Kaisa RG5 Kultakellokilpailu 2022 tulospalvelu

Kaisabiljardiin liittyvä keskustelu (säännöt, välineet, kilpailutoiminta yms.)

Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho

Vastaa Viestiin
Larsfield
Viestit: 17
Liittynyt: 19:10 03.11.2014

Kaisa RG5 Kultakellokilpailu 2022 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Larsfield »

Kilpailunjohtajan alkusanat:

Tervetuloa vuoden 2022 RG8 kultakellokilpailuun Kouvolaan. Tänä vuonna pyhäinmiestenpäivänä startattavaan kilpailuun osallistuu 137 pelaajaa. Pelataan neljässä paikassa kolmella kaaviolla seuraavasti: Kouvolan biljardiklubilla 4 pöytää ja Ranela rautatieasemalla 2 pöytää samalla kaaviolla 64 pelaajalla, Kyminkerholla 5 pöytää 46 pelaajalla sekä Inkeroisten biljardikerholla 3 pöytää 27 pelaajalla. Kaaviot yhdistetään 6 kierroksella

Bussikyyti halukkaille lähtee KouBK:n edestä (Kouvolankatu 20C) lauantaina klo 9.45 Kyminkerhon kautta Inkeroisiin, toivotaan ripeää siirtymistä ja pelien aloittamista jokaisessa pelipaikassa klo 10:00 alkaen (omilla kyydeillä menevät voivat aloittaa pelejä ennen bussin saapumista halutessaan)

10 parasta palkitaan kellolla (1.p kultakello) sekä kilpailuohjekirjan mukaiset palkinnot + kabike mahdollisuus.

Ohjeistusta turnauslaisille itse peliin liittyen:

Seuraava peli alkaa mahdollisimman nopeasti pöydän vapauduttua, mikäli ilmoitettu alkava peli ei ala 5 min kuluessa huudetaan seuraava peli käyntiin. 15 minuutin kuluessa jo huudetun pelin pelaajat on tavoitettava kilpailun johto tai tilanteesta tuomitaan luovutus. Pyritään pelaamaan kisat sujuvasti läpi.

Peliaika on 60min + 5xrankkarit. Huom! Lauantaina ei ole käytössä taukoja!

Tavoite on pelata lauantaina klo 10 alkaen vähintään neljä kierrosta kuitenkin niin ettei klo 22 jälkeen ole pakko aloittaa uutta peliä ellei pelaajat välttämättä sitä halua (pelikohtaisesti). Tämä on suunnitelma, tarkentuu mikäli tarvetta on.

Kilpailuohjekirjasta:
Kilpailuissa ei käytetä enää jurya (poistettu kauden 2021-22 jälkeen). Jokaisen kilpailun ylin päättäjä on virallinen kilpailunjohtaja ja hänen ollessa jäävi tai estynyt, ylin päättäjä on erikseen nimetty varakilpailunjohtaja. Kilpailussa voi olla lisäksi käytössä erikseen nimettynä kilpailun ylituomari ja/tai erikseen ottelukohtaiset pelituomarit. Otteluissa, joissa ei ole tuomaria, vastapuoli toimii tuomarin roolissa eli käytännössä pelaajat itse sopivat mahdolliset epäselvät tilanteet keskenään. Molemmat pelaajat voivat ottaa yksittäisissä pelitilanteissa mahdolliset tuomiot tai ratkaisut vastaan myös kolmannelta osapuolelta, jos se sopii molemmille pelaajille (ennen lyöntiä). Mikäli ottelussa tulee kiistatilanne jota pelaajat/ottelun tuomari ei pysty ratkaisemaan, siirtyy päätäntävalta pelaajien tai ottelun tuomarin toimesta kilpailun ylituomarille. Mikäli ylituomari ei pysty asiaa ratkaisemaan tai ylituomaria ei kilpailussa ole, lopullisen päätöksen tekee kilpailunjohtaja tai varakilpailunjohtaja. Kilpailunjohtajalla on mahdollisuus konsultoida asiaa lajipäällikön tai lajijaoston jäsenien kanssa. Tämä päätös on lopullinen.

Varakilpailunjohtaja on Janne Kähkönen. Muilla pelipaikoilla paikallinen vetäjä on kohteen kilpailunjohtaja (Ranela Matti Kultanen, Kyminkerho Jukka Nojonen, Inkeroinen Jari Mahlio).


Pelaajat ovat arvottu seuraavasti ja sijoitettuna pelipaikkakohtaisesti 2 ensimmäistä kierrosta alla:

Sarjat: Taunila 37 1kierros; 30 3. kierros, Karlo Rantanen 30, Öhman 30 4-kierros, Arseni 35, Fontell 34, Auvinen 44, Laaksonen Kim 47, Kähkönen 36

1. kierros

Kouvola (KouBK ja Ranela) Pelaajat huomioikaa yhdistelmäkaavio jonka seurauksena pelipaikkasi voi vaihdella esimerkiksi 3. kierroksesta alkaen mikäli hakuesteen takia joku pöytä on vapaana (voi myös aiheuttaa nopeammin alkavan seuraavan ottelun kuin perustapauksessa)



