Ikämiesten SM-kilpailut Oulu 23-24.4.2016, TULOSPALVELU

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Johnny Boyh, Tube, Markku Ryytty, buddy, Tommi Lamminaho, rz

Liimatta Auvo
Viestit: 210
Liittynyt: 23:36 11.01.2011

Ikämiesten SM-kilpailut Oulu 23-24.4.2016, TULOSPALVELU

ViestiKirjoittaja Liimatta Auvo » 21:28 20.04.2016

Pelipaikkoina Oulun Keilahalli, missä pelaavat 50v ja 60v sarjat, sekä Oulun Suomalainen Klubi, minne menevät 70 v. sarjalaiset. Kuljetus järjestetään. Osanotto- ja lisenssimaksut maksetaan Keilahallille kisakansliaan.

Pelit aloitetaan Keilahallilla siten, että 4 paria 50v ja 3 paria 60v aloittavat 10:00. Jatkossa pyrimme sitten peluuttamamaan
näitä kahta sarjaa suurin piirtein suhteessa pelaajamäärään, että mentäisiin kutakuinkin samaa vauhtia.

Keilahallilla 10 ensimmäistä paria paikalla (6 paria 50v, 4 60v) klo. 10:00, 5 seuraavaa (3,2) klo 10:15.

Klubille kuljetus ensimmäiselle parille heti alkupuheiden jälkeen. Seuraava pari valmiina 10:15.

Tervetuloa

Striimiä löytyy täältä:

http://stream.widebit.com:8888/ Vain Google Chrome selaimella.


Ikämiehet 50v

1. Kierros


Paikalla klo. 10:00

Holopainen Jussi Sebk 60 - Heikkinen Jouna HBK 3
Martikainen Klaus IBK 51 - Kesti Pentti OBK 60
Mahlio Jari IBK 60 - Malmi Jari OBK 23
Stenman Eerik TAK 22 - Ahola Ari Koka 60
Lahtinen Markku OBK 60 - Auno Juha Tok 57
Vesterinen Kari Jokk 55v - Kokkaret Raimo Obk 36
Pitkänen Väinö OBK 60 - Kumpula Jouni RBK 9
Kaijansaari Simo OBK 60 - Alaviuhkola Matti ToK 12
Kärsämänoja Tomi OBK 50 - Korkala Martti RBK 60
Tainio Jarmo PVK 60 - Heino Jyrki HSK 28
Tuhkanen Arto KLK 60 - Karvonen Kari OBK 25
Timosaari Kari OBK 59v - Rontu Tomi TAK 20
Asikainen Petri KK-79 43 - Tondi Juha Ibk 54v
Närä Erkki RKK 50 - Lyytikäinen Pasi OBK 60
Kallio Kari RKK 52 - Perä-Rouhu Ari TKS 60
Kantanen Juha WKS 60 - Mehtälä Arto OBK 21
Sipola Pekka RBK 52v - Nuutinen Mauno Hbk 45
Tunturi Kari OBK 59v - Panula Kai OBK 47
Aurala Lasse IBK 20 - Laitila Juha HyvBK 60
Thomenius Kari HBK 43 - Kiviaho Tero Koka 60
Vihavainen Kari PBK 53 - Halvari Heikki RBK 60
Muurimäki Pekka HSK 18 - Tiitta Jukka Jokk 40v
Virtanen Olli OBK 36 - Uusitalo Kari OBK 39v
Ruotsi Pekka PVK 54v - Hyvönen Kari KLK 52
Kaija Jarmo WKS 32 - Heikkinen Juha Obk 46v
Kultanen Matti KouBk 60 - Nikitin Jyrki PVK 15
Tuomilehto Rauno RBK 60 - Oinonen Mikko KLK 32
Niemelä Jouko RBK 60 - Meronen Valtteri PVK 30


