Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
Broadway Billiards ry järjestää Mestaruussarjan RG5-osakilpailun uusitulla Kivenlahden biljardisalilla. Juuri ennen kilpailua pöytiin vaihdetaan standardien mukaiset siniset Simoniksen verat.
Pelipöytinä salilla on 8 x Dynamic 2, valaistus on tasoa Diamond ja tulospalvelu kattaa kaikki pöydät. Nettistreamia kotisohville on tarjolla neljältä pelipöydältä osoitteessa http://www.brode.fi
Osallistumisoikeus on rankingin 48 parhaalla.
Pelit aloitetaan la 17.1 klo 10, 16/8 cup sunnuntaina klo 11 alkaen.
Pelataan 64/16- tai 32/8cup-kaaviolla 9-palloa 9 voittoon. Vuoroaloitukset ja kitchen-rule on käytössä.
RG:n 16 parasta sijoitetaan kaavioon.
-Osallistuminen: Kausimaksu 420€* tai yksittäinen kilpailumaksu 75€ + kilpailulisenssi.
-Ilmoittautuminen: Keskiviikkona 14.1. Kello 21:00 mennessä
tähän ketjuun tai tekstiviestillä numeroon 0456357371/Jukka Haapakoski
-Palkinnot palkinto-osuudesta: 1. 35%, 2. 20%, 3.-4. 12,5% 5.-8. 5%
-Kilpailuasu: EB (edustusasu tai B-taso, kts. tarkemmin pukeutumisohjeet)
Pelipaikkana Bar Brode, Merenkäynti 3, Espoo.
Kaikki kilpailuviikonloppuun liittyvä informaatio saatavilla kilpailunjohtajalta.
Tervetuloa Espooseen!
ps. aikataulu suosii myös muuta aktiviteettia joten la illalla voisi olla kaikille avointa miniturnausta tai shootouttia tarjolla...
Ilmoittautuneet:
1. Aittola Konsta Shamrock
2. Alho Janne EBK
3. Gustafsson Jesse PPP
4. Haapakoski Jukka Brode
5. Hartikainen Marko Shamrock
6. Heiskanen Aki GU
7. Hilpinen Tero Duckpool
8. Huttunen Jesse Brode
9. Hämäläinen Sami CCA
10. Hämäläinen Ville BCL
11. Jokela Matti CCA
12. Karttunen Sami BCL
13. Kytömaa Juho BB
14. Lehtovirta Janne RBS
15. Leppänen Jarno LP-90
16. Makkonen Petri Brode
17. Marsalo Jiri CCA
18. Matikainen Casper EBK
19. Morelius Jan GU
20. Niemi Topias HBS
21. Nieminen Ilari Ritz
22. Nuutinen Juuso Brode
23. Oksala Jouka Ritz
24. Oksala Nooa Ritz
25. Pannula Teemu Brode
26. Perttunen Sami Shamrock
27. Pyykönen Santtu Luna
28. Siekkinen Jani Brode
29. Siekkinen Nico Ritz
30. Särkisilta Jesse EBK
31. Uski Jani BK
32. Öhrnberg Henrik Players
...
Pelipöytinä salilla on 8 x Dynamic 2, valaistus on tasoa Diamond ja tulospalvelu kattaa kaikki pöydät. Nettistreamia kotisohville on tarjolla neljältä pelipöydältä osoitteessa http://www.brode.fi
Osallistumisoikeus on rankingin 48 parhaalla.
Pelit aloitetaan la 17.1 klo 10, 16/8 cup sunnuntaina klo 11 alkaen.
Pelataan 64/16- tai 32/8cup-kaaviolla 9-palloa 9 voittoon. Vuoroaloitukset ja kitchen-rule on käytössä.
RG:n 16 parasta sijoitetaan kaavioon.
-Osallistuminen: Kausimaksu 420€* tai yksittäinen kilpailumaksu 75€ + kilpailulisenssi.
