Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Tervehdys!
Tähän ketjuun päivitämme kaaviota ja tuloksia Ritz Club 10-ball HCP open kilpailusta
Aika ja paikka: 20.-21.12.2014 Ritz Biljardi, Eteläinen Hesperiankatu 22, 00100 Helsinki
Sisään pääsee 9:30
Pelimuoto: 10-palloa pallotasoituksin (6, 7, 8, 9, 10) ja vuoroaloituksin
Voittomäärä: 6 voittoon
Osallistumismaksu: 40 euroa. Puolustava mestari (Markus Juva) ilmaiseksi.
Pyydämme ystävällisesti kilpailijoita tuomaan osallistumismaksun 40€ käteisellä
ja mieluusti tasarahana
Striimiä tulee näkymään osoitteessa:
http://www.ustream.tv/channel/ritzclub
Sponsored by:
-Schamarin oy
-Sinebrychoff oy http://www.sinebrychoff.fi
KAAVIO:
Ensimmäinen kierros
[Paikalle Klo 10:00]
Marko Hartikainen - Sami Perttunen
Mikael Nordberg - Siekkinen Jani
Petri Makkonen - Tatu Tainio
Toni Tahvanainen - Henri Kaksonen
Nooa Oksala - Marko Lohtander (Peli myöhästyy, alkaa noin 12:30)
Juho Kytomaa - W.O (Tenho Romusen tilalle)
Valter Johansson - Jesse Särkisilta
Tuomas Komi - Casper Matikainen
[Paikalle viimeistään Klo 10:45]
Markus Juva - Laura Helin
Joonas Vartia - Timo Siekkinen
Ville Aholainen - Ville Pasanen
Jokke Lehtonen - Peter Forsström
Sami Vuorisalo - Jere Repola
Miikka Hirvonen - Ilari Keskinen
Daniel Karlsson - Nico Sieccinen
Lauri Tuomi - Markus Kallio (Niko Tuomisen tilalle, joka tuli Niko Sevilän tilalle)
2. kierros, voittaneiden puoli
[Paikalle 11:45]
Ripon Kaiser - Kai Keihola
Miikkael Söderlund - Marko Makkonen
Karolus Karlsson - Marko Salonen
Patrick Tanttu - Jarkko Honkanen
Ville Valkeinen - Tuomas Toropainen
Vesa Ruuska - Joonas Lounamaa
Juha Jääskeläinen - Jori Hätinen
Jouni Tukiainen - Marko Kolehmainen
[Paikalle 12:45]
Sami Karttunen - Mauno Nuutinen
Teemu Pannula - Matti Jokela
Atte Paloniemi - Pekka Nyman
Miika Kyynäräinen - Petri Pulkkinen (Petri Mikkosen tilalle)
Jarno Heinonen - Henri Laaksonen
Riikka Saaranen - Janne Hummastenniemi
Tuukka Naumanen - Juhani Lampi
Jouka Oksala - Riku Heino
[Paikalle 13:45]
Topias Vedenpää -
Päivinen Tero -
Matti Hiltunen -
Tony Wirlander -
Ilari Nieminen -
Janne Kettunen - Juho Kytomaa
Markku Hämäläinen -
Jesse Huttunen -
[Paikalle 14:45]
Juho Lehto -
Jussi Korhonen -
Antti Keto -
Pyry Hautamäki -
Sami Hämäläinen -
Mikko Jokinen -
Mikko Kuusniemi -
Jonas Masalin -
Tervetuloa!
Viimeksi muokannut ilpo, 23:20 19.12.2014. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
Ilari Nieminen
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Kaavion ottelut
Ensimmäinen kierros
Topias Vedenpää W.O. 6 - 0
Marko Hartikainen Sami Perttunen 6 - 1
Petri Mikkonen W.O. 6 - 0
W.O. Kai Keihola 0 - 6
Miikkael Söderlund W.O. 6 - 0
W.O. Marko Makkonen 0 - 6
Mikael Nordberg Siekkinen Jani 3 - 6
W.O. Päivinen Tero 0 - 6
Matti Hiltunen W.O. 6 - 0
Petri Makkonen Tatu Tainio 6 - 2
Karolus Karlsson W.O. 6 - 0
W.O. Marko Salonen 0 - 6
Patrick Tanttu W.O. 6 - 0
W.O. Jarkko Honkanen 0 - 6
Toni Tahvanainen Henri Kaksonen 6 - 5
W.O. Tony Wirlander 0 - 6
Ilari Nieminen W.O. 6 - 0
Nooa Oksala Marko Lohtander 1 - 6
Matti Kärnä W.O. 6 - 0
W.O. Tuomas Toropainen 0 - 6
Vesa Ruuska W.O. 6 - 0
W.O. Joonas Lounamaa 0 - 6
Juho Kytomaa W.O. 6 - 0
W.O. Janne Kettunen 0 - 6
Markku Hämäläinen W.O. 6 - 0
Valter Johansson Jesse Särkisilta 3 - 6
Juha Jääskeläinen W.O. 6 - 0
W.O. Jori Hätinen 0 - 6
Jouni Tukiainen W.O. 6 - 0
W.O. Marko Kolehmainen 0 - 6
Tuomas Komi Casper Matikainen 6 - 3
