Seniori YT-SM (HSK) TULOSPALVELU 28.-30.10.2016

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Avatar
Johnny Boyh
Viestit: 2881
Liittynyt: 01:28 12.11.2004
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Seniori YT-SM (HSK) TULOSPALVELU 28.-30.10.2016

Viesti Kirjoittaja Johnny Boyh »

Live Stream pöydältä 1: https://www.youtube.com/channel/UCOzPxZ ... 8gvvA/live


Seniori 50v YT-SM KILPAILUKAAVIO / PELIT / TULOKSET / JOUKKUETULOKSET

Seniori 60v YT-SM KILPAILUKAAVIO / PELIT / TULOKSET / JOUKKUETULOKSET

Seniori 70v YT-SM KILPAILUKAAVIO / PELIT / TULOKSET

Seniori 80v YT-SM KILPAILUKAAVIO / PELIT / TULOKSET

Avatar
Johnny Boyh
Viestit: 2881
Liittynyt: 01:28 12.11.2004
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Re: Seniori YT-SM (HSK) Kilpailukutsu 28.-30.10.2016

Viesti Kirjoittaja Johnny Boyh »

KILPAILUKUTSU Seniori YT-SM 50v, 60v, 70v ja 80v joukkueet

Paikka: Helsingin Suomalainen Klubi ry (os. Kansakoulukuja 3 / 00100 Helsinki)
Aika: 28.-30.10.2016
Osallistumisoikeus: YT-Klubien jäsenseurojen jäsenet (sarjat: 50v, 60v, 70v ja 80v sekä 50v ja 60v kaksimiehisjoukkueet ja 70v ja 80v yhden miehen joukkueet)

Ilmoittautuminen: Maksamalla osallistumismaksu 50€ / pelaaja su.16.10.2016 mennessä
HSK:n tilille FI14 1470 3000 2548 08 (maksun yhteydessä mainittava viestikentässä numerosarja 1407 ja osanottajien nimet sekä jäsenseura)

Pelipaikka: Kaikki pöydät 6-7 kpl samassa rakennuksessa kolmessa eri kerroksessa.
(Kaisa MM2016 pöytiä 4-5 kpl ja kaksi klubin omaa pöytää)

Etiketti: Suorat pukuhousut , kauluspaita (mielellään solmio), pikkutakki (klubitakki), pukukengät
(ei lenkkareita eikä farkkuja vast.)

Palkinnot: YT-Klubien ohjeiden mukaan ja hieman ekstraa.

Aikataulu:

Koodi: Valitse kaikki

perjantaina 28.10.2016
- klo. 08:50 mennessä ilmoittautumisten vahvistaminen 
- klo. 09:00 pelit alkavat
- klo. 13:00 kilpailujen avajaiset 
- klo. 23:00 viimeiset pelit alkavat

lauantaina 29.10.2016
- klo. 09:00 pelit jatkuvat
- klo. 18:50 viimeiset alkavat pelit
- klo. 20:00 yhteinen illallinen ja ohjelmaa
Osallistuminen yhteiselle illalliselle tapahtuu maksamalla samalle ilmoittautumistilille 45€ / hlö su.16.10.2016 mennessä. (maksun yhteydessä mainittava viestikentässä numerosarja 1407 ja osanottajien nimet)
Menu: Kalastajan leipä + Marskin huurteinen, Klubin perinteinen läskisoosi, konjakki - suklaamousse, kahvi tai tee, yksi kaato viiniä tai olut.

sunnuntaina 30.10.2016
- klo. 09:00 pelit jatkuvat
- n. klo.15.00 - 16.00 palkintojen jako ja kotimatka

Tiedoksi: Mikäli liikenneyhteydet tms. eivät mahdollista saapumista perjantaihin 28.10 klo. 09:00 mennessä, niin siitä ilmoitus Joni Aholalle (0407563627). Pelit kuitenkin alkavat klo. 09:00 niiden kesken jotka ovat paikalla.