-Ilmoittautuminen: Keskiviikkona 14.1. Kello 21:00 mennessä
tähän ketjuun tai tekstiviestillä numeroon 0456357371/Jukka Haapakoski
-Palkinnot palkinto-osuudesta: 1. 35%, 2. 20%, 3.-4. 12,5% 5.-8. 5%
-Kilpailuasu: EB (edustusasu tai B-taso, kts. tarkemmin pukeutumisohjeet)
Pelipaikkana Bar Brode, Merenkäynti 3, Espoo.
Kaikki kilpailuviikonloppuun liittyvä informaatio saatavilla kilpailunjohtajalta.
Tervetuloa Espooseen!
ps. aikataulu suosii myös muuta aktiviteettia joten la illalla voisi olla kaikille avointa miniturnausta tai shootouttia tarjolla...
Ilmoittautuneet:
1. Aittola Konsta Shamrock
2. Alho Janne EBK
3. Gustafsson Jesse PPP
4. Haapakoski Jukka Brode
5. Hartikainen Marko Shamrock
6. Heiskanen Aki GU
7. Hilpinen Tero Duckpool
8. Huttunen Jesse Brode
9. Hämäläinen Sami CCA
10. Hämäläinen Ville BCL
11. Jokela Matti CCA
12. Karttunen Sami BCL
13. Kytömaa Juho BB
14. Lehtovirta Janne RBS
15. Leppänen Jarno LP-90
16. Makkonen Petri Brode
17. Marsalo Jiri CCA
18. Matikainen Casper EBK
19. Morelius Jan GU
20. Niemi Topias HBS
21. Nieminen Ilari Ritz
22. Nuutinen Juuso Brode
23. Oksala Jouka Ritz
24. Oksala Nooa Ritz
25. Pannula Teemu Brode
26. Perttunen Sami Shamrock
27. Pyykönen Santtu Luna
28. Siekkinen Jani Brode
29. Siekkinen Nico Ritz
30. Särkisilta Jesse EBK
31. Uski Jani BK
32. Öhrnberg Henrik Players
...
Viimeksi muokannut Str, 20:02 14.01.2015. Yhteensä muokattu 5 kertaa.
Jukka Haapakoski, CSS
Re: Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
Jan Morelius, GU mukaan.
Onko boksia?
Onko boksia?
Re: Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
EiPultti kirjoitti:Jan Morelius, GU mukaan.
Onko boksia?
Jukka Haapakoski, CSS
Re: Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
mukaan.
Ville Hämäläinen PGL
Sponsorit:
Taom
thebiljardiasennus
Sponsorit:
Taom
thebiljardiasennus
Re: Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
Sami Karttunen, BCL
Re: Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
Mukaan
Petri Makkonen, HyvBk
Mezz cues
Zan tips
Taom billiards
Mustakasi
Koneistamovaltsu
Salonsiven
Finegroup
Mezz cues
Zan tips
Taom billiards
Mustakasi
Koneistamovaltsu
Salonsiven
Finegroup
Re: Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
Mukkaan.
Sami Hämäläinen,HyvBK
Team Brassica napus inseco
Team Brassica napus inseco
-
- Viestit: 86
- Liittynyt: 17:50 21.10.2009
Re: Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
33 pelaajaa. Pelaamme "kaudella totuttuun tapaan" pelaajien toivomuksesta kisat läpi lauantain aikana. 1.kierros ja voittaneiden puoli 9 voittoon, loserpuoli aikataulun sallimiin voittomääriin 7-9.
Kaavio Broden sivuilla http://www.brode.fi/biljardi/kaaviot.ph ... taulukko=1
Ottelulistaus: http://www.brode.fi/biljardi/kaaviot.ph ... ilu=000121
Liveseuranta: http://www.brode.fi/biljardi/liveseuranta.php
Peliparit klo 10.00 (paikalla 09.45)
Oksala Jouka - Särkisilta Jesse
Hämäläinen Sami - Lehtovirta Janne
Perttunen Sami - Öhrnberg Henrik
Siekkinen Nico - Hämäläinen Ville
Hartikainen Marko - Kytömaa Juho
Oksala Nooa - Nuutinen Juuso
Marsalo Jiri - Levo Juha
Hilpinen Tero - Siekkinen Jani
klo 11.30 (paikalla 11.15)
Heiskanen Aki-
Uski Jani - Leppänen Jarno
Nieminen Ilari - Matikainen Casper
Gustafsson Jesse - Alho Janne
Haapakoski Jukka - Huttunen Jesse
Karttunen Sami - Aittola Konsta
Jokela Matti - Morelius Jan
Pannula Teemu - Niemi Topias
klo 12.15 (paikalla 12.00
Pyykönen Santtu - Makkonen Petri
Tervetuloa kisailemaan!