W.O. Jesse Huttunen 0 - 6
Juho Lehto W.O. 6 - 0
Markus Juva Laura Helin 6 - 4
Sami Karttunen W.O. 6 - 0
W.O. Mauno Nuutinen 0 - 6
Teemu Pannula W.O. 6 - 0
W.O. Matti Jokela 0 - 6
Joonas Vartia Timo Siekkinen 4 - 6
W.O. Jussi Korhonen 0 - 6
Antti Keto W.O. 6 - 0
Ville Aholainen Ville Pasanen 2 - 6
Atte Paloniemi W.O. 6 - 0
W.O. Pekka Nyman 0 - 6
Miika Kyynäräinen W.O. 6 - 0
W.O. Petri Pulkkinen 0 - 6
Jokke Lehtonen Peter Forsström 6 - 3
W.O. Pyry Hautamäki 0 - 6
Sami Hämäläinen W.O. 6 - 0
Sami Vuorisalo Jere Repola 1 - 6
Jarno Heinonen W.O. 6 - 0
W.O. Henri Laaksonen 0 - 6
Riikka Saaranen W.O. 6 - 0
W.O. Janne Hummastenniemi 0 - 6
Miikka Hirvonen Ilari Keskinen 6 - 3
W.O. Mikko Jokinen 0 - 6
Mikko Kuusniemi W.O. 6 - 0
Daniel Karlsson Nico Sieccinen 2 - 6
Tuukka Naumanen W.O. 6 - 0
W.O. Juhani Lampi 0 - 6
Jouka Oksala W.O. 6 - 0
W.O. Riku Heino 0 - 6
Lauri Tuomi Markus Kallio 6 - 5
W.O. Jonas Masalin 0 -
2. kierros, voittaneiden puoli
Topias Vedenpää Marko Hartikainen 6 - 4
Petri Mikkonen Kai Keihola 2 - 6
Miikkael Söderlund Marko Makkonen 6 - 4
Siekkinen Jani Päivinen Tero 6 - 5
Matti Hiltunen Petri Makkonen 1 - 6
Karolus Karlsson Marko Salonen 0 - 6
Patrick Tanttu Jarkko Honkanen 5 - 6
Toni Tahvanainen Tony Wirlander 2 - 6
Ilari Nieminen Marko Lohtander 2 - 6
Matti Kärnä Tuomas Toropainen 2 - 6
Vesa Ruuska Joonas Lounamaa 6 - 3
Juho Kytomaa Janne Kettunen 6 - 3
Markku Hämäläinen Jesse Särkisilta 0 - 6
Juha Jääskeläinen Jori Hätinen 6 - 3
Jouni Tukiainen Marko Kolehmainen 5 - 6
Tuomas Komi Jesse Huttunen 4 - 6
Juho Lehto Markus Juva 2 - 6
Sami Karttunen Mauno Nuutinen 6 - 4
Teemu Pannula Matti Jokela 6 - 1
Timo Siekkinen Jussi Korhonen 3 - 6
Antti Keto Ville Pasanen 2 - 6
Atte Paloniemi Pekka Nyman 6 - 5
Miika Kyynäräinen Petri Pulkkinen 6 - 5
Jokke Lehtonen Pyry Hautamäki 4 - 6
Sami Hämäläinen Jere Repola 6 - 3
Jarno Heinonen Henri Laaksonen 6 - 3
Riikka Saaranen Janne Hummastenniemi 3 - 6
Miikka Hirvonen Mikko Jokinen 6 - 3
Mikko Kuusniemi Nico Sieccinen 6 - 2
Tuukka Naumanen Juhani Lampi 6 - 5
Jouka Oksala Riku Heino 6 - 3
Lauri Tuomi Jonas Masalin 6 - 3
2. kierros, hävinneiden puoli
W.O. Sami Perttunen 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Mikael Nordberg W.O. 6 - 0
W.O. Tatu Tainio 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Henri Kaksonen W.O. 6 - 0
W.O. Nooa Oksala 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. Valter Johansson 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Casper Matikainen W.O. 6 - 0
W.O. Laura Helin 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Joonas Vartia W.O. 6 - 0
W.O. Ville Aholainen 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Peter Forsström W.O. 6 - 0
W.O. Sami Vuorisalo 0 - 6
W.O. W.O. 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
Ilari Keskinen W.O. 6 - 0
W.O. Daniel Karlsson 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Markus Kallio W.O. 6 - 0
3. kierros, voittaneiden puoli
Topias Vedenpää Kai Keihola 6 - 2
Miikkael Söderlund Siekkinen Jani 5 - 6
Petri Makkonen Marko Salonen 6 - 1
Jarkko Honkanen Tony Wirlander 6 - 4
Marko Lohtander Tuomas Toropainen 6 - 2
Vesa Ruuska Juho Kytomaa 6 - 3
Jesse Särkisilta Juha Jääskeläinen 4 - 6
Marko Kolehmainen Jesse Huttunen 3 - 6
Markus Juva Sami Karttunen 6 - 5
Teemu Pannula Jussi Korhonen 6 - 2
Ville Pasanen Atte Paloniemi 6 - 5
Miika Kyynäräinen Pyry Hautamäki 2 - 6
Sami Hämäläinen Jarno Heinonen 6 - 2