Kilpailujen organisatio:
- Kilpailun johtaja: Markku Koponen
- Kilpailun tekninen johtaja: Joni Ahola
- Olosuhdevastaava: Ahto Alander
- Nettivastaava: Veikko Hannula

Tiedotus: Ahto Alander (0400 405 433 tai 0400 379 779 / ahtoantti@gmail.com)

Hotellit hyvän draivin sisällä:

Koodi: Valitse kaikki

Radisson Blue Royal
Scandic Simonkenttä
Sokos Hotel President
Sokos Hotel Vaakuna
Scandic Marski
Hotel Helka
Omenahotelli Yrjönkatu
Terveisin,
Helsingin Suomalainen Klubi ry (http://www.klubi.fi)
Biljardipäällikkö
Ahto Alander

Osallistujalistat (lopullinen):

Koodi: Valitse kaikki

YT-SM 28.-30.10.2016 HSK 50v sarja
1. Pekka Muurimäki HSK1
2. Jyrki Heino HSK1
3. Kai Holopainen HSK2 (saapuu klo 13:00 mennessä)
4. Mikke Nordberg HSK2
5. Markku Koponen HSK3
6. Risto Ahola HSK3
7. Enska Mäntylä HSK4
8. Kari Pesonen HSK4
9. Jyrki Pullinen MLS
10. Jouni Silonsaari MLS
11. Juha Häkkinen PPK (saapuu klo 9:30 mennessä)
12. Tero Pyykkö PPK [i](saapuu klo 9:30 mennessä)[/i]
13. Martti Ajomo RKS1 [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
14. Pauli Grönroos RKS1 [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
15. Veli-Pekka Sinisalo RKS2 [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
16. Sakari Niskanen RKS2 [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
17. Kari Kallio RKK
18. Erkki Närä RKK
19. Tomi Rontu TAK [i](saapuu n. klo 11:30)[/i]
20. Heikki Mäkelä TAK [i](saapuu n. klo 11:30)[/i]
21. Kari Kaakinen PMK
22. Pekka Karjala PMK
23. Petri Autio TKS1
24. Ilkka Korhonen TKS1
25. Ari Koski TKS2
26. Jorma Leppikorpi TKS2
27. Arto Tuhkanen KLK1
28. Jussi Holopainen KLK1
29. Mikko Oinonen KLK2
30. Hannu Väyrynen KLK2
31. Juha Tondi IBK
32. Juha Tarvainen IBK
33. Tomi Kärsämänoja OSK [i](korvaa alk.per. Kari Tunturin)[/i]
34. Simo Kaijansaari OSK
35. Ari Saarenpää KouBK [i](saapuu n. klo 10:30)[/i]
36. Matti Vanhala KouBK
37. Topi Tölkkö PPK2
38. Ismo Lallo PPK2
39. Jaakko Kosonen LK
40. Kari Hyrkkänen LK

[b]YT-SM 28.-30.10.2016 HSK 60v sarja[/b]
1. Juha Pekonen MLS
2. Simo Pekonen MLS
3. Jan Knus PPK
4. Thomas Baer PPK
5. Jarmo Inkinen LK
6. Ismo Lensu LK
7. Timo Johansson RKS1 [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
8. Pertti Ajomo RKS1 [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
9. Erkki Tähtinen RKS2 [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
10. Seppo Luoto RKS2 [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
11. Sauli Anttila RKK1
12. Jyri Paulin RKK1
13. Risto Laakso RKK2
14. Ilkka Lisko RKK2 [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
15. Pasi Lampimäki TAK [i](saapuu n. klo 11:30)[/i]
16. Markku Siren TAK [i](saapuu n. klo 11:30)[/i]
17. Ahto Alander HSK1
18. Kurt Dammert HSK1
19. Jukka-Pekka Lähdevuori HSK2
20. Bruno Holmberg HSK2
21. Jouni Räisänen KeMK
22. Kari Kajanne KeMK
23. Reijo Raski OSK
24. Matti Viitala OSK

[b]YT-SM 28.-30.10.2016 HSK 70v sarja[/b]
1. Matti Jarkko MLS
2. Tapani Paunonen MLS
3. Pertti Kouvonen LK
4. Matti Lallo RKS [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
5. Pekka Tuomikoski RKS [i](saapuu klo 12:00 mennessä)[/i]
6. Erkki Makkonen WKS [i](saapuu n. klo 13:00)[/i]
7. Reino Viertola RKK
8. Veli-Mikko Laakso RKK
[color=#FF0000]9. Timo Harju-Autti RKK (peruuttanut)[/color]
9. Jorma Tulkki TAK [i](saapuu n. klo 11:30)[/i]
10. Rauno Pulli TSK
11. Seppo Leskinen TSK
12. Yrjö Perä-Rouhu TKS
13. Matti Kärkkäinen TKS
14. Ilkka Teräs TKS
15. Kari-Pekka Heimonen IK
16. Jukka Pekkala HSK
17. Pertti Virkkunen HSK
18. Risto Laitinen SKS
19. Heikki Ulen KeMK
20. Jaakko Valkama KeMK
21. Seppo Lämsä OSK

