Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Valvojat: Tube, Johnny Boyh, Markku Ryytty, Tommi Lamminaho
- Galaxie Center
- Viestit: 429
- Liittynyt: 12:59 22.03.2010
Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Pool Yleinen Joukkue SM-kilpailu 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Pelipaikka:
Galaxie Center Tampere
Rautatienkatu 27
33100 Tampere
Päivämäärä:
29.10.2016 (kilpailut todennäköisesti yksipäiväiset)
Pelit alkavat kello 10:00, ovet avataan klo 9:00.
Pelitapa:
Tuplaeliminaatio + 8cup tai 16cup
Lajeina 14-1, 8-pallo ja 9-pallo
Voittomäärät
8 6 – 8
9 7 – 9
14.1 75 – 100 pist.
Osallistumisoikeus:
SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä. Joukkueen jäsenten tulee edustaa samaa seuraa (joukkueessa 2-5 pelaajaa).
Kilpailuasu:
Saman joukkueen pelaajilla pitää olla yhtenäinen asu.
E (edustusasu) tai vastaava yhtenäinen peliasu.
http://www.sbil.fi/liitto/kilpailutoimi ... misohjeet/
Osallistumismaksu:
120€ / joukkue (+ kerta- tai kausilisenssit)
Naiset, juniorit ja MN60 seniorit puoleen hintaan / henkilö.
Rahanjako ja palkinnot:
Palkinnot 50%, Kilpailunjärjestäjä 22,5%, SBIL 27,5% (josta loppupotin osuus on 5%).
Pokaalit + mitalit neljälle parhaalle joukkueelle.
Palkinnot palkinto-osuudesta: 1. 40%, 2. 25%, 3.-4. 17,5%
Ilmoittautuminen:
Keskiviikkoon 26.10.2016 kello 21:00 mennessä
Pelaajien nimet pitää ilmoittaa ilmoittautumisen yhteydessä. (joukkueelle voi olla nimettynä varapelaaja)
- Tähän viestiketjuun Joukkue + Seura + pelaajat
- tai TEKSTIVIESTILLÄ Jan Moreliukselle: 045 6342313 Joukkue + Seura + pelaajat
SBiL hotellitarjous:
28-30.10.2016 Original Sokos Hotel Ilves, Tampere
Kymmenen huonetta saatavilla tarjoushintaan:
- 100,00 €/1hh/vrk
- 120,00 €/2hh/vrk
Kiintiön viim. varauspäivä 21.10.2016.
Huonevaraus: http://www.sokoshotels.fi
Varauskoodi: Biljardi2016
Muuta:
Joukkue SM-kilpailussa pitää olla vähintään 8 joukkuetta saavuttaakseen SM-statuksen.
Järjestävä seura: Galaxie United Ry
Kilpailun johtaja: Markus Laurila
OSALLISTUJAT:
1. Kausalan Biljardiklubi, KsBK (Tero Pekonen, Mika Laaksonen, Arto Taavila)
2. Järvenpään Keppi, JäKe (Sami Ahola, Juho Haverinen, Jarkko Honkanen)
3. EBK, Espoo (Casper Matikainen, Jesse Särkisilta, Henri Kaksonen)
4. AC Luna 1, Vantaa (Tomi Ahonen, Jouni Nykänen, Tuukka Johansson)
5. AC Luna 2, Vantaa (Bruno Långström, Timo Rasmussen, Jonas Takolander)
6. Jam Pool 1, Vantaa (Markus Leppiaho, Miikka Svensk, Rony Forssell)
7. Ac Luna 4, Vantaa (Konsta Aittola, Valtteri Lilja, Joonas Mäkinen)
8. Galaxie United 1, Tampere (Aki Heiskanen, Kauko Keskinen, Nico Granat)
9. Ritz 1, Helsinki (Antti Tolvanen, Jouka Oksala, Nooa Oksala)
10. Galaxie United AL, Tampere (Jyri Forsten, Jesse Huttunen, Jan Morelius)
11. Galaxie United Unelmasäleikkö (Joonas Asala, Juho Mäenpää, Markus Sainio)
12. Jam Pool 2, Vantaa (Olli Muotka, Toni Pistool, Kimmo Kamotskin)
13. Galaxie United 4, Tampere (Niko Myllymäki, Teemu Rossi, Petri Ahvonen)
14. Club Cue Action 1, Kerava (Sami Karttunen, Jukka Tarvainen, ? Hämäläinen, Jiri Marsalo)
15. Galaxie United 2, Tampere (Jesse Kivelä, Jesse Gustafsson, Aki Pöyhönen)
16. Club Cue Action 2, Kerava (Micke Ström, Petri Pulkkinen, Matti Jokela)
17. Linssit & Lude, PBK Pori (Eero Hammais, Paavo Laihonen, Jarkko Setälä)
18. Ritz 2, Helsinki (Siekkinen Jani, Siekkinen Nico, Kari Ervasti)
Breakers, Jyväskylä perunut osallistumisen.