Janne Hummastenniemi Miikka Hirvonen 1 - 6
Mikko Kuusniemi Tuukka Naumanen 6 - 3
Jouka Oksala Lauri Tuomi 6 - 2
3. kierros, hävinneiden puoli
Riku Heino Sami Perttunen 4 - 6
Jonas Masalin W.O. 6 - 0
Nico Sieccinen W.O. 6 - 0
Juhani Lampi Mikael Nordberg 1 - 6
Riikka Saaranen Tatu Tainio 6 - 1
Mikko Jokinen W.O. 6 - 0
Jere Repola W.O. 6 - 0
Henri Laaksonen Henri Kaksonen 5 - 6
Petri Pulkkinen Nooa Oksala 3 - 6
Jokke Lehtonen W.O. 6 - 0
Antti Keto W.O. 6 - 0
Pekka Nyman W.O. 6 - 0
Matti Jokela Valter Johansson 4 - 6
Timo Siekkinen W.O. 6 - 0
Juho Lehto W.O. 6 - 0
Mauno Nuutinen Casper Matikainen 4 - 6
Jouni Tukiainen Laura Helin 1 - 6
Tuomas Komi W.O. 6 - 0
Markku Hämäläinen W.O. 6 - 0
Jori Hätinen Joonas Vartia 0 - 6
Joonas Lounamaa Ville Aholainen 2 - 6
Janne Kettunen W.O. 6 - 0
Ilari Nieminen W.O. 6 - 0
Matti Kärnä Peter Forsström 6 - 0
Patrick Tanttu Sami Vuorisalo 6 - 3
Toni Tahvanainen W.O. 6 - 0
Matti Hiltunen W.O. 6 - 0
Karolus Karlsson Ilari Keskinen 6 - 3
Marko Makkonen Daniel Karlsson 6 - 3
Päivinen Tero W.O. 6 - 0
Marko Hartikainen W.O. 6 - 0
Petri Mikkonen Markus Kallio 6 - 5
4. kierros, hävinneiden puoli
Sami Perttunen Jonas Masalin 2 - 6
Nico Sieccinen Mikael Nordberg 6 - 4
Riikka Saaranen Mikko Jokinen 6 - 4
Jere Repola Henri Kaksonen 4 - 6
Nooa Oksala Jokke Lehtonen 6 - 4
Antti Keto Pekka Nyman 3 - 6
Valter Johansson Timo Siekkinen 1 - 6
Juho Lehto Casper Matikainen 2 - 6
Laura Helin Tuomas Komi 3 - 6
Markku Hämäläinen Joonas Vartia 1 - 6
Ville Aholainen Janne Kettunen 6 - 3
Ilari Nieminen Matti Kärnä 6 - 2
Patrick Tanttu Toni Tahvanainen 6 - 2
Matti Hiltunen Karolus Karlsson 6 - 4
Marko Makkonen Päivinen Tero 4 - 6
Marko Hartikainen Petri Mikkonen 0 - 6
5. kierros, hävinneiden puoli
Jonas Masalin Sami Karttunen 1 - 6
Nico Sieccinen Jussi Korhonen 6 - 3
Riikka Saaranen Atte Paloniemi 6 - 5
Henri Kaksonen Miika Kyynäräinen 6 - 5
Nooa Oksala Jarno Heinonen 6 - 1
Pekka Nyman Janne Hummastenniemi 0 - 6
Timo Siekkinen Tuukka Naumanen 6 - 4
Casper Matikainen Lauri Tuomi 6 - 0
Tuomas Komi Kai Keihola 6 - 4
Joonas Vartia Miikkael Söderlund 6 - 4
Ville Aholainen Marko Salonen 1 - 6
Ilari Nieminen Tony Wirlander 0 - 6
Patrick Tanttu Tuomas Toropainen 2 - 6
Matti Hiltunen Juho Kytomaa 6 - 3
Päivinen Tero Jesse Särkisilta 0 - 6
Petri Mikkonen Marko Kolehmainen 4 - 6
32 Cup
Topias Vedenpää Nico Sieccinen -
Siekkinen Jani Sami Karttunen -
Petri Makkonen Riikka Saaranen -
Jarkko Honkanen Timo Siekkinen -
Marko Lohtander Jesse Särkisilta -
Vesa Ruuska Nooa Oksala -
Juha Jääskeläinen Tony Wirlander -
Jesse Huttunen Tuomas Toropainen -
Markus Juva Matti Hiltunen -
Teemu Pannula Casper Matikainen -
Ville Pasanen Tuomas Komi -
Pyry Hautamäki Henri Kaksonen -
Sami Hämäläinen Janne Hummastenniemi -
Miikka Hirvonen Marko Kolehmainen -
Mikko Kuusniemi Marko Salonen -
Jouka Oksala Joonas Vartia -
16 Cup
-
-
-
-
-
-
-
-
Puolivälierät
-
-
-
-
Semifinaali
-
-
Finaali
-
Ensimmäinen kierros
Topias Vedenpää W.O. 6 - 0
Marko Hartikainen Sami Perttunen 6 - 1
Petri Mikkonen W.O. 6 - 0
W.O. Kai Keihola 0 - 6
Miikkael Söderlund W.O. 6 - 0
W.O. Marko Makkonen 0 - 6
Mikael Nordberg Siekkinen Jani 3 - 6
W.O. Päivinen Tero 0 - 6
Matti Hiltunen W.O. 6 - 0
Petri Makkonen Tatu Tainio 6 - 2
Karolus Karlsson W.O. 6 - 0
W.O. Marko Salonen 0 - 6
Patrick Tanttu W.O. 6 - 0
W.O. Jarkko Honkanen 0 - 6
Toni Tahvanainen Henri Kaksonen 6 - 5
W.O. Tony Wirlander 0 - 6