2. Kierros
Holopainen Jussi Sebk 60 - Martikainen Klaus IBK 30
Heikkinen Jouna HBK 30 - Kesti Pentti OBK 60
Mahlio Jari IBK 60 - Stenman Eerik TAK 11
Malmi Jari OBK 60 - Ahola Ari Koka 14
Lahtinen Markku OBK 60 - Vesterinen Kari Jokk 24
Auno Juha Tok 43v - Kokkaret Raimo Obk 40
Pitkänen Väinö OBK 0 - Kaijansaari Simo OBK 60
Kumpula Jouni RBK 48v - Alaviuhkola Matti ToK 28
Kärsämänoja Tomi OBK 41 - Tainio Jarmo PVK 60
Korkala Martti RBK 60 - Heino Jyrki HSK 28
Tuhkanen Arto KLK 48 - Timosaari Kari OBK 60
Karvonen Kari OBK 40 - Rontu Tomi TAK 60
Asikainen Petri KK-79 60 - Närä Erkki RKK 39
Tondi Juha Ibk 60 - Lyytikäinen Pasi OBK 36
Kallio Kari RKK 60 - Kantanen Juha WKS 41
Perä-Rouhu Ari TKS 60 - Mehtälä Arto OBK 11
Sipola Pekka RBK 0 - Tunturi Kari OBK 60
Nuutinen Mauno Hbk 60 - Panula Kai OBK 22
Aurala Lasse IBK 5 - Thomenius Kari HBK 60
Laitila Juha HyvBK 24 - Kiviaho Tero Koka 60
Vihavainen Kari PBK 33 - Muurimäki Pekka HSK 60
Halvari Heikki RBK 60 - Tiitta Jukka Jokk 28
Virtanen Olli OBK 60 - Ruotsi Pekka PVK 33
Uusitalo Kari OBK 60 - Hyvönen Kari KLK 34
Kaija Jarmo WKS 43 - Kultanen Matti KouBk 60
Heikkinen Juha Obk 60 - Nikitin Jyrki PVK 45
Tuomilehto Rauno RBK 56 - Niemelä Jouko RBK 60
Oinonen Mikko KLK 60 - Meronen Valtteri PVK 22

3. kierros
Holopainen Jussi Sebk 60 - Kesti Pentti OBK 22
Mahlio Jari IBK 60 - Ahola Ari Koka 47
Malmi Jari OBK 0 - Lahtinen Markku OBK 60
Auno Juha Tok 45 - Vesterinen Kari Jokk 60
Pitkänen Väinö OBK 18 - Korkala Martti RBK 60
Kumpula Jouni RBK 10 - Kaijansaari Simo OBK 60
Tainio Jarmo PVK 60 - Tuhkanen Arto KLK 28
Timosaari Kari OBK 60 - Asikainen Petri KK-79 23
Rontu Tomi TAK 60 - Tondi Juha Ibk 8
Lyytikäinen Pasi OBK 0 - Kallio Kari RKK 60
Perä-Rouhu Ari TKS 37 - Kantanen Juha WKS 60
Sipola Pekka RBK 7 - Laitila Juha HyvBK 60
Nuutinen Mauno Hbk 0 - Tunturi Kari OBK 60
Thomenius Kari HBK 47 - Halvari Heikki RBK 60
Kiviaho Tero Koka 56v - Muurimäki Pekka HSK 39
Tiitta Jukka Jokk 42 - Virtanen Olli OBK 60
Uusitalo Kari OBK 21 - Ruotsi Pekka PVK 59v
Heikkinen Juha Obk 37 - Tuomilehto Rauno RBK 60
Kultanen Matti KouBk 52 - Oinonen Mikko KLK 55v

4. kierros
Niemelä Jouko RBK 8 - Holopainen Jussi Sebk 60
Kesti Pentti OBK 44 - Mahlio Jari IBK 60
Lahtinen Markku OBK 60 - Kaijansaari Simo OBK 43
Vesterinen Kari Jokk 38 - Korkala Martti RBK 60
Tainio Jarmo PVK 60 - Timosaari Kari OBK 41
Rontu Tomi TAK 33 - Kallio Kari RKK 60
Tondi Juha Ibk 58 - Perä-Rouhu Ari TKS 60
Kantanen Juha WKS 5 - Tunturi Kari OBK 60
Laitila Juha HyvBK 60 - Halvari Heikki RBK 49
Kiviaho Tero Koka 0 - Virtanen Olli OBK 9
Uusitalo Kari OBK 43v - Heikkinen Juha Obk 24
Ruotsi Pekka PVK 60 - Tuomilehto Rauno RBK 30
Kultanen Matti KouBk 23 - Niemelä Jouko RBK 44v


