BIljardin SM-finaalit on taas täällä --- 28.5.2016 Helsingin Kulttuuritalolla
Tule ihmeessä paikan päälle seuraamaan Suomen parasta biljardia. Tai seuraa netin kautta osoitteesta http://sm.sbil.fi
Lajit: Kaisa, Pool miehet/naiset/seniorit/juniorit, Pyramidi ja Snooker
Pelaajat SM-finaalissa 2016 ja esittely
Kaikkien SM-finaalin otteluiden tulokset ja raportit
SM-finaalien reaaliaikainen tulospalvelu
Live Stream
Pool 1
Pool 2
Kaisa TÄLLÄ HETKELLÄ SELOSTUS
Pyramidi
Snooker
SM-finaalit 28.5.2016 Tulospalvelu ja Live Stream
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
- Johnny Boyh
- Viestit: 3005
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
SM-finaalit 28.5.2016 Tulospalvelu ja Live Stream
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
- Johnny Boyh
- Viestit: 3005
- Liittynyt: 01:28 12.11.2004
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: SM-finaalit 28.5.2016 Tulospalvelu ja Live Stream
Biljardin SM-finaalit Kulttuuritalolla 28.5.2016
Kaisa
1. Ville Pasanen (Ritz)
2. Mika Määttä (TAK)
3. Mikko Hämäläinen (OBK)
3. Ari Huusko (KoKa)
Pool 9-pallo juniorit
1. Nooa Oksala (Ritz)
2. Marko Vehmasaho (KeBic)
3. Jere Virtaranta (CCA)
3. Karo Långström
Pool 9-pallo miehet
1. Petri Makkonen (HyvBK)
2. Casper Matikainen (EBK)
3. Markus Juva (Ritz)
3. Jani Siekkinen (Brode)
Pool 9-pallo naiset
1. Tuija Tiihonen (Luna)
2. Riikka Saaranen (CCA)
3. Tuuliina Panula (HyvBK)
3. Emilia Leppänen (JamP)
Pool 9-pallo seniorit MN40
1. Pauli Laakso (TyBi)
2. Henri Kaksonen (EBK)
Pool 9-pallo seniorit MN50
1. Timo Siekkinen (Ritz)
2. Veli-Pekka Okko (BCL)
Pool 9-pallo seniorit MN60
1. Aki Haverinen (Stars)
2. Rauli Hirvonen (PmPool)
Pyramidi (Amerikanka)
1. Akseli Matikkala (OBK)
2. Tuomas Komi (EBK)
3. Juha Auno (ToK)
3. Tero Räisänen (OBK)
Snooker
1. Pessi Lyyra (JBS)
2. Esa Oikarinen (JBS)
3. Olli-Pekka Virho (KK-79)
4. Iiro Sirkiä (WCS)
Kaisa
1. Ville Pasanen (Ritz)
2. Mika Määttä (TAK)
3. Mikko Hämäläinen (OBK)
3. Ari Huusko (KoKa)
Pool 9-pallo juniorit
1. Nooa Oksala (Ritz)
2. Marko Vehmasaho (KeBic)
3. Jere Virtaranta (CCA)
3. Karo Långström
Pool 9-pallo miehet
1. Petri Makkonen (HyvBK)
2. Casper Matikainen (EBK)
3. Markus Juva (Ritz)
3. Jani Siekkinen (Brode)
Pool 9-pallo naiset
1. Tuija Tiihonen (Luna)
2. Riikka Saaranen (CCA)
3. Tuuliina Panula (HyvBK)
3. Emilia Leppänen (JamP)
Pool 9-pallo seniorit MN40
1. Pauli Laakso (TyBi)
2. Henri Kaksonen (EBK)
Pool 9-pallo seniorit MN50
1. Timo Siekkinen (Ritz)
2. Veli-Pekka Okko (BCL)
Pool 9-pallo seniorit MN60
1. Aki Haverinen (Stars)
2. Rauli Hirvonen (PmPool)
Pyramidi (Amerikanka)
1. Akseli Matikkala (OBK)
2. Tuomas Komi (EBK)
3. Juha Auno (ToK)
3. Tero Räisänen (OBK)
Snooker
1. Pessi Lyyra (JBS)
2. Esa Oikarinen (JBS)
3. Olli-Pekka Virho (KK-79)
4. Iiro Sirkiä (WCS)
Joni Ahola / Espoon Biljardikerho
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen
SBIL puheenjohtaja / Kilpailukalenterivastaava
Pool/Kaisa/Pyramidi/Kara lajijaostojen jäsen