[b]YT-SM 28.-30.10.2016 HSK 80v sarja[/b]
1. Keijo Nissinen MLS
2. Mauri Ala-Louko RKK
3. Matti Vuori RKK
4. Timo Räisänen KeMK
5. Ensio Koskinen SKS
6. Jorma Tuomainen KLK

Kaikki yhteensä 91.
Ilmoittautuminen päättyi keskiviikkoiltana (26.10.) klo 21:00.
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen

makekoo
Viestit: 79
Liittynyt: 10:37 11.10.2014

Re: Seniori YT-SM (HSK) Kilpailukutsu 28.-30.10.2016

Viesti Kirjoittaja makekoo »

Kilpailut alkaa kaikissa sarjoissa perjantaina 28.10. kello 9:00 (paikalla olijoiden mukaan)
Live Stream pöydältä 1: https://www.youtube.com/channel/UCOzPxZ ... 8gvvA/live


Seniori 50v YT-SM Peliparit 1. kierros: KILPAILUKAAVIO / PELIT / TULOKSET / JOUKKUETULOKSET
Mäkelä Heikki TAK 9 - Koponen Markku HSK3 60
Ajomo Martti RKS1 60 - Niskanen Sakari RKS2 20
Vanhala Matti KouBK 60 - Mäntylä Ensio HSK4 34
Tarvainen Juha IBK 60 - Muurimäki Pekka HSK1 9
Rontu Tomi TAK 60 - Koski Ari TKS2 15 (Rontu 26 sarja)
Autio Petri TKS1 35 - Holopainen Kai HSK2 60
Tondi Juha IBK 56 - Kaakinen Kari PMK 60
Karjala Pekka PMK 60 - Lallo Ismo PPK2 48
Saarenpää Ari KouBK 58 - Väyrynen Hannu KLK2 60
Kosonen Jaakko LK 60 - Kaijansaari Simo OSK 23
Häkkinen Juha PPK 60 - Närä Erkki RKK 52
Oinonen Mikko KLK2 60 - Kärsämänoja Tomi OSK 30
Tölkkö Topi PPK2 44v - Hyrkkänen Kari LK 32
Heino Jyrki HSK1 57v - Pesonen Kari HSK4 38
Korhonen Ilkka TKS1 60 - Pullinen Jyrki MLS 10 (Korhonen 30 sarja)
Tuhkanen Arto KLK1 60 - Pyykkö Tero PPK 21
Ahola Risto HSK3 35 - Sinisalo Veli-Pekka RKS2 60
Silonsaari Jouni MLS 28 - Nordberg Mikael HSK2 59v
Leppikorpi Jorma TKS2 0 - Kallio Kari RKK 60
Grönroos Pauli RKS1 46 - Holopainen Jussi KLK1 60

50v YT-SM 2. kierros:
Mäkelä Heikki TAK 30 - Ajomo Martti RKS1 60
Koponen Markku HSK3 60 - Niskanen Sakari RKS2 3
Vanhala Matti KouBK 60 - Tarvainen Juha IBK 49
Mäntylä Ensio HSK4 60 - Muurimäki Pekka HSK1 19
Rontu Tomi TAK 60 - Autio Petri TKS1 25
Koski Ari TKS2 53 - Holopainen Kai HSK2 60
Tondi Juha IBK 60 - Karjala Pekka PMK 42
Kaakinen Kari PMK 59 - Lallo Ismo PPK2 60
Saarenpää Ari KouBK 60 - Kosonen Jaakko LK 5
Väyrynen Hannu KLK2 14 - Kaijansaari Simo OSK 60
Häkkinen Juha PPK 57 - Oinonen Mikko KLK2 60
Närä Erkki RKK 55 - Kärsämänoja Tomi OSK 56v
Tölkkö Topi PPK2 39 - Heino Jyrki HSK1 60
Hyrkkänen Kari LK 60 - Pesonen Kari HSK4 0
Korhonen Ilkka TKS1 31 - Tuhkanen Arto KLK1 60
Pullinen Jyrki MLS 60 - Pyykkö Tero PPK 27
Ahola Risto HSK3 60 - Silonsaari Jouni MLS 40
Sinisalo Veli-Pekka RKS2 54 - Nordberg Mikael HSK2 60
Leppikorpi Jorma TKS2 28 - Grönroos Pauli RKS1 60
Kallio Kari RKK 60 - Holopainen Jussi KLK1 3