Ilari Nieminen W.O. 6 - 0
Nooa Oksala Marko Lohtander 1 - 6
Matti Kärnä W.O. 6 - 0
W.O. Tuomas Toropainen 0 - 6
Vesa Ruuska W.O. 6 - 0
W.O. Joonas Lounamaa 0 - 6
Juho Kytomaa W.O. 6 - 0
W.O. Janne Kettunen 0 - 6
Markku Hämäläinen W.O. 6 - 0
Valter Johansson Jesse Särkisilta 3 - 6
Juha Jääskeläinen W.O. 6 - 0
W.O. Jori Hätinen 0 - 6
Jouni Tukiainen W.O. 6 - 0
W.O. Marko Kolehmainen 0 - 6
Tuomas Komi Casper Matikainen 6 - 3
W.O. Jesse Huttunen 0 - 6
Juho Lehto W.O. 6 - 0
Markus Juva Laura Helin 6 - 4
Sami Karttunen W.O. 6 - 0
W.O. Mauno Nuutinen 0 - 6
Teemu Pannula W.O. 6 - 0
W.O. Matti Jokela 0 - 6
Joonas Vartia Timo Siekkinen 4 - 6
W.O. Jussi Korhonen 0 - 6
Antti Keto W.O. 6 - 0
Ville Aholainen Ville Pasanen 2 - 6
Atte Paloniemi W.O. 6 - 0
W.O. Pekka Nyman 0 - 6
Miika Kyynäräinen W.O. 6 - 0
W.O. Petri Pulkkinen 0 - 6
Jokke Lehtonen Peter Forsström 6 - 3
W.O. Pyry Hautamäki 0 - 6
Sami Hämäläinen W.O. 6 - 0
Sami Vuorisalo Jere Repola 1 - 6
Jarno Heinonen W.O. 6 - 0
W.O. Henri Laaksonen 0 - 6
Riikka Saaranen W.O. 6 - 0
W.O. Janne Hummastenniemi 0 - 6
Miikka Hirvonen Ilari Keskinen 6 - 3
W.O. Mikko Jokinen 0 - 6
Mikko Kuusniemi W.O. 6 - 0
Daniel Karlsson Nico Sieccinen 2 - 6
Tuukka Naumanen W.O. 6 - 0
W.O. Juhani Lampi 0 - 6
Jouka Oksala W.O. 6 - 0
W.O. Riku Heino 0 - 6
Lauri Tuomi Markus Kallio 6 - 5
W.O. Jonas Masalin 0 -
2. kierros, voittaneiden puoli
Topias Vedenpää Marko Hartikainen 6 - 4
Petri Mikkonen Kai Keihola 2 - 6
Miikkael Söderlund Marko Makkonen 6 - 4
Siekkinen Jani Päivinen Tero 6 - 5
Matti Hiltunen Petri Makkonen 1 - 6
Karolus Karlsson Marko Salonen 0 - 6
Patrick Tanttu Jarkko Honkanen 5 - 6
Toni Tahvanainen Tony Wirlander 2 - 6
Ilari Nieminen Marko Lohtander 2 - 6
Matti Kärnä Tuomas Toropainen 2 - 6
Vesa Ruuska Joonas Lounamaa 6 - 3
Juho Kytomaa Janne Kettunen 6 - 3
Markku Hämäläinen Jesse Särkisilta 0 - 6
Juha Jääskeläinen Jori Hätinen 6 - 3
Jouni Tukiainen Marko Kolehmainen 5 - 6
Tuomas Komi Jesse Huttunen 4 - 6
Juho Lehto Markus Juva 2 - 6
Sami Karttunen Mauno Nuutinen 6 - 4
Teemu Pannula Matti Jokela 6 - 1
Timo Siekkinen Jussi Korhonen 3 - 6
Antti Keto Ville Pasanen 2 - 6
Atte Paloniemi Pekka Nyman 6 - 5
Miika Kyynäräinen Petri Pulkkinen 6 - 5
Jokke Lehtonen Pyry Hautamäki 4 - 6
Sami Hämäläinen Jere Repola 6 - 3
Jarno Heinonen Henri Laaksonen 6 - 3
Riikka Saaranen Janne Hummastenniemi 3 - 6
Miikka Hirvonen Mikko Jokinen 6 - 3
Mikko Kuusniemi Nico Sieccinen 6 - 2
Tuukka Naumanen Juhani Lampi 6 - 5
Jouka Oksala Riku Heino 6 - 3
Lauri Tuomi Jonas Masalin 6 - 3
2. kierros, hävinneiden puoli
W.O. Sami Perttunen 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Mikael Nordberg W.O. 6 - 0
W.O. Tatu Tainio 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Henri Kaksonen W.O. 6 - 0
W.O. Nooa Oksala 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. Valter Johansson 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Casper Matikainen W.O. 6 - 0
W.O. Laura Helin 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Joonas Vartia W.O. 6 - 0
W.O. Ville Aholainen 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Peter Forsström W.O. 6 - 0
W.O. Sami Vuorisalo 0 - 6
W.O. W.O. 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
Ilari Keskinen W.O. 6 - 0
W.O. Daniel Karlsson 0 - 6
W.O. W.O. 6 - 0
W.O. W.O. 6 - 0
Markus Kallio W.O. 6 - 0
3. kierros, voittaneiden puoli
Topias Vedenpää Kai Keihola 6 - 2
Miikkael Söderlund Siekkinen Jani 5 - 6