Pelipaikka:
Galaxie Center Tampere
Rautatienkatu 27
33100 Tampere
Päivämäärä:
29.10.2016 (kilpailut todennäköisesti yksipäiväiset)
Pelit alkavat kello 10:00, ovet avataan klo 9:00.
Pelitapa:
Tuplaeliminaatio + 8cup tai 16cup
Lajeina 14-1, 8-pallo ja 9-pallo
Voittomäärät
8 6 – 8
9 7 – 9
14.1 75 – 100 pist.
Osallistumisoikeus:
SBiL:n jäsenseurojen jäsenillä. Joukkueen jäsenten tulee edustaa samaa seuraa (joukkueessa 2-5 pelaajaa).
Kilpailuasu:
Saman joukkueen pelaajilla pitää olla yhtenäinen asu.
E (edustusasu) tai vastaava yhtenäinen peliasu.
http://www.sbil.fi/liitto/kilpailutoimi ... misohjeet/
Osallistumismaksu:
120€ / joukkue (+ kerta- tai kausilisenssit)
Naiset, juniorit ja MN60 seniorit puoleen hintaan / henkilö.
Rahanjako ja palkinnot:
Palkinnot 50%, Kilpailunjärjestäjä 22,5%, SBIL 27,5% (josta loppupotin osuus on 5%).
Pokaalit + mitalit neljälle parhaalle joukkueelle.
Palkinnot palkinto-osuudesta: 1. 40%, 2. 25%, 3.-4. 17,5%
Ilmoittautuminen:
Keskiviikkoon 26.10.2016 kello 21:00 mennessä
Pelaajien nimet pitää ilmoittaa ilmoittautumisen yhteydessä. (joukkueelle voi olla nimettynä varapelaaja)
- Tähän viestiketjuun Joukkue + Seura + pelaajat
- tai TEKSTIVIESTILLÄ Jan Moreliukselle: 045 6342313 Joukkue + Seura + pelaajat
SBiL hotellitarjous:
28-30.10.2016 Original Sokos Hotel Ilves, Tampere
Kymmenen huonetta saatavilla tarjoushintaan:
- 100,00 €/1hh/vrk
- 120,00 €/2hh/vrk
Kiintiön viim. varauspäivä 21.10.2016.
Huonevaraus: http://www.sokoshotels.fi
Varauskoodi: Biljardi2016
Muuta:
Joukkue SM-kilpailussa pitää olla vähintään 8 joukkuetta saavuttaakseen SM-statuksen.