50v YT-SM 3. kierros:
Koponen Markku HSK3 60 - Ajomo Martti RKS1 17
Vanhala Matti KouBK 60 - Rontu Tomi TAK 9
Mäntylä Ensio HSK4 16 - Tarvainen Juha IBK 60
Holopainen Kai HSK2 60 - Tondi Juha IBK 33
Kaakinen Kari PMK 25 - Saarenpää Ari KouBK 60
Karjala Pekka PMK 53 - Väyrynen Hannu KLK2 60
Lallo Ismo PPK2 17 - Kosonen Jaakko LK 60
Kaijansaari Simo OSK 60 - Häkkinen Juha PPK 30
Oinonen Mikko KLK2 60 - Tölkkö Topi PPK2 35
Kärsämänoja Tomi OSK 41 - Hyrkkänen Kari LK 60
Heino Jyrki HSK1 20 - Korhonen Ilkka TKS1 60
Pullinen Jyrki MLS 44 - Tuhkanen Arto KLK1 60
Ahola Risto HSK3 60 - Nordberg Mikael HSK2 8
Sinisalo Veli-Pekka RKS2 27 - Holopainen Jussi KLK1 60
Kallio Kari RKK 60 - Grönroos Pauli RKS1 20

50v YT-SM 4. kierros:
Koponen Markku HSK3 60 - Vanhala Matti KouBK 46
Ajomo Martti RKS1 60 - Tarvainen Juha IBK 29
Rontu Tomi TAK 58v - Holopainen Kai HSK2 39
Saarenpää Ari KouBK 60 - Kaijansaari Simo OSK 32
Väyrynen Hannu KLK2 60 - Kosonen Jaakko LK 27
Oinonen Mikko KLK2 60 - Hyrkkänen Kari LK 14
Heino Jyrki HSK1 47 - Tuhkanen Arto KLK1 60
Korhonen Ilkka TKS1 60 - Ahola Risto HSK3 50
Nordberg Mikael HSK2 0 - Kallio Kari RKK 60

50v YT-SM 5. kierros:
Holopainen Jussi KLK1 46v - Koponen Markku HSK3 44
Ajomo Martti RKS1 30 - Vanhala Matti KouBK 60
Rontu Tomi TAK 15 - Saarenpää Ari KouBK 60
Holopainen Kai HSK2 60 - Väyrynen Hannu KLK2 1
Oinonen Mikko KLK2 43 - Korhonen Ilkka TKS1 60
Tuhkanen Arto KLK1 60 - Kallio Kari RKK 47

50v YT-SM 6. kierros:
Holopainen Jussi KLK1 60 - Vanhala Matti KouBK 10
Koponen Markku HSK3 60 - Holopainen Kai HSK2 0
Saarenpää Ari KouBK 11 - Tuhkanen Arto KLK1 60
Oinonen Mikko KLK2 26 - Kallio Kari RKK 60
Korhonen Ilkka TKS1 24 - Holopainen Jussi KLK1 60

50v YT-SM 7. kierros:
Koponen Markku HSK3 60 - Tuhkanen Arto KLK1 37
Kallio Kari RKK 60 - Holopainen Jussi KLK1 39

50v YT-SM 8. kierros ("semifinaali"):
Koponen Markku HSK3 60 - Kallio Kari RKK 23

50v YT-SM 8. kierros (FINAALI):
Tuhkanen Arto KLK1 60 - Koponen Markku HSK3 3 (5min ottelu)

