DST Tampere 17-19.6
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 15:30 25.02.2020
DST Tampere 17-19.6
Pelipäivät: pe-su 17-19.6.2022
* Perjantaina lämmittelykilpailu klo 18.00 --> (tähän tulee erillinen ilmoittautuminen myöhemmin)
* Lauantaina pääkilpailu Lohko A klo 10.00(Ovet aukeaa klo 9) ja Lohko B klo 18.00 alkaen
* Sunnuntaina 24 Cup klo 11.00(ovet aukeaa klo 10.30) -->
Pelipaikka/järjestäjä: Pub Lietsunkulma, Ollinojankatu 5, 33400 Tampere
Pöydät: 5 x 7ft Diamond Smart pöydät (sisällä shootout pöytä 9ft Diamond)
Pelimuoto: 9-pallo, 8 voittoon tasoituksin 0-4 (tasoituksia VOIDAAN MUUTTAA turnauksen aikana)
Pelaajamäärä: 64 nopeinta mahtuu mukaan
Osallistumismaksu: 40€/pelaaja (3e/pelaaja loppukilpailun pottiin)
Kaavio: Pelataan kahdessa lohkossa, lohko A lauantaina klo 10.00 alkaen ja lohko B klo 18.00 alkaen. Molemmissa lohkoissa 32 pelaajaa joista 8 pelaajaa cuppiin ja 8 paikkaa huutokaupataan lauantai iltana. Sunnuntaina 24 cup jossa voittaneiden puolen pelaajat ovat suoraan 16 cupissa.
http://www.biljardi.pe.hu/
Palkinnot
1. 36% osallistumismaksuista + 50% huutokaupparahoista
2. 20% osallistumismaksuista + 20% huutokaupparahoista
3.-4. 2x 10% osallistumismaksuista + 2x 15% huutokaupparahoista
5.-8. 4x 5% osallistumismaksuista
Muuta
* Vuoroaloitukset, ensimmäisen freimin aloittaja arvotaan aina!
* Pöytien ympärille rakennetaan teltta, joten sääolosuhteet eivät haittaa pelaamista
* 9 pisteellä, magic rackit käytössä
* Lauantaina pelataan myös shootout-turnaus (jos aika riittää) joka aloitetaan sisällä olevalla pöydällä
* Hyppylyönnit kielletty
HUOM! Myöhästymisiä ei tiukan aikataulun takia sallita, eli 5 min erähäviö ja 10 min koko pelin häviö. Timeoutit kielletty.
VOITTAJA ILMOITTAA PELITULOKSEN KISATOIMISTOON HETI PELIN PÄÄTYTTYÄ!
HUOM! Ottelu voidaan huutaa 15 min ennen kaavioon merkittyä aikaa, joten pelaajan tulee olla pelipaikalla silloin.
Kisajohtajina toimii Juuso Nuutinen 041 314 2391/Jyri Virkki 040 875 3731
Ilmoittautuneet;
A lohko
1. Pakarinen Mika
2. Huttunen Jesse
3. Hallfast Jonathan
4. Nuutinen Juuso
5. Mällinen Juha
6. Vuorela Jarno
7. Pitkänen Jouko
8.
9. Niemi Jari
10.
11. Häkli Ville
12. Jokinen Sami
13. Laaksonen Kim
14. Heinonen Veli-Pekka
15. Rekilä Panu
16.
17. Auresto Leevi
18. Leija Ilkka
19. Leija Jr.
20. Narvinen Teemu
21. Kaikkonen Maiju
22. Auresto Lenni
23.
24. Paavola Joonas
25. Aaltonen Mika
26. Valo Taavi
27. Vuolle Kim
28. Vidgren Pekka
29.
30. Tuominen Santtu
31. Kelohonka James
32.