Kuokkanen Esa P-HBK 60 - Thoménius Kari HBK 29
Ylisuutari Tommi KouBK 42v - Shakil Saani Biklu 26
Kaikkonen Kimmo HyvBK 45 - Lahtinen Harri P-HBK 60
Tähtinen Jarno MSC 6 - Kähkönen Janne RB 60
Hälvä Matti RKK 49 - Savolainen Iivari JoKK 60
Ronkainen Mika RBK 54 - Öhman Kaj PVK 60
Levanoja Aki JoKK 57 - Lounamaa Joonas EBK 60
Hannukkala Jussi HSK 10 - Vartia Joonas HyvBK 60
Kankare Lasse HBK 21 - Rautiainen Marko JBS 60
Lehto Tomi Biklu 27 - Pollari Kari HyvBK 60
Narvola Jori FBT 24 - Komi Tuomas EBK 60
Huoso Jukka JoKK 21 - Heinonen Tapio SaBik 33v
Väisänen Henri TBK 43 - Koponen Markku HSK 60
Taunila Jari JoKK 60 - Paronen Ilari JoKK 28
Heikkilä Ropi PVK 60 - Fontell Lassi KouBK 43
Sutinen Paavo KymKe 60 - Närä Erkki RKK 52
Malinen Timo SaiBi 60 - Lahdensuu Jouko EBK 19
Asp Kaj EBK 60 - Auvinen Arto RB 9
Korhonen Ilkka TKS 53 - Rantanen Karlo TAK 60
Ruotsi Pekka PVK 18 - Hänninen Juho TAK 60
Jokinen Toni HyvBK 50 - Tainio Tatu PVK 60
Savolainen Jani PVK 60 - Ristiluoma Aleksi Biklu 33
Pullinen Jyrki KCM 60 - Kähkönen Jouni RBK 34
Rautiainen Jyri RB 60 - Ruuskanen Jyrki SaiBi 55
Kultanen Matti KouBK 19 - Pohjanen Jukka SaBik 60
Juusela Juha-pekka KymKe 23 - Nykänen Petteri HBK 60
Vainio Risto TBK 32 - Koivunen Ari Iso8 60
Kosonen Jaakko LK 60 - Schmandt Dennis PaKlu 31
Makkonen Marko HyvBK 60 - Helminen Aku KouBK 6
Lohtander Marko Ritz 26 - Sevastyanov Arseni Iso8 60
Vulli Janne TBK 18 - Stark Mika TBO 60
Helläkoski Altti KymKe 60 - Kantokivi Kari IK 27

2. kierros

Kuokkanen Esa P-HBK 60 - Ylisuutari Tommi KouBK 52
Thoménius Kari HBK 45 - Shakil Saani Biklu 53V
Kaikkonen Kimmo HyvBK 60 - Tähtinen Jarno MSC 3
Lahtinen Harri P-HBK 55 - Kähkönen Janne RB 60
Hälvä Matti RKK 60 - Ronkainen Mika RBK 48
Savolainen Iivari JoKK 60 - Öhman Kaj PVK 21
Levanoja Aki JoKK 14 - Hannukkala Jussi HSK 60
Lounamaa Joonas EBK 19 - Vartia Joonas HyvBK 60
Kankare Lasse HBK 26 - Lehto Tomi Biklu 60
Rautiainen Marko JBS 60 - Pollari Kari HyvBK 0
Narvola Jori FBT 60 - Huoso Jukka JoKK 13
Komi Tuomas EBK 60 - Heinonen Tapio SaBik 5
Väisänen Henri TBK 60H - Taunila Jari JoKK 60
Koponen Markku HSK 60 - Paronen Ilari JoKK 21
Heikkilä Ropi PVK 60 - Sutinen Paavo KymKe 33
Fontell Lassi KouBK 60 - Närä Erkki RKK 25
Malinen Timo SaiBi 51 - Asp Kaj EBK 60
Lahdensuu Jouko EBK 6 - Auvinen Arto RB 60
Korhonen Ilkka TKS 60 - Ruotsi Pekka PVK 6
Rantanen Karlo TAK 12 - Hänninen Juho TAK 60
Jokinen Toni HyvBK 60 - Savolainen Jani PVK 41
Tainio Tatu PVK 60 - Ristiluoma Aleksi Biklu 57
Pullinen Jyrki KCM 34 - Rautiainen Jyri RB 60
Kähkönen Jouni RBK 52 - Ruuskanen Jyrki SaiBi 60
Kultanen Matti KouBK 60 - Juusela Juha-pekka KymKe 38
Pohjanen Jukka SaBik 60 - Nykänen Petteri HBK 27
Vainio Risto TBK 20 - Kosonen Jaakko LK 32v
Koivunen Ari Iso8 12 - Schmandt Dennis PaKlu 60
Makkonen Marko HyvBK 57 - Lohtander Marko Ritz 60
Helminen Aku KouBK 6 - Sevastyanov Arseni Iso8 60
Vulli Janne TBK 38 - Helläkoski Altti KymKe 60
Stark Mika TBO 60 - Kantokivi Kari IK 16