5. kierros
Oinonen Mikko KLK 24 - Holopainen Jussi Sebk 60
Mahlio Jari IBK 49 - Lahtinen Markku OBK 60
Kaijansaari Simo OBK 60 - Korkala Martti RBK 50
Tainio Jarmo PVK 49 - Kallio Kari RKK 60
Timosaari Kari OBK 37 - Perä-Rouhu Ari TKS 60
Tunturi Kari OBK 60 - Laitila Juha HyvBK 49
Kiviaho Tero Koka 42 - Halvari Heikki RBK 60
Uusitalo Kari OBK 60 - Niemelä Jouko RBK 12

6. kierros
Ruotsi Pekka PVK 11 - Holopainen Jussi Sebk 60
Mahlio Jari IBK 9 - Kaijansaari Simo OBK 60
Lahtinen Markku OBK 42v - Korkala Martti RBK 36
Tainio Jarmo PVK 14 - Perä-Rouhu Ari TKS 60
Kallio Kari RKK 47 - Tunturi Kari OBK 60
Kiviaho Tero Koka 60 - Uusitalo Kari OBK 6

7. kierros
Halvari Heikki RBK 7 - Holopainen Jussi Sebk 60
Lahtinen Markku OBK 31 - Perä-Rouhu Ari TKS 60
Kaijansaari Simo OBK 5 - Tunturi Kari OBK 60

8. kierros
Kiviaho Tero Koka 51 - Holopainen Jussi Sebk 60
Lahtinen Markku OBK 25 - Tunturi Kari OBK 60

9. kierros
Perä-Rouhu Ari TKS 38 - Holopainen Jussi Sebk 60

10. kierros Finaali, molemmat puhtaalla.
Tunturi Kari OBK 11 - Holopainen Jussi Sebk 60

11. kierros Finaali 2
Tunturi Kari OBK 60 - Holopainen Jussi Sebk 35

12. kierros Finaali 3
Tunturi Kari OBK 28 - Holopainen Jussi Sebk 60

Tulokset 50-v

1. Holopainen Jussi Sebk - 11/695
2. Tunturi Kari OBK - 9/578
3. Perä-Rouhu Ari TKS - 6/435
4. Lahtinen Markku OBK - 6/398
5. Kiviaho Tero Koka - 5/389
6. Kaijansaari Simo OBK - 5/348
7. Kallio Kari RKK - 4/339
8. Korkala Martti RBK - 4/326
9. Tainio Jarmo PVK - 4/303
10. Mahlio Jari IBK - 4/298
11. Halvari Heikki RBK - 4/296
12. Uusitalo Kari OBK - 4/229
13. Timosaari Kari OBK - 3/257
14. Laitila Juha HyvBK - 3/253
15. Ruotsi Pekka PVK - 3/217
16. Niemelä Jouko RBK - 3/184
17. Tuomilehto Rauno RBK - 2/206
18. Kultanen Matti KouBk - 2/195
19. Kesti Pentti OBK - 2/186
20. Tondi Juha Ibk - 2/180
21. Vesterinen Kari Jokk - 2/177
22. Rontu Tomi TAK - 2/173
23. Oinonen Mikko KLK - 2/171
24. Heikkinen Juha Obk - 2/167
25. Kantanen Juha WKS - 2/166
26. Virtanen Olli OBK - 2/165
27. Thomenius Kari HBK - 1/150
28. Auno Juha Tok - 1/145
29. Tuhkanen Arto KLK - 1/136
30. Asikainen Petri KK-79 - 1/126
31. Ahola Ari Koka - 1/121
32. Muurimäki Pekka HSK - 1/117
33. Tiitta Jukka Jokk - 1/110
34. Nuutinen Mauno Hbk - 1/105
35. Lyytikäinen Pasi OBK - 1/96
36. Malmi Jari OBK - 1/83
37. Pitkänen Väinö OBK - 1/78
38. Kumpula Jouni RBK - 1/67
39. Sipola Pekka RBK - 1/59
40. Kärsämänoja Tomi OBK - 0/91
41. Närä Erkki RKK - 0/89
42. Vihavainen Kari PBK - 0/86
42. Hyvönen Kari KLK - 0/86
44. Martikainen Klaus IBK - 0/81
45. Kokkaret Raimo Obk - 0/76
46. Kaija Jarmo WKS - 0/75
47. Panula Kai OBK - 0/69
48. Karvonen Kari OBK - 0/65
49. Nikitin Jyrki PVK - 0/60
50. Heino Jyrki HSK - 0/56
51. Meronen Valtteri PVK - 0/52
52. Alaviuhkola Matti ToK - 0/40
53. Heikkinen Jouna HBK - 0/33
53. Stenman Eerik TAK - 0/33
55. Mehtälä Arto OBK - 0/32
56. Aurala Lasse IBK - 0/25