Petri Makkonen Marko Salonen 6 - 1
Jarkko Honkanen Tony Wirlander 6 - 4
Marko Lohtander Tuomas Toropainen 6 - 2
Vesa Ruuska Juho Kytomaa 6 - 3
Jesse Särkisilta Juha Jääskeläinen 4 - 6
Marko Kolehmainen Jesse Huttunen 3 - 6
Markus Juva Sami Karttunen 6 - 5
Teemu Pannula Jussi Korhonen 6 - 2
Ville Pasanen Atte Paloniemi 6 - 5
Miika Kyynäräinen Pyry Hautamäki 2 - 6
Sami Hämäläinen Jarno Heinonen 6 - 2
Janne Hummastenniemi Miikka Hirvonen 1 - 6
Mikko Kuusniemi Tuukka Naumanen 6 - 3
Jouka Oksala Lauri Tuomi 6 - 2
3. kierros, hävinneiden puoli
Riku Heino Sami Perttunen 4 - 6
Jonas Masalin W.O. 6 - 0
Nico Sieccinen W.O. 6 - 0
Juhani Lampi Mikael Nordberg 1 - 6
Riikka Saaranen Tatu Tainio 6 - 1
Mikko Jokinen W.O. 6 - 0
Jere Repola W.O. 6 - 0
Henri Laaksonen Henri Kaksonen 5 - 6
Petri Pulkkinen Nooa Oksala 3 - 6
Jokke Lehtonen W.O. 6 - 0
Antti Keto W.O. 6 - 0
Pekka Nyman W.O. 6 - 0
Matti Jokela Valter Johansson 4 - 6
Timo Siekkinen W.O. 6 - 0
Juho Lehto W.O. 6 - 0
Mauno Nuutinen Casper Matikainen 4 - 6
Jouni Tukiainen Laura Helin 1 - 6
Tuomas Komi W.O. 6 - 0
Markku Hämäläinen W.O. 6 - 0
Jori Hätinen Joonas Vartia 0 - 6
Joonas Lounamaa Ville Aholainen 2 - 6
Janne Kettunen W.O. 6 - 0
Ilari Nieminen W.O. 6 - 0
Matti Kärnä Peter Forsström 6 - 0
Patrick Tanttu Sami Vuorisalo 6 - 3
Toni Tahvanainen W.O. 6 - 0
Matti Hiltunen W.O. 6 - 0
Karolus Karlsson Ilari Keskinen 6 - 3
Marko Makkonen Daniel Karlsson 6 - 3
Päivinen Tero W.O. 6 - 0
Marko Hartikainen W.O. 6 - 0
Petri Mikkonen Markus Kallio 6 - 5
4. kierros, hävinneiden puoli
Sami Perttunen Jonas Masalin 2 - 6
Nico Sieccinen Mikael Nordberg 6 - 4
Riikka Saaranen Mikko Jokinen 6 - 4
Jere Repola Henri Kaksonen 4 - 6
Nooa Oksala Jokke Lehtonen 6 - 4
Antti Keto Pekka Nyman 3 - 6
Valter Johansson Timo Siekkinen 1 - 6
Juho Lehto Casper Matikainen 2 - 6
Laura Helin Tuomas Komi 3 - 6
Markku Hämäläinen Joonas Vartia 1 - 6
Ville Aholainen Janne Kettunen 6 - 3
Ilari Nieminen Matti Kärnä 6 - 2
Patrick Tanttu Toni Tahvanainen 6 - 2
Matti Hiltunen Karolus Karlsson 6 - 4
Marko Makkonen Päivinen Tero 4 - 6
Marko Hartikainen Petri Mikkonen 0 - 6
5. kierros, hävinneiden puoli
Jonas Masalin Sami Karttunen 1 - 6
Nico Sieccinen Jussi Korhonen 6 - 3
Riikka Saaranen Atte Paloniemi 6 - 5
Henri Kaksonen Miika Kyynäräinen 6 - 5
Nooa Oksala Jarno Heinonen 6 - 1
Pekka Nyman Janne Hummastenniemi 0 - 6
Timo Siekkinen Tuukka Naumanen 6 - 4
Casper Matikainen Lauri Tuomi 6 - 0
Tuomas Komi Kai Keihola 6 - 4
Joonas Vartia Miikkael Söderlund 6 - 4
Ville Aholainen Marko Salonen 1 - 6
Ilari Nieminen Tony Wirlander 0 - 6
Patrick Tanttu Tuomas Toropainen 2 - 6
Matti Hiltunen Juho Kytomaa 6 - 3
Päivinen Tero Jesse Särkisilta 0 - 6
Petri Mikkonen Marko Kolehmainen 4 - 6
32 Cup
Topias Vedenpää Nico Sieccinen -
Siekkinen Jani Sami Karttunen -
Petri Makkonen Riikka Saaranen -
Jarkko Honkanen Timo Siekkinen -
Marko Lohtander Jesse Särkisilta -
Vesa Ruuska Nooa Oksala -
Juha Jääskeläinen Tony Wirlander -
Jesse Huttunen Tuomas Toropainen -
Markus Juva Matti Hiltunen -
Teemu Pannula Casper Matikainen -
Ville Pasanen Tuomas Komi -
Pyry Hautamäki Henri Kaksonen -
Sami Hämäläinen Janne Hummastenniemi -
Miikka Hirvonen Marko Kolehmainen -
Mikko Kuusniemi Marko Salonen -
Jouka Oksala Joonas Vartia -
16 Cup
-
-
-
-
-
-
-
-
Puolivälierät
-
-
-
-
Semifinaali
-
-
Finaali
-
Viimeksi muokannut ilpo, 01:51 21.12.2014. Yhteensä muokattu 10 kertaa.
