Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
-
- Viestit: 617
- Liittynyt: 12:25 27.10.2004
Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Biljardin OSM-kisat järjestetään Tampereen Galaxy Centerissä 30.9.2017. klo 11:00 alkaen
OSM-kisat pähkinänkuoressa:
- kilpailuun voivat osallistua vain korkeakouluopiskelijat (yliopisto ja ammattikorkeakoulu)
- pelipaikassa 20 kpl 9-jalan pelipöytiä (virallinen pool pelipöytä).
- miesten ja naisten kilpasarjat sekä yhteinen rentosarja.
- pelimuoto poolbiljardin 8-pallo virallisilla säännöillä
- SBiL vastaa kilpailun käytännön järjestelyistä
- osallistumismaksu 20€/miehet, 10€/naiset ja 10€/rentosarja
- ilmoittautuminen viimeistään 27.9.2017 tähän viestiketjuun tai sähköpostilla markku.ryytty@sbil.fi
- mainitse opiskelupaikka ja sarja mihin haluat osallistua
- minimiosallistujamäärä 12 / sarja
Osallistumismaksu maksetaan käteisellä pelipaikalla.
Katso lisää https://www.osmkisat.fi/
edit: korjattu ilmoittautuminen sekä os.maksut ja alkamisaika
OSM 2017 ilmoittautuneet (päiv. 27.9.2017)
Nimi Sarja Opiskelupaikka
1 Myllymäki Niko Kilpasarja M TAMK Tampereen ammattikorkeakoulu
2 Hietanen Jerkko Kilpasarja M UTA
3 Lepistö Pekka Kilpasarja M Maanpuolustuskorkeakoulu
4 Ukkonen Mika Kilpasarja M XAMK Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu
5 Paloniemi Atte Kilpasarja M Turun ammattikorkeakoulu
6 Siekkinen Nico Kilpasarja M Helsingin yliopisto
7 Sillanpää Jukka-Pekka Kilpasarja M Turun ammattikorkeakoulu
8 Forsström Petteri Kilpasarja M Turun Yliopisto / Kauppakorkeakoulu
9 Holopainen Lauri Rentosarja (Kilpasarja) TTY
10 Mattila Samuli Kilpasarja M Tampereen Yliopisto
11 Kivioja Olli Kilpasarja M Tampereen yliopisto
12 Ollikainen Mikko Kilpasarja M Turun ammattikorkeakoulu
13 Pöyhönen Aki Kilpasarja M TAMK Sähkövoimatekniikka
14 Grönholm Miika Kilpasarja M Turun yliopisto
15 Henriksson Arto Kilpasarja M Turun yliopisto
16 Karapuu Petteri Kilpasarja M Helsingin yliopisto
17 Saarinen Laura Kilpasarja M HAMK (UEF)
18 Renard Alex Kilpasarja M TAMK
19 Plachý Daniel Kilpasarja M HAMK
20 Lahtinen Joonas Kilpasarja M TAMK
21 Sahanen Oskar Kilpasarja M LAMK
22 Hakkarainen Miklas Kilpasarja M Hämeen Ammattikorkeakoulu
23 Ahvonen Petri Kilpasarja M TTY
OSM-kisat pähkinänkuoressa:
- kilpailuun voivat osallistua vain korkeakouluopiskelijat (yliopisto ja ammattikorkeakoulu)
- pelipaikassa 20 kpl 9-jalan pelipöytiä (virallinen pool pelipöytä).
- miesten ja naisten kilpasarjat sekä yhteinen rentosarja.
- pelimuoto poolbiljardin 8-pallo virallisilla säännöillä
- SBiL vastaa kilpailun käytännön järjestelyistä
- osallistumismaksu 20€/miehet, 10€/naiset ja 10€/rentosarja
- ilmoittautuminen viimeistään 27.9.2017 tähän viestiketjuun tai sähköpostilla markku.ryytty@sbil.fi
- mainitse opiskelupaikka ja sarja mihin haluat osallistua
- minimiosallistujamäärä 12 / sarja
Osallistumismaksu maksetaan käteisellä pelipaikalla.