Järjestävä seura: Galaxie United Ry
Kilpailun johtaja: Markus Laurila
OSALLISTUJAT:
1. Kausalan Biljardiklubi, KsBK (Tero Pekonen, Mika Laaksonen, Arto Taavila)
2. Järvenpään Keppi, JäKe (Sami Ahola, Juho Haverinen, Jarkko Honkanen)
3. EBK, Espoo (Casper Matikainen, Jesse Särkisilta, Henri Kaksonen)
4. AC Luna 1, Vantaa (Tomi Ahonen, Jouni Nykänen, Tuukka Johansson)
5. AC Luna 2, Vantaa (Bruno Långström, Timo Rasmussen, Jonas Takolander)
6. Jam Pool 1, Vantaa (Markus Leppiaho, Miikka Svensk, Rony Forssell)
7. Ac Luna 4, Vantaa (Konsta Aittola, Valtteri Lilja, Joonas Mäkinen)
8. Galaxie United 1, Tampere (Aki Heiskanen, Kauko Keskinen, Nico Granat)
9. Ritz 1, Helsinki (Antti Tolvanen, Jouka Oksala, Nooa Oksala)
10. Galaxie United AL, Tampere (Jyri Forsten, Jesse Huttunen, Jan Morelius)
11. Galaxie United Unelmasäleikkö (Joonas Asala, Juho Mäenpää, Markus Sainio)
12. Jam Pool 2, Vantaa (Olli Muotka, Toni Pistool, Kimmo Kamotskin)
13. Galaxie United 4, Tampere (Niko Myllymäki, Teemu Rossi, Petri Ahvonen)
14. Club Cue Action 1, Kerava (Sami Karttunen, Jukka Tarvainen, ? Hämäläinen, Jiri Marsalo)
15. Galaxie United 2, Tampere (Jesse Kivelä, Jesse Gustafsson, Aki Pöyhönen)
16. Club Cue Action 2, Kerava (Micke Ström, Petri Pulkkinen, Matti Jokela)
17. Linssit & Lude, PBK Pori (Eero Hammais, Paavo Laihonen, Jarkko Setälä)
18. Ritz 2, Helsinki (Siekkinen Jani, Siekkinen Nico, Kari Ervasti)
Breakers, Jyväskylä perunut osallistumisen.
Viimeksi muokannut Galaxie Center, 15:16 27.10.2016. Yhteensä muokattu 21 kertaa.
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Kausalan Biljardiklubi, KsBK, Tero Pekonen, Mika Laaksonen ja Arto Taavila mukaan.
Arto Taavila
Kausalan Biljardiklubi ry
Kausalan Biljardiklubi ry
-
- Viestit: 139
- Liittynyt: 11:24 12.08.2009
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Breakers Jyväskylä Tommi Terho, Esa Oikarinen ja Kalle Viitanen alustavasti mukaan.
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
EBK
Casper Matikainen, Jesse Särkisilta, Henri Kaksonen.
Casper Matikainen, Jesse Särkisilta, Henri Kaksonen.
Henri Kaksonen
https://www.groovetownjack.fi/
https://www.groovetownjack.fi/
-
- Viestit: 139
- Liittynyt: 11:24 12.08.2009
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Peruutus team breakers.
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Ac Luna 4, Konsta Aittola, Valtteri Lilja, Joonas Mäkinen
Joonas Mäkinen, Luna
-
- Viestit: 45
- Liittynyt: 21:21 03.09.2014
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Unelmasäleikkö GU. Joonas Asala, Juho Mäenpää ja Markus Sainio.
-
- Viestit: 211
- Liittynyt: 18:15 20.11.2011
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Olli Muotka , Toni Pistooli , Kimmo Kamotzkin messiin jampool 2
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Galaxie United 4: Niko Myllymäki, Teemu Rossi, Petri Ahvonen
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Galaxie United (Jesse Kivelä, Jesse Gustafsson, Aki Pöyhönen)
Lähetetty minun LG-D855 laitteesta Tapatalkilla
Lähetetty minun LG-D855 laitteesta Tapatalkilla
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Ritz: Siekkinen Jani, Siekkinen Nico, Kari Ervasti mukaan
- Galaxie Center
- Viestit: 429
- Liittynyt: 12:59 22.03.2010
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Ilmottautuminen päättynyt. 18 joukkuetta mukana.
Kaaviot ja aikataulut huomiseen klo. 14 mennessä.
Kaaviot ja aikataulut huomiseen klo. 14 mennessä.
- Galaxie Center
- Viestit: 429
- Liittynyt: 12:59 22.03.2010
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Joukkueita ilmottautui siinä määrin kiitettävästi, että 20 pöydällä ei pysty pelaamaan yksipäiväisiä kisoja edes minimivoittomäärään pelattaessa. Pelataan siis hieman isompiin voittomääriin reilusti kaksipäiväisenä.
Lauantaina ovet avataan n. klo 9 ja pelit alkavat klo 10.
Sunnuntaina 8-cup. Ovet avataan klo 11, pelit aloitetaan klo 12.
Olkaa ajoissa paikalla ennen pelin alkamista, niin ehtii hoitaa maksut, lämmitellä jne.
Pelitapa:
Kasi 7 voittoon, Ysi 8 voittoon, streitti 75 pisteeseen. Vuoroaloitukset, ysissä kitchen. Ei time-outteja.
