1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Pelipaikka: Biljardisali Finnalist, Kotkankatu 20, 48100 Kotka
Osallistumisoikeus: SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä (ei FPT pelaajille). Maksimissaan 48 pelaajaa per kilpailu Divari RG -listalta + mahdolliset villit kortit. Osallistumiset myönnetään Divari RG-listan järjestyksessä (tai tarvittaessa ilmoittautumisjärjestyksessä mikäli rajakohdassa olevat pelaajat eivät ole ollenkaan RG-listalla. Myös villit kortit ja muut osallistumisoikeuden omaavat pelaajat käsitellään RG-listan mukaisessa järjestyksessä).
Ilmoittautuminen: Kilpailua edeltävänä keskiviikkona klo 21 mennessä tähän viestiketjuun tai txt 0407673066.
Pelitapa: Kahdeksan (8) parasta sijoitetaan voimassaolevan RG listan mukaan, tuplaeliminaatio 64/16cup tai 32/8cup tai 16/4cup.
Alkupelit pelataan ensimmäisenä pelipäivänä lauantaina klo 10 alkaen.
16-cup pelataan toisena pelipäivänä sunnuntaina:
klo 10:00 16 Cup
klo 12:00 8 Cup
klo 14:00 Semifinaali
klo 16:00 Finaali
Osallistumismaksu: 40€ (naiset, juniorit ja MN60 seniorit 20 €) (+ kausi- tai kertalisenssi)
Rahanjako: Kilpailunjärjestäjä 22,5%, SBIL 77,5% (josta loppupottiin 10%)
Kilpailun järjestäjä hankkii pokaalit väh. neljälle parhaalle
Kiinteät palkinnot / kilpailu: 1. 300€, 2. 200€, 3.-4. 150€ 5.-8. 75€ .
Kilpailuasu: EB (edustusasu tai B-taso, kts. tarkemmin pukeutumisohjeet http://www.sbil.fi/liitto/kilpailutoimi ... misohjeet/)
Muuta: Järjestävällä seuralla on käytössään 5 villiä korttia järjestämäänsä 1-divisioonan kilpailuun. Osallistumisoikeutta voi myös anoa kirjallisesti pooljaostolta. Hakemukset pitää olla lähetettynä viimeistään viikkoa ennen kilpailua.
Lisäksi 1-divisioonan osallistumisoikeuden voi saada vaikkei RG-sijoitus sitä edellyttäisikään seuraavasti:
a) 2-divisioonan osakilpailun voitolla saa osallistumisoikeuden vuoden ajan kaikkiin 1-divisioonan kilpailuihin.
b) SM-kisoissa sijoittumalla 32 parhaan joukkoon (64 kaaviolla 16 parhaan joukkoon) saa osallistumisoikeuden vuoden ajan kaikkiin 1-divisioonan kilpailuihin.
c) Sijoittumalla 1-divisioonan kilpailussa kahdeksan parhaan (B-SM kisoissa 16 parhaan) joukkoon saa osallistumisoikeuden vuoden ajan kaikkiin 1-divisioonan kilpailuihin.