Ilari Nieminen
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Terve,
Palkinto-osuudet ovat näillä näkymin seuraavan laiset.
Kisassa on 500€ addedia, kiitos siitä kuuluu seuraaville tahoille:
-Schamarin oy
-Sinebrychoff oy http://www.sinebrychoff.fi
Osuudet:
1) 1200€
2) 600€
3-4) 300€
5-8) 150€
9-16) 70€
Summia tarkistetaan mikäli ilmoittautuneita pelaajia jää saapumatta.
Lisäksi jaetaan fairplay palkinto mallikkaasti käyttäytyvälle ja positiivisella
habituksella liikkellä olevalle tyypille. Suuruusluokka noin 80€.
Tervetuloa pelaamaan ja viihtymään huomenna.
Palkinto-osuudet ovat näillä näkymin seuraavan laiset.
Kisassa on 500€ addedia, kiitos siitä kuuluu seuraaville tahoille:
-Schamarin oy
-Sinebrychoff oy http://www.sinebrychoff.fi
Osuudet:
1) 1200€
2) 600€
3-4) 300€
5-8) 150€
9-16) 70€
Summia tarkistetaan mikäli ilmoittautuneita pelaajia jää saapumatta.
Lisäksi jaetaan fairplay palkinto mallikkaasti käyttäytyvälle ja positiivisella
habituksella liikkellä olevalle tyypille. Suuruusluokka noin 80€.
Tervetuloa pelaamaan ja viihtymään huomenna.
Ilari Nieminen
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Striimiä pyörii:
http://www.ustream.tv/channel/ritzclub
http://www.ustream.tv/channel/ritzclub
Ilari Nieminen
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Monelta alkaa cuppi aamulla?
Petri Makkonen, HyvBk
Mezz cues
Zan tips
Taom billiards
Mustakasi
Koneistamovaltsu
Salonsiven
Finegroup
Mezz cues
Zan tips
Taom billiards
Mustakasi
Koneistamovaltsu
Salonsiven
Finegroup
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Nii just... ite aivan päreissä
Sami Hämäläinen,HyvBK
Team Brassica napus inseco
Team Brassica napus inseco
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
32 cup:
[10:00 paikalle]
Topias Vedenpää Nico Sieccinen -
Siekkinen Jani Sami Karttunen -
Petri Makkonen Riikka Saaranen -
Jarkko Honkanen Timo Siekkinen -
Marko Lohtander Jesse Särkisilta -
Vesa Ruuska Nooa Oksala -
Juha Jääskeläinen Tony Wirlander -
Jesse Huttunen Tuomas Toropainen -
[10:45 paikalle]
Markus Juva Matti Hiltunen -
Teemu Pannula Casper Matikainen -
Ville Pasanen Tuomas Komi -
Pyry Hautamäki Henri Kaksonen -
Sami Hämäläinen Janne Hummastenniemi -
Miikka Hirvonen Marko Kolehmainen -
Kuusniemi Marko Salonen -
Jouka Oksala Joonas Vartia -
[10:00 paikalle]
Topias Vedenpää Nico Sieccinen -
Siekkinen Jani Sami Karttunen -
Petri Makkonen Riikka Saaranen -
Jarkko Honkanen Timo Siekkinen -
Marko Lohtander Jesse Särkisilta -
Vesa Ruuska Nooa Oksala -
Juha Jääskeläinen Tony Wirlander -
Jesse Huttunen Tuomas Toropainen -
[10:45 paikalle]
Markus Juva Matti Hiltunen -
Teemu Pannula Casper Matikainen -
Ville Pasanen Tuomas Komi -
Pyry Hautamäki Henri Kaksonen -
Sami Hämäläinen Janne Hummastenniemi -
Miikka Hirvonen Marko Kolehmainen -
Kuusniemi Marko Salonen -
Jouka Oksala Joonas Vartia -
Ilari Nieminen
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Huom vielä.
Kävi kämmi ja 32 cupissa oli Naumanen, vaikka olisi pitänyt olla Kuusniemi. Eli aiemmine merkitty Salonen-Naumanen peli onkin Salonen-Kuusniemi peli, ja alkaa 10:45.
Pahoittelut, tervetuloa, huomisiin
Kävi kämmi ja 32 cupissa oli Naumanen, vaikka olisi pitänyt olla Kuusniemi. Eli aiemmine merkitty Salonen-Naumanen peli onkin Salonen-Kuusniemi peli, ja alkaa 10:45.