Pelejä voidaan kellottaa.
AVAUSKIERROS
CCA 2 - JamP 2 2-0
8: Micke Ström - Olli Muotka 7-5
9: Petri Pulkkinen - Toni Pistool 3-4 kesk.
14.1: Matti Jokela - Kimmo Kamotskin 75-DNS
Ritz 2 - JäKe 2-1
8: Siekkinen Nico - Ahola Sami 7-6
9: Siekkinen Jani - Honkanen Jarkko 6-8
14.1 Ervasti Kari - Haapanen Juho 75-62
Voittajien 1
Luna 1 - CCA 2 2-1
8: Jouni Nykänen - Micke Ström 7-2
9: Tomi Ahonen - Pulkkinen 6-8
14.1 Johansson - Matti Jokela 75-40
Linssit & Lude - EBK 0-2
8: Eero Hammais - Henri Kaksonen 1-5 kesk
9: Paavo Laihonen - Jesse Särkisilta 3-8
14.1: Jarkko Setälä - Casper Matikainen 12-75
Luna 4 - Unelmasäleikkö 0-2
8: Valtteri Lilja - Joonas Asala 6-7
9: Konsta Aittola - Markus Sainio 0-8
14.1: Juho Mäenpää - Joonas Mäkinen 58-56 kesk
JamP 1 - GU AL 1-2
8: Miikka Svensk - Jan Morelius 5-7
9: Rony Forssell - Jesse Huttunen 6-8
14.1: Markus Leppiaho - Jyri Forsten 75-35
Luna 2 - GU 2 0-2
8: Rasmussen - Jesse Kivelä 0-7
9: Långström - Pöyhönen 7-6 kesk
14.1: Takolander - Jesse Gustafsson 13-75
GU 4 - KsBK 2-1
8: Niko Myllymäki - Arto Taavila 7-2
9: Petri Ahvonen - Tero Pekonen 7-8
14.1: Teemu Rossi - Mika Laaksonen 75-71
GU 1 - Ritz 1 2-1
8: Kauko Keskinen - Antti Tolvanen 0-7
9: Nico Granat - Nooa Oksala 8-3
14.1: Aki Heiskanen - Jouka Oksala 75-10
Ritz 2 - CCA 1 2-1
8: Nico Siekkinen - Jiri Marsalo 7-5
9: Jani Siekkinen - Jukka Tarvainen 8-1
14.1: Kari Ervasti - Sami Karttunen 54-75
Voittajien 2, pääsystä cuppiin
Luna 1 - EBK 0-2
8: Nykänen - Kaksonen 3-4
9: Ahonen - Särkisilta 4-8
14.1: Johansson - Matikainen 53-75
Unelmasäleikkö - GU AL 0-2
8: Joonas Asala - Jyri Forsten 2-7
9: Markus Sainio - Jesse Huttunen 3-8
14.1 Juho Mäenpää - Jan Morelius 58-39 kesk
GU 2 - GU 4 2-1
8: Jesse Kivelä - Niko Myllymäki 7-4
9: Aki Pöyhönen - Petri Ahvonen 3-8
14.1: Jesse Gustafsson - Teemu Rossi 75-42
GU 1 - Ritz 2 2-1
8: Aki Heiskanen - Nico Siekkinen 7-3
9: Nico Granat - Jani Siekkinen 4-8
14.1: Kauko Keskinen - Kari Ervasti 43-75
Hävinneiden 2
Luna 4 - JamP 2 0-2
8: Aittola - Kamotskin 5-7
9: Lilja - Pistool 4-8
14.1: Mäkinen - Muotka 58-54 kesk
KsBK - JäKe 2-1
8: Pekonen - Haverinen 7-4
9: Laaksonen - Jarkko Honkanen 8-7
14.1: Arto Taavila - Sami Ahola 6-75
Hävinneiden 3
JamP 2 - Jamp 1 2-1
8: Olli Muotka - Rony Forssell 7-4
9: Pistool - Markus Leppiaho 3-8
14.1: Kamotskin - Miikka Svensk 75-68
CCA 2 - Linssit & Lude 2-0
8: Jokela - Hammais 2-5 kesk
9: Pulkkinen - Laihonen 8-5
14.1: Micke Ström - Jarkko Setälä 75-39
Ritz 1 - CCA 1 1-2
