Moikka ja hyvää alkanutta vuotta
MN18-sarjan junnujen uusi kisavuosi 2023 starttaa Lappeenrannassa!
Kilpailu: Juniorit MN18 10-pallo SM-kilpailu
Päivämäärä: Sunnuntai 15.1.2023
Alkamisaika: 12:00
Pelipaikka:
Biljardisali Fouli
Kauppakatu 61
53100 Lappeenranta
Pelitapa:
- Yhtenä kilpailuna kaikkien ikäluokkien kesken
- Jos alle 12 pelaajaa, niin pelataan kahdessa round-robin lohkossa (kaikki kaikkia vastaan). Lohkoista 2 parasta jatkoon semifinaaleihin
- Jos vähintään 12 pelaajaa, niin pelataan tuplaeliminaatiokaaviolla 16/4cup tai 32/8cup
- Rankinglistan neljä parasta sijoitetaan
- Pelataan 6 voittoon.
Osallistumisoikeus: Mukaan pääsevät kaikki 2005 ja myöhemmin syntyneet
Osallistumismaksu: 20€ (2005 ja 2006 syntyneet), 15€ (tytöt ja 2007-> syntyneet)
Lisenssivaatimus: Kausi-, kerta- tai junnulisenssi.
HUOM: Kaikki lisenssit (myös kertalisenssi) tulee ostaa etukäteen osoitteessa: https://www.suomisport.fi/
Lue lisää: http://www.sbil.fi/liitto/lisenssit/
Kilpailuasu: EBC (edustusasu, B-taso tai C-taso, pukeutumisohjeet täällä)
C-taso = vapaa, siisti ja puhdas kilpailuasu, mielellään kauluksellinen paita (pikee T-paita), ei päähinettä.
Pukeutumisessa suositellaan kuitenkin väh. B-tasoa, mutta se ei ole osallistumisen ehtona.
Palkinnot: Neljälle parhaalle mitalit ja pokaalit
Ilmoittautuminen: viimeistään torstaihin 12.1. klo 21:00 mennessä suoraan biljardi.org palveluun: https://www.biljardi.org/ilmoittautuminen/
Lämpimästi tervetuloa!
Saija Hietamies, kilpailunjohtajatar
Fouli Billiard Team
Kilpailua koskevat lisätiedot:
Biljardisali Fouli/ puhelin: 0456737375
MN18 Juniorit 10-pallon SM-kilpailu, SU 15.1.2023 @ Fouli / LAPPEENRANTA
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
-
- Viestit: 72
- Liittynyt: 16:30 06.03.2017
MN18 Juniorit 10-pallon SM-kilpailu, SU 15.1.2023 @ Fouli / LAPPEENRANTA
Saija Hietamies, Fouli Billiard Team
-
- Viestit: 72
- Liittynyt: 16:30 06.03.2017
Re: MN18 Juniorit 10-pallon SM-kilpailu, SU 15.1.2023 @ Fouli / LAPPEENRANTA
Hei
Kutsussa olleista tiedoista poiketen, pelataan kahdessa lohkossa, liiton kilpailuohjekirjan säännösten mukaisesti. Junnuilla vaaditaan vielä tälläkin hetkellä 13 pelaajaa kaaviolla pelaamiseen.
En ollut hölmöyksissäni tarkistanut asiaa (vaan kopsasin toisen seuran kisakutsusta tuon osan).
Anteeksi ja pahoittelut kaikille tämän vuoksi Miun moka.
A-lohko:
- Juho Teittinen (1. sijoitettu)
- Jori Narvola (4. sijoitettu)
- Eetu Huhtamella
- Lenni Auresto
- Lenni Mikkonen
- Miro Bagge
B-lohko:
- Sasu Hietamies (2. sijoitettu)
- Riku Romppanen (3. sijoitettu)
- Daniel Roni
- Taito Tyyster
- Akseli Hannukkala
- Joonas Teittinen
Kutsussa olleista tiedoista poiketen, pelataan kahdessa lohkossa, liiton kilpailuohjekirjan säännösten mukaisesti. Junnuilla vaaditaan vielä tälläkin hetkellä 13 pelaajaa kaaviolla pelaamiseen.
En ollut hölmöyksissäni tarkistanut asiaa (vaan kopsasin toisen seuran kisakutsusta tuon osan).