60v.

1. Kierros

Paikalla klo. 10:00

Hämäläinen Heimo HBK 60 - Tertsunen Simo OBK 0
Alander Ahto HSK 54 - Laukka Hannu Hyvbk 60
Heinonen Markku OBK 11 - Johansson Timo RKS 60
Koskinen Arvi OBK 60 - Malminen Juha IBK 20
Viitala Matti OBK 60 - Tähtinen Erkki RKS 59
Kalliomäki Pentti EBK 60 - Liimatta Auvo OBK 45
Lahdenperä Hannu PBK 57v - Järvelä Heikki Koka 51
Piipponen Reijo Jokk 55 - Larinen Simo EBK 60
Somppi Timo IBK 26 - Ruonala Esko OBK 60
Kalliopuska Pekka OBK 36 - Liedes Jorma Koka 41v
Alaluusua Sampo Rbk 60 - Leskelä Veikko OBK 41
Riikonen Harri WKS 60 - Kajanne Kari KeMK 52
Keränen Matti OBK 19 - Kohtala Reijo VSB 60
Ajomo Pertti RKS 39 - Lampimäki Pasi TAK 60
Pikkuhookana Pekka OBK 60 - Hatunen Hannu OBK 34
Repo Juha TaK 58 - Saarenpää Ari KouBk 59v
Kangas Markku Tok 22 - Harju Jukka EBK 60


2. Kierros
Hämäläinen Heimo HBK 60 - Alander Ahto HSK 3
Tertsunen Simo OBK 44 - Laukka Hannu Hyvbk 49v
Heinonen Markku OBK 18 - Koskinen Arvi OBK 60
Johansson Timo RKS 60 - Malminen Juha IBK 31
Viitala Matti OBK 60 - Kalliomäki Pentti EBK 37
Tähtinen Erkki RKS 31 - Liimatta Auvo OBK 60
Lahdenperä Hannu PBK 54 - Piipponen Reijo Jokk 60
Järvelä Heikki Koka 36 - Larinen Simo EBK 60
Somppi Timo IBK 60 - Kalliopuska Pekka OBK 32
Ruonala Esko OBK 60 - Liedes Jorma Koka 28
Alaluusua Sampo Rbk 4 - Riikonen Harri WKS 60
Leskelä Veikko OBK 21 - Kajanne Kari KeMK 53v
Keränen Matti OBK 34 - Ajomo Pertti RKS 60
Kohtala Reijo VSB 60 - Lampimäki Pasi TAK 4
Pikkuhookana Pekka OBK 17 - Repo Juha TaK 60
Hatunen Hannu OBK 60 - Kangas Markku Tok 36
Saarenpää Ari KouBk 60 - Harju Jukka EBK 14


3. kierros
Hämäläinen Heimo HBK 60 - Laukka Hannu Hyvbk 23
Johansson Timo RKS 60 - Koskinen Arvi OBK 9
Viitala Matti OBK 9 - Liimatta Auvo OBK 60
Kalliomäki Pentti EBK 50 - Lahdenperä Hannu PBK 60
Piipponen Reijo Jokk 13 - Somppi Timo IBK 40v
Larinen Simo EBK 37 - Ruonala Esko OBK 60
Liedes Jorma Koka 60 - Alaluusua Sampo Rbk 41
Riikonen Harri WKS 41 - Kohtala Reijo VSB 55v
Kajanne Kari KeMK 44 - Ajomo Pertti RKS 56v
Lampimäki Pasi TAK 60 - Pikkuhookana Pekka OBK 0
Hatunen Hannu OBK 37 - Saarenpää Ari KouBk 45v
Repo Juha TaK 43v - Harju Jukka EBK 36