Lopputulokset 50v SM
1. Tuhkanen Arto KLK1 - 7/457
2. Koponen Markku HSK3 - 7/467
3. Kallio Kari RKK - 6/430

4. Holopainen Jussi KLK1 - 5/328
5. Saarenpää Ari KouBK - 4/309
5. Oinonen Mikko KLK2 - 4/309
7. Vanhala Matti KouBK - 4/296
8. Korhonen Ilkka TKS1 - 4/295
9. Holopainen Kai HSK2 - 4/279
10. Ajomo Martti RKS1 - 3/227
11. Rontu Tomi TAK - 3/202
12. Väyrynen Hannu KLK2 - 3/195
13. Ahola Risto HSK3 - 2/205
14. Tarvainen Juha IBK - 2/198
15. Heino Jyrki HSK1 - 2/184
16. Kaijansaari Simo OSK - 2/175
17. Hyrkkänen Kari LK - 2/166
18. Kosonen Jaakko LK - 2/152
19. Nordberg Mikael HSK2 - 2/127
20. Karjala Pekka PMK - 1/155
21. Tondi Juha IBK - 1/149
22. Häkkinen Juha PPK - 1/147
23. Kaakinen Kari PMK - 1/144
24. Sinisalo Veli-Pekka RKS2 - 1/141
25. Kärsämänoja Tomi OSK - 1/127
26. Grönroos Pauli RKS1 - 1/126
27. Lallo Ismo PPK2 - 1/125
28. Tölkkö Topi PPK2 - 1/118
29. Pullinen Jyrki MLS - 1/114
30. Mäntylä Ensio HSK4 - 1/110
31. Närä Erkki RKK - 0/107
32. Silonsaari Jouni MLS - 0/68
32. Koski Ari TKS2 - 0/68
34. Autio Petri TKS1 - 0/60
35. Pyykkö Tero PPK - 0/48
36. Mäkelä Heikki TAK - 0/39
37. Pesonen Kari HSK4 - 0/38
38. Muurimäki Pekka HSK1 - 0/28
38. Leppikorpi Jorma TKS2 - 0/28
40. Niskanen Sakari RKS2 - 0/23

YT-klubien Seniorit 50v Joukkuekilpailu tulokset Voitot Pisteet
1 Tuhkanen Arto / Holopainen Jussi KLK1 12 785
2 Ahola Risto / Koponen Markku HSK3 9 672
3 Vanhala Matti / Saarenpää Ari KouBK 8 605

4 Väyrynen Hannu / Oinonen Mikko KLK2 7 504
5 Kallio Kari / Närä Erkki RKK 6 537
6 Nordberg Mikael / Holopainen Kai HSK2 6 406
7 Korhonen Ilkka / Autio Petri TKS1 4 355
8 Grönroos Pauli / Ajomo Martti RKS1 4 353
9 Hyrkkänen Kari / Kosonen Jaakko LK 4 318
10 Tarvainen Juha / Tondi Juha IBK 3 347
11 Kaijansaari Simo / Kärsämänoja Tomi OSK 3 302
12 Rontu Tomi / Mäkelä Heikki TAK 3 241
13 Karjala Pekka / Kaakinen Kari PMK 2 299
14 Tölkkö Topi / Lallo Ismo PPK2 2 243
15 Muurimäki Pekka / Heino Jyrki HSK1 2 212
16 Häkkinen Juha / Pyykkö Tero PPK 1 195
17 Silonsaari Jouni / Pullinen Jyrki MLS 1 182
18 Sinisalo Veli-Pekka / Niskanen Sakari RKS2 1 164
19 Pesonen Kari / Mäntylä Ensio HSK4 1 148
20 Koski Ari / Leppikorpi Jorma TKS2 0 96


Seniori 60v YT-SM Peliparit 1. kierros: KILPAILUKAAVIO / PELIT / TULOKSET / JOUKKUETULOKSET
Alander Ahto HSK1 60 - Laakso Risto RKK2 22
Lensu Ismo LK 60 - Lähdevuori Jukka-Pekka HSK2 37
Inkinen Jarmo LK 53 - Knus Jan PPK 60
Sirén Markku TAK 54v - Paulin Jyri RKK1 14
Tähtinen Erkki RKS2 60 - Lisko Ilkka RKK2 8
Lampimäki Pasi TAK 56 - Johansson Timo RKS1 60
Dammert Kurt HSK1 38 - Raski Reijo OSK 60
Viitala Matti OSK 60 - Holmberg Bruno HSK2 40
Räisänen Jouni KeMK 58v - Luoto Seppo RKS2 56
Pekonen Simo MLS 42 - Baer Thomas PPK 53v
Pekonen Juha MLS 35 - Ajomo Pertti RKS1 39v
Kajanne Kari KeMK 60 - Anttila Sauli RKK1 6