8: Antti Tolvanen - Jiri Marsalo 7-4
9: Nooa Oksala - Jukka Tarvainen 6-8
14.1: Jouka Oksala - Sami Karttunen 58 - 75
Luna 2 - KsBK 0-2
8: Rasmussen - Pekonen 2-7
9: Långström - Taavila 3-8
14.1: Takolander - Laaksonen 42-32 kesk
Hävinneiden 4, Pääsystä cuppiin
GU 4 - JamP 2 1-2
8: Niko Myllymäki - Olli Muotka 5-7
9: Petri Ahvonen - Toni Pistool 3-8
14.1: Teemu Rossi - Kimmo Kamotskin 75-22
GU 1 - CCA 2 2-0
8: Kauko Keskinen - Matti Jokela 4-4 kesk
9: Nico Granat - Petri Pulkkinen 8-3
14.1: Aki Heiskanen - Micke Ström 75-33
Luna 1 - CCA1 2-0
8: Jouni Nykänen - Jiri Marsalo 7-1
9: Tomi Ahonen - Jukka Tarvainen 8-4
14.1: Tuukka Johansson - Sami Karttunen 45-48 kesk
Unelmasäleikkö - KsBK 0-2
8: Joonas Asala - Mika Laaksonen 3-3 kesk
9: Arto Taavila - Markus Sainio 8-2
14.1: Tero Pekonen - Juho Mäenpää 75-16
8-CUP Sunnuntaina klo 12 (ovet avataan klo 11) Huom! Kellojen siirto talviaikaan!
KsBK - EBK 1-2
8: Pekonen - Kaksonen 8-4
9: Taavila - Särkisilta 6-9
14.1: Laaksonen - Matikainen 42-100
GU AL - GU 1 0-2
8: Jan Morelius - Kauko Keskinen 4-5 kesk.
9: Jesse Huttunen - Nico Granat 6-9
14.1: Jyri Forsten - Aki Heiskanen 3-100
GU 2 - Luna 1 2-1
8: Jesse Kivelä - Nykänen 8-3
9: Aki Pöyhönen - Ahonen 5-9
14.1: Jesse Gustafsson - Johansson 100-87
Ritz 2 - JamP 2 2-1
8: Nico Siekkinen - Toni Pistool 3-8
9: Jani Siekkinen - Olli Muotka 9-4
14.1 Kari Ervasti - Kimmo Kamotskin 100-31
SEMIT
GU 1 - EBK 1-2
8: Keskinen - Kaksonen 8-0
9: Granat - Särkisilta 8-9
14.1 Heiskanen - Matikainen 64 - 100
(Cappe 53 ja 49 sarjat, Aki 64 sarja)
GU 2 - Ritz 2 2-1
8: Jesse Kivelä - Nico Siekkinen 8-1
9: Aki Pöyhönen - Jani Siekkinen 3-9
14.1 Jesse Gustafsson - Kari Ervasti 100-75
(Gustafsson 1p ja poikki)
SM-FINAALI
EBK - GU 2 1-2
8: Henri Kaksonen vs Jesse Gustafsson 4-8
9: Jesse Särkisilta vs Jesse Kivelä 7-9
14.1 Casper Matikainen vs Aki Pöyhönen 100-45 (48 poikkasu)
Koko kaavio netissä, peliparit ja tulokset päivitetään myös tähän foorumille.
http://biljardi.pe.hu/index.php?id=282&p=4
Lauantaina ovet avataan n. klo 9 ja pelit alkavat klo 10.
Sunnuntaina 8-cup. Ovet avataan klo 11, pelit aloitetaan klo 12.
Olkaa ajoissa paikalla ennen pelin alkamista, niin ehtii hoitaa maksut, lämmitellä jne.
Pelitapa:
Kasi 7 voittoon, Ysi 8 voittoon, streitti 75 pisteeseen. Vuoroaloitukset, ysissä kitchen. Ei time-outteja.
Pelejä voidaan kellottaa.
AVAUSKIERROS
CCA 2 - JamP 2 2-0
8: Micke Ström - Olli Muotka 7-5
9: Petri Pulkkinen - Toni Pistool 3-4 kesk.