4. Kierros
Hämäläinen Heimo HBK 56 - Johansson Timo RKS 60
Laukka Hannu Hyvbk 11 - Koskinen Arvi OBK 60
Viitala Matti OBK 60 - Lahdenperä Hannu PBK 20
Liimatta Auvo OBK 60 - Larinen Simo EBK 15
Somppi Timo IBK 60 - Liedes Jorma Koka 55
Ruonala Esko OBK 17 - Riikonen Harri WKS 60
Kohtala Reijo VSB 36 - Ajomo Pertti RKS 60
Lampimäki Pasi TAK 48 - Repo Juha TaK 53v

5. kierros
Saarenpää Ari KouBk 57 - Hämäläinen Heimo HBK 60
Johansson Timo RKS 60 - Viitala Matti OBK 54
Koskinen Arvi OBK 41 - Liimatta Auvo OBK 60
Somppi Timo IBK 26 - Riikonen Harri WKS 60
Ruonala Esko OBK 5 - Kohtala Reijo VSB 60
Ajomo Pertti RKS 55v - Repo Juha TaK 46


6. kierros
Hämäläinen Heimo HBK 18 - Liimatta Auvo OBK 60
Johansson Timo RKS 9 - Saarenpää Ari KouBk 60
Riikonen Harri WKS 60 - Ajomo Pertti RKS 40
Kohtala Reijo VSB 60 - Saarenpää Ari KouBk 16

7. kierros
Johansson Timo RKS 12 - Riikonen Harri WKS 60
Liimatta Auvo OBK 8 - Kohtala Reijo VSB 60

8. kierros Finaali
Riikonen Harri WKS 60 - Kohtala Reijo VSB 36

60 v tulokset:

1. Riikonen Harri WKS - 7/461
2. Kohtala Reijo VSB - 6/427
3. Liimatta Auvo OBK - 5/353
4. Johansson Timo RKS - 5/321
5. Hämäläinen Heimo HBK - 4/314
6. Ajomo Pertti RKS - 4/310
7. Saarenpää Ari KouBk - 4/297
8. Repo Juha TaK - 3/260
9. Viitala Matti OBK - 3/243
10. Koskinen Arvi OBK - 3/230
11. Somppi Timo IBK - 3/212
12. Ruonala Esko OBK - 3/202
13. Lahdenperä Hannu PBK - 2/191
14. Liedes Jorma Koka - 2/184
15. Larinen Simo EBK - 2/172
15. Lampimäki Pasi TAK - 2/172
17. Laukka Hannu Hyvbk - 2/143
18. Kajanne Kari KeMK - 1/149
19. Kalliomäki Pentti EBK - 1/147
20. Hatunen Hannu OBK - 1/131
21. Piipponen Reijo Jokk - 1/128
22. Harju Jukka EBK - 1/110
23. Alaluusua Sampo Rbk - 1/105
24. Pikkuhookana Pekka OBK - 1/77
25. Tähtinen Erkki RKS - 0/90
26. Järvelä Heikki Koka - 0/87
27. Kalliopuska Pekka OBK - 0/68
28. Leskelä Veikko OBK - 0/62
29. Kangas Markku Tok - 0/58
30. Alander Ahto HSK - 0/57
31. Keränen Matti OBK - 0/53
32. Malminen Juha IBK - 0/51
33. Tertsunen Simo OBK - 0/44
34. Heinonen Markku OBK - 0/29




70 v.