Pahoittelut, tervetuloa, huomisiin
Ilari Nieminen
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
http://www.ustream.tv/channel/ritzclub
Siellä taas ois. Nettiyhteys ei oo tykki mutta kai tosta pallot erottaa
Siellä taas ois. Nettiyhteys ei oo tykki mutta kai tosta pallot erottaa
Ilari Nieminen
-
- Viestit: 2507
- Liittynyt: 00:45 12.11.2004
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Topias Vedenpää Nico Sieccinen 4 - 6
Siekkinen Jani Sami Karttunen 5 - 6
Petri Makkonen Riikka Saaranen 6 - 0
Jarkko Honkanen Timo Siekkinen 6 - 4
Marko Lohtander Jesse Särkisilta 6 - 2
Vesa Ruuska Nooa Oksala 2 - 6
Juha Jääskeläinen Tony Wirlander 6 - 4
Jesse Huttunen Tuomas Toropainen 6 - 2
Markus Juva Matti Hiltunen 4 - 6
Teemu Pannula Casper Matikainen 3 - 6
Ville Pasanen Tuomas Komi 6 - 5
Pyry Hautamäki Henri Kaksonen 6 - 5
Sami Hämäläinen Janne Hummastenniemi 6 - 4
Miikka Hirvonen Marko Kolehmainen 6 - 2
Mikko Kuusniemi Marko Salonen 6 - 3
Jouka Oksala Joonas Vartia 3 - 6
16 Cup
Nico Sieccinen Sami Karttunen 6 - 5
Petri Makkonen Jarkko Honkanen 6 - 1
Marko Lohtander Nooa Oksala 6 - 1
Juha Jääskeläinen Jesse Huttunen 6 - 1
Matti Hiltunen Casper Matikainen 3 - 6
Ville Pasanen Pyry Hautamäki 6 - 1
Sami Hämäläinen Miikka Hirvonen 3 - 6
Mikko Kuusniemi Joonas Vartia 3 - 6
Puolivälierät
Nico Sieccinen Petri Makkonen 2 - 6
Marko Lohtander Juha Jääskeläinen 6 - 0
Casper Matikainen Ville Pasanen 6 - 3
Miikka Hirvonen Joonas Vartia 6 - 3
Semifinaali
Petri Makkonen Marko Lohtander 5 - 6
Casper Matikainen Miikka Hirvonen 6 - 3
Finaali
Marko Lohtander Casper Matikainen 6 - 4
Siekkinen Jani Sami Karttunen 5 - 6
Petri Makkonen Riikka Saaranen 6 - 0
Jarkko Honkanen Timo Siekkinen 6 - 4
Marko Lohtander Jesse Särkisilta 6 - 2
Vesa Ruuska Nooa Oksala 2 - 6
Juha Jääskeläinen Tony Wirlander 6 - 4
Jesse Huttunen Tuomas Toropainen 6 - 2
Markus Juva Matti Hiltunen 4 - 6
Teemu Pannula Casper Matikainen 3 - 6
Ville Pasanen Tuomas Komi 6 - 5
Pyry Hautamäki Henri Kaksonen 6 - 5
Sami Hämäläinen Janne Hummastenniemi 6 - 4
Miikka Hirvonen Marko Kolehmainen 6 - 2
Mikko Kuusniemi Marko Salonen 6 - 3
Jouka Oksala Joonas Vartia 3 - 6
16 Cup
Nico Sieccinen Sami Karttunen 6 - 5
Petri Makkonen Jarkko Honkanen 6 - 1
Marko Lohtander Nooa Oksala 6 - 1
Juha Jääskeläinen Jesse Huttunen 6 - 1
Matti Hiltunen Casper Matikainen 3 - 6
Ville Pasanen Pyry Hautamäki 6 - 1
Sami Hämäläinen Miikka Hirvonen 3 - 6
Mikko Kuusniemi Joonas Vartia 3 - 6
Puolivälierät
Nico Sieccinen Petri Makkonen 2 - 6
Marko Lohtander Juha Jääskeläinen 6 - 0
Casper Matikainen Ville Pasanen 6 - 3
Miikka Hirvonen Joonas Vartia 6 - 3
Semifinaali
Petri Makkonen Marko Lohtander 5 - 6
Casper Matikainen Miikka Hirvonen 6 - 3
Finaali
Marko Lohtander Casper Matikainen 6 - 4
Viimeksi muokannut billiardmama, 19:19 21.12.2014. Yhteensä muokattu 32 kertaa.
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
onko taasen TEKNISIÄ ongelmia kun STREAMI EI TOIMI!!!!(paljo puheita vähä tekoja?)
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Netti on vähän epästabiili täälä maan alla mutta koitetaan pitää striimiä elossa
Ilari Nieminen
-
- Viestit: 59
- Liittynyt: 22:41 25.02.2014
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Internet ei skulaa. Matikainen voitti 5-3
.Nyt "striimissä" Lorko-Petu
.Nyt "striimissä" Lorko-Petu
Ilari Nieminen
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Nythän tuo toimii wallan mainiosti ja qualiteettikin on parantunut
Sponsored by Janne Kettunen
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Laatustriimi, ei monessa striimissä ole Eurosport selostajaa kommentaattorina.
Sponsored by Janne Kettunen
-
- Viestit: 2507
- Liittynyt: 00:45 12.11.2004
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
WOOOOOOOOOW
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Hyvä Lorko ja todella nättii duunii Cappe!
Tatu Tainio - Pvk
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
ON SE !!!