Anteeksi ja pahoittelut kaikille tämän vuoksi Miun moka.
A-lohko:
- Juho Teittinen (1. sijoitettu)
- Jori Narvola (4. sijoitettu)
- Eetu Huhtamella
- Lenni Auresto
- Lenni Mikkonen
- Miro Bagge
B-lohko:
- Sasu Hietamies (2. sijoitettu)
- Riku Romppanen (3. sijoitettu)
- Daniel Roni
- Taito Tyyster
- Akseli Hannukkala
- Joonas Teittinen
Saija Hietamies, Fouli Billiard Team
Re: MN18 Juniorit 10-pallon SM-kilpailu, SU 15.1.2023 @ Fouli / LAPPEENRANTA
Kysymys?
Viimeisessä RG listassa Lenni on Jorin yläpuolella....miten toi sijoitus oikein menee?
-Toma
Viimeisessä RG listassa Lenni on Jorin yläpuolella....miten toi sijoitus oikein menee?
-Toma
Toma Auresto, HyvBK
-
- Viestit: 83
- Liittynyt: 15:09 19.02.2020
- Paikkakunta: Tampere
- Viesti:
Re: MN18 Juniorit 10-pallon SM-kilpailu, SU 15.1.2023 @ Fouli / LAPPEENRANTA
Tähän tiedän sanoa sen verran, että kauden 2022-2023 rankinglistaa on ko. SM-kilpailun alla pohdittu liiton/pooljaoston toimesta ja nykymuodossaan se näyttää tältä:
https://www.biljardi.org/rankinglistat/juniorit/
Resulttia Solutions - urheilun tulospalvelujärjestelmät
Biljardi.org - biljardia livenä netissä ja mobiilissa
Café & Club Pool Room (Room) - se kotoisampi biljardisali, Tampere
Tampereen firmabiljardiliiga - kolmihenkisille joukkueille syksystä kevääseen
Biljardi.org - biljardia livenä netissä ja mobiilissa
Café & Club Pool Room (Room) - se kotoisampi biljardisali, Tampere
Tampereen firmabiljardiliiga - kolmihenkisille joukkueille syksystä kevääseen
Re: MN18 Juniorit 10-pallon SM-kilpailu, SU 15.1.2023 @ Fouli / LAPPEENRANTA
Onko tulosseurantaa jossain?
-
- Viestit: 72
- Liittynyt: 16:30 06.03.2017
Re: MN18 Juniorit 10-pallon SM-kilpailu, SU 15.1.2023 @ Fouli / LAPPEENRANTA
Lohkoissa kun pelataan, eivät päivity automaattisesti.
Päivitän aina heti kun ehdin...
A-lohko:
Juho Teittinen - Miro Bagge 5-0
Jori Narvola - Lenni Mikkonen 5-3
Eetu Huhtamella - Lenni Auresto 0-5
Juho Teittinen - Jori Narvola 4-5
Eetu Huhtamella - Miro Bagge 1-5
Lenni Auresto - Lenni Mikkonen 4-5
Juho Teittinen - Lenni Mikkonen 5-3
Jori Narvola - Eetu Huhtamella 5-0
Lenni Auresto - Miro Bagge 5-4
Jori Narvola - Miro Bagge 5-3
Juho Teittinen - Lenni Auresto 5-2
Eetu Huhtamella - Lenni Mikkonen 2-5
Juho Teittinen - Eetu Huhtamella 5-0
Jori Narvola - Lenni Auresto 4-5
Lenni Mikkonen - Miro Bagge 5-0
Semeihin jatkavat A-lohkosta:
Lohko 1 Jori Narvola
Lohko 2 Juho Teittinen
B-lohko:
Sasu Hietamies - Joonas Teittinen 5-0
Riku Romppanen - Akseli Hannukkala 5-0
Daniel Roni - Taito Tyyster 5-3
Sasu Hietamies - Riku Romppanen 5-4
Daniel Roni - Joonas Teittinen 3-5
Taito Tyyster - Akseli Hannukkala 2-5
Sasu Hietamies - Akseli Hannukkala 5-2
Riku Romppanen - Daniel Roni 5-0