14.1: Matti Jokela - Kimmo Kamotskin 75-DNS
Ritz 2 - JäKe 2-1
8: Siekkinen Nico - Ahola Sami 7-6
9: Siekkinen Jani - Honkanen Jarkko 6-8
14.1 Ervasti Kari - Haapanen Juho 75-62
Voittajien 1
Luna 1 - CCA 2 2-1
8: Jouni Nykänen - Micke Ström 7-2
9: Tomi Ahonen - Pulkkinen 6-8
14.1 Johansson - Matti Jokela 75-40
Linssit & Lude - EBK 0-2
8: Eero Hammais - Henri Kaksonen 1-5 kesk
9: Paavo Laihonen - Jesse Särkisilta 3-8
14.1: Jarkko Setälä - Casper Matikainen 12-75
Luna 4 - Unelmasäleikkö 0-2
8: Valtteri Lilja - Joonas Asala 6-7
9: Konsta Aittola - Markus Sainio 0-8
14.1: Juho Mäenpää - Joonas Mäkinen 58-56 kesk
JamP 1 - GU AL 1-2
8: Miikka Svensk - Jan Morelius 5-7
9: Rony Forssell - Jesse Huttunen 6-8
14.1: Markus Leppiaho - Jyri Forsten 75-35
Luna 2 - GU 2 0-2
8: Rasmussen - Jesse Kivelä 0-7
9: Långström - Pöyhönen 7-6 kesk
14.1: Takolander - Jesse Gustafsson 13-75
GU 4 - KsBK 2-1
8: Niko Myllymäki - Arto Taavila 7-2
9: Petri Ahvonen - Tero Pekonen 7-8
14.1: Teemu Rossi - Mika Laaksonen 75-71
GU 1 - Ritz 1 2-1
8: Kauko Keskinen - Antti Tolvanen 0-7
9: Nico Granat - Nooa Oksala 8-3
14.1: Aki Heiskanen - Jouka Oksala 75-10
Ritz 2 - CCA 1 2-1
8: Nico Siekkinen - Jiri Marsalo 7-5
9: Jani Siekkinen - Jukka Tarvainen 8-1
14.1: Kari Ervasti - Sami Karttunen 54-75
Voittajien 2, pääsystä cuppiin
Luna 1 - EBK 0-2
8: Nykänen - Kaksonen 3-4
9: Ahonen - Särkisilta 4-8
14.1: Johansson - Matikainen 53-75
Unelmasäleikkö - GU AL 0-2
8: Joonas Asala - Jyri Forsten 2-7
9: Markus Sainio - Jesse Huttunen 3-8
14.1 Juho Mäenpää - Jan Morelius 58-39 kesk
GU 2 - GU 4 2-1
8: Jesse Kivelä - Niko Myllymäki 7-4
9: Aki Pöyhönen - Petri Ahvonen 3-8
14.1: Jesse Gustafsson - Teemu Rossi 75-42
GU 1 - Ritz 2 2-1
8: Aki Heiskanen - Nico Siekkinen 7-3
9: Nico Granat - Jani Siekkinen 4-8
14.1: Kauko Keskinen - Kari Ervasti 43-75
Hävinneiden 2
Luna 4 - JamP 2 0-2
8: Aittola - Kamotskin 5-7
9: Lilja - Pistool 4-8
14.1: Mäkinen - Muotka 58-54 kesk
KsBK - JäKe 2-1
8: Pekonen - Haverinen 7-4
9: Laaksonen - Jarkko Honkanen 8-7
14.1: Arto Taavila - Sami Ahola 6-75
Hävinneiden 3
JamP 2 - Jamp 1 2-1
8: Olli Muotka - Rony Forssell 7-4
9: Pistool - Markus Leppiaho 3-8
14.1: Kamotskin - Miikka Svensk 75-68
CCA 2 - Linssit & Lude 2-0
8: Jokela - Hammais 2-5 kesk
9: Pulkkinen - Laihonen 8-5
14.1: Micke Ström - Jarkko Setälä 75-39
Ritz 1 - CCA 1 1-2
8: Antti Tolvanen - Jiri Marsalo 7-4
9: Nooa Oksala - Jukka Tarvainen 6-8
14.1: Jouka Oksala - Sami Karttunen 58 - 75
Luna 2 - KsBK 0-2
8: Rasmussen - Pekonen 2-7
9: Långström - Taavila 3-8
14.1: Takolander - Laaksonen 42-32 kesk
Hävinneiden 4, Pääsystä cuppiin
GU 4 - JamP 2 1-2
8: Niko Myllymäki - Olli Muotka 5-7
9: Petri Ahvonen - Toni Pistool 3-8
14.1: Teemu Rossi - Kimmo Kamotskin 75-22
GU 1 - CCA 2 2-0
8: Kauko Keskinen - Matti Jokela 4-4 kesk
9: Nico Granat - Petri Pulkkinen 8-3
14.1: Aki Heiskanen - Micke Ström 75-33
Luna 1 - CCA1 2-0
8: Jouni Nykänen - Jiri Marsalo 7-1
9: Tomi Ahonen - Jukka Tarvainen 8-4
14.1: Tuukka Johansson - Sami Karttunen 45-48 kesk
Unelmasäleikkö - KsBK 0-2
8: Joonas Asala - Mika Laaksonen 3-3 kesk
9: Arto Taavila - Markus Sainio 8-2
14.1: Tero Pekonen - Juho Mäenpää 75-16
8-CUP Sunnuntaina klo 12 (ovet avataan klo 11) Huom! Kellojen siirto talviaikaan!
