TERVACUP 2018 TULOSPALVELU

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Johnny Boyh, Tube, Markku Ryytty, buddy, Tommi Lamminaho, rz

Liimatta Auvo
Viestit: 182
Liittynyt: 23:36 11.01.2011

TERVACUP 2018 TULOSPALVELU

ViestiKirjoittaja Liimatta Auvo » 11:18 04.01.2018

TERVACUP 2018 TULOSPALVELU
Streamit loppupeleihin:

4: https://www.youtube.com/watch?v=iTpgo6UPEZE

6: https://www.youtube.com/watch?v=0-X5J6pf0iA


TERVACUP RG10 LOPPUTULOKSET

1. Mikko Hämäläinen, OBK 10/631
2. Tuhkanen Arto KLK, 9 /605
3 Väyrynen Matti OBK - 7/453
4 Matikkala Akseli OBK - 6/433
5 Kallio Kari RBK - 6/385
6 Nuutinen Mauno PVK - 5/377
7 Heikkilä Olli-Pekka ToK - 5/374
8 Asikainen Petri KK-79 - 5/331
9 Kaijansaari Simo OBK - 5/330
10 Karjalainen Juha KLK - 4/323
11 Holopainen Jussi KLK - 4/314
12 Hummelin Mika JBS - 4/309
13 Kiviaho Tero KoKa - 4/303
14 Rajaniemi Juha OB - 4/301
15 Muhonen Timo HBK - 4/292
16 Horn Teemu MSC - 3/280
16 Paloma Jari OBK - 3/280
18 Korkala Martti RBK - 3/255
19 Laitinen Mikko KoKa - 3/237
20 Laurinolli Eemeli RBK - 3/236
21 Heikkinen Juha OBK - 3/234
22 Pitkänen Väinö OBK - 3/233
23 Kajanne Kari KeMK - 3/232
23 Lahtinen Markku OBK - 3/232
25 Kesti Pentti OBK - 3/206
26 Pullinen Jyrki KCM - 3/183
27 Räisänen Tero OBK - 2/227
28 Koskinen Arvi OBK - 2/219
29 Määttä Mika TAK - 2/216
30 Tainio Tatu PVK - 2/213
31 Heikkinen Petri ToK - 2/199
32 Tondi Juha IBK - 2/197
33 Gröhn Mika RBK - 2/187
34 Puuska Kari HBK - 2/186
35 Gynther Mika SeBK - 2/179
36 Huusko Ari KoKa - 2/178
37 Taunila Jari JoKK - 2/173
38 Liimatta Auvo OBK - 2/171
38 Koskinen Tomi KoKa - 2/171
40 Kohtala Reijo OBK - 2/170
41 Virtanen Olli OBK - 2/154
42 Järvelä Heikki KoKa - 2/140
43 Thoménius Kari HBK - 1/155
44 Tulkki Jorma TAK - 1/152
45 Tertsunen Simo OBK - 1/144
46 Muotka Olli HBK - 1/136
47 Mehtälä Arto OBK - 1/130
48 Viitala Matti OBK - 1/126
49 Nyman Jarmo JBS - 1/124
50 Kylmälä Jyrki OBK - 1/121
51 Oinonen Mikko KLK - 1/113
51 Malmi Jari OBK - 1/113
53 Kuusela Toni RBK - 1/108
54 Keränen Matti OBK - 1/106
55 Närä Erkki RBK - 1/100
56 Hälvä Matti RBK - 1/98
56 Nakari Tiina KoKa - 1/98
58 Raski Reijo OBK - 1/93
59 Lämsä Seppo OBK - 1/84
60 Järvelä Sami KoKa - 1/82
61 Mäkinen Kari KoKa - 0/90
62 Maijala Juha OB - 0/84
63 Tunturi Kari OBK - 0/82
64 Larinen Simo EBK - 0/80
65 Kärsämänoja Tomi OBK - 0/77
66 Posio Marko RBK - 0/76
66 Paronen Ilari JoKK - 0/76
68 Uusitalo Kari OBK - 0/72
69 Vainionpää Arto HBK - 0/71
70 Liedes Jorma KoKa - 0/70
71 Ronkainen Mika RBK - 0/66
71 Lyytikäinen Pasi OBK - 0/66
71 Tuomilehto Rauno RBK - 0/66
74 Voutilainen Reijo EBK - 0/62
74 Juola Mika OBK - 0/62
76 Ruonala Esko OBK - 0/60
76 Stenroos Ari JoKK - 0/60
78 Kangas Jani SeBK - 0/59
79 Laine Hannu RB - 0/42
80 Mäki Henri OBK - 0/29
81 Kaikkonen Raimo RKK - 0/28
82 Hatunen Hannu OBK - 0/26
83 Koski Urpo OBK - 0/16


25 viimeistä pelaajaa (Sinisellä tekstillä merkityt) pelaa pelinsä Citybiljardissa, minne voi ilmoittautua suoraan. Huusko pelaa ensimmäisen pelinsä Keilahallilla, minkä jälkeen siirtyy CityBilajrdiin.