Katso lisää https://www.osmkisat.fi/
edit: korjattu ilmoittautuminen sekä os.maksut ja alkamisaika
OSM 2017 ilmoittautuneet (päiv. 27.9.2017)
Nimi Sarja Opiskelupaikka
1 Myllymäki Niko Kilpasarja M TAMK Tampereen ammattikorkeakoulu
2 Hietanen Jerkko Kilpasarja M UTA
3 Lepistö Pekka Kilpasarja M Maanpuolustuskorkeakoulu
4 Ukkonen Mika Kilpasarja M XAMK Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu
5 Paloniemi Atte Kilpasarja M Turun ammattikorkeakoulu
6 Siekkinen Nico Kilpasarja M Helsingin yliopisto
7 Sillanpää Jukka-Pekka Kilpasarja M Turun ammattikorkeakoulu
8 Forsström Petteri Kilpasarja M Turun Yliopisto / Kauppakorkeakoulu
9 Holopainen Lauri Rentosarja (Kilpasarja) TTY
10 Mattila Samuli Kilpasarja M Tampereen Yliopisto
11 Kivioja Olli Kilpasarja M Tampereen yliopisto
12 Ollikainen Mikko Kilpasarja M Turun ammattikorkeakoulu
13 Pöyhönen Aki Kilpasarja M TAMK Sähkövoimatekniikka
14 Grönholm Miika Kilpasarja M Turun yliopisto
15 Henriksson Arto Kilpasarja M Turun yliopisto
16 Karapuu Petteri Kilpasarja M Helsingin yliopisto
17 Saarinen Laura Kilpasarja M HAMK (UEF)
18 Renard Alex Kilpasarja M TAMK
19 Plachý Daniel Kilpasarja M HAMK
20 Lahtinen Joonas Kilpasarja M TAMK
21 Sahanen Oskar Kilpasarja M LAMK
22 Hakkarainen Miklas Kilpasarja M Hämeen Ammattikorkeakoulu
23 Ahvonen Petri Kilpasarja M TTY
terveisin SBiL
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Atte Paloniemi Turun amk miehet
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Nico Siekkinen, Helsingin yliopisto. Miehet kilpasarja.
-
- Viestit: 617
- Liittynyt: 12:25 27.10.2004
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Sokos hotellitarjous 29.9-1.10.2017 Original Sokos hotel Ilves, Tampere
99€/1hh/vrk, 109€/2hh/vrk
Varaukset
www.sokoshotels.fi – sivuston kautta varauskoodi BBILJARDI2017
TAI
suoraan keskitettyyn myyntipalveluumme KOODILLA BILJARDI2017:
Sokos Hotels Myyntipalvelu, yksittäiset huonevaraukset
Puhelin 020 1234 600
Sähköposti sokos.hotels@sok.fi
Kiintiö 10 huonetta voimassa 19.9.2017 saakka
99€/1hh/vrk, 109€/2hh/vrk
Varaukset
www.sokoshotels.fi – sivuston kautta varauskoodi BBILJARDI2017
TAI
suoraan keskitettyyn myyntipalveluumme KOODILLA BILJARDI2017:
Sokos Hotels Myyntipalvelu, yksittäiset huonevaraukset
Puhelin 020 1234 600
Sähköposti sokos.hotels@sok.fi
Kiintiö 10 huonetta voimassa 19.9.2017 saakka
terveisin SBiL
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Mihin aikaan kisat on tarkoitus aloittaa?
-
- Viestit: 617
- Liittynyt: 12:25 27.10.2004
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Mukaan: Petteri Karapuu, Helsingin yliopisto, Kilpasarja M
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Nähtävästi naisia ei kauheasti ole ilmoittautunut mukaan.. eli tulen pelaamaan siihen sarjaan, mihin voin (jos naiset ei toteudu).
Laura Saarinen HAMK (ja UEF, mutta sieltä keskeytyksellä)
Laura Saarinen HAMK (ja UEF, mutta sieltä keskeytyksellä)
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Hei tarkistuksena vielä, onko kisoissa jotain yläikärajaa? Täytän ehdot muuten (perustutkinto-opiskelija yliopistossa). Yst.t. Petteri
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Uskaltaisin väittää että yläikärajaa ei ole, kunhan oppilaitoksen ehdot täyttyvät! Eli juurikin yliopisto tai amk...