KsBK - EBK 1-2
8: Pekonen - Kaksonen 8-4
9: Taavila - Särkisilta 6-9
14.1: Laaksonen - Matikainen 42-100
GU AL - GU 1 0-2
8: Jan Morelius - Kauko Keskinen 4-5 kesk.
9: Jesse Huttunen - Nico Granat 6-9
14.1: Jyri Forsten - Aki Heiskanen 3-100
GU 2 - Luna 1 2-1
8: Jesse Kivelä - Nykänen 8-3
9: Aki Pöyhönen - Ahonen 5-9
14.1: Jesse Gustafsson - Johansson 100-87
Ritz 2 - JamP 2 2-1
8: Nico Siekkinen - Toni Pistool 3-8
9: Jani Siekkinen - Olli Muotka 9-4
14.1 Kari Ervasti - Kimmo Kamotskin 100-31
SEMIT
GU 1 - EBK 1-2
8: Keskinen - Kaksonen 8-0
9: Granat - Särkisilta 8-9
14.1 Heiskanen - Matikainen 64 - 100
(Cappe 53 ja 49 sarjat, Aki 64 sarja)
GU 2 - Ritz 2 2-1
8: Jesse Kivelä - Nico Siekkinen 8-1
9: Aki Pöyhönen - Jani Siekkinen 3-9
14.1 Jesse Gustafsson - Kari Ervasti 100-75
(Gustafsson 1p ja poikki)
SM-FINAALI
EBK - GU 2 1-2
8: Henri Kaksonen vs Jesse Gustafsson 4-8
9: Jesse Särkisilta vs Jesse Kivelä 7-9
14.1 Casper Matikainen vs Aki Pöyhönen 100-45 (48 poikkasu)
Koko kaavio netissä, peliparit ja tulokset päivitetään myös tähän foorumille.
http://biljardi.pe.hu/index.php?id=282&p=4
Viimeksi muokannut Galaxie Center, 19:28 30.10.2016. Yhteensä muokattu 93 kertaa.
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Klo 10. Aloitetaan kaikilla pöydillä millä vaan voidaan. On noi Brunssit ihan hyvässä kunnossa. Säkit on vaan melko löysät.
Lähetetty minun LG-D855 laitteesta Tapatalkilla
Lähetetty minun LG-D855 laitteesta Tapatalkilla
- Galaxie Center
- Viestit: 429
- Liittynyt: 12:59 22.03.2010
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
Huolet, murheet ja turhat toiveet kisan aikana kisanjohtaja Lärwin numeroon:
050 5294456
050 5294456
- Galaxie Center
- Viestit: 429
- Liittynyt: 12:59 22.03.2010
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
https://youtu.be/AmFlYhqncikAleksi0_o kirjoitti:Onks streamii?
- Galaxie Center
- Viestit: 429
- Liittynyt: 12:59 22.03.2010
-
- Viestit: 45
- Liittynyt: 21:21 03.09.2014
- Galaxie Center
- Viestit: 429
- Liittynyt: 12:59 22.03.2010
Re: Pool Yleinen Joukkue-SM 29.10.2016 @ Galaxie Center Tampere
LOPPUTULOKSET
1. Galaxie United 2, Tampere
Jesse Kivelä, Jesse Gustafsson ja Aki Pöyhönen
2. EBK, Espoo (Casper Matikainen, Jesse Särkisilta, Henri Kaksonen)
3-4.
