11.2.2017 9-pallo Haastajasarja RG7-1
Alkamisaika: 12:00 tai 11:00 (riippuu pelaajamäärästä)
Pöydät: 6 x Dynamic III
Pelimuoto: 9-pallo 5 voittoon (vuoroaloitukset, magic rackit)
Pelitapa: Ei sijoittamista. Tuplaeliminaatiokaavio 64/16cup, 32/8cup tai 16/4cup
Osallistumismaksu: 20€ (juniorit 1999-> ja naiset 10€)
Osallistumisoikeus: Avoin kaikille pois lukien RG-listan 100 parasta, Finnish Pool Tour pelaajat, pool mestaruussarjapelaajat kautta aikain ja yleisen sarjan SM-mitalistit (myös pari-SM ja joukkue-SM). Lisäksi kilpailun järjestäjällä ja pooljaostolla on oikeus evätä sellaisten pelaajien osallistuminen, joiden katsotaan kuuluvan korkeammalle sarjatasolle. Osallistumiseen ei tarvitse kerhojäsenyyttä.
Lisenssivaatimus: Ei tarvitse kilpailulisenssiä
Kilpailuasu: C-taso (vapaa, mutta siisti pukeutuminen)
Palkinnot: Neljälle parhaalle pokaalit ja lahjakortit
I. Biljardihuolto 100€ lahjakortti
II. Biljardihuolto 50€ lahjakortti
III-IV. Biljardihuolto 30€ lahjakortti
Ilmoittautuminen viimeistään torstaihin 9.2 klo 21:00 mennessä:
- Tähän viestiketjuun
- Salille 0456737375
Muuta: Osallistujia pitää olla vähintään 16, muuten kilpailu perutaan. Määrä pitää olla toteutunut 1h ennen ilmoittautumisajan päättymistä, jotta ilmoittautuneet ehtivät tarvittaessa ilmoittautumaan toiseen haastajasarjan kilpailuun.
Tällä hetkellä mukana:
1-Sasu HIetamies FBT
2-Saana HIetamies FBT
3-Juho Syrjänen
4-Nick Cederström FBT
5-Teemu Huotari FBT
6-Seppo Kärmeniemi BCL
7-Jesse Hyvönen FBT
8-Jori Narvola SaiBi
9-Sami Huhtanen Stars
10-Toni Huhtanen
11-Arseni Sevastyanov BK
12-Juha-Pekka Senilä JSBK
13-Juha Lopperi
14-Panu Kosonen
15-Antti Nikku FBT
16-Harri Sopanen FBT
17-Simo Vihmakoski
18-Heikki Takala
19-Timo Montonen SaiBi
20-Valtteri Vuorio
21-Mika Nikunen FBT
Lauantain haastajasarja kilpailun kaavio on nyt arvottu!
Pelipaikan ovet aukeavat kello 10:45.
Paikalle kello 11:00 saapuvat seuraavat pelaajat:
Sasu Hietamies-Mika Nikunen Pöytä 1
Nick Cederström-Valtteri Vuorio Pöytä 2
Jesse Hyvönen-Antti Nikku Pöytä 4
Juha-Pekka Senilä-Harri Sopanen Pöytä 5
Toni Huhtanen-Heikki Takala Pöytä 6
Arseni Sevastyanov-Jori Narvola Pöytä 7
Kaikki loput saapuvat paikalle viimeistään kello 12:00
Kaavion ensimmäinen kierros kokonaisuudessaan:
Juha Lopperi W.O. 5 - 0
Sasu Hietamies Mika Nikunen -
Arseni Sevastyanov W.O. 5 - 0
W.O. Jori Narvola 0 - 5
W.O. Teemu Huotari 0 - 5
Nick Cederström Valtteri Vuorio -
Jesse Hyvönen Antti Nikku -
W.O. Juho Syrjänen 0 - 5
Sami Huhtanen W.O. 5 - 0
Juha-Pekka Senilä Harri Sopanen -
Seppo Kärmeniemi W.O. 5 - 0
W.O. Timo Montonen 0 - 5
Panu Kosonen W.O. 5 - 0
W.O. Saana Hietamies 0 - 5
Toni Huhtanen Heikki Takala -
W.O. Simo Vihmakoski 0 - 5
2. kierros, voittaneiden puoli
Juha Lopperi Sasu Hietamies 3 - 5
Arseni Sevastyanov Jori Narvola 3 - 5
Teemu Huotari Valtteri Vuorio 3 - 5
Jesse Hyvönen Juho Syrjänen 0 - 5
Sami Huhtanen Juha-Pekka Senilä 1 - 5
Seppo Kärmeniemi Timo Montonen 5 - 1
Panu Kosonen Saana Hietamies 5 - 3
Heikki Takala Simo Vihmakoski 0 - 5
2. kierros, hävinneiden puoli
W.O. Mika Nikunen 0 - 5
W.O. W.O. 5 - 0
W.O. Nick Cederström 0 - 5
Antti Nikku W.O. 5 - 0
W.O. Harri Sopanen 0 - 5
W.O. W.O. 5 - 0
W.O. W.O. 5 - 0
Toni Huhtanen W.O. 5 - 0
3. kierros, voittaneiden puoli
Sasu Hietamies Jori Narvola 2 - 5
Valtteri Vuorio Juho Syrjänen 5 - 4
Juha-Pekka Senilä Seppo Kärmeniemi 5 - 3
Panu Kosonen Simo Vihmakoski 3 - 5
3. kierros, hävinneiden puoli
Saana Hietamies Mika Nikunen 2 - 5
Heikki Takala W.O. 5 - 0
Sami Huhtanen Nick Cederström 5 - 4
Timo Montonen Antti Nikku 2 - 5
Teemu Huotari Harri Sopanen 0 - 5
Jesse Hyvönen W.O. 5 - 0
Juha Lopperi W.O. 5 - 0
Arseni Sevastyanov Toni Huhtanen 5 - 0
4. kierros, hävinneiden puoli
Mika Nikunen Heikki Takala 5 - 2
Sami Huhtanen Antti Nikku 2 - 5
Harri Sopanen Jesse Hyvönen 5 - 3
Juha Lopperi Arseni Sevastyanov 5 - 35. kierros, hävinneiden puoli
Mika Nikunen Seppo Kärmeniemi 5 - 4
Antti Nikku Panu Kosonen 5 - 1
Harri Sopanen Sasu Hietamies 5 - 1
Juha Lopperi Juho Syrjänen 1 - 5
8 Cup
Jori Narvola Juho Syrjänen 5 - 4
Valtteri Vuorio Harri Sopanen 5 - 3
Juha-Pekka Senilä Mika Nikunen 4 - 5
Simo Vihmakoski Antti Nikku 0 - 5
Semifinaali
Jori Narvola Valtteri Vuorio 5 - 4
Mika Nikunen Antti Nikku 2 - 5
Finaali
Jori Narvola Antti Nikku 3-5
Biljardisali Foulin väki toivottaa värikästä pelipäivää!
Haastajasarja 9-pallo RG7-1 11.2.2017 Fouli Lappeenranta
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
Haastajasarja 9-pallo RG7-1 11.2.2017 Fouli Lappeenranta
Viimeksi muokannut arthur, 19:51 11.02.2017. Yhteensä muokattu 12 kertaa.
Arto Koskimies, Biljardisali Fouli, Lappeenranta.
Re: Haastajasarja 9-pallo RG7-1 11.2.2017 Fouli Lappeenranta
Arseni Sevastyanov, BK
Mukaan Kilpaan!
Mukaan Kilpaan!