Taito Tyyster - Joonas Teittinen 4-5
Riku Romppanen - Joonas Teittinen 5-1
Sasu Hietamies - Taito Tyyster 5-0
Daniel Roni - Akseli Hannukkala 2-5
Sasu Hietamies - Daniel Roni 5-0
Riku Romppanen - Taito Tyyster 5-0
Akseli Hannukkala - Joonas Teittinen 5-0
Semeihin jatkavat B-lohkosta:
Lohko 1 Sasu Hietamies
Lohko 2 Riku Romppanen
1. Semifinaali:
Jori Narvola - Riku Romppanen 5 -4
2. Semifinaali:
Sasu Hietamies - Juho Teittinen 5-2
Finaali:
Jori Narvola - Sasu Hietamies 1-5
Lopputulokset:
1. Sasu Hietamies, FBT 7v 0h
2. Jori Narvola, FBT 5v 2h
3. Juho Teittinen, FBT 4v 2h
Riku Romppanen, CFC 4v 2h
5. Lenni Mikkonen, HyvBK 3v 2h
Lenni Auresto, HyvBK 3v 2h
Akseli Hannukkala, HyvBK 3v 2h
8. Joonas Teittinen, FBT 2v 3h
9. Miro Bagge, Bilo 1v 4h
Daniel Roni, FBT 1v 4h
11. Taito Tyyster, FBT 0v 5h
Eetu Huhtamella, FBT 0v 5h
Kiitokset kaikille kisaajille ja kannustusjoukoille
Päivitän aina heti kun ehdin...
A-lohko:
Juho Teittinen - Miro Bagge 5-0
Jori Narvola - Lenni Mikkonen 5-3
Eetu Huhtamella - Lenni Auresto 0-5
Juho Teittinen - Jori Narvola 4-5
Eetu Huhtamella - Miro Bagge 1-5
Lenni Auresto - Lenni Mikkonen 4-5
Juho Teittinen - Lenni Mikkonen 5-3
Jori Narvola - Eetu Huhtamella 5-0
Lenni Auresto - Miro Bagge 5-4
Jori Narvola - Miro Bagge 5-3
Juho Teittinen - Lenni Auresto 5-2
Eetu Huhtamella - Lenni Mikkonen 2-5
Juho Teittinen - Eetu Huhtamella 5-0
Jori Narvola - Lenni Auresto 4-5
Lenni Mikkonen - Miro Bagge 5-0
Semeihin jatkavat A-lohkosta:
Lohko 1 Jori Narvola
Lohko 2 Juho Teittinen
B-lohko:
Sasu Hietamies - Joonas Teittinen 5-0
Riku Romppanen - Akseli Hannukkala 5-0
Daniel Roni - Taito Tyyster 5-3
Sasu Hietamies - Riku Romppanen 5-4
Daniel Roni - Joonas Teittinen 3-5
Taito Tyyster - Akseli Hannukkala 2-5
Sasu Hietamies - Akseli Hannukkala 5-2
Riku Romppanen - Daniel Roni 5-0
Taito Tyyster - Joonas Teittinen 4-5
Riku Romppanen - Joonas Teittinen 5-1
Sasu Hietamies - Taito Tyyster 5-0
Daniel Roni - Akseli Hannukkala 2-5
Sasu Hietamies - Daniel Roni 5-0
Riku Romppanen - Taito Tyyster 5-0
Akseli Hannukkala - Joonas Teittinen 5-0
Semeihin jatkavat B-lohkosta:
Lohko 1 Sasu Hietamies
Lohko 2 Riku Romppanen
1. Semifinaali:
Jori Narvola - Riku Romppanen 5 -4
2. Semifinaali:
Sasu Hietamies - Juho Teittinen 5-2
Finaali:
Jori Narvola - Sasu Hietamies 1-5
Lopputulokset:
1. Sasu Hietamies, FBT 7v 0h
2. Jori Narvola, FBT 5v 2h
3. Juho Teittinen, FBT 4v 2h
Riku Romppanen, CFC 4v 2h
5. Lenni Mikkonen, HyvBK 3v 2h
Lenni Auresto, HyvBK 3v 2h
Akseli Hannukkala, HyvBK 3v 2h
8. Joonas Teittinen, FBT 2v 3h
9. Miro Bagge, Bilo 1v 4h
Daniel Roni, FBT 1v 4h
11. Taito Tyyster, FBT 0v 5h
Eetu Huhtamella, FBT 0v 5h
Kiitokset kaikille kisaajille ja kannustusjoukoille
Saija Hietamies, Fouli Billiard Team