Lauantaina 20.2. Espoon Biljardikerhon klubi aukeaa klo 9:00 lämmittelijöille
14 pelaajaa mukana kilpailussa (4-cup) joten turnaus pelataan 1-päiväisenä.
Ottelut pelataan kolmeen voittoon paitsi finaali neljään voittoon
1st Round (10:00-13:00)
Hämäläinen Jesse (1) PVK - W.O. - (3-0) ; 0-0
Träff Tuomo EBK - Meronen Valtteri PVK (3-0) 87 85 86 ; 24-18
Tondi Juha IBK - Verho Pekka EBK (1-3) 58 28 87 58 ; 20-31
Lomakin Nikolai HBK - Komi Tuomas (4) EBK (1-3) 85 48 58 78 ; 24-29
Ahola Joni (3) EBK - Parikka Tero HyvBK (2-3) 18 81 81 18 38 ; 21-26
Ahola Risto EBK - Pekkala Panu EBK (3-0) 87 83 85 ; 24-15
Zhukov Oleksiy PVK - Titov Vsevolod SBiL (1-3) 08 86 18 08 ; 9-30
W.O. - - Manninen Jori (2) DNS PVK (0-3) ; 0-0
Winner 2nd (11:00-14:30)
Hämäläinen Jesse (1) PVK - Träff Tuomo EBK (3-1) 85 68 86 83 ; 30-22
Verho Pekka EBK - Komi Tuomas (4) EBK (0-3) 58 28 58 ; 12-24
Parikka Tero HyvBK - Ahola Risto EBK (3-1) 85 28 85 85 ; 26-23
Titov Vsevolod SBiL - Manninen Jori (2) DNS PVK (3-0) ; 0-0
Loser 2nd 13:00-14:30
W.O. - - Meronen Valtteri PVK (0-3) ; 0-0
Tondi Juha IBK - Lomakin Nikolai HBK (0-3) 78 58 48 ; 16-24
Ahola Joni (3) EBK - Pekkala Panu EBK (3-1) 68 80 86 81 ; 30-15
Zhukov Oleksiy PVK - W.O. - (3-0) ; 0-0
Loser 3rd (14:30-16:00)
Meronen Valtteri PVK - Ahola Risto EBK (1-3) 38 68 82 78 ; 24-26
Lomakin Nikolai HBK - Manninen Jori (2) DNS PVK (3-0) ; 0-0
Ahola Joni (3) EBK - Träff Tuomo EBK (3-1) 58 83 81 85 ; 29-17
Zhukov Oleksiy PVK - Verho Pekka EBK (3-1) 38 86 85 82 ; 27-21
Winner 3rd (16:00-17:30)
Hämäläinen Jesse (1) PVK - Komi Tuomas (4) EBK (3-1) 84 48 86 84 ; 28-22
Parikka Tero HyvBK - Titov Vsevolod SBiL (1-3) 86 08 18 48 ; 13-30
Loser 4th (16:00-17:30)
Ahola Risto EBK - Lomakin Nikolai HBK (3-2) 18 38 82 82 86 ; 28-26
Ahola Joni (3) EBK - Zhukov Oleksiy PVK (3-1) 80 86 08 85 ; 24-19
Loser 5th (17:30-19:00)
Ahola Risto EBK - Komi Tuomas (4) EBK (3-2) 85 58 38 85 87 ; 32-33
Ahola Joni (3) EBK - Parikka Tero HyvBK (3-1) 86 85 48 81 ; 28-20
Semifinals
Hämäläinen Jesse (1) PVK - Ahola Joni (3) EBK (0-3) 68 08 78 ; 13-24
Titov Vsevolod SBiL - Ahola Risto EBK (3-1) 86 81 48 85 ; 28-20
Final
Ahola Joni (3) EBK - Titov Vsevolod SBiL (0-4) 68 18 38 38 ; 13-32
Pyramidi RG4-1, Espoon Moskova Open 20.2.2016, EBK Lopputulokset
Sija Nimi Seura Kotipaikka V_ott H_ott V_erät H_erät Erä+/- Pallot+ Pallot - Pallot+/-
1 Titov Vsevolod SBiL Russia 5 0 16 3 13 120 55 65
2 Ahola Joni EBK Espoo 5 2 17 11 6 169 142 27
3 Hämäläinen Jesse PVK Helsinki 3 1 9 5 4 71 68 3
4 Ahola Risto EBK Espoo 4 2 14 11 3 153 152 1
5 Komi Tuomas EBK Espoo 2 2 9 7 2 108 96 12
6 Parikka Tero HyvBK Hyvinkää 2 2 8 9 -1 85 102 -17
7 Lomakin Nikolai HBK Helsinki 2 2 9 6 3 74 73 1
8 Zhukov Oleksiy PVK Helsinki 2 2 8 7 1 55 75 -20
9 Träff Tuomo EBK Espoo 1 2 5 6 -1 63 77 -14
10 Meronen Valtteri PVK Helsinki 1 2 4 6 -2 42 50 -8
11 Verho Pekka EBK Espoo 1 2 4 7 -3 64 71 -7
12 Tondi Juha IBK Inkeroinen 0 2 1 6 -5 36 55 -19
13 Pekkala Panu EBK Espoo 0 2 1 6 -5 30 54 -24
DNS Manninen Jori PVK Helsinki 1 2 3 6 -3 0 0 0
KILPAILUKAAVIO
EBK TULOSPALVELU
EBK LIVE STREAM 1 (pöytä 3)
Kilpailunjohtaja: Joni Ahola (0407563627)
Klubi-isäntä: Tuomas Komi (0414323669)
Kilpailun Jury: Panu Pekkala EBK, Valtteri Meronen PVK, Tero Parikka HyvBK
RG4-1 Espoon Moskova Open 20.2.2016 TULOSPALVELU
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho, jee
- Johnny Boyh
- Viestit: 3002
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
RG4-1 Espoon Moskova Open 20.2.2016 TULOSPALVELU
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
Re: RG4-1 Espoon Moskova Open 20.2.2016 TULOSPALVELU
Молодец!Johnny Boyh kirjoitti: 1 Titov Vsevolod SBiL Russia
Joensuun Klubi (JK)
Saimaan Biljardi (SaiBi)
¡¿ mikä on kun ei taidot riitä, mikä on kun ei onnistu ?!
Saimaan Biljardi (SaiBi)
¡¿ mikä on kun ei taidot riitä, mikä on kun ei onnistu ?!