Kilpailun johtaja: Juho Nykänen 0407673066 / Tero Nissinen
Kilpailun ilmoittautumiset:
1. Juha Itkonen, Jäke
2. Antti Timonen, BCL
3. Jyri Forsten, GU
4. Jan Morelius, GU
5. David Lunatsarski, LP-90
6. Nico Siekkinen, Ritz
7. Jere Virtaranta, CSS ( PERUUTUS )
8. Mikko Kauppinen, EBK
9. Tiia Toivanen, Shamrock
10. Jonas Takolander, Ac Luna
11. Santtu Pyykönen, Ac Luna
12. Kari Ervasti, Ritz ( Sbil Wild Card )
13. Juho Kytömaa, BB
14. Joni Timperi, Brakers
15. Jussi Haapasaari, GU
16. Johanna Vartiainen, BCL
17. Samuli Hyvönen, Shamrock
18. Matias Kurppa, Shamrock
19.Ville Saarela, PPP
20. Bruno Långström, Ac Luna
21. Akseli Matikkala, OBK
22. Arseni Sevastyanov, BK ( Järjestäjän Wild Card )
23. Tommi Ylisuutari, RB
24. Mikko Kantola, Biklu
25. Jari Mäkelä, KsBK
26. Arto Taavila, KsBK
27. Timo Rasmussen, Ac Luna
28. Toni Uski, BK
29. Jouni Liimatta, LP-90
30. Jyri Toivonen, EBK
31. Markus Kuismin, BK
32. Sami Wetterstrand, BCL
33. Aatu Suoraniemi, FBT
34. Jaakko Vähäsarja, CCA
35. Petri Pulkkinen, CCA
36. Riku Heino, Ritz
37. Henri Linnainmaa, Shamrock
38. Pekka Nyman, Bari
39. Teemu Rossi, GU
Osallistumisoikeus: SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä (ei FPT pelaajille). Maksimissaan 48 pelaajaa per kilpailu Divari RG -listalta + mahdolliset villit kortit. Osallistumiset myönnetään Divari RG-listan järjestyksessä (tai tarvittaessa ilmoittautumisjärjestyksessä mikäli rajakohdassa olevat pelaajat eivät ole ollenkaan RG-listalla. Myös villit kortit ja muut osallistumisoikeuden omaavat pelaajat käsitellään RG-listan mukaisessa järjestyksessä).
Ilmoittautuminen: Kilpailua edeltävänä keskiviikkona klo 21 mennessä tähän viestiketjuun tai txt 0407673066.
Pelitapa: Kahdeksan (8) parasta sijoitetaan voimassaolevan RG listan mukaan, tuplaeliminaatio 64/16cup tai 32/8cup tai 16/4cup.
Alkupelit pelataan ensimmäisenä pelipäivänä lauantaina klo 10 alkaen.
16-cup pelataan toisena pelipäivänä sunnuntaina:
klo 10:00 16 Cup
klo 12:00 8 Cup
klo 14:00 Semifinaali
klo 16:00 Finaali
Osallistumismaksu: 40€ (naiset, juniorit ja MN60 seniorit 20 €) (+ kausi- tai kertalisenssi)
Rahanjako: Kilpailunjärjestäjä 22,5%, SBIL 77,5% (josta loppupottiin 10%)
Kilpailun järjestäjä hankkii pokaalit väh. neljälle parhaalle
Kiinteät palkinnot / kilpailu: 1. 300€, 2. 200€, 3.-4. 150€ 5.-8. 75€ .
Kilpailuasu: EB (edustusasu tai B-taso, kts. tarkemmin pukeutumisohjeet http://www.sbil.fi/liitto/kilpailutoimi ... misohjeet/)
Muuta: Järjestävällä seuralla on käytössään 5 villiä korttia järjestämäänsä 1-divisioonan kilpailuun. Osallistumisoikeutta voi myös anoa kirjallisesti pooljaostolta. Hakemukset pitää olla lähetettynä viimeistään viikkoa ennen kilpailua.
Lisäksi 1-divisioonan osallistumisoikeuden voi saada vaikkei RG-sijoitus sitä edellyttäisikään seuraavasti:
a) 2-divisioonan osakilpailun voitolla saa osallistumisoikeuden vuoden ajan kaikkiin 1-divisioonan kilpailuihin.
b) SM-kisoissa sijoittumalla 32 parhaan joukkoon (64 kaaviolla 16 parhaan joukkoon) saa osallistumisoikeuden vuoden ajan kaikkiin 1-divisioonan kilpailuihin.
c) Sijoittumalla 1-divisioonan kilpailussa kahdeksan parhaan (B-SM kisoissa 16 parhaan) joukkoon saa osallistumisoikeuden vuoden ajan kaikkiin 1-divisioonan kilpailuihin.