B lohko
1. Virkki Jyri
2. Savolainen Severi
3. Visakoivu Riku
4. Makkonen Petri
5. Lindroos Aki
6. Virk Lavi
7. Saarinen Vesa
8. Valkila Toni
9. Räisänen Sami
10. Väätäinen Minna
11. Hurmansalo Jonna
12. Silvennoinen Antti
13. Selin Carita
14. Heiskanen Aki
15. Keskinen Tomi
16. Heiskanen Meiju
17. Torkkeli Piia
18. Vimpari Ari
19. Övermark Eevertti
20. Satomaa Joona
21. Myllymäki Marko
22. Granat Nico
23. Ahonen Olli
24. Hurmansalo Jukka
25. Luoma Anssi
26. Lehtelä Ari
27. Taponen Arttu
28. Laine Ville
29. Virtanen Jarno
30. Valkonen Jesse
31. Takanen Jesse
32. Nauha Janne
* Perjantaina lämmittelykilpailu klo 18.00 --> (tähän tulee erillinen ilmoittautuminen myöhemmin)
* Lauantaina pääkilpailu Lohko A klo 10.00(Ovet aukeaa klo 9) ja Lohko B klo 18.00 alkaen
* Sunnuntaina 24 Cup klo 11.00(ovet aukeaa klo 10.30) -->
Pelipaikka/järjestäjä: Pub Lietsunkulma, Ollinojankatu 5, 33400 Tampere
Pöydät: 5 x 7ft Diamond Smart pöydät (sisällä shootout pöytä 9ft Diamond)
Pelimuoto: 9-pallo, 8 voittoon tasoituksin 0-4 (tasoituksia VOIDAAN MUUTTAA turnauksen aikana)
Pelaajamäärä: 64 nopeinta mahtuu mukaan
Osallistumismaksu: 40€/pelaaja (3e/pelaaja loppukilpailun pottiin)
Kaavio: Pelataan kahdessa lohkossa, lohko A lauantaina klo 10.00 alkaen ja lohko B klo 18.00 alkaen. Molemmissa lohkoissa 32 pelaajaa joista 8 pelaajaa cuppiin ja 8 paikkaa huutokaupataan lauantai iltana. Sunnuntaina 24 cup jossa voittaneiden puolen pelaajat ovat suoraan 16 cupissa.
http://www.biljardi.pe.hu/
Palkinnot
1. 36% osallistumismaksuista + 50% huutokaupparahoista
2. 20% osallistumismaksuista + 20% huutokaupparahoista
3.-4. 2x 10% osallistumismaksuista + 2x 15% huutokaupparahoista
5.-8. 4x 5% osallistumismaksuista
Muuta
* Vuoroaloitukset, ensimmäisen freimin aloittaja arvotaan aina!
* Pöytien ympärille rakennetaan teltta, joten sääolosuhteet eivät haittaa pelaamista
* 9 pisteellä, magic rackit käytössä
* Lauantaina pelataan myös shootout-turnaus (jos aika riittää) joka aloitetaan sisällä olevalla pöydällä
* Hyppylyönnit kielletty
HUOM! Myöhästymisiä ei tiukan aikataulun takia sallita, eli 5 min erähäviö ja 10 min koko pelin häviö. Timeoutit kielletty.
VOITTAJA ILMOITTAA PELITULOKSEN KISATOIMISTOON HETI PELIN PÄÄTYTTYÄ!
HUOM! Ottelu voidaan huutaa 15 min ennen kaavioon merkittyä aikaa, joten pelaajan tulee olla pelipaikalla silloin.
Kisajohtajina toimii Juuso Nuutinen 041 314 2391/Jyri Virkki 040 875 3731
Ilmoittautuneet;
A lohko
1. Pakarinen Mika
2. Huttunen Jesse
3. Hallfast Jonathan
4. Nuutinen Juuso
5. Mällinen Juha
6. Vuorela Jarno
7. Pitkänen Jouko
8.
9. Niemi Jari
10.