3. kierros
Kuokkanen Esa P-HBK 60 - Shakil Saani Biklu 23
Ylisuutari Tommi KouBK 60 - Kaikkonen Kimmo HyvBK 58
Lahtinen Harri P-HBK 60 - Hälvä Matti RKK 37
Kähkönen Janne RB 60 - Savolainen Iivari JoKK 52
Öhman Kaj PVK 60 - Lounamaa Joonas EBK 20
Hannukkala Jussi HSK 25 - Rautiainen Marko JBS 60
Vartia Joonas HyvBK 60 - Lehto Tomi Biklu 30
Pollari Kari HyvBK 21 - Narvola Jori FBT 60
Komi Tuomas EBK 35 - Koponen Markku HSK 60
Heinonen Tapio SaBik 16 - Taunila Jari JoKK 60
Heikkilä Ropi PVK 37 - Malinen Timo SaiBi 60
Fontell Lassi KouBK 60 - Sutinen Paavo KymKe 12
Asp Kaj EBK 53 - Korhonen Ilkka TKS 60
Auvinen Arto RB 60 - Rantanen Karlo TAK 29
Hänninen Juho TAK 55 - Jokinen Toni HyvBK 60
Tainio Tatu PVK 60 - Savolainen Jani PVK 58
Pullinen Jyrki KCM 43 - Ruuskanen Jyrki SaiBi 60
Rautiainen Jyri RB 60 - Kultanen Matti KouBK 17
Pohjanen Jukka SaBik 37 - Koivunen Ari Iso8 60
Nykänen Petteri HBK 60 - Kosonen Jaakko LK 58
Schmandt Dennis PaKlu 26 - Makkonen Marko HyvBK 60
Lohtander Marko Ritz 29 - Stark Mika TBO 60
Sevastyanov Arseni Iso8 50 - Helläkoski Altti KymKe 59V



4. kierros
Kuokkanen Esa P-HBK 60 - Lahtinen Harri P-HBK 54
Ylisuutari Tommi KouBK 56 - Kähkönen Janne RB 60
Savolainen Iivari JoKK 21 - Vartia Joonas HyvBK 60
Öhman Kaj PVK 60 - Rautiainen Marko JBS 53
Narvola Jori FBT 20 - Koponen Markku HSK 60
Komi Tuomas EBK 24 - Taunila Jari JoKK 60
Heikkilä Ropi PVK 18 - Asp Kaj EBK 60
Fontell Lassi KouBK 60 - Malinen Timo SaiBi 24
Auvinen Arto RB 23 - Korhonen Ilkka TKS 60
Hänninen Juho TAK 57 - Tainio Tatu PVK 60
Jokinen Toni HyvBK 55 - Rautiainen Jyri RB 58V
Ruuskanen Jyrki SaiBi 0 - Pohjanen Jukka SaBik 60
Nykänen Petteri HBK 51 - Koivunen Ari Iso8 60
Kosonen Jaakko LK 47V - Makkonen Marko HyvBK 45
Sevastyanov Arseni Iso8 60 - Stark Mika TBO 20


5. kierros
Helläkoski Altti KymKe 60 - Kuokkanen Esa P-HBK 24
Kähkönen Janne RB 60 - Öhman Kaj PVK 43
Vartia Joonas HyvBK 59 - Rautiainen Marko JBS 60
Koponen Markku HSK 52 - Taunila Jari JoKK 60
Fontell Lassi KouBK 60 - Asp Kaj EBK 13
Korhonen Ilkka TKS 60 - Tainio Tatu PVK 42
Rautiainen Jyri RB 40 - Pohjanen Jukka SaBik 56V
Koivunen Ari Iso8 9 - Sevastyanov Arseni Iso8 60
Kosonen Jaakko LK 21 - Stark Mika TBO 60
Sudensalmi Arto SaiBi 60 - Asp Niklas EBK 34
Pursiainen Jani KymKe 13 - Kotinurmi Jalo Iso8 60
Marjamäki Antti TSK 26 - Auvinen Kim KaKa 60
Nordblom Aku TBK 60 - Kallio Kari RKK 42
Auresto Toma HyvBK 60 - Tuhkanen Arto KLK 8
Laaksonen Kim TBK 60 - Pälsynaho Matti HBK 9
Savolainen Jarkko Biklu 53V - Piiroinen Jani JoKK 35
Asikainen Petri KK-79 60 - Fick Jukka KsBK 27
Golubin Yuri P-HBK 27 - Mahlio Jari IBK 60
Ahola Jarno EBK 60 - Pohjola Petri PVK 31
Auresto Leevi HyvBK 60 - Poikolainen Mika I-HBS 47




6. kierros
Vanninen Vesa KymKe 52 - Kuokkanen Esa P-HBK 56V
Kähkönen Janne RB 60 - Helläkoski Altti KymKe 54
Vartia Joonas HyvBK 34 - Koponen Markku HSK 60
Rautiainen Marko JBS 60 - Taunila Jari JoKK 48
Fontell Lassi KouBK 60 - Korhonen Ilkka TKS 37
Tainio Tatu PVK 60 - Rautiainen Jyri RB 50
Pohjanen Jukka SaBik 16 - Sevastyanov Arseni Iso8 60
Stark Mika TBO 60 - Helläkoski Altti KymKe 54
Sudensalmi Arto SaiBi 36 - Kotinurmi Jalo Iso8 60
Pursiainen Jani KymKe 53 - Asp Niklas EBK 60
Auvinen Kim KaKa 60 - Auresto Toma HyvBK 6
Nordblom Aku TBK 0 - Laaksonen Kim TBK 60
Savolainen Jarkko Biklu 60 - Asikainen Petri KK-79 33
Fick Jukka KsBK 30 - Ahola Jarno EBK 60
Mahlio Jari IBK 31 - Auresto Leevi HyvBK 60