-
- Viestit: 2507
- Liittynyt: 00:45 12.11.2004
Re: Ritz HCP 10-Ball Kaavio ja Tulokset
Tässä lopulliset tulokset:
Tulokset: Nimi
1. Marko Lohtander
2. Casper Matikainen
3. Petri Makkonen
Miikka Hirvonen
5. Nico Sieccinen
Juha Jääskeläinen
Ville Pasanen
Joonas Vartia
9. Sami Karttunen
Jarkko Honkanen
Nooa Oksala
Jesse Huttunen
Matti Hiltunen
Pyry Hautamäki
Sami Hämäläinen
Mikko Kuusniemi
17. Topias Vedenpää
Siekkinen Jani
Riikka Saaranen
Timo Siekkinen
Jesse Särkisilta
Vesa Ruuska
Tony Wirlander
Tuomas Toropainen
Markus Juva
Teemu Pannula
Tuomas Komi
Henri Kaksonen
Janne Hummastenniemi
Marko Kolehmainen
Marko Salonen
Jouka Oksala
33. Jonas Masalin
Jussi Korhonen
Atte Paloniemi
Miika Kyynäräinen
Jarno Heinonen
Pekka Nyman
Tuukka Naumanen
Lauri Tuomi
Kai Keihola
Miikkael Söderlund
Ville Aholainen
Ilari Nieminen
Patrick Tanttu
Juho Kytomaa
Päivinen Tero
Petri Mikkonen
49. Sami Perttunen
Mikael Nordberg
Mikko Jokinen
Jere Repola
Jokke Lehtonen
Antti Keto
Valter Johansson
Juho Lehto
Laura Helin
Markku Hämäläinen
Janne Kettunen
Matti Kärnä
Toni Tahvanainen
Karolus Karlsson
Marko Makkonen
Marko Hartikainen
65. Riku Heino
Markus Kallio
Jouni Tukiainen
Mauno Nuutinen
Petri Pulkkinen
Peter Forsström
Sami Vuorisalo
Henri Laaksonen
Tatu Tainio
Ilari Keskinen
Joonas Lounamaa
Matti Jokela
Jori Hätinen
Daniel Karlsson
Juhani Lampi
Onnea kaikille pärjänneille.
Fairplayer palkinto €100 jaettiin viiden sunnuntaille päässeiden junioreiden kesken.
Mielettömän suurkiitos kaikille osallistujille.
Mahtavia pelejä nähty ja harvinaisen herkullinen finaali:
tämän hetkinen "junnukunkku" Cappe vs "vanhakunkku" Lorko tuloksena 4 - 6.
Suurimman kiitoksen annan kuitenkin Ilari "Ilpo" Niemiselle, joka hoiti koko kisan ilmoittautumisista loppuun asti ja yritti vielä itse pärjätä kisoissa mahdollisimman hyvin. (Helppo kuuluttaa pelejä näin sunnuntaina kun on brikka valmiina )
KIITOS ILPO <3
Ritz Clubin ja Ritz Biljardin puolesta
Mella
Tulokset: Nimi
1. Marko Lohtander
2. Casper Matikainen
3. Petri Makkonen
Miikka Hirvonen
5. Nico Sieccinen
Juha Jääskeläinen
Ville Pasanen
Joonas Vartia
9. Sami Karttunen
Jarkko Honkanen
Nooa Oksala
Jesse Huttunen
Matti Hiltunen
Pyry Hautamäki
Sami Hämäläinen
Mikko Kuusniemi
17. Topias Vedenpää
Siekkinen Jani
Riikka Saaranen
Timo Siekkinen
Jesse Särkisilta
Vesa Ruuska
Tony Wirlander
Tuomas Toropainen
Markus Juva
Teemu Pannula
Tuomas Komi
Henri Kaksonen
Janne Hummastenniemi
Marko Kolehmainen
Marko Salonen
Jouka Oksala
33. Jonas Masalin
Jussi Korhonen
Atte Paloniemi
Miika Kyynäräinen
Jarno Heinonen
Pekka Nyman
Tuukka Naumanen
Lauri Tuomi
Kai Keihola
Miikkael Söderlund
Ville Aholainen
Ilari Nieminen
Patrick Tanttu
Juho Kytomaa
Päivinen Tero
Petri Mikkonen
49. Sami Perttunen
Mikael Nordberg
Mikko Jokinen
Jere Repola
Jokke Lehtonen
Antti Keto
Valter Johansson
Juho Lehto
Laura Helin
Markku Hämäläinen
Janne Kettunen
Matti Kärnä
Toni Tahvanainen
Karolus Karlsson
Marko Makkonen
Marko Hartikainen
65. Riku Heino
Markus Kallio
Jouni Tukiainen
Mauno Nuutinen
Petri Pulkkinen
Peter Forsström
Sami Vuorisalo
Henri Laaksonen
Tatu Tainio
Ilari Keskinen
Joonas Lounamaa
Matti Jokela
Jori Hätinen
Daniel Karlsson
Juhani Lampi
Onnea kaikille pärjänneille.
Fairplayer palkinto €100 jaettiin viiden sunnuntaille päässeiden junioreiden kesken.
Mielettömän suurkiitos kaikille osallistujille.
Mahtavia pelejä nähty ja harvinaisen herkullinen finaali:
tämän hetkinen "junnukunkku" Cappe vs "vanhakunkku" Lorko tuloksena 4 - 6.
Suurimman kiitoksen annan kuitenkin Ilari "Ilpo" Niemiselle, joka hoiti koko kisan ilmoittautumisista loppuun asti ja yritti vielä itse pärjätä kisoissa mahdollisimman hyvin. (Helppo kuuluttaa pelejä näin sunnuntaina kun on brikka valmiina )
KIITOS ILPO <3
Ritz Clubin ja Ritz Biljardin puolesta
Mella