11. Häkli Ville
12. Jokinen Sami
13. Laaksonen Kim
14. Heinonen Veli-Pekka
15. Rekilä Panu
16.
17. Auresto Leevi
18. Leija Ilkka
19. Leija Jr.
20. Narvinen Teemu
21. Kaikkonen Maiju
22. Auresto Lenni
23.
24. Paavola Joonas
25. Aaltonen Mika
26. Valo Taavi
27. Vuolle Kim
28. Vidgren Pekka
29.
30. Tuominen Santtu
31. Kelohonka James
32.
B lohko
1. Virkki Jyri
2. Savolainen Severi
3. Visakoivu Riku
4. Makkonen Petri
5. Lindroos Aki
6. Virk Lavi
7. Saarinen Vesa
8. Valkila Toni
9. Räisänen Sami
10. Väätäinen Minna
11. Hurmansalo Jonna
12. Silvennoinen Antti
13. Selin Carita
14. Heiskanen Aki
15. Keskinen Tomi
16. Heiskanen Meiju
17. Torkkeli Piia
18. Vimpari Ari
19. Övermark Eevertti
20. Satomaa Joona
21. Myllymäki Marko
22. Granat Nico
23. Ahonen Olli
24. Hurmansalo Jukka
25. Luoma Anssi
26. Lehtelä Ari
27. Taponen Arttu
28. Laine Ville
29. Virtanen Jarno
30. Valkonen Jesse
31. Takanen Jesse
32. Nauha Janne
Viimeksi muokannut jyrivirkki, 23:41 17.06.2022. Yhteensä muokattu 68 kertaa.
Re: DST Tampere 17-19.6
Niko Heimonen mukaan, lohko A
Re: DST Tampere 17-19.6
Mukaan, lohko b
Re: DST Tampere 17-19.6
Carita Selin mukaan lohko B.
Re: DST Tampere 17-19.6
Eevertti mukaan, lohko B
-
- Viestit: 14
- Liittynyt: 15:21 10.06.2022
Re: DST Tampere 17-19.6
Ilkka Leija ja Jr Leija mukaan Lohko A
- JohannaVartiainen
- Viestit: 187
- Liittynyt: 16:42 23.08.2015
Re: DST Tampere 17-19.6
Nico Granat b lohkoon
Re: DST Tampere 17-19.6
Maiju Kaikkonen lohko A
-
- Viestit: 57
- Liittynyt: 12:19 26.11.2020
- Paikkakunta: Riihimäki
-
- Viestit: 1098
- Liittynyt: 12:20 08.11.2004
- Paikkakunta: Tampere
Re: DST Tampere 17-19.6
Ville Laine B-lohko
Jarno Virtanen B-lohko
Jarno Virtanen B-lohko
-
- Viestit: 37
- Liittynyt: 18:10 09.06.2022
Re: DST Tampere 17-19.6
Jere Virtaranta A lohko
Jere Virtaranta CCA
Mezz Cues
Tuusulan Keilahalli
Suur-Helsingin LVI-Asennus
Taom Billiards
Suomen biljardimyynti
Vivokauppa
Holly Case
Mezz Cues
Tuusulan Keilahalli
Suur-Helsingin LVI-Asennus
Taom Billiards
Suomen biljardimyynti
Vivokauppa
Holly Case
Re: DST Tampere 17-19.6
Jesse Valkonen ja Jesse Takanen mukaan B lohko molemmille
Jesse Takanen, Kebic
-
- Viestit: 14
- Liittynyt: 15:21 10.06.2022
Re: DST Tampere 17-19.6
Taavi Valo mukaan, Lohko A
Re: DST Tampere 17-19.6
Niko Heimonen joutuu perumaan
Re: DST Tampere 17-19.6
Antti Silvennoinen mukaan B lohkoon.