1. Kierros
Hatunen Hannu OBK 14 - Heikkilä Olli-Pekka ToK 60
Kaikkonen Raimo RKK 23 - Heikkinen Juha OBK 60
Puuska Kari HBK 60 - Tainio Tatu PVK 58
Vainionpää Arto OBK 32 - Laitinen Mikko KoKa 60
Viitala Matti OBK 50v - Liedes Jorma KoKa 36
Lämsä Seppo OBK 19 - Rajaniemi Juha OB 60
Kesti Pentti OBK 60 - Järvelä Sami KoKa 23
Larinen Simo EBK 29 - Nuutinen Mauno PVK 60
Holopainen Jussi KLK 60 - Hälvä Matti RBK 21
Ruonala Esko OBK 36 - Thoménius Kari HBK 60
Liimatta Auvo OBK 44 - Kajanne Kari KeMK 58v
Raski Reijo OBK 12 - Tondi Juha IBK 60
Tunturi Kari OBK 52 - Gröhn Mika RBK 60
Oinonen Mikko KLK 60 - Ronkainen Mika RBK 38
Pullinen Jyrki KCM 23 - Kallio Kari RBK 60
Posio Marko RBK 37 - Heikkinen Petri ToK 60
Nakari Tiina KoKa 60 - Järvelä Heikki KoKa 38
Stenroos Ari JoKK 12 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Koski Urpo OBK 13 - Kylmälä Jyrki OBK 60
Asikainen Petri KK-79 60 - Koskinen Arvi OBK 46
Nyman Jarmo JBS 60 - Närä Erkki RBK 24
Kärsämänoja Tomi OBK 42 - Määttä Mika TAK 60
Hummelin Mika JBS 37 - Horn Teemu MSC 60
Laurinolli Eemeli RBK 60 - Mäki Henri OBK 0
Gynther Mika SeBK 60 - Mäkinen Kari KoKa 47
Lahtinen Markku OBK 60 - Taunila Jari JoKK 30
Kuusela Toni RBK 60 - Tertsunen Simo OBK 35
Tulkki Jorma TAK 45v - Lyytikäinen Pasi OBK 39
Väyrynen Matti OBK 60 - Matikkala Akseli OBK 45
Pitkänen Väinö OBK 60 - Uusitalo Kari OBK 43
Koskinen Tomi KoKa 60 - Voutilainen Reijo EBK 40
Mehtälä Arto OBK 25 - Virtanen Olli OBK 60
Paronen Ilari JoKK 35 - Räisänen Tero OBK 60
Kiviaho Tero KoKa 41 - Karjalainen Juha KLK 60
Kangas Jani SeBK 45 - Kohtala Reijo OBK 60
Maijala Juha OB 47 - Keränen Matti OBK 60
Tuhkanen Arto KLK 60 - Kaijansaari Simo OBK 16
Tuomilehto Rauno RBK 57 - Malmi Jari OBK 60
Muhonen Timo HBK 60 - Muotka Olli HBK 25
Juola Mika OBK 6 - Korkala Martti RBK 60
Paloma Jari OBK 60 - Laine Hannu RB 26