Kaavio Broden sivuilla http://www.brode.fi/biljardi/kaaviot.ph ... taulukko=1
Ottelulistaus: http://www.brode.fi/biljardi/kaaviot.ph ... ilu=000121
Liveseuranta: http://www.brode.fi/biljardi/liveseuranta.php
Peliparit klo 10.00 (paikalla 09.45)
Oksala Jouka - Särkisilta Jesse
Hämäläinen Sami - Lehtovirta Janne
Perttunen Sami - Öhrnberg Henrik
Siekkinen Nico - Hämäläinen Ville
Hartikainen Marko - Kytömaa Juho
Oksala Nooa - Nuutinen Juuso
Marsalo Jiri - Levo Juha
Hilpinen Tero - Siekkinen Jani
klo 11.30 (paikalla 11.15)
Heiskanen Aki-
Uski Jani - Leppänen Jarno
Nieminen Ilari - Matikainen Casper
Gustafsson Jesse - Alho Janne
Haapakoski Jukka - Huttunen Jesse
Karttunen Sami - Aittola Konsta
Jokela Matti - Morelius Jan
Pannula Teemu - Niemi Topias
klo 12.15 (paikalla 12.00
Pyykönen Santtu - Makkonen Petri
Tervetuloa kisailemaan!
Jukka Haapakoski, CSS
Re: Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
Sami Hämäläinen,HyvBK
Team Brassica napus inseco
Team Brassica napus inseco
Re: Mestis RG5 9-pallo, 17-18.1.2015@Brode Espoo
Tulokset:
1. Makkonen Petri
2. Uski Jani
3. Hämäläinen Ville
Heiskanen Aki
5. Särkisilta Jesse
Hartikainen Marko
Leppänen Jarno
Karttunen Sami
9. Öhrnberg Henrik
Haapakoski Jukka
Gustafsson Jesse
Siekkinen Jani
Perttunen Sami
Huttunen Jesse
Levo Juha
Pyykönen Santtu
17. Matikainen Casper
Jokela Matti
Morelius Jan
Pannula Teemu
Lehtovirta Janne
Oksala Nooa
Nuutinen Juuso
Marsalo Jiri
25. Oksala Jouka
Aittola Konsta
Alho Janne
Nieminen Ilari
Hilpinen Tero
Kytömaa Juho
Siekkinen Nico
Hämäläinen Sami
33. Niemi Topias
Kiitokset osallistuneille ja yleisölle. Kuunvaihteessa tavataan taas 10-SM merkeissä.
1. Makkonen Petri
2. Uski Jani
3. Hämäläinen Ville
Heiskanen Aki
5. Särkisilta Jesse
Hartikainen Marko
Leppänen Jarno
Karttunen Sami
9. Öhrnberg Henrik
Haapakoski Jukka
Gustafsson Jesse
Siekkinen Jani
Perttunen Sami
Huttunen Jesse
Levo Juha
Pyykönen Santtu
17. Matikainen Casper
Jokela Matti
Morelius Jan
Pannula Teemu
Lehtovirta Janne
Oksala Nooa
Nuutinen Juuso
Marsalo Jiri
25. Oksala Jouka
Aittola Konsta
Alho Janne
Nieminen Ilari
Hilpinen Tero
Kytömaa Juho
Siekkinen Nico
Hämäläinen Sami
33. Niemi Topias
Kiitokset osallistuneille ja yleisölle. Kuunvaihteessa tavataan taas 10-SM merkeissä.
Jukka Haapakoski, CSS