-
- Viestit: 617
- Liittynyt: 12:25 27.10.2004
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Kyllä juuri näin, tervetuloa mukaan Petteri!
terveisin SBiL
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Petri Ahvonen, TTY, mukaan kilpasarjaan
-
- Viestit: 617
- Liittynyt: 12:25 27.10.2004
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Kilpailukaavio on tehty.
Pelipaikka siis Tampereen Galaxie Center Rautatienkatu 27, 33100 Tampere http://www.galaxie.fi/tampere/
Kaavio nähtävissä kokonaisuudessaan http://biljardi.pe.hu/index.php?id=418&p=4
1. alkava: Myllymäki Niko Karapuu Petteri (avauskierros, n. klo.11:00)
2. alkava: Mattila Samuli Pöyhönen Aki (avauskierros, n. klo.11:00)
3. alkava: Kivioja Olli Holopainen Lauri (avauskierros, n. klo.11:00)
4. alkava: Paloniemi Atte Ahvonen Petri (avauskierros, n. klo.11:00)
5. alkava: Lahtinen Joonas Siekkinen Nico (avauskierros, n. klo.11:00)
6. alkava: Forsström Petteri Lepistö Pekka (avauskierros, n. klo.11:00)
7. alkava: Hakkarainen Miklas Ollikainen Mikko (avauskierros, n. klo.11:00)
8. alkava: Saarinen Laura Hietanen Jerkko (voittajien 1, n. klo.11:00)
Tässä ensimmäiset 8 peliä, heidän on oltava paikalla klo 10:45, loput paikalle viimeistään klo 11:50
Kilpailumaksu tasaraha käteisellä, kiitos.
Neljälle parhaalle pokaalit ja mitalit
Kilpailun johtaja Markus Laurila
Pelipaikka siis Tampereen Galaxie Center Rautatienkatu 27, 33100 Tampere http://www.galaxie.fi/tampere/
Kaavio nähtävissä kokonaisuudessaan http://biljardi.pe.hu/index.php?id=418&p=4
1. alkava: Myllymäki Niko Karapuu Petteri (avauskierros, n. klo.11:00)
2. alkava: Mattila Samuli Pöyhönen Aki (avauskierros, n. klo.11:00)
3. alkava: Kivioja Olli Holopainen Lauri (avauskierros, n. klo.11:00)
4. alkava: Paloniemi Atte Ahvonen Petri (avauskierros, n. klo.11:00)
5. alkava: Lahtinen Joonas Siekkinen Nico (avauskierros, n. klo.11:00)
6. alkava: Forsström Petteri Lepistö Pekka (avauskierros, n. klo.11:00)
7. alkava: Hakkarainen Miklas Ollikainen Mikko (avauskierros, n. klo.11:00)
8. alkava: Saarinen Laura Hietanen Jerkko (voittajien 1, n. klo.11:00)
Tässä ensimmäiset 8 peliä, heidän on oltava paikalla klo 10:45, loput paikalle viimeistään klo 11:50
Kilpailumaksu tasaraha käteisellä, kiitos.