Kilpailun johtaja: Juho Nykänen 0407673066 / Tero Nissinen
Kilpailun ilmoittautumiset:
1. Juha Itkonen, Jäke
2. Antti Timonen, BCL
3. Jyri Forsten, GU
4. Jan Morelius, GU
5. David Lunatsarski, LP-90
6. Nico Siekkinen, Ritz
7. Jere Virtaranta, CSS ( PERUUTUS )
8. Mikko Kauppinen, EBK
9. Tiia Toivanen, Shamrock
10. Jonas Takolander, Ac Luna
11. Santtu Pyykönen, Ac Luna
12. Kari Ervasti, Ritz ( Sbil Wild Card )
13. Juho Kytömaa, BB
14. Joni Timperi, Brakers
15. Jussi Haapasaari, GU
16. Johanna Vartiainen, BCL
17. Samuli Hyvönen, Shamrock
18. Matias Kurppa, Shamrock
19.Ville Saarela, PPP
20. Bruno Långström, Ac Luna
21. Akseli Matikkala, OBK
22. Arseni Sevastyanov, BK ( Järjestäjän Wild Card )
23. Tommi Ylisuutari, RB
24. Mikko Kantola, Biklu
25. Jari Mäkelä, KsBK
26. Arto Taavila, KsBK
27. Timo Rasmussen, Ac Luna
28. Toni Uski, BK
29. Jouni Liimatta, LP-90
30. Jyri Toivonen, EBK
31. Markus Kuismin, BK
32. Sami Wetterstrand, BCL
33. Aatu Suoraniemi, FBT
34. Jaakko Vähäsarja, CCA
35. Petri Pulkkinen, CCA
36. Riku Heino, Ritz
37. Henri Linnainmaa, Shamrock
38. Pekka Nyman, Bari
39. Teemu Rossi, GU
Viimeksi muokannut Nyksy, 14:38 17.11.2016. Yhteensä muokattu 9 kertaa.
-
- Viestit: 40
- Liittynyt: 21:27 15.08.2015
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Juha Itkonen, JäKe
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Antti Timonen BCL
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Jyri Forsten GU
Jan Morelius GU
Tampere
Jan Morelius GU
Tampere
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Mikko Kauppinen, EBK
Mikko Kauppinen
www.espoonbiljardikerho.com
www.espoonbiljardikerho.com
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Jere Virtaranta CSS
Jere Virtaranta HyvBK
TAK Tuusulan Autokatsastus
Taom Billiards
Musta Kasi
Sepe Cars
TAK Tuusulan Autokatsastus
Taom Billiards
Musta Kasi
Sepe Cars
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Jos vaan mahtuu niin Tiia Toivanen, Shamrock
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Jyri Toivonen EBK
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Timperi Joni, breakers
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Melko kaukana tuo Kotka on, mut tulenpa kuitenki!
Jussi Haapasaari, GU
Jussi Haapasaari, GU
Jussi Haapasaari, GU
- JohannaVartiainen
- Viestit: 187
- Liittynyt: 16:42 23.08.2015
-
- Viestit: 45
- Liittynyt: 23:51 23.10.2013
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Samuli Hyvönen, Shamrock
Re: RE: Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Ensi viikolla on varmasti! !jb007 kirjoitti:streemiä?
Lähetetty minun SM-G870F laitteesta Tapatalkilla
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Arseni Sevastyanov, BK
Mukaan kilpaan!
Mukaan kilpaan!
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Jari Mäkelä ja Arto Taavila KsBK mukaan
Arto Taavila
Kausalan Biljardiklubi ry
Kausalan Biljardiklubi ry
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Timo Rasmussen AcLuna mukaan.
Timo Rasmussen, Luna
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Aatu Suoraniemi FBT
Ville Hämäläinen PGL
Sponsorit:
Taom
thebiljardiasennus
Sponsorit:
Taom
thebiljardiasennus
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Jaakko Vähäsarja
Petri Pulkkinen
CCA
Petri Pulkkinen
CCA
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Markus Kuismin, BK
Lähetetty minun SM-G870F laitteesta Tapatalkilla
Lähetetty minun SM-G870F laitteesta Tapatalkilla
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Riku Heino, Ritz
Lähetetty minun SM-G870F laitteesta Tapatalkilla
Lähetetty minun SM-G870F laitteesta Tapatalkilla
Re: 1-Divisioona 8-Pallo RG 3 Kotka, 19-20.11.2016
Henri Linnainmaa, Shamrock
Henri Linnainmaa, Shamrock