7. kierros
Kuokkanen Esa P-HBK 47 - Kähkönen Janne RB 60
Rautiainen Marko JBS 60 - Koponen Markku HSK 9
Taunila Jari JoKK 60 - Fontell Lassi KouBK 26
Tainio Tatu PVK 26 - Sevastyanov Arseni Iso8 60
Stark Mika TBO 60 - Asp Niklas EBK 26
Kotinurmi Jalo Iso8 45 - Auvinen Kim KaKa 60
Laaksonen Kim TBK 60 - Savolainen Jarkko Biklu 0
Mahlio Jari IBK 60 - Ahola Jarno EBK 45


8. kierros
Auresto Leevi HyvBK 60 - Kähkönen Janne RB 51
Rautiainen Marko JBS 19 - Sevastyanov Arseni Iso8 60
Taunila Jari JoKK 18 - Stark Mika TBO 60
Kotinurmi Jalo Iso8 26 - Laaksonen Kim TBK 60
Auvinen Kim KaKa 42 - Mahlio Jari IBK 60


9. kierros
Ahola Jarno EBK 0 - Kähkönen Janne RB 60
Sevastyanov Arseni Iso8 60 - Auresto Leevi HyvBK 24
Stark Mika TBO 59 - Auvinen Kim KaKa 60
Laaksonen Kim TBK 60 - Mahlio Jari IBK 10


10. kierros
Kähkönen Janne RB 7 - Sevastyanov Arseni Iso8 60
Auvinen Kim KaKa 33 - Laaksonen Kim TBK 60

Finaali

Sevastyanov Arseni Iso8 60 - Laaksonen Kim TBK 54

Sevastyanov Arseni Iso8 60 - Laaksonen Kim TBK 21


https://bin.yhdistysavain.fi/1583423/qK ... lokset.pdf
Viimeksi muokannut Larsfield, 18:36 09.11.2022. Yhteensä muokattu 199 kertaa.
Kyminkerho
Viestit: 10
Liittynyt: 12:49 17.10.2021

Re: Kaisa RG5 Kultakellokilpailu 2022 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Kyminkerho »

Kymin Kerho

Kymin kerhon striimit:
Pöytä 1 https://www.youtube.com/channel/UCVcibv ... 6nYcQ/live
Pöytä 2 https://www.youtube.com/channel/UCv-0Es ... 1ihnw/live
Pöytä 3 https://www.youtube.com/channel/UC6FmEs ... biw-Q/live
Pöytä 4 https://www.youtube.com/channel/UCeHBvm ... QSRAA/live
Pöytä 5 https://www.youtube.com/channel/UCe-_LR ... vDshA/live
Scoreboard: https://www.youtube.com/channel/UCjVnQG ... _hsXg/live

1. Kierros

Kymi 10:00 Kantanen Juha WKS 56 - Rantanen Mikko TAK 60
Kymi 10:00 Sudensalmi Arto SaiBi 60 - Palviainen Mika HyvBK 27
Kymi 10:00 Pursiainen Jani KymKe 60 - Ruokonen Roope KaKa 43
Kymi 10:00 Pollari Harri HyvBK 41 - Taitokari Toni IK 60
Kymi 10:00 Asp Niklas EBK 60 - Parikka Tero P-HBK 20
Kymi 10:15 Korhonen Markku KymKe 9 - Silvan Tommi JoKK 60
Kymi 10:30 Mettälä Pasi KK-79 42 - Kotinurmi Jalo Iso8 60
Kymi 10:45 Marjamäki Antti TSK 60 - Tarvainen Juha IBK 20
Kymi Holopainen Jussi KLK 17 - Rantanen Teppo TAK 19v
Kymi Auvinen Kim KaKa 60 - Turtiainen Jussi TAK 19
Kymi Mäki Henri TBO 2 - Nordblom Aku TBK 60
Kymi Karvonen Markus HyvBK 60 - Pasanen Ville HBK 33
Kymi Kallio Kari RKK 57 - Auresto Toma HyvBK 60
Kymi Laine Samuli RB 60 - Jokinen Sami TBK 21
Kymi Ronkainen Pasi EBK 22 - Tuhkanen Arto KLK 60
Kymi Sipiläinen Jani SaiBi 60 - Ampuja Tommi TAK 45
Kymi Ahokas Jussi SaiBi 60h - Oinonen Mikko KLK 60
Kymi Savinainen Tarja JoKK 17 - Laaksonen Kim TBK 60
Kymi Laaksonen Jussi TBK 25 - Chung Keni KaKa 60
Kymi Romppanen Eero CFC 43 - Rämä Tommi KymKe 48v
Kymi Savolainen Jarkko Biklu 60 - Kinnunen Martti KLK 10
Kymi Pälsynaho Matti HBK 45v - Kankkunen Timo SaiBi 38
Kymi Piiroinen Jani JoKK 34 - Vanninen Vesa KymKe 60