Neljälle parhaalle pokaalit ja mitalit
Kilpailun johtaja Markus Laurila
terveisin SBiL
-
- Viestit: 617
- Liittynyt: 12:25 27.10.2004
Re: Opiskelijoiden 8-pallo SM 30.9.2017 Tampere
Tulosseuranta
AVAUSKIERROS
Henrikkson Arto W.O. 0 - 0
Myllymäki Niko Karapuu Petteri 5 - 0
Saarinen Laura W.O. 0 - 0
Hietanen Jerkko W.O. 0 - 0
Sahanen Oskar W.O. 0 - 0
Mattila Samuli Pöyhönen Aki 4 - 5
Kivioja Olli Holopainen Lauri 5 - 0
Sillanpää Jukka-Pekk W.O. 0 - 0
Ukkonen Mika W.O. 0 - 0
Paloniemi Atte Ahvonen Petri 3 - 5
Lahtinen Joonas Siekkinen Nico 4 - 5
Renard Alex W.O. 0 - 0
Grönholm Miika W.O. 0 - 0
Forsström Petteri Lepistö Pekka 5 - 1
Hakkarainen Miklas Ollikainen Mikko 5 - 2
Plachy Daniel W.O. 0 - 0
VOITTAJIEN 1
Henrikkson Arto Myllymäki Niko 0 - 5
Saarinen Laura Hietanen Jerkko 5 - 0
Sahanen Oskar Pöyhönen Aki 0 - 5
Kivioja Olli Sillanpää Jukka-Pekk 5 - 2
Ukkonen Mika Ahvonen Petri 0 - 5
Siekkinen Nico Renard Alex 0 - 5
Grönholm Miika Forsström Petteri 2 - 5
Hakkarainen Miklas Plachy Daniel 5 - 0
VOITTAJIEN 2
Myllymäki Niko Saarinen Laura 5 - 1
Pöyhönen Aki Kivioja Olli 5 - 3
Ahvonen Petri Renard Alex 5 - 4
Forsström Petteri Hakkarainen Miklas 5 - 2
HäVINNEIDEN 1
W.O. Karapuu Petteri 0 - 0
W.O. W.O. 0 - 0
W.O. Mattila Samuli 0 - 0
Holopainen Lauri W.O. 0 - 0
W.O. Paloniemi Atte 0 - 0
Lahtinen Joonas W.O. 0 - 0
W.O. Lepistö Pekka 0 - 0
Ollikainen Mikko W.O. 0 - 0
HäVINNEIDEN 2
Sahanen Oskar Karapuu Petteri 4 - 3
Sillanpää Jukka-Pekk W.O. 0 - 0
Henrikkson Arto Mattila Samuli 3 - 4
Hietanen Jerkko Holopainen Lauri 4 - 2
Grönholm Miika Paloniemi Atte 0 - 4
Plachy Daniel Lahtinen Joonas 2 - 4
Ukkonen Mika Lepistö Pekka 0 - 4
Siekkinen Nico Ollikainen Mikko 4 - 0
HäVINNEIDEN 3
Sahanen Oskar Sillanpää Jukka-Pekk 3 - 4
Mattila Samuli Hietanen Jerkko 4 - 1
Paloniemi Atte Lahtinen Joonas 4 - 3
Lepistö Pekka Siekkinen Nico 0 - 4
HäVINNEIDEN 4
Renard Alex Sillanpää Jukka-Pekk 4 - 2
Hakkarainen Miklas Mattila Samuli 4 - 3
Saarinen Laura Paloniemi Atte 0 - 4
Kivioja Olli Siekkinen Nico 2 - 4
8 CUP
Myllymäki Niko Siekkinen Nico 2 - 5
Pöyhönen Aki Renard Alex 5 - 4
Ahvonen Petri Hakkarainen Miklas 1 - 5
Forsström Petteri Paloniemi Atte 2 - 5
4 CUP
Siekkinen Nico Pöyhönen Aki 5 - 2
Hakkarainen Miklas Paloniemi Atte 1 - 5
Finaali
Siekkinen Nico Paloniemi Atte 5 - 3
Lopputulokset
1.
Siekkinen Nico
2.
Paloniemi Atte
3.
Hakkarainen Miklas
Pöyhönen Aki
5.
Forsström Petteri
Ahvonen Petri
Renard Alex
Myllymäki Niko
9.
Kivioja Olli
Saarinen Laura
Mattila Samuli
Sillanpää Jukka-Pekk
13.
Lepistö Pekka
Lahtinen Joonas
Hietanen Jerkko
Sahanen Oskar
17.