60v YT-SM 2. kierros:
Alander Ahto HSK1 60 - Lensu Ismo LK 10
Laakso Risto RKK2 52 - Inkinen Jarmo LK 60
Lähdevuori Jukka-Pekka HSK2 34 - Knus Jan PPK 47v
Sirén Markku TAK 50 - Tähtinen Erkki RKS2 60
Paulin Jyri RKK1 60 - Lisko Ilkka RKK2 9
Lampimäki Pasi TAK 60 - Dammert Kurt HSK1 18
Johansson Timo RKS1 28 - Raski Reijo OSK 49v
Viitala Matti OSK 32 - Räisänen Jouni KeMK 60
Holmberg Bruno HSK2 0 - Luoto Seppo RKS2 60
Pekonen Simo MLS 29 - Ajomo Pertti RKS1 60
Pekonen Juha MLS 54v - Kajanne Kari KeMK 49
Baer Thomas PPK 26 - Anttila Sauli RKK1 55v

60v YT-SM 3. kierros:
Alander Ahto HSK1 48v - Inkinen Jarmo LK 41
Lensu Ismo LK 31 - Knus Jan PPK 42v
Sirén Markku TAK 53v - Johansson Timo RKS1 19
Paulin Jyri RKK1 54v - Tähtinen Erkki RKS2 51
Lampimäki Pasi TAK 60 - Raski Reijo OSK 23
Viitala Matti OSK 60 - Luoto Seppo RKS2 19
Räisänen Jouni KeMK 18 - Pekonen Juha MLS 25v
Baer Thomas PPK 23 - Kajanne Kari KeMK 60
Ajomo Pertti RKS1 60 - Anttila Sauli RKK1 9

60v YT-SM 4. kierros:
Alander Ahto HSK1 60 - Knus Jan PPK 14
Sirén Markku TAK 60 - Raski Reijo OSK 19
Paulin Jyri RKK1 59 - Lampimäki Pasi TAK 60
Tähtinen Erkki RKS2 18 - Räisänen Jouni KeMK 52v
Viitala Matti OSK 60 - Pekonen Juha MLS 43
Ajomo Pertti RKS1 34 - Kajanne Kari KeMK 60

60v YT-SM 5. kierros:
Alander Ahto HSK1 42 - Sirén Markku TAK 60
Knus Jan PPK 8 - Lampimäki Pasi TAK 60
Viitala Matti OSK 31 - Kajanne Kari KeMK 60
Räisänen Jouni KeMK 12 - Ajomo Pertti RKS1 49v

60v YT-SM 6. kierros:
Alander Ahto HSK1 45 - Lampimäki Pasi TAK 60
Sirén Markku TAK 23 - Ajomo Pertti RKS1 60

60v YT-SM 7. kierros:
Kajanne Kari KeMK 60 - Lampimäki Pasi TAK 6

60v YT-SM FINAALI:
Ajomo Pertti RKS1 28 - Kajanne Kari KeMK 57v


Lopputulokset 60v SM
1. Kajanne Kari KeMK - 6/406
2. Ajomo Pertti RKS1 - 5/330
3. Lampimäki Pasi TAK - 5/362

4. Alander Ahto HSK1 - 4/315
5. Sirén Markku TAK - 4/300
6. Viitala Matti OSK - 3/243
7. Räisänen Jouni KeMK - 3/200
8. Knus Jan PPK - 3/171
9. Tähtinen Erkki RKS2 - 2/189
10. Paulin Jyri RKK1 - 2/187
11. Pekonen Juha MLS - 2/157
12. Raski Reijo OSK - 2/151
13. Inkinen Jarmo LK - 1/154
14. Luoto Seppo RKS2 - 1/135
15. Johansson Timo RKS1 - 1/107
16. Baer Thomas PPK - 1/102
17. Lensu Ismo LK - 1/101
18. Anttila Sauli RKK1 - 1/70
19. Laakso Risto RKK2 - 0/74
20. Pekonen Simo MLS - 0/71
20. Lähdevuori Jukka-Pekka HSK2 - 0/71
22. Dammert Kurt HSK1 - 0/56
23. Holmberg Bruno HSK2 - 0/40
24. Lisko Ilkka RKK2 - 0/17