2. Kierros

Kymi Kantanen Juha WKS 40 - Sudensalmi Arto SaiBi 60
Kymi Rantanen Mikko TAK 55 - Palviainen Mika HyvBK 60
Kymi Pursiainen Jani KymKe 60 - Pollari Harri HyvBK 3
Kymi Ruokonen Roope KaKa 60 - Taitokari Toni IK 56
Kymi Asp Niklas EBK 60 - Korhonen Markku KymKe 50
Kymi Parikka Tero P-HBK 54v - Silvan Tommi JoKK 53
Kymi Mettälä Pasi KK-79 9 - Marjamäki Antti TSK 60
Kymi Kotinurmi Jalo Iso8 60 - Tarvainen Juha IBK 35
Kymi Holopainen Jussi KLK 26 - Auvinen Kim KaKa 60
Kymi Rantanen Teppo TAK 22 - Turtiainen Jussi TAK 60
Kymi Mäki Henri TBO 60 - Karvonen Markus HyvBK 21
Kymi Nordblom Aku TBK 60 - Pasanen Ville HBK 16
Kymi Kallio Kari RKK 60 - Laine Samuli RB 37
Kymi Auresto Toma HyvBK 60 - Jokinen Sami TBK 23
Kymi Ronkainen Pasi EBK 8 - Sipiläinen Jani SaiBi 60
Kymi Tuhkanen Arto KLK 60 - Ampuja Tommi TAK 45
Kymi Ahokas Jussi SaiBi 60 - Savinainen Tarja JoKK 8
Kymi Oinonen Mikko KLK 5 - Laaksonen Kim TBK 60
Kymi Laaksonen Jussi TBK 51v - Romppanen Eero CFC 44
Kymi Chung Keni KaKa 60 - Rämä Tommi KymKe 29
Kymi Savolainen Jarkko Biklu 40 - Pälsynaho Matti HBK 60
Kymi Kinnunen Martti KLK 56 - Piiroinen Jani JoKK 60
Kymi Kankkunen Timo SaiBi 33 - Vanninen Vesa KymKe 60

3. Kierros

Rantanen Mikko TAK 56 - Sudensalmi Arto SaiBi 60
Palviainen Mika HyvBK 23 - Pursiainen Jani KymKe 60
Ruokonen Roope KaKa 52 - Asp Niklas EBK 60
Taitokari Toni IK 60 - Parikka Tero P-HBK 51
Silvan Tommi JoKK 55 - Kotinurmi Jalo Iso8 60
Marjamäki Antti TSK 60 - Rantanen Teppo TAK 30
Auvinen Kim KaKa 60 - Mäki Henri TBO 6
Turtiainen Jussi TAK 25 - Nordblom Aku TBK 60
Karvonen Markus HyvBK 13 - Kallio Kari RKK 60
Auresto Toma HyvBK 39 - Laine Samuli RB 48v
Tuhkanen Arto KLK 60 - Sipiläinen Jani SaiBi 43
Ahokas Jussi SaiBi 48 - Laaksonen Kim TBK 60
Oinonen Mikko KLK 24 - Laaksonen Jussi TBK 60
Chung Keni KaKa 40 - Savolainen Jarkko Biklu 60
Rämä Tommi KymKe 0 - Piiroinen Jani JoKK 60
Pälsynaho Matti HBK 59v - Vanninen Vesa KymKe 24

4. Kierros

Sudensalmi Arto SaiBi 36 - Pursiainen Jani KymKe 60
Taitokari Toni IK 32 - Asp Niklas EBK 60
Kotinurmi Jalo Iso8 60 - Marjamäki Antti TSK 48
Auvinen Kim KaKa 60 - Nordblom Aku TBK 36
Kallio Kari RKK 60 - Tuhkanen Arto KLK 21
Auresto Toma HyvBK 60 - Sipiläinen Jani SaiBi 12
Laine Samuli RB 9 - Laaksonen Kim TBK 60
Laaksonen Jussi TBK 46 - Savolainen Jarkko Biklu 60
Chung Keni KaKa 15 - Vanninen Vesa KymKe 60
Pälsynaho Matti HBK 27 - Piiroinen Jani JoKK 60

5. Kierros

Sudensalmi Arto SaiBi 60 - Asp Niklas EBK 34
Pursiainen Jani KymKe 13 - Kotinurmi Jalo Iso8 60
Marjamäki Antti TSK 26 - Auvinen Kim KaKa 60
Nordblom Aku TBK 60 - Kallio Kari RKK 42
Auresto Toma HyvBK 60 - Tuhkanen Arto KLK 8
Laaksonen Kim TBK 60 - Pälsynaho Matti HBK 9
Savolainen Jarkko Biklu 53v - Piiroinen Jani JoKK 35

6. Kierros

Sudensalmi Arto SaiBi 36 - Kotinurmi Jalo Iso8 60
Pursiainen Jani KymKe 53 - Asp Niklas EBK 60
Auvinen Kim KaKa 60 - Auresto Toma HyvBK 6
Nordblom Aku TBK 0 - Laaksonen Kim TBK 60

Pisimmät sarjat
Laine Samuli 42
Sipiläinen Jani 40
Auresto Toma 35
Turtiainen Jussi 32