Ollikainen Mikko
Ukkonen Mika
Plachy Daniel
Grönholm Miika
Holopainen Lauri
Henrikkson Arto
Karapuu Petteri
AVAUSKIERROS
Henrikkson Arto W.O. 0 - 0
Myllymäki Niko Karapuu Petteri 5 - 0
Saarinen Laura W.O. 0 - 0
Hietanen Jerkko W.O. 0 - 0
Sahanen Oskar W.O. 0 - 0
Mattila Samuli Pöyhönen Aki 4 - 5
Kivioja Olli Holopainen Lauri 5 - 0
Sillanpää Jukka-Pekk W.O. 0 - 0
Ukkonen Mika W.O. 0 - 0
Paloniemi Atte Ahvonen Petri 3 - 5
Lahtinen Joonas Siekkinen Nico 4 - 5
Renard Alex W.O. 0 - 0
Grönholm Miika W.O. 0 - 0
Forsström Petteri Lepistö Pekka 5 - 1
Hakkarainen Miklas Ollikainen Mikko 5 - 2
Plachy Daniel W.O. 0 - 0
VOITTAJIEN 1
Henrikkson Arto Myllymäki Niko 0 - 5
Saarinen Laura Hietanen Jerkko 5 - 0
Sahanen Oskar Pöyhönen Aki 0 - 5
Kivioja Olli Sillanpää Jukka-Pekk 5 - 2
Ukkonen Mika Ahvonen Petri 0 - 5
Siekkinen Nico Renard Alex 0 - 5
Grönholm Miika Forsström Petteri 2 - 5
Hakkarainen Miklas Plachy Daniel 5 - 0
VOITTAJIEN 2
Myllymäki Niko Saarinen Laura 5 - 1
Pöyhönen Aki Kivioja Olli 5 - 3
Ahvonen Petri Renard Alex 5 - 4
Forsström Petteri Hakkarainen Miklas 5 - 2
HäVINNEIDEN 1
W.O. Karapuu Petteri 0 - 0
W.O. W.O. 0 - 0
W.O. Mattila Samuli 0 - 0
Holopainen Lauri W.O. 0 - 0
W.O. Paloniemi Atte 0 - 0
Lahtinen Joonas W.O. 0 - 0
W.O. Lepistö Pekka 0 - 0
Ollikainen Mikko W.O. 0 - 0
HäVINNEIDEN 2
Sahanen Oskar Karapuu Petteri 4 - 3
Sillanpää Jukka-Pekk W.O. 0 - 0
Henrikkson Arto Mattila Samuli 3 - 4
Hietanen Jerkko Holopainen Lauri 4 - 2
Grönholm Miika Paloniemi Atte 0 - 4
Plachy Daniel Lahtinen Joonas 2 - 4
Ukkonen Mika Lepistö Pekka 0 - 4
Siekkinen Nico Ollikainen Mikko 4 - 0
HäVINNEIDEN 3
Sahanen Oskar Sillanpää Jukka-Pekk 3 - 4
Mattila Samuli Hietanen Jerkko 4 - 1
Paloniemi Atte Lahtinen Joonas 4 - 3
Lepistö Pekka Siekkinen Nico 0 - 4
HäVINNEIDEN 4
Renard Alex Sillanpää Jukka-Pekk 4 - 2
Hakkarainen Miklas Mattila Samuli 4 - 3
Saarinen Laura Paloniemi Atte 0 - 4
Kivioja Olli Siekkinen Nico 2 - 4
8 CUP
Myllymäki Niko Siekkinen Nico 2 - 5
Pöyhönen Aki Renard Alex 5 - 4
Ahvonen Petri Hakkarainen Miklas 1 - 5
Forsström Petteri Paloniemi Atte 2 - 5
4 CUP
Siekkinen Nico Pöyhönen Aki 5 - 2
Hakkarainen Miklas Paloniemi Atte 1 - 5
Finaali
Siekkinen Nico Paloniemi Atte 5 - 3
Lopputulokset
1.
Siekkinen Nico
2.
Paloniemi Atte
3.
Hakkarainen Miklas
Pöyhönen Aki
5.
Forsström Petteri
Ahvonen Petri
Renard Alex
Myllymäki Niko
9.
Kivioja Olli
Saarinen Laura
Mattila Samuli
Sillanpää Jukka-Pekk
13.
Lepistö Pekka
Lahtinen Joonas
Hietanen Jerkko
Sahanen Oskar
17.
Ollikainen Mikko
Ukkonen Mika
Plachy Daniel
Grönholm Miika
Holopainen Lauri
Henrikkson Arto
Karapuu Petteri
terveisin SBiL