-
- Viestit: 37
- Liittynyt: 18:10 09.06.2022
Re: DST Tampere 17-19.6
Virtaranta peruu
Jere Virtaranta CCA
Mezz Cues
Tuusulan Keilahalli
Suur-Helsingin LVI-Asennus
Taom Billiards
Suomen biljardimyynti
Vivokauppa
Holly Case
Mezz Cues
Tuusulan Keilahalli
Suur-Helsingin LVI-Asennus
Taom Billiards
Suomen biljardimyynti
Vivokauppa
Holly Case
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 15:30 25.02.2020
Re: DST Tampere 17-19.6
Pelit tulevat näkyviin osoitteeseen: http://www.biljardi.pe.hu/
Nyt siellä näkyvissä A-lohko. Ovet aukeavat lauantaina klo 9.
Koska B-lohko täynnä, sekin arvotaan vielä tänään ja ilmoitan tänne, kun näkyvissä.
Nyt siellä näkyvissä A-lohko. Ovet aukeavat lauantaina klo 9.
Koska B-lohko täynnä, sekin arvotaan vielä tänään ja ilmoitan tänne, kun näkyvissä.
-
- Viestit: 57
- Liittynyt: 12:19 26.11.2020
- Paikkakunta: Riihimäki
Re: DST Tampere 17-19.6
.
Viimeksi muokannut Lenni Auresto, 21:57 17.06.2022. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Lenni Auresto, HyvBK
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 15:30 25.02.2020
Re: DST Tampere 17-19.6
B-lohko arvottiin ja näkyy osoitteessa http://www.biljardi.pe.hu/
Mikäli toinen lohko saadaan pelattua nopeammin ja B-lohkon pelaajia on paikalla, voidaan niitä jo pelata
ennen aikataulua pois. Eli tulkaa paikalle aikaisemmin jos pystytte, kiitos.
Mikäli toinen lohko saadaan pelattua nopeammin ja B-lohkon pelaajia on paikalla, voidaan niitä jo pelata
ennen aikataulua pois. Eli tulkaa paikalle aikaisemmin jos pystytte, kiitos.
-
- Viestit: 25
- Liittynyt: 17:11 08.06.2021
Re: DST Tampere 17-19.6
Bussi 9 lähtee koskipuistosta noin puolentunnin välein Lielahteen.
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 15:30 25.02.2020
Re: DST Tampere 17-19.6
Grilli on kuumana klo 12-14 ja illalla 20-22. Lämpimästi Tervetuloa.
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 15:30 25.02.2020
Re: DST Tampere 17-19.6
Häviäjien puolelta cuppiin
Nuutinen Juuso, Huttunen Jesse, Auresto Lenni, Kelohonka James, Nauha Janne, Visakoivu Riku, Myllymäki Marko ja Granat Nico, heille
huutokaupan voittajista vastukset seuraavasti:
Paikalle klo 11
Pöytä 1 Auresto Lenni-Hurmansalo Jukka
Pöytä 2 Kelohonka James-Pakarinen Mika
Pöytä 3 Nauha Janne-Vuorela Jarno
Pöytä 4 Visakoivu Riku-Kaikkonen Maiju
Pöytä 5 Myllymäki Marko-Valkila Toni
Paikalle klo 11.15
Granat Nico-Väätäinen Minna
Nuutinen Juuso-Heiskanen Aki
Huttunen Jesse-Vidgren Pekka
Voittajien puolelta cuppiin päässeet ja näin suoraan 16 cuppiin päässeet
paikalle klo 12
Leika Ilkka, Auresto Leevi, Häkli Ville, Rekilä Panu, Takanen Jesse, Hurmansalo Jonna, Virkki Jyri ja Makkonen Petri
Ovet aukeavat klo 10.30. Tänään kesken jäänyt Shootout pelataan loppuun sunnuntaina klo 13.