Kymin kerho poistuu verkosta. Kiitokset pelaajille ja katsojille!
Viimeksi muokannut Kyminkerho, 13:42 06.11.2022. Yhteensä muokattu 55 kertaa.
kulmakula
Viestit: 380
Liittynyt: 10:47 11.10.2010

Re: Kaisa RG5 Kultakellokilpailu 2022 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja kulmakula »

INKEROISTEN TULOKSET;

1 KIERROS;
Asikainen Petri KK-79 59v - Jyläs Sami PVK 51 huom. tulos muuttunut !!!!!
Golubin Yuri P-HBK 60 - Horn Teemu MSC 46
Leinonen Tomi CSS 0 - Martikainen Klaus IBK 60
Salomaa Vili-Petteri Biklu 60 - Rantanen Pauli HBK 36
Fick Jukka KsBK 60 - Tiitta Jukka JoKK 17
Romppanen Riku CFC 0 - Mahlio Jari IBK 60 (Romppainen Riku Sairas)
Ranta Mikko EBK 60 - Kunnari Hannu JoKK 0
Muhonen Timo EBK 32 - Auresto Lenni HyvBK 60
Lakka Juuso HSK 58 - Ahola Jarno EBK 60
Auresto Leevi HyvBK 60 - Rokkanen Sami SaiBi 44
Peltoniemi Esa P-HBK 35 - Harjula Vesa-Mikko RB 60
Poikolainen Mika I-HBS 60 - Jokitie Jesse TAK 48
Tennilä Iiro Biklu 50 - Puuska Kari HBK 60
Petri Pohjola hakee


2.KIERROS

Asikainen Petri KK-79 0 - Pohjola Petri PVK 60
Jyläs Sami PVK 34 - Golubin Yuri P-HBK 54v
Horn Teemu MSC 60 - Leinonen Tomi CSS 0
Martikainen Klaus IBK 22 - Salomaa Vili-Petteri Biklu 43v
Rantanen Pauli HBK 3 - Fick Jukka KsBK 60
Tiitta Jukka JoKK 60 - Romppanen Riku CFC 0
Mahlio Jari IBK 60 - Ranta Mikko EBK 48
Kunnari Hannu JoKK 43 - Muhonen Timo EBK 60
Auresto Lenni HyvBK 60 - Lakka Juuso HSK 26
Ahola Jarno EBK 60 - Auresto Leevi HyvBK 26
Rokkanen Sami SaiBi 42 - Peltoniemi Esa P-HBK 60
Harjula Vesa-Mikko RB 24 - Poikolainen Mika I-HBS 60
Jokitie Jesse TAK 53v - Tennilä Iiro Biklu 27
Puuska Kari HBK 8 - Pohjola Petri PVK 60



3.KIERROS

Asikainen Petri 60 - Golubin Yuri 51
Horn Teemu 60 - Martikainen Klaus 11
Salomaa Vili-Petteri Biklu 27 - Fick Jukka KsBK 60
Tiitta Jukka JoKK 20 - Mahlio Jari IBK 60
Ranta Mikko EBK 60 - Muhonen Timo EBK 20
Auresto Lenni HyvBK 0 - Ahola Jarno EBK 60
Auresto Leevi HyvBK 60 - Peltoniemi Esa P-HBK 0
Harjula Vesa-Mikko RB 46 - Jokitie Jesse TAK 60
Poikolainen Mika I-HBS 59v - Puuska Kari HBK 52



4. KIERROS

Pohjola Petri PVK 38 - Golubin Yuri 60
Asikainen Petri 60 - Horn Teemu 49
Salomaa Vili-Petteri 38 - Mahlio Jari IBK 60
Fick Jukka KsBK 60 - Ranta Mikko EBK 2 Fick sarja 34
Auresto Lenni 36 - Auresto Leevi HyvBK 60
Ahola Jarno EBK 60 - Poikolainen Mika I-HBS 14
Jokitie Jesse TAK 51 - Pohjola Petri PVK 60


5.KIERROS

Asikainen Petri 60 - Fick Jukka KsBK 27
Golubin Yuri 27 - Mahlio Jari IBK 60
Ahola Jarno EBK - Pohjola Petri PVK
Auresto Leevi HyvBK 60 - Poikolainen Mika I-HBS 47
Viimeksi muokannut kulmakula, 23:10 05.11.2022. Yhteensä muokattu 28 kertaa.
Klaus Martikainen IBK
Larsfield
Viestit: 17
Liittynyt: 19:10 03.11.2014

Re: Kaisa RG5 Kultakellokilpailu 2022 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Larsfield »