Galaxie United 1, Tampere (Aki Heiskanen, Kauko Keskinen, Nico Granat)
Ritz 2, Helsinki (Siekkinen Jani, Siekkinen Nico, Kari Ervasti)
5-8.
Galaxie United AL, Tampere (Jyri Forsten, Jesse Huttunen, Jan Morelius)
Kausalan Biljardiklubi, KsBK (Tero Pekonen, Mika Laaksonen, Arto Taavila)
AC Luna 1, Vantaa (Tomi Ahonen, Jouni Nykänen, Tuukka Johansson)
Jam Pool 2, Vantaa (Olli Muotka, Toni Pistool, Kimmo Kamotskin)
9-12.
Galaxie United Unelmasäleikkö (Joonas Asala, Juho Mäenpää, Markus Sainio)
Galaxie United 4, Tampere (Niko Myllymäki, Teemu Rossi, Petri Ahvonen)
Club Cue Action 1, Kerava (Sami Karttunen, Jukka Tarvainen, ? Hämäläinen, Jiri Marsalo)
Club Cue Action 2, Kerava (Micke Ström, Petri Pulkkinen, Matti Jokela)
13-16.
AC Luna 2, Vantaa (Bruno Långström, Timo Rasmussen, Jonas Takolander)
Ritz 1, Helsinki (Antti Tolvanen, Jouka Oksala, Nooa Oksala)
Linssit & Lude, PBK Pori (Eero Hammais, Paavo Laihonen, Jarkko Setälä)
Jam Pool 1, Vantaa (Markus Leppiaho, Miikka Svensk, Rony Forssell)
17-18.
Ac Luna 4, Vantaa (Konsta Aittola, Valtteri Lilja, Joonas Mäkinen)
Järvenpään Keppi, JäKe (Sami Ahola, Juho Haverinen, Jarkko Honkanen)
Kiitokset pelaajille kisoista!
1. Galaxie United 2, Tampere
Jesse Kivelä, Jesse Gustafsson ja Aki Pöyhönen
2. EBK, Espoo (Casper Matikainen, Jesse Särkisilta, Henri Kaksonen)
3-4.
Galaxie United 1, Tampere (Aki Heiskanen, Kauko Keskinen, Nico Granat)
Ritz 2, Helsinki (Siekkinen Jani, Siekkinen Nico, Kari Ervasti)
5-8.
Galaxie United AL, Tampere (Jyri Forsten, Jesse Huttunen, Jan Morelius)
Kausalan Biljardiklubi, KsBK (Tero Pekonen, Mika Laaksonen, Arto Taavila)
AC Luna 1, Vantaa (Tomi Ahonen, Jouni Nykänen, Tuukka Johansson)
Jam Pool 2, Vantaa (Olli Muotka, Toni Pistool, Kimmo Kamotskin)
9-12.
Galaxie United Unelmasäleikkö (Joonas Asala, Juho Mäenpää, Markus Sainio)
Galaxie United 4, Tampere (Niko Myllymäki, Teemu Rossi, Petri Ahvonen)
Club Cue Action 1, Kerava (Sami Karttunen, Jukka Tarvainen, ? Hämäläinen, Jiri Marsalo)
Club Cue Action 2, Kerava (Micke Ström, Petri Pulkkinen, Matti Jokela)
13-16.
AC Luna 2, Vantaa (Bruno Långström, Timo Rasmussen, Jonas Takolander)
Ritz 1, Helsinki (Antti Tolvanen, Jouka Oksala, Nooa Oksala)
Linssit & Lude, PBK Pori (Eero Hammais, Paavo Laihonen, Jarkko Setälä)
Jam Pool 1, Vantaa (Markus Leppiaho, Miikka Svensk, Rony Forssell)
17-18.
Ac Luna 4, Vantaa (Konsta Aittola, Valtteri Lilja, Joonas Mäkinen)
Järvenpään Keppi, JäKe (Sami Ahola, Juho Haverinen, Jarkko Honkanen)
Kiitokset pelaajille kisoista!