2. Kierros

Huusko Ari KoKa 60 - Hatunen Hannu OBK 12
Heikkilä Olli-Pekka ToK 60 - Kaikkonen Raimo RKK 5
Heikkinen Juha OBK 34 - Puuska Kari HBK 36V
Tainio Tatu PVK 60 - Vainionpää Arto HBK 39
Laitinen Mikko KoKa 60 - Viitala Matti OBK 55
Liedes Jorma KoKa 34 - Lämsä Seppo OBK 60
Rajaniemi Juha OB 18 - Kesti Pentti OBK 60
Järvelä Sami KoKa 57V - Larinen Simo EBK 51
Nuutinen Mauno PVK 60 - Holopainen Jussi KLK 43
Hälvä Matti RBK 60 - Ruonala Esko OBK 24
Thoménius Kari HBK 46 - Liimatta Auvo OBK 60
Kajanne Kari KeMK 44 - Raski Reijo OBK 60
Tondi Juha IBK 60 - Tunturi Kari OBK 30
Gröhn Mika RBK 60 - Oinonen Mikko KLK 33
Ronkainen Mika RBK 28 - Pullinen Jyrki KCM 60
Kallio Kari RBK 53v - Posio Marko RBK 39
Heikkinen Petri ToK 60 - Nakari Tiina KoKa 17
Järvelä Heikki KoKa 60 - Stenroos Ari JoKK 48
Hämäläinen Mikko OBK 60 - Koski Urpo OBK 3
Kylmälä Jyrki OBK 44 - Asikainen Petri KK-79 60
Koskinen Arvi OBK 60 - Nyman Jarmo JBS 34
Närä Erkki RBK 60 - Kärsämänoja Tomi OBK 35
Määttä Mika TAK 49 - Hummelin Mika JBS 60
Horn Teemu MSC 51 - Laurinolli Eemeli RBK 60
Mäki Henri OBK 29 - Gynther Mika SeBK 60
Mäkinen Kari KoKa 43 - Lahtinen Markku OBK 60
Taunila Jari JoKK 60 - Kuusela Toni RBK 35
Tertsunen Simo OBK 60 - Tulkki Jorma TAK 53
Lyytikäinen Pasi OBK 27 - Väyrynen Matti OBK 60
Matikkala Akseli OBK 60 - Pitkänen Väinö OBK 23
Uusitalo Kari OBK 29 - Koskinen Tomi KoKa 60
Voutilainen Reijo EBK 22 - Mehtälä Arto OBK 60
Virtanen Olli OBK 60 - Paronen Ilari JoKK 41
Räisänen Tero OBK 47 - Kiviaho Tero KoKa 60
Karjalainen Juha KLK 60 - Kangas Jani SeBK 14
Kohtala Reijo OBK 60 - Maijala Juha OB 37
Keränen Matti OBK 14 - Tuhkanen Arto KLK 60
Kaijansaari Simo OBK 60 - Tuomilehto Rauno RBK 9
Malmi Jari OBK 53 - Muhonen Timo HBK 60
Muotka Olli HBK 60 - Juola Mika OBK 56
Laine Hannu RB 16 - Huusko Ari KoKa 60


3. kierros

Heikkilä Olli-Pekka ToK 48 - Heikkinen Juha OBK 50v
Puuska Kari HBK 55 - Laitinen Mikko KoKa 60
Tainio Tatu PVK 60 - Viitala Matti OBK 21
Lämsä Seppo OBK 12 - Kesti Pentti OBK 60
Rajaniemi Juha OB 60 - Järvelä Sami KoKa 2
Nuutinen Mauno PVK 60 - Hälvä Matti RBK 17
Holopainen Jussi KLK 60 - Thoménius Kari HBK 49
Liimatta Auvo OBK 60 - Raski Reijo OBK 21
Kajanne Kari KeMK 39v - Tondi Juha IBK 25
Gröhn Mika RBK 30 - Pullinen Jyrki KCM 35v
Oinonen Mikko KLK 20 - Kallio Kari RBK 60
Heikkinen Petri ToK 26 - Järvelä Heikki KoKa 33v
Nakari Tiina KoKa 21 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Kylmälä Jyrki OBK 17 - Koskinen Arvi OBK 60
Asikainen Petri KK-79 58v - Nyman Jarmo JBS 30
Närä Erkki RBK 16 - Määttä Mika TAK 60
Hummelin Mika JBS 60 - Laurinolli Eemeli RBK 15
Horn Teemu MSC 60 - Gynther Mika SeBK 25
Lahtinen Markku OBK 60 - Kuusela Toni RBK 13
Taunila Jari JoKK 60 - Tertsunen Simo OBK 49
Tulkki Jorma TAK 54 - Väyrynen Matti OBK 60
Matikkala Akseli OBK 60 - Koskinen Tomi KoKa 17
Pitkänen Väinö OBK 60 - Mehtälä Arto OBK 45
Virtanen Olli OBK 9 - Räisänen Tero OBK 60
Kiviaho Tero KoKa 60 - Kohtala Reijo OBK 27
Karjalainen Juha KLK 60 - Keränen Matti OBK 32
Tuhkanen Arto KLK 60 - Malmi Jari OBK 0
Kaijansaari Simo OBK 0 - Muhonen Timo HBK 0
Muotka Olli HBK 51 - Korkala Martti RBK 60
Paloma Jari OBK 60 - Huusko Ari KoKa 49




