikko OBK 51 - Kallio Kari RBK 60
(Kallion 9. ja Hämäläisen 10.)


Lopputulokset:

1. Kallio Kari RBK - 8/522
2. Hämäläinen Mikko OBK - 8/552
3. Väyrynen Matti TBO - 6/438
4. Pessa Jari ToK - 6/403
5. Kaijansaari Simo OBK - 5/392
6. Kiviaho Tero KoKa - 5/362
7. Räisänen Tero TBO - 5/357
8. Vainionpää Arto OBK - 5/330
9. Fick Jukka KSBK - 4/343
10. Tuhkanen Arto KLK - 4/332
11. Tunturi Kari OBK - 4/297
12. Keto Vesa PPK - 4/291
13. Laurinolli Eemeli RBK - 3/259
14. Kumpula Jouni RBK - 3/254
15. Ronkainen Topi KeMK - 3/231
16. Ronkainen Mika RBK - 3/213
17. Rajaniemi Juha TBO - 2/211
17. Siilakka Janne ToK - 2/211
19. Martikainen Klaus IBK - 2/189
20. Lahtinen Markku TBO - 2/188
21. Määttä Mika TAK - 2/182
22. Hälvä Matti RBK - 2/179
23. Stenman Eerik TSK - 2/167
24. Keränen Matti OBK - 2/159
25. Heikkinen Petri ToK - 2/157
26. Kärsämänoja Tomi OBK - 1/154
27. Laitinen Mikko KoKa - 1/147
28. Kantanen Juha WKS - 1/137
29. Huusko Ari KoKa - 1/136
30. Kangas Jani SeBK - 1/123
31. Hernesniemi Pekka RBK - 1/120
32. Autio Matti ToK - 1/117
33. Viitala Matti OBK - 1/113
34. Juola Mika OBK - 1/111
35. Maijala Juha OB - 1/75
36. Hellström Jon PPK - 1/63
37. Asikainen Petri KK-79 - 0/102
38. Kaikkonen Saku OB - 0/88
39. Tuomilehto Rauno RBK - 0/86
39. Tulkki Jorma OBK - 0/86
41. Alaviuhkola Matti ToK - 0/84
42. Lehikoinen Kari TAK - 0/83
43. Liedes Jorma KoKa - 0/65
43. Närä Erkki RBK - 0/65
45. Oinonen Mikko KLK - 0/64
46. Mettälä Pasi KK-79 - 0/53
47. Heino Tapani CST - 0/51
48. Okkonen Ilkka OBK - 0/46
49. Raski Reijo OSK - 0/37
50. Gynther Mika SeBK - 0/36
51. Malmi Jari OBK - 0/35
52. Mäki Henri TBO - 0/34
53. Laukka Hannu OBK - 0/17













Jury: Hälvä, Tunturi, Keto
Viimeksi muokannut Liimatta Auvo, 17:57 26.08.2018. Yhteensä muokattu 161 kertaa.
---------------------
Auvo Liimatta
0445826126
auvo.liimatta@gmail.com

Iimil
Viestit: 120
Liittynyt: 22:52 22.02.2016

Re: Oulu RG2 Tulospalvelu

ViestiKirjoittaja Iimil » 11:13 24.08.2018

Kopioin tämän tiedotteen tuolta RG1:n ilmoittautumisesta, kun porukka tuota pukukoodia kyselee.

"Kaisajaosto on myöntänyt elokuun rg-kisoihin viime vuosien tapaan vaihtoehtoisen kevennetyn pukeutumiskoodin, joka on siis käytössä RG1 (PVK) ja RG2 (OBK) kilpailuissa.

- Kauluksellinen siisti pelipaita/seurapaita, niinkuin normaalistikin.
- siistit ja hillityt ns. golf- tai cityshortsit, jotka pituudeltaan peittävät polvet. (Ei uimashortseja, räikeitä värejä, ym.)
- nahkasandaalit tai siistit kävelykengät käy shortsien kanssa.

Eli valitkaa jompikumpi pukeutumiskoodi, normaali tai edellä mainittu. Ei siis mitään suorat housut ja sandaalit yhdistelmiä. Toimikaa säännön suhteen järkevästi, niin se saattaa olla käytössä tulevinakin vuosina.
__________________________________________________________________________________________________

Itse olen lomalla pe 17.8-su 2.9, eli minulta jää kolme ensimmäistä rg-kisaa väliin. Olkaa yhteydessä Joniin tai muihin kaisajaoston jäseniin, jos on tuona aikana mitä tahansa kysyttävää kaisaan ja sen kilpailutoimintaan liittyen. Kilpailuissa paikalla olevat kaisajaoston jäsenet toimivat tarvittaessa kilpailunjohdon apuna päätöstenteossa.