1. Kierros
Sipola Pentti OBK 26 - Rantanen Pauli HBK 60
Valkama Jaakko KeMK 22v - Jarkko Matti MLS 20
Pellikka Heikki OBK 60 - Hopeevaara Ensio Tok 25
Virtanen Hannu PBK 60 - Tulkki Jorma Tak 43
Ulen Heikki KeMK 21 - Juvonen Pentti ToK 60
Haataja Heikki OBK 3 - Lämsä Seppo OBK 60
Laitinen Risto SkS 60 - Raski Reijo OBK 46
Ahmala Pauli OBK 31 - Perä-Rouhu Yrjö TKS 51v

2. Kierros
Sipola Pentti OBK 26 - Valkama Jaakko KeMK 48v
Rantanen Pauli HBK 59v - Jarkko Matti MLS 51
Pellikka Heikki OBK 13 - Virtanen Hannu PBK 60
Hopeevaara Ensio Tok 60 - Tulkki Jorma Tak 54
Ulen Heikki KeMK 48v - Haataja Heikki OBK 26
Juvonen Pentti ToK 51v - Lämsä Seppo OBK 46
Laitinen Risto SkS 60 - Ahmala Pauli OBK 16
Raski Reijo OBK 7 - Perä-Rouhu Yrjö TKS 60

3. kierros
Rantanen Pauli HBK 60 - Valkama Jaakko KeMK 53
Pellikka Heikki OBK 20 - Ulen Heikki KeMK 60
Hopeevaara Ensio Tok 29 - Virtanen Hannu PBK 60
Juvonen Pentti ToK 17 - Laitinen Risto SkS 60
Lämsä Seppo OBK 45 - Perä-Rouhu Yrjö TKS 57v

4. kierros
Rantanen Pauli HBK 23 - Virtanen Hannu PBK 56v
Valkama Jaakko KeMK 60 - Ulen Heikki KeMK 39
Juvonen Pentti ToK 60 - Perä-Rouhu Yrjö TKS 48

5. kierros
Laitinen Risto SkS 60 - Rantanen Pauli HBK 22
Valkama Jaakko KeMK 60 - Juvonen Pentti ToK 47
Virtanen Hannu PBK 18 - Laitinen Risto SkS 60


6. Kirros
Perä-Rouhu Yrjö TKS 55v - Virtanen Hannu PBK 36
Valkama Jaakko KeMK 34 - Laitinen Risto SkS 60

FINAALI

7. kierros
Laitinen Risto SkS 60 - Perä-Rouhu Yrjö TKS 23


Tulokset:
1. Laitinen Risto SkS - 7/420
2. Perä-Rouhu Yrjö TKS - 4/294
3. Virtanen Hannu PBK - 4/290
4. Valkama Jaakko KeMK - 4/277
5. Juvonen Pentti ToK - 3/235
6. Rantanen Pauli HBK - 3/224
7. Ulen Heikki KeMK - 2/168
8. Lämsä Seppo OBK - 1/151
9. Hopeevaara Ensio Tok - 1/114
10. Pellikka Heikki OBK - 1/93
11. Tulkki Jorma Tak - 0/97
12. Jarkko Matti MLS - 0/71
13. Raski Reijo OBK - 0/53
14. Sipola Pentti OBK - 0/52
15. Ahmala Pauli OBK - 0/47
16. Haataja Heikki OBK - 0/29


Huom ! Ja erikseen piti vielä mainita pisin sarja: 47 Kari Thome'nius,HBK. Well Done :)


OBK kiittää ja kuittaa!
Viimeksi muokannut Liimatta Auvo, 20:20 25.04.2016. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
---------------------
Auvo Liimatta
0445826126
auvo.liimatta@gmail.com

Avatar
Johnny Boyh
Viestit: 3151
Liittynyt: 01:28 12.11.2004
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Re: Ikämiesten SM-kilpailut Oulu 23-24.4.2016, TULOSPALVELU

ViestiKirjoittaja Johnny Boyh » 00:24 25.04.2016

Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen

MEKa
Viestit: 30
Liittynyt: 19:01 20.08.2012

Re: Ikämiesten SM-kilpailut Oulu 23-24.4.2016, TULOSPALVELU

ViestiKirjoittaja MEKa » 12:36 25.04.2016

Onneksi OLKOON voittajille ja kaikille mitalimiehille.
Kuvia löytyy täältä jos on halua katsella,kaikki pelaajat eivät ole sattunut linssin eteen.

http://meka.kuvat.fi/kuvat/Ik%C3%A4+SM+2016+Oulu/

T:Markku Kangas


Palaa sivulle “Kaisa”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: rokki74 ja 12 vierailijaa