Lopputulokset

1. Sevastyanov Arseni Iso8 11 / 710
2. Laaksonen Kim TBK 10 / 675
3. Auvinen Kim KaKa 8 / 555
4. Kähkönen Janne RB 8 / 538
5. Stark Mika TBO 7 / 499
6. Mahlio Jari IBK 7 / 461
7. Rautiainen Marko JBS 6 / 432
8. Kotinurmi Jalo Iso8 6 / 431
9. Taunila Jari JoKK 6 / 426
10. Auresto Leevi HyvBK 6 / 410
11. Ahola Jarno EBK 6 / 405
12. Fontell Lassi KouBK 5 / 369
13. Tainio Tatu PVK 5 / 368
14. Kuokkanen Esa P-HBK 5 / 367
15. Koponen Markku HSK 5 / 361
16. Asp Niklas EBK 5 / 360
17. Savolainen Jarkko Biklu 5 / 333
18. Helläkoski Altti KymKe 4 / 347
19. Vartia Joonas HyvBK 4 / 333
20. Korhonen Ilkka TKS 4 / 330
21. Rautiainen Jyri RB 4 / 328
22. Sudensalmi Arto SaiBi 4 / 312
23. Pursiainen Jani KymKe 4 / 306
24. Fick Jukka KsBK 4 / 297
25. Pohjanen Jukka SaBik 4 / 289
26. Auresto Toma HyvBK 4 / 285
27. Nordblom Aku TBK 4 / 276
28. Asikainen Petri KK-79 4 / 272
29. Kallio Kari RKK 3 / 279
30. Vanninen Vesa KymKe 3 / 256
31. Marjamäki Antti TSK 3 / 254
32. Golubin Yuri P-HBK 3 / 252
33. Piiroinen Jani JoKK 3 / 249
33. Pohjola Petri PVK 3 / 249
35. Asp Kaj EBK 3 / 246
36. Öhman Kaj PVK 3 / 244
37. Poikolainen Mika I-HBS 3 / 240
38. Kosonen Jaakko LK 3 / 218
39. Tuhkanen Arto KLK 3 / 209
40. Koivunen Ari Iso8 3 / 201
41. Pälsynaho Matti HBK 3 / 200
42. Hänninen Juho TAK 2 / 232
43. Lahtinen Harri P-HBK 2 / 229
44. Jokinen Toni HyvBK 2 / 225
45. Makkonen Marko HyvBK 2 / 222
46. Horn Teemu MSC 2 / 215
47. Jokitie Jesse TAK 2 / 212
48. Ylisuutari Tommi KouBK 2 / 210
49. Taitokari Toni IK 2 / 208
50. Nykänen Petteri HBK 2 / 198
51. Malinen Timo SaiBi 2 / 195
52. Savolainen Iivari JoKK 2 / 193
53. Laaksonen Jussi TBK 2 / 182
54. Komi Tuomas EBK 2 / 179
55. Chung Keni KaKa 2 / 175
55. Heikkilä Ropi PVK 2 / 175
55. Ruuskanen Jyrki SaiBi 2 / 175
55. Sipiläinen Jani SaiBi 2 / 175
59. Ranta Mikko EBK 2 / 170
60. Salomaa Vili-Petteri Biklu 2 / 168
61. Narvola Jori FBT 2 / 164
62. Auresto Lenni HyvBK 2 / 156
63. Laine Samuli RB 2 / 154
64. Auvinen Arto RB 2 / 152
65. Rantanen Mikko TAK 1 / 171
66. Ahokas Jussi SaiBi 1 / 168
66. Silvan Tommi JoKK 1 / 168
68. Kaikkonen Kimmo HyvBK 1 / 163
69. Savolainen Jani PVK 1 / 159
70. Ruokonen Roope KaKa 1 / 155
71. Hälvä Matti RKK 1 / 146
72. Pullinen Jyrki KCM 1 / 137
73. Harjula Vesa-Mikko RB 1 / 130
74. Parikka Tero P-HBK 1 / 125
75. Puuska Kari HBK 1 / 120
76. Lehto Tomi Biklu 1 / 117
76. Schmandt Dennis PaKlu 1 / 117
78. Lohtander Marko Ritz 1 / 115
79. Muhonen Timo EBK 1 / 112
80. Palviainen Mika HyvBK 1 / 110
81. Sutinen Paavo KymKe 1 / 105
82. Turtiainen Jussi TAK 1 / 104
83. Shakil Saani Biklu 1 / 102
84. Rantanen Karlo TAK 1 / 101
85. Lounamaa Joonas EBK 1 / 99
86. Tiitta Jukka JoKK 1 / 97
87. Kultanen Matti KouBK 1 / 96
88. Hannukkala Jussi HSK 1 / 95
88. Peltoniemi Esa P-HBK 1 / 95
90. Karvonen Markus HyvBK 1 / 94
91. Martikainen Klaus IBK 1 / 93
92. Oinonen Mikko KLK 1 / 89
93. Pollari Kari HyvBK 1 / 81
94. Rämä Tommi KymKe 1 / 77
95. Rantanen Teppo TAK 1 / 71
96. Mäki Henri TBO 1 / 68
97. Heinonen Tapio SaBik 1 / 54
98. Väisänen Henri TBK 0 / 103
99. Ronkainen Mika RBK 0 / 102
100. Kantanen Juha WKS 0 / 96
101. Ampuja Tommi TAK 0 / 90
101. Ristiluoma Aleksi Biklu 0 / 90
103. Romppanen Eero CFC 0 / 87
104. Kähkönen Jouni RBK 0 / 86
104. Rokkanen Sami SaiBi 0 / 86
106. Jyläs Sami PVK 0 / 85
107. Lakka Juuso HSK 0 / 84
108. Närä Erkki RKK 0 / 77
108. Tennilä Iiro Biklu 0 / 77
110. Thoménius Kari HBK 0 / 74
111. Kankkunen Timo SaiBi 0 / 71
111. Levanoja Aki JoKK 0 / 71
113. Kinnunen Martti KLK 0 / 66
114. Juusela Juha-pekka KymKe 0 / 61
115. Korhonen Markku KymKe 0 / 59
116. Vulli Janne TBK 0 / 56
117. Tarvainen Juha IBK 0 / 55
118. Vainio Risto TBK 0 / 52
119. Mettälä Pasi KK-79 0 / 51
120. Paronen Ilari JoKK 0 / 49
120. Pasanen Ville HBK 0 / 49
122. Kankare Lasse HBK 0 / 47
123. Jokinen Sami TBK 0 / 44
123. Pollari Harri HyvBK 0 / 44
125. Holopainen Jussi KLK 0 / 43
125. Kantokivi Kari IK 0 / 43
125. Kunnari Hannu JoKK 0 / 43
128. Rantanen Pauli HBK 0 / 39
129. Huoso Jukka JoKK 0 / 34
130. Ronkainen Pasi EBK 0 / 30
131. Lahdensuu Jouko EBK 0 / 25
131. Savinainen Tarja JoKK 0 / 25
133. Ruotsi Pekka PVK 0 / 24
134. Helminen Aku RB 0 / 12
135. Tähtinen Jarno MSC 0 / 9
136. Leinonen Tomi CSS DNS
136. Romppanen Riku CFC DNS
Viimeksi muokannut Larsfield, 18:22 08.11.2022. Yhteensä muokattu 6 kertaa.
Larsfield
Viestit: 17
Liittynyt: 19:10 03.11.2014