4. kierros

Heikkilä Olli-Pekka ToK 60 - Puuska Kari HBK 35
Heikkinen Juha OBK 60 - Tainio Tatu PVK 35
Laitinen Mikko KoKa 57 - Rajaniemi Juha OB 60
Kesti Pentti OBK 11 - Nuutinen Mauno PVK 60
Holopainen Jussi KLK 60 - Liimatta Auvo OBK 7
Kajanne Kari KeMK 60 - Gröhn Mika RBK 37
Tondi Juha IBK 52 - Pullinen Jyrki KCM 60
Kallio Kari RBK 60 - Heikkinen Petri ToK 53
Järvelä Heikki KoKa 9 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Asikainen Petri KK-79 60 - Määttä Mika TAK 47
Koskinen Arvi OBK 53 - Hummelin Mika JBS 60
Horn Teemu MSC 60 - Lahtinen Markku OBK 52
Laurinolli Eemeli RBK 60 - Gynther Mika SeBK 34
Taunila Jari JoKK 23 - Väyrynen Matti OBK 60
Matikkala Akseli OBK 60 - Virtanen Olli OBK 25
Pitkänen Väinö OBK 60 - Koskinen Tomi KoKa 34
Räisänen Tero OBK 60h - Karjalainen Juha KLK 60
Kiviaho Tero KoKa 60 - Tuhkanen Arto KLK 30
Kohtala Reijo OBK 23 - Kaijansaari Simo OBK 60
Muhonen Timo HBK 60 - Paloma Jari OBK 55
Korkala Martti RBK 60 - Huusko Ari KoKa 9


4. kierros pelataan loppuun keilahallin osalta lauantaina, pelit jatkuu sunnuntaina klo 10.00 keilahallilla. Ensiksi pelataan City Biljardissa lauantaina pelaamattomat 4. kierroksen pelit.

5. kierros

Heikkilä Olli-Pekka ToK 60 - Laitinen Mikko KoKa 0
Heikkinen Juha OBK 30 - Rajaniemi Juha OB 60
Kesti Pentti OBK 15 - Holopainen Jussi KLK 60
Nuutinen Mauno PVK 60 - Kajanne Kari KeMK 31
Pullinen Jyrki KCM 5 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Kallio Kari RBK 60 - Asikainen Petri KK-79 11
Hummelin Mika JBS 60 - Lahtinen Markku OBK 0
Horn Teemu MSC 49 - Väyrynen Matti OBK 60
Laurinolli Eemeli RBK 41 - Matikkala Akseli OBK 60
Pitkänen Väinö OBK 30 - Kiviaho Tero KoKa 60
Karjalainen Juha KLK 37 - Tuhkanen Arto KLK 60
Kaijansaari Simo OBK 60 - Paloma Jari OBK 45
Muhonen Timo HBK 60 - Korkala Martti RBK 22



6. kierros

Heikkilä Olli-Pekka ToK 60 - Rajaniemi Juha OB 43
Nuutinen Mauno PVK 30 - Kallio Kari RBK 60
Holopainen Jussi KLK 31 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Asikainen Petri KK-79 60 - Hummelin Mika JBS 32
Väyrynen Matti OBK 60 - Kiviaho Tero KoKa 26
Matikkala Akseli OBK 60 - Karjalainen Juha KLK 46
Tuhkanen Arto KLK 60 - Muhonen Timo HBK 22


7. kierros

Kaijansaari Simo OBK 60 - Heikkilä Olli-Pekka ToK 26
Nuutinen Mauno PVK 47 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Kallio Kari RBK 32 - Väyrynen Matti OBK 60
Asikainen Petri KK-79 22 - Tuhkanen Arto KLK 60
Matikkala Akseli OBK 60 - Kaijansaari Simo OBK 14


8. kierros
Kallio Kari RBK 0 - Hämäläinen Mikko OBK 60
Väyrynen Matti OBK 33 - Tuhkanen Arto KLK 60

9. kierros

9. kierros
Hämäläinen Mikko OBK 60 - Väyrynen Matti OBK 0
Matikkala Akseli OBK 0 - Tuhkanen Arto KLK 60

10. kierros

FInaali, Tuhkasella piikki, Mikko puhtaalla.