YT-klubien Seniorit 60v Joukkuekilpailu tulokset Voitot Pisteet
1 Lampimäki Pasi / Sirén Markku TAK 9 662
2 Räisänen Jouni / Kajanne Kari KeMK 9 606
3 Ajomo Pertti / Johansson Timo RKS1 6 437

4 Raski Reijo / Viitala Matti OSK 5 394
5 Dammert Kurt / Alander Ahto HSK1 4 371
6 Knus Jan / Baer Thomas PPK 4 273
7 Tähtinen Erkki / Luoto Seppo RKS2 3 324
8 Paulin Jyri / Anttila Sauli RKK1 3 257
9 Inkinen Jarmo / Lensu Ismo LK 2 255
10 Pekonen Juha / Pekonen Simo MLS 2 228
11 Lähdevuori Jukka-Pekka / Holmberg Bruno HSK2 0 111
12 Laakso Risto / Lisko Ilkka RKK2 0 91



Seniori 70v YT-SM Peliparit 1. kierros: KILPAILUKAAVIO / PELIT / TULOKSET
Kouvonen Pertti LK 32 - Jarkko Matti MLS 60
Teräs Ilkka TKS 60 - Tuomikoski Pekka RKS 22
Heimonen Kari-Matti IK 58v - Pekkala Jukka HSK 30
Perä-Rouhu Yrjö TKS 60 - Laakso Veli-Mikko RKK 0
Valkama Jaakko KeMK 27 - Lämsä Seppo OSK 60 (Lämsä 32 sarja)
Pulli Rauno TSK 10 - Tulkki Jorma TAK 60
Ulen Heikki KeMK 60 - Virkkunen Pertti HSK 58
Lallo Matti RKS 6 - Viertola Reino RKK 33v
Paunonen Tapani MLS 29 - Laitinen Risto SKS 60
Makkonen Erkki WKS 60 - Leskinen Seppo TSK 32

70v YT-SM 2. kierros:
Kärkkäinen Matti TKS 48 - Kouvonen Pertti LK 54v
Jarkko Matti MLS 60 - Teräs Ilkka TKS 37
Tuomikoski Pekka RKS 12 - Heimonen Kari-Matti IK 60
Pekkala Jukka HSK 60 - Perä-Rouhu Yrjö TKS 2
Laakso Veli-Mikko RKK 28 - Valkama Jaakko KeMK 60
Lämsä Seppo OSK 60 - Pulli Rauno TSK 22
Tulkki Jorma TAK 60 - Ulen Heikki KeMK 39
Virkkunen Pertti HSK 15 - Lallo Matti RKS 24v
Viertola Reino RKK 46v - Paunonen Tapani MLS 36
Laitinen Risto SKS 60 - Makkonen Erkki WKS 0
Leskinen Seppo TSK 50 - Kärkkäinen Matti TKS 60

70v YT-SM 3. kierros:
Kouvonen Pertti LK 60 - Teräs Ilkka TKS 8
Jarkko Matti MLS 60 - Heimonen Kari-Matti IK 36
Pekkala Jukka HSK 27 - Valkama Jaakko KeMK 56v
Perä-Rouhu Yrjö TKS 45 - Lämsä Seppo OSK 60
Tulkki Jorma TAK 22 - Lallo Matti RKS 29v
Ulen Heikki KeMK 51 - Viertola Reino RKK 59v
Laitinen Risto SKS 60 - Kärkkäinen Matti TKS 28

70v YT-SM 4. kierros:
Makkonen Erkki WKS 49 - Kouvonen Pertti LK 56v
Jarkko Matti MLS 60 - Valkama Jaakko KeMK 54
Heimonen Kari-Matti IK 48v - Lämsä Seppo OSK 36
Tulkki Jorma TAK 60 - Viertola Reino RKK 19
Lallo Matti RKS 9 - Laitinen Risto SKS 60