Re: Kaisa RG5 Kultakellokilpailu 2022 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Larsfield »

Kabike:

Kertamaksun 10e suoritti 14 pelaajaa
Tähtinen Jarno
Väisänen Henri
Fontell Lassi
Jokinen Toni
Rantanen Mikko
Sudensalmi Arto
Pursiainen Jani
Nordblom Aku
Jokinen Sami
Pälsynaho Matti
Tennilä Iiro
Rokkanen Sami
Mahlio Jari
Ranta Mikko
Vuosimaksun 20e suoritti 2022-2023 10 pelaajaa
Öhman Kaj
Narvola Jori
Sutinen Paavo
Pullinen Jyrki
Turtiainen Jussi
Karvonen Markus
Auresto Toma
Chung Keni
Vanninen Vesa
Martikainen Klaus



Paras 1-voitto Mikko Rantanen+ 85pist
Paras 2-voittoa Juho Hänninen+ 130pist
Paras 3-voittoa Kari Kallio (TT) 170pist
Paras 4-voittoa Joonas Vartia+ 215pist
Paras ilman palkintoa Marko Rautiainen+ 260pist

Pisin sarja Kim Laaksonen 47 pist palkitsematta
Viimeksi muokannut Larsfield, 18:39 08.11.2022. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Avatar
Johnny Boyh
Viestit: 2990
Liittynyt: 01:28 12.11.2004
Paikkakunta: Espoo
Viesti:

Re: Kaisa RG5 Kultakellokilpailu 2022 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja Johnny Boyh »

Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
jarnoahola
Viestit: 14
Liittynyt: 22:54 02.06.2020

Re: Kaisa RG5 Kultakellokilpailu 2022 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja jarnoahola »

Larsfield kirjoitti: 10:05 06.11.2022 Kabike:

Kertamaksun 10e suoritti 14 pelaajaa
Tähtinen Jarno
Väisänen Henri
Fontell Lassi
Jokinen Toni
Rantanen Mikko
Sudensalmi Arto
Pursiainen Jani
Nordblom Aku
Jokinen Sami
Pälsynaho Matti
Tennilä Iiro
Rokkanen Sami
Mahlio Jari
Ranta Mikko
Vuosimaksun 20e suoritti 2022-2023 10 pelaajaa
Öhman Kaj
Narvola Jori
Sutinen Paavo
Pullinen Jyrki
Turtiainen Jussi
Karvonen Markus
Auresto Toma
Chung Keni
Vanninen Vesa
Martikainen Klaus



Paras 1-voitto Mikko Rantanen+ 85pist
Paras 2-voittoa Juho Hänninen+ 130pist
Paras 3-voittoa Kari Kallio (TT) 170pist
Paras 4-voittoa Joonas Vartia+ 215pist
Paras ilman palkintoa Marko Rautiainen+ 260pist

Pisin sarja Kim Laaksonen 47 pist palkitsematta
Eikös kelloissa palkita aina 10 ensimmäistä. :?: nimimerkillä: kisojen 11.
Avatar
malinen
Viestit: 760
Liittynyt: 14:56 24.04.2006
Paikkakunta: joensuu

Re: Kaisa RG5 Kultakellokilpailu 2022 tulospalvelu

Viesti Kirjoittaja malinen »

Jarno, kisailmossa fyrkkaa luvattu sijoille 1.-6.
Joensuun Klubi (JK)
Saimaan Biljardi (SaiBi)

¡¿ mikä on kun ei taidot riitä, mikä on kun ei onnistu ?!
Vastaa Viestiin