Tulevan viikonlopun kisaan liittyen, suosittelisin pelaamaan neljä kierrosta kokonaan ja harkinnan mukaan halutessanne aloittaa vapaaehtoisesti viidettä kierrosta. Neljä kierrosta menee läpi n. 20.00-21.30 välillä ja sunnuntaille jäisi n.16 pelaajaa, eli varsin sopiva määrä. Päivässä noita ei saa kuitenkaan peluutettua läpi järkevästi.
Tuomas Komi, EBK
Kaisa lajipäällikkö
SBiL varapuheenjohtaja
www.espoonbiljardikerho.com"
Eemeli Laurinolli RBK

Iimil
Viestit: 120
Liittynyt: 22:52 22.02.2016

Re: Oulu RG2 Tulospalvelu

ViestiKirjoittaja Iimil » 09:51 25.08.2018

Eemeli Laurinolli RBK

Liimatta Auvo
Viestit: 184
Liittynyt: 23:36 11.01.2011

Re: Oulu RG2 Tulospalvelu

ViestiKirjoittaja Liimatta Auvo » 10:02 25.08.2018

Kabike osallistujat:

1. Asikainen Petri, 10€
2. Autio Matti, 10+10
3. Gynther Mika, 10€
4. Hernesniemi Pekka, 10€
5. Hälvä Matti, 10€
6. Hämäläinen Mikko, 10€
7. Heikkinen Petri, 10€
8. Heino Tapani, 10+10€
9. Keto Vesa, 10€
10. Martikainen Klaus, 10€
11. Malmi Jari, 10€
12. Mettälä Pasi, 10€
13. Pessa Jari, 10+10€
14. Tunturi Kari, 10€
15. Tuomilehto Rauno, 10€
16. Laurinolli Eemeli, 10€
17. Kantanen Juha, 10€
18. Väyrynen Matti, 10€
19. Kärsämänoja Tomi, 10€
20. Ronkainen Mika, 10€
21. Kumpula Jouni, 10€
22. Mäki Henri, 10€
23. Ronkainen Topi, 10€
24. Kallio Kari, 10€
25. Lahtinen Markku, 10€
26. Kangas Jan, 10€
27. Tuhkanen Arto, 10€
28. Rajaniemi Juha, 10€
29. Kiviaho Tero, 10€
30. Kaijansaari Simo, 10€
31. Huusko Ari, 10€
32. Räisänen Tero, 10€
33. Laitinen Mikko, 10€
34. Lehikoinen Kari, 10€
35. Määttä Mika, 10€
36. Stenman Eerik, 10€
37. Vainionpää Arto, 10€
38. Närä Erkki, 10€

Voitonjako
1. Paras palkintojen ulkouolelle jäänyt 114€, Kiviaho Tero, Koka
2. Paras 4 voittoa 95€, Tuhkanen Arto, KLK
3. Paras 3 voittoa 76€, Eemeli Laurinolli, RBK
4, Paras 2 voittoa 57€, Juha Rajaniemi, TBO
5. Paras 1 voitto 38€, Tomi Kärsämänoja, OBK

Pisin sarja: Matti Väyrynen 54
Viimeksi muokannut Liimatta Auvo, 17:31 26.08.2018. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
---------------------
Auvo Liimatta
0445826126
auvo.liimatta@gmail.com

kulmakula
Viestit: 365
Liittynyt: 10:47 11.10.2010

Re: Oulu RG2 Tulospalvelu

ViestiKirjoittaja kulmakula » 14:38 26.08.2018

Jukka Fickin pisteet oli Kiviahoa vastaan 48
Klaus Martikainen IBK

Liimatta Auvo
Viestit: 184
Liittynyt: 23:36 11.01.2011

Re: Oulu RG2 Tulospalvelu

ViestiKirjoittaja Liimatta Auvo » 17:32 26.08.2018

Jukka Fickin pisteet oli Kiviahoa vastaan 48
Kiitos, korjattu.

-Mika
---------------------
Auvo Liimatta
0445826126
auvo.liimatta@gmail.com

JmadF
Viestit: 28
Liittynyt: 19:31 17.11.2016

Re: Oulu RG2 Tulospalvelu

ViestiKirjoittaja JmadF » 23:02 27.08.2018

Iso käsi Kouvolan suunnalta 👍 oli upea reissu ja erittäin mukavia pelimiehiä. Onnittelut kärkikolmikolle 💪


Palaa sivulle “Kaisa”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 9 vierailijaa