70v YT-SM 5. kierros:
Kouvonen Pertti LK 60 - Heimonen Kari-Matti IK 55
Jarkko Matti MLS 33 - Lämsä Seppo OSK 60
Tulkki Jorma TAK 50 - Laitinen Risto SKS 60

70v YT-SM 6. kierros:
Viertola Reino RKK 18 - Kouvonen Pertti LK 52v
Jarkko Matti MLS 60 - Laitinen Risto SKS 0

70v YT-SM 7. kierros:
Lämsä Seppo OSK 60 - Kouvonen Pertti LK 32
Lämsä Seppo OSK 32 - Laitinen Risto SKS 60

70v YT-SM FINAALI:
Jarkko Matti MLS 49 - Laitinen Risto SKS 60

Lopputulokset 70v SM
1. Laitinen Risto SKS - 7/420
2. Jarkko Matti MLS - 5/382
3. Lämsä Seppo OSK - 5/368

4. Kouvonen Pertti LK - 5/346
5. Heimonen Kari-Matti IK - 3/257
6. Tulkki Jorma TAK - 3/252
7. Viertola Reino RKK - 3/175
8. Valkama Jaakko KeMK - 2/197
9. Lallo Matti RKS - 2/68
10. Ulen Heikki KeMK - 1/150
11. Kärkkäinen Matti TKS - 1/136
12. Pekkala Jukka HSK - 1/117
13. Makkonen Erkki WKS - 1/109
14. Perä-Rouhu Yrjö TKS - 1/107
15. Teräs Ilkka TKS - 1/105
16. Leskinen Seppo TSK - 0/82
17. Virkkunen Pertti HSK - 0/73
18. Paunonen Tapani MLS - 0/65
19. Tuomikoski Pekka RKS - 0/34
20. Pulli Rauno TSK - 0/32
21. Laakso Veli-Mikko RKK - 0/28


Seniori 80v YT-SM Peliparit 1. kierros: KILPAILUKAAVIO / PELIT / TULOKSET
Vuori Matti RKK 31v - Nissinen Keijo MLS 23
Ala-Louko Mauri RKK 60 - Koskinen Ensio SKS 9
Tuomainen Jorma KLK 35 - Räisänen Timo KeMK 39v

80v YT-SM 2. kierros:
Vuori Matti RKK 27 - Ala-Louko Mauri RKK 53v
Nissinen Keijo MLS 44v - Tuomainen Jorma KLK 31
Koskinen Ensio SKS 40 - Räisänen Timo KeMK 54v

80v YT-SM 3. kierros:
Vuori Matti RKK 14 - Räisänen Timo KeMK 60
Nissinen Keijo MLS 27 - Ala-Louko Mauri RKK 38v

80v YT-SM 4. kierros (1. FINAALI):
Ala-Louko Mauri RKK 37v - Räisänen Timo KeMK 20

80v YT-SM 5. kierros (2. FINAALI):
Ala-Louko Mauri RKK 23 - Räisänen Timo KeMK 47v

80v YT-SM 5. kierros (3. FINAALI) sunnuntaina:
Ala-Louko Mauri RKK 60 - Räisänen Timo KeMK 18


Lopputulokset 80v SM
1. Ala-Louko Mauri RKK - 5/271
2. Räisänen Timo KeMK - 4/238
3. Nissinen Keijo MLS - 1/94

4. Vuori Matti RKK - 1/72
5. Tuomainen Jorma KLK - 0/66
6. Koskinen Ensio SKS - 0/49


Live Stream pöydältä 1: https://www.youtube.com/channel/UCOzPxZ ... 8gvvA/live
Viimeksi muokannut makekoo, 19:34 28.10.2016. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Markku Koponen

Avatar
Johnny Boyh
Viestit: 2881
Liittynyt: 01:28 12.11.2004
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Re: Seniori YT-SM (HSK) TULOSPALVELU 28.-30.10.2016

Viesti Kirjoittaja Johnny Boyh »

Moi,

Pari tämmöistä ylimääräistä vanhahkon näköistä keppiä oli jäänyt HSK:lle kisojen jälkeen.
Tunnistaako joku omakseen tai jonkun kepiksi?

Kuva

Kuva
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen

Vastaa Viestiin