10. kierros
Tuhkanen Arto KLK 60 - Hämäläinen Mikko OBK 31

Tuhkanen Arto KLK 31- Hämäläinen Mikko OBK 60







Tervacup Oulu 06. - 07.2018 Kabike

Kabike

Paras 1v. Thoménius Kari, annettu
Paras 2v. Räisänen Tero, annettu
Paras 3v. Paloma Jari, annettu
Paras 4v. Holopainen Jussi
Paras palkintosijojen ulkopuolelle jäänyt : Heikkilä Olli-Pekka

Osa jaettu asianosaisille, loput lähti Tatun mukana toimitettavaksi Jarkalle.


Nimi seura os-maksu v-maksu

Heikkkilä Olli-Pekka ToK 10
Heikkinen Juha OBK 10 10
Puuska Kari HBK 10
Tainio Tatu PVK 10 10
Vainionpää Arto OBK 10 10
Laitinen Mikko KoKa 10 10
Rajaniemi Juha OBK 10 10
Kesti Pentti OBK 10 10
Nuutinen Mauno PVK 10 10
Holopainen Jussi KLK 10 10
Hälvä Matti RBK 10 10
Thomenius Kari HBK 10 10
Kajanne Kari KeMK 10 10
Tondi Juha IBK 10 10
Tunturi Kari OBK 10 10
Gröhn Mika RBK 10 10
Ronkainen Mika RBK 10 10
Kallio Kari RBK 10 10
Posio Markku RBK 10 10
Heikkinen Petri ToK 10
Järvelä Heikki KoKa 10 10
Hämäläinen Mikko OBK 10 10
Asikainen Petri KK-79 10 10
Koskinen Arvi OBK 10 10
Nyman Jarmo JBS 10 10
Närä Erkki RBK 10 10
Määttä Mika TAK 10 10
Laurinolli Eemeli RBK 10 10
Mäki Henri OBK 10 10
Gynther Mika SeBK 10 10
Lahtinen Markku OBK 10 10
Kuusela Toni RBK 10 10
Tertsunen Simo OBK 10 10
Väyrynen Matti OBK 10 10
Kaijansaari Simo OBK 10 10
Tuomilehto Rauno RBK 10 10
Malmi Jari OBK 10 10
Korkala Martti RBK 10 10
Paloma Jari OBK 10 10
Huusko Ari KoKa 10
Kiviaho Tero KoKa 10 10
Muotka Olli HBK 10
Kangas Jani SeBk 10 10
Tuhkanen Arto KLK 10 10
Virtanen Olli OBK 10 10
Karjalainen Juha KLK 10 10
Koskinen Tomi KoKa 10 10
Keränen Matti OBK 10 10
Pitkänen Väinö OBK 10 10
Uusitalo Kari OBK 10 10
Laine Hannu RBK 10 10
Juola Mika OBK 10 10
Tero Räisänen OBK 10 10
Paronen Ilari JoKK 10

Pisimpiä sarjoja:
Hämäläinen 41
Kallio 36
Räisänen 36
Hummelin 47 (ei kabikessa)



Mika Gyntherin aloitteesta kisoissa kerättiin kolehti Kotkan salin hyväksi. Rahaa kertyi 70€, mikä annettiin Nuutisen Maunon mukaan edelleen toimitettavaksi Kotkalaisille. OBK toivottaa Kotkan biljardööreille voimia ja jaksamista sekä reippaan määrän onnea uudelleen rakennukseen.
Viimeksi muokannut Liimatta Auvo, 23:08 07.01.2018. Yhteensä muokattu 169 kertaa.
---------------------
Auvo Liimatta
0445826126
auvo.liimatta@gmail.com

Iimil
Viestit: 116
Liittynyt: 22:52 22.02.2016

Re: TERVACUP 2018 TULOSPALVELU

ViestiKirjoittaja Iimil » 12:03 06.01.2018

Striimiä

EDIT sunnuntai klo 10:30


Pöytä 6: https://www.youtube.com/watch?v=0-X5J6pf0iA

Pöytä 4: https://www.youtube.com/watch?v=iTpgo6UPEZE
Viimeksi muokannut Iimil, 10:32 07.01.2018. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Eemeli Laurinolli RBK


Palaa sivulle “Kaisa”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: arvikos ja 8 vierailijaa