Nuutinen Juuso, Huttunen Jesse, Auresto Lenni, Kelohonka James, Nauha Janne, Visakoivu Riku, Myllymäki Marko ja Granat Nico, heille
huutokaupan voittajista vastukset seuraavasti:
Paikalle klo 11
Pöytä 1 Auresto Lenni-Hurmansalo Jukka
Pöytä 2 Kelohonka James-Pakarinen Mika
Pöytä 3 Nauha Janne-Vuorela Jarno
Pöytä 4 Visakoivu Riku-Kaikkonen Maiju
Pöytä 5 Myllymäki Marko-Valkila Toni
Paikalle klo 11.15
Granat Nico-Väätäinen Minna
Nuutinen Juuso-Heiskanen Aki
Huttunen Jesse-Vidgren Pekka
Voittajien puolelta cuppiin päässeet ja näin suoraan 16 cuppiin päässeet
paikalle klo 12
Leika Ilkka, Auresto Leevi, Häkli Ville, Rekilä Panu, Takanen Jesse, Hurmansalo Jonna, Virkki Jyri ja Makkonen Petri
Ovet aukeavat klo 10.30. Tänään kesken jäänyt Shootout pelataan loppuun sunnuntaina klo 13.
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 15:30 25.02.2020
Re: DST Tampere 17-19.6
Tuloksia: Auresto Lenni-Hurmansalo 8-3
Kelohonka-Pakarinen 8-3
Nauha-Vuorela 2-8
Visakoivu-Kaikkonen 8-3
Myllymäki-Valkila 6-8
Granat-Vääräinen 8-3
Nuutinen-Heiskanen 1-8
Huttunen-Vidgren 8-4
Näistä vastustajat voittajanpuolille arvottu;
16 cup
Leija-Granat 6-8
Takanen-Huttunen 8-3
Virkki-Valkila 5-8
Häkli-Heiskanen 8-4
Rekilä-Kelohonka 4-8
Makkonen-Vuorela 8-2
Hurmansalo-Visakoivu 8-6
Auresto Leevi-Auresto Lenni 8-5
8 cup
Granat-Takanen
Valkila-Häkli
Kelohonka-Makkonen
Hurmansalo-Auresto Leevi
Kelohonka-Pakarinen 8-3
Nauha-Vuorela 2-8
Visakoivu-Kaikkonen 8-3
Myllymäki-Valkila 6-8
Granat-Vääräinen 8-3
Nuutinen-Heiskanen 1-8
Huttunen-Vidgren 8-4
Näistä vastustajat voittajanpuolille arvottu;
16 cup
Leija-Granat 6-8
Takanen-Huttunen 8-3
Virkki-Valkila 5-8
Häkli-Heiskanen 8-4
Rekilä-Kelohonka 4-8
Makkonen-Vuorela 8-2
Hurmansalo-Visakoivu 8-6
Auresto Leevi-Auresto Lenni 8-5
8 cup
Granat-Takanen
Valkila-Häkli
Kelohonka-Makkonen
Hurmansalo-Auresto Leevi
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 15:30 25.02.2020
Re: DST Tampere 17-19.6
8 cup
Granat-Takanen 8-7
Valkila-Häkli 3-8
Kelohonka-Makkonen 5-8
Hurmansalo-Auresto Leevi 8-6
Granat-Takanen 8-7
Valkila-Häkli 3-8
Kelohonka-Makkonen 5-8
Hurmansalo-Auresto Leevi 8-6
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 15:30 25.02.2020
Re: DST Tampere 17-19.6
Semifinaali
Granat-Häkli 8-4
Makkonen-Hurmansalo Jonna 8-4
Finaali Granat-Makkonen
Granat-Häkli 8-4
Makkonen-Hurmansalo Jonna 8-4
Finaali Granat-Makkonen
-
- Viestit: 44
- Liittynyt: 15:30 25.02.2020
Re: DST Tampere 17-19.6
Finaali Granat-Makkonen 5-8.
Kiitos kaikille mukana olleille. Mukavaa oli.
Kiitos kaikille mukana